Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

_qlus_

Dołączył: 12 Aug 2004
Offline Ostatnio aktywny: Jan 25 2010 20:50 PM
***--

Moje tematy

Excel - aktualizacja danych przy otwieraniu pliku

26 February 2008 - 21:52 PM

Mam plik - PlikX, który po otwarciu pobiera sobie dane z arkuszy w PlikA i PlikB. Dane w plikach PlikA i PlikB są pobierane z różnych pomniejszych plików.
Obecnie by mieć w pliku PlikX prawidłowe (aktualne) dane muszę wcześniej otworzyć pliki PlikA i PlikB. Jak można osiągnąć efekt by przy otwieraniu pliku PlikX dane były najpierw ściągane do plików PlikA i PlikB a dopiero później z nich do pliku PlikX?

IPLus konfiguracja połączenia

04 December 2006 - 10:27 AM

Mam samsunga x660 z kartą sim iplus. Telefon podłączony przez kabelek usb do laptopa, jakiś sterownik się zainstalował. Zainstalowałem Samsung PC studio.

Pytanie, jak to wszystko skonfigurować żaby dało się tym podłączyć do sieci.
Trochę w PC Studio grzebałem, ale nie chce się podłączyć (modem not responding).

drukarki do biura

11 October 2006 - 15:55 PM

Potrzebuje do biura kilku drukarek
laser mono - cena max 1300 - 1500 zł
laser kolor - do 2500zł
atramant kolor - gdzies do 1000zł
Druakrki powinny mieć interfejs sieciowy i być nie do zdarcia :)
Pomóżcie coś wybrać bo komlpetnie nie orientuję się w temacie.

[Propozycja] Uregulowanie sprawy sygnatur

29 April 2006 - 20:54 PM

Nie wiem jak was, ale mnie męczą, pojawiające się co jakiś czas, sygnatury wyglądające jak bożonarodzeniowa choinka. Była swego czasu dyskusja o wadze awatarów. Zgodzono się że ich waga, bez względu na adres pliku, ma nie przekraczać 50KiB. Wiadomo, wygoda itd. itp. Moim skromnym zdaniem przydałaby sie także jakaś regulacja dotycząca sygnatur. Też chodzi o wygodę itd. itp. Są one dodatkiem do wypowiedzi, a niestety w niektórych przypadkach mam wrażenie że jest odwrotnie. Nie ma żadnego konkretnego pomysłu co z ta sprawą zrobić. Można ograniczyć ilość grafik w sygnaturze, ich łączną ilość, ilość dostępnych znaków, czy dostępne do wykorzystania kolory. Do całkowitego usuwania obrazków z sygnatury bym się jednak nie skłaniał.

Wiem że mogę, w opcjach Forum, wyłączyć sygnatury. Ale w ten sposób wyłączam również widok konfigów, które etykieta zaleca umieszczać w sygnaturze. Wypowiedzcie się, co o tym sądzicie. Czy zmiany są konieczne, czy nie? Może macie pomysły co z tym zrobić, jeśli w ogóle trzeba coś z tym robić.

Nowa drukarka?

05 April 2006 - 16:56 PM

Mam drukarkę Lexmark 3200. Skończył mi się w niej tusz, dokładnie zamienniki. No i się zastanawiam czy bardziej opłacalne od zakupu tuszu nie będzie kupienie nowej drukarki. W najbliższym czasie będę drukował dwie magisterki w kilku egzemplarzach, a potem drukarka bedzie już wykorzystywana w bardziej sensownym stopniu (tzn średnio). Jakość druku na obecnym poziomie mnie zadowala, niczego ekstra nie oczekuję. Drukuje głównie tekst, sporadycznie coś kolorowego, ale żadnych zdjęć.

Na ewentualną nową drukarkę mogę przeznaczyć 500zł ale oczywiście im mniej tym lepiej. Ważne też żeby tusz do niej byl też w sensownym przedziale cenowym (ew jakieś zamienniki). Szybkość i głośność bez znaczenie, gorzej niż obecnie już nie może być.
Zastanawiam się też nad jakimś tanim laserem, tylko nie wiem jak się koszty ekslpoatacji kształtują.

Doradźcie coś, proszę  :)