Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

bodziec_85

Dołączył: 16 Feb 2005
Offline Ostatnio aktywny: Jun 23 2015 10:35 AM
-----

Moje posty

W temacie:Zalety i wady systemu Microsoft Vista

30 November 2007 - 10:43 AM

Co do pirackich gier to problem jest troche wyolbrzymiony u mnie idą "wszystkie" pirackie gry bez problemu i bez żadnych konfiguracji! :rolleyes:

Miło z Twojej strony że przyznajesz się do użuwania kradzionych wersji programów. Zaparz kawę jak przyjdzie policja ;-)

Jeśli chodzi o mnie to na szczęście Dziekan płaci za moją Vista Business - MSDNAA ;-)

Na moim sprzęcie z sygnaturki dostałem albo 2,7 albo 3,7 pkt - nie pamiętam dokładnie bo już długo siedzę na XP.
+ ładnie wygląda - faktycznie cośtam poprawili z wyglądem ale...
+ nowy explorer znacznie przyśpiesza nawigację po kompie
+ ikony wektorowe - wreszcie skalowanie
+ zarządzanie siecią - niby lepsze ale...

- zarządzanie siecią - ... no właśnie. Lepsze niż w XP ale ciężko się zorientować co i gdzie. Na początku nie mogłem rozgryźć jak on nazywa sieć domową i Internet.
- ładnie wygląda - ...kurcze coś mi tu nie pasuje. Dlaczego tak się podniecali Vista a u mnie Ubuntu 7.10 robi lepsze wrażenie? Do tego szybciej działa. Do tego nie pasuje mi że ramki dookoła okien są dosyć grube. Podobnie górny pasek nad oknami. Wiem że można to zmienić ale już od startu przydałoby się węższe. Dostajemy wtedy więcej miejsca na pracę.
- ciągle brak tak prstej rzeczy jak obsługa wielu pulpitów
- kopiowanie - wg mnie trochę dłużej trwa proces kopiowania danych. Po przeniesieniu jakiegoś większego pliku w XP system od razu zaczynał kopiowanie. W Vista u mnie najpierw była kilkusekundowa przerwa i dopiero zaczynał kopiowanie.
- komunikaty podczas kopiowania - co było złego w "Tak / Tak na wszystkie / Nie / Anuluj ? Teraz wyskakują mi dziwne "Zamień dla wszystkich z tego folderu" itp Początkowo ciężko było mi się przyzwyczaić
- miniaturki - w XP jak miałem widok ikon / listę / szczegóły to nie tworzył miniaturek. W Vista jak np wchodzę do katalogu gdzie mam kilkadziesiąt filmów to od razu system mi zaczyna zamulać, na góry przelatuje ten pasek w strasznie wolnym tempie i system zaczyna tworzyć miniaturki. Naprawdę wkurzające przy większych plikach video.
- wymaganie - dlaczego system operacyjny ma mieć wymagania jak niejedna nowa gra ? Gdzie tu zasoby na resztę oprogramowana?

W temacie:Własny Hosting

26 November 2007 - 17:52 PM

Można postawić serwer na własnym komputerze.
M.in. w XP prof jest dostępny serwer HTTP, ASP, FTP, SMTP.
Niestety dostęp do takiej strony będzie się odbywał przez adres IP np:  http://192.168.000.001/index.html
Można temu zaradzić przez rejestrację np na www.no-ip.org dzięki temu dostajesz adres np www.moj_adres.no-ip.org - to wszystko tylko przyklady. Można użyć innych stron.

Przydatne jest to też w przypadku gdy masz dynamicznie przydzielane IP (neostrada  podobne)

Niestety w każdym z tych przypadków jeżeli Twoja strona będzie miała wiele odwiedzin to łącze internetowe do jakiego masz dostęp na komputerze musi to wytrzymać.

W temacie:S.M.A.R.T i HDD Health

21 November 2007 - 20:31 PM

Wow

Możesz mi powiedzieć jak to wyczytałeś? Chciałbym się nauczyć czytać te liczby.

W temacie:S.M.A.R.T i HDD Health

19 November 2007 - 16:40 PM

U mnie wartości są dużo niższe. Czy to normalne?

Dodaj obrazek

W temacie:Hibernacja ale z resetem zamiast shutdown

10 November 2007 - 09:13 AM

To wszystko są moje słowa z poprzednich postów:

...
Czy da się jakoś zrobić by w przechodzeniu do hibernacji zamiast wyłączać komputer to robił reset?
Tzn chciałbym mieć oprócz zwykłej hibernacji taką możliwośc
...

...
Chodzi mi o wyeliminowanie odcięcia zasilania przy hibernacji. Niech on po załadowaniu wszystkiego w hiberfile.sys robi reset a nie shutdown
...

...
Dlatego też chcę by system po wybraniu opcji "Hibernacja" zrzucał pamięć na dysk a potem w momencie gdy miałby się wyłączyć robił reset
...


Ty teraz dopiero piszesz:

wreszcie jednak napisałeś o co chodzi i tę gmatwaninę można w końcu rozplątać
tobie chodzi o reset kompa i restart zamiast wyłączania


No nareszcie! Gdybyś czytał ze zrozumieniem moje poprzednie posty, licząc od pierwszego, to od razu wiedziałbyś o co mi chodzi.
Z Twoich wypowiedzi wyglądało jakbyś miał klapki na oczach i nie dopuszczał innych rozwiązań. Stąd nieporozumienie.

...
o właściwym celu hibernacji, a ty całkowicie od niego abstrahowałeś i chciałbyś użyć technikę procesu hibernacji do zupełnie innego celu, niż przewidziany przez jego twórców(a nawet wprost przeciwnego! bo do dalszej eksploatacji urządzenia) - oczywiście bardzo często rzeczy są wykorzystywane do zupełnie innego celu itd.,
...


Dlatego też piszę że jest to problem: Jak zrobić by robił tak jak chcę.
Pisząc posta miałem nadzieję na odpowiedź typu:

"Można to zrobić dodając do Twojego skrótu parametry '-x -y -z' "

Wiem do czego służy hibernacja i że normalnie następuje po niej wyłączenie kompa. Pytałem się więc czy da się to obejść dla moich celów.

gdybyś jednak rozumiał, że celem hibernacji jest wyłączenie zasilania i że właśnie po to została wymyślona nigdy byś przed nią nie postawił absurdalnego celu, żeby wyłączyła komputer i jednocześnie go włączyła, czyli restartowała, i nie napisałbyś postu, który zainicjowal tę, mam nadzieję, pożyteczną "wymianę opinii"


Patrz wyżej na moją odpowiedź.

zresztą przez mechanizm wirtualnych maszyn i wirtualnych pc masz jeszcze dużo wygodniejszy
sposób przełączania się między systemami, nie musisz nawet "odmrażać " systemu i tracić czasu na czekanie, aż się obudzi, wszystkie je masz "na gorąco"


Racja, jest to bardzo wygodne, ale niestety troszkę RAM'u tracę na rzecz programu do wirtualnych PC.

ps. jeszcze tylko uwaga - to ty chyba wszystko plączesz ze wstrzymaniem itd - ze stanu wstrzymania możesz komputer obudzić z klawiatury, właśnie dlatego, że część urządzeń
jest ciągle zasilana, przede wszystkim pamięć (jaką więc rolę mógłby tu odgrywać bios, skoro system jest ciągle w pamięci?), spróbuj komputer obudzić z hibernacji z klawiatury.


No to tutaj Cie zdziwię, bo wiele płyt głównych umożliwia uruchomienie kompa zarówno przez klawiaturę jak i przez przyciski myszki.
Wydawało mi się że możesz mieszać hibernację i wstrzymanie bo twierdziłeś że po budzeniu kompa z hibernacji nie przechodzi przez BIOS - u Ciebie nie widać żeby przechodził. Taka sytuacja na moich kompach ma tylko miejsce przy metodzie wstrzymania.
Jeśli chodzi o zasilaniew stanie wstrzymania to masz rację że zasilanie nie jest odcięte bo przecież RAM chodzi, ale w lapkach wygląda to dużo przyjemniej niż w PC bo tam o ile dobrze pamiętam to również wentylatory się wyłączają więc z zewnątrz wygląda jakby był wyłączony.

No ale dobrze że wytłumaczyliśmy sobie w czym problem ;-)

To wiesz może czy jest możliwość dopisania odpowiedniej komendy do mojego skrótu żeby zrobić bypass i wymusić reset ?

Pozdrawiam,
Bartek