Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Raistlin

Dołączył: 09 Sep 2005
Offline Ostatnio aktywny: May 31 2011 20:25 PM
****-

Moje tematy

zlot

23 April 2008 - 09:31 AM

Czyżby w tym roku nie miał się odbyć oficjalny zlot fidg? Nie widzę żadnego oficjalnego info w tym dziale ale może coś przegapiłem :?

Czynniki wpływające na wynik oc

02 November 2007 - 10:32 AM

Na Forum dosyć często pojawiają się pytania: "do ilu mogę wykręcić mojego athlona x2 5000" czy inne o podobnej treści. Wielokrotnie już pisaliśmy, że nie da się na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, bo zależy to od wielu czynników, o których nie raczycie wspomnieć. Omówię je krótko poniżej:

1. Bardzo ważne są umiejętności overcolclera. Jeśli zadajesz to pytanie, oznacza to ni mniej ni więcej, że Twoje umiejętności nie są zbyt wysokie. Osoby doświadczonej łatwiej będzie osiągać wyższe wyniki.

2. Zastosowane chłodzenie. Można korzystać z ciekłego azotu, chłodzenia wodnego, jakiegoś wymyślnego coolera albo po prostu z dołączonego do procesora chłodzenia box. To do jakiej temperatury uda nam się schłodzić procesor będzie miało niebagatelny wpływ na to z jakim taktowaniem będzie chciał pracować nasz procesor.

3. Doskonałość procesu technologicznego. Czynnik zupełnie niezależny od nas. Może się zdarzyć, że kolega identyczny procesor podkręci do zdecydowanie wyższej wartości, mimo że to teoretyczne ten sam model. Może to wynikać z różnicy w czasie pomiędzy zakupami. Procesory z nowszych rewizji bardzo często podkręcają się lepiej (chociaż nie jest to regułą).

4. Płyta główna z której korzystamy ma ogromny wpływ na skuteczność naszego overclockingu. Przede wszystkim jej bios powinien oferować szereg niezbędnych opcji, bez których ciężko będzie o dobry wynik (jak np zmiana napięć, czy bogactwo opcji konfiguracji pamięci). Poza teoretyczną możliwością ustawienia wysokich napięć, powinna być jeszcze odpowiednio wykonana, żeby pozwalała na praktyczne z nich korzystanie. Istotne będzie maksymalne FSB płyty w przypadku Intela i maksymalne HT u AMD.

Wróżką nie jestem. Nie da się Wam udzielić odpowiedzi na pytanie "do ilu mogę wykręcić...." więc uprzejmie proszę o nie zadawanie ich.

Pamięci - na jakich kościach występują?

08 October 2007 - 08:27 AM

http://ramlist.ath.cx/ddr2/

jeśli ktoś ma lepszą to zachęcam do podzielenia się :)

Ateizm w Polsce

05 September 2007 - 10:44 AM

http://www.gazetawyb...09,4460640.html


Po przeczytaniu takiego artykułu zaczynam się zastanawiać czemu tak właśnie jest. A że jest mam okazję przekonywać się codziennie na własnej skórze. W szkole musiałem przynosić jakieś zwolnienia od rodziców żeby nie chodzić na lekcje religii. Zwolnień nie przynosiłem, na lekcję nie chodziłem. Potem policzono mi to jako nieusprawiedliwione nieobecności :o Generalnie mam gdzieś ocenę z zachowania, ale coś chyba jest nie tak.

Religia w takiej formie jak teraz obecna w świeckiej szkole narusza Konstytucję RP. Czemu rzecznik praw obywatelskich nic z tym nie robi?

Czemu moja rodzina, najbliższe mi osoby, nie mogę wykazać się miłosierdziem i zaakceptować mojej odmienności? W zlinkowanym artykule wypowiada się mężczyzna, który boi się powiedzieć własnej żonie, że nie wierzy w boga. Przecież to jakiś absurd. Ateista to ktoś gorszy, o wątpliwej moralności, tak przynajmniej mnie postrzegają niektórzy katolicy (szczególnie ci którzy wierzą najmocniej, więc chyba Ci którzy powinni najbardziej miłować bliźnich). Tymczasem spotykam sie z ich zachowaniami, które w żaden sposób nie mieszczą się w tym co ja uznaje za moralne. Powołuje się tylko na moje doświadczenia. Na swojej drodze spotykam również katolików, którzy nie mają problemów z moją odmiennością.

Czy jako ateista wpisze się na listę? Nie. Ona nie zmieni nastawienia społeczeństwa.

Mieszkając w stolicy na pewno jestem w lepszej sytuacji niż ateista zamieszkujący małą wieś. W moje okna nikt nie będzie rzucał kamieniami.


Czemu nasze społeczeństwo jest takie zamknięte na inność ?

Zapraszam do dyskusji :)

Problem z instalacją Mandrivy

15 August 2007 - 13:55 PM

Chciałbym wreszcie spróbować pracy jakimś linuxem. Postanowiłem zacząć od czegoś możliwie najprostszego i wybrałem mandrivę(nie czepiać się!! :P). Tylko czemu parszywa nie chce sie zainstalować ? :? Podejrzewałem, że to wina pamięci, bo w żaden sposób nie da się ich ustawić manualnie (komputer nie wstaje). System widnows pracuje 100% stabilnie. Pamięci przetestowałem goldmemory i zero błędów.
Niemożliwość instalacji przejawia się tym, że po wybraniu "instaluj" widzę tylko ekran ładowania, na którym nic się nie zmienia niezależnie od czasu który czekam :? Płyta i napęd nie są uszkodzone (próbowałem z dwóch). Pomysłów brak dlatego proszę Was o radę :)