Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

asgoth

Dołączył: 07 Sep 2005
Offline Ostatnio aktywny: Sep 16 2012 21:34 PM
*****

Moje tematy

Odwieczny dylemat ;)

06 March 2008 - 15:22 PM

Witam,
zastanawiam sie nad kupnem LCD. Z racji iż nie jestem telemaniakiem poszukuje jakiejś cenowo rozsądnej alternatywy.  Pomieszczenie w którym będize znajdował się telewizor jest niewielkie, odległość oglądania to od 2 do 4 metrów, telewizor będize stał w zasadzie pod oknem i najczęściej będzi eużywany wieczorami. SYgnał raczej z kiepskiej anteny zbiorczej i odtwarzacza dvd (bez HDMI). Zastanawiam sie nad rozmiarem, obecnie mam stary crt 21 cali więc bardzije się nastawiam na 26 cali bo przy kilku godzinach tygpdniowo spędzonych przed tv więcej nie potrzebuje.
Pozdrawiam

RAW-y

11 December 2007 - 22:54 PM

Witam,
jakiego softu najczęściej używacie do wywoływania rawów? Te dołącznae przez producentów sprzętu często są powolne do granic wytrzymałości.
Jestem ciekaw co możecie polecic godnego uwagi ;)
Pozdrawiam

slack czy gentoo?

07 January 2007 - 18:37 PM

Witam,
mam ogromny dylemat :) niedługo żegnam się z windą na moim pececie i w związku z tym zastanawiam się jakie dystro wybrac. Ostanio głównie używałem fc5 ale nie jestem do końca zadowolony. Brak modułu obsługującego ntfs, brak gcc - jak dla mnie dość dziwne podejście. Oczywiście nie był to jakiś wielki problem ale mimo wszystko wymagał to poświęcenia czasu. Dość dobre odczucia miąłme podczas użytkowania Ubuntu ale zastnawiam się nad czymś poważniejszym ;)
Dlatego moj dylemta ograniczyłem do slacka i gentoo. Generalnie jestem bardzo ciekawy tej drugiej opcji, jednak mam obawy co do ewentualnych problemów z uruchomieniem mojej drukarki (hp 1018-brak dedykowanych sterów, pod fedorą udało się, i z tego co wiem pod slackiem też śmiga).
Jestem ciekaw opinii osób, które miały okazje porównac oba dystra.
Pozdrawiam

Kupno lapsika...

27 December 2006 - 22:23 PM

Witam,
w skrócie:
gotówka: płynny zakres 3000-5000
zastosowanie: aplikacje biurowe, troche zabawy przy obróbce zdjec, żadnych gier czy filmów
preferuje markowe sprzety, więc mysle o HP, Toshiba, Fujitsu-Siemens (Acer, Asus odpada)
Moje główne wymaganie skupiło się na pamieci RAM-512 to troche dla mnie za mało ;)
Jak dotad największa zainteresowanie wzbudził u mnie HP dv6140, czy jest to sprzęt wart swojej ceny? A może podpowiecie mi jakieś inne propozycje.
Pozdrawiam

Tapety

17 November 2006 - 14:36 PM

Znacie jakieś dobre strony z tapetami na pulpit :D W necie jest pełno olbo komercyjnych stron albo mało ciekawych serwisów.
Pozdrawiam ;)