Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Damiano75

Dołączył: 16 Nov 2015
Offline Ostatnio aktywny: Jan 31 2016 18:15 PM
-----

Moje posty

W temacie:Polisolokaty, jak odzyskać pieniądze

31 January 2016 - 18:15 PM

Jakieś opłaty likwidacyjne i tak zapewne będzie trzeba ponieść, no chyba, że chcesz podważyć całą umowę i dążyć do uznania jej za niezgodną z prawem, ale chyba lepiej skupić się na samych zapisach dotyczących tych opłat. Z tego co się orientuje to nie jesteś odosobnionym przypadkiem, więc może dobrym pomysłem będzie rozejrzenie się za jakimś pozwem zbiorowym. Nie wiem z jakiego towarzystwa korzystasz, ale może akurat jest grupa zainteresowanych osób z podobnym problemem. Tak czy inaczej, bez pomocy prawnika się nie obejdzie.


W temacie:Wlasny.Sklep. Co sprzedawać i jak

21 November 2015 - 13:00 PM

Zależy, jaki to ma być sklep. Ale generalnie radziłbym mieć swój własny zapas i zaplecze. Dlaczego? Weź pod uwagę taką sytuację: wystawiasz towar, np. jakieś perfumy, których nie masz na stanie, są u dostawcy. Klient klika, zamawia. Masz określony czas do wysyłki, z zapleczem na możliwość odbioru od dostawy. I nagle okazuje się, że dostawca także nie ma tego na stanie i musi skądś to sprowadzić. Czas wysyłki wydłuża się, klient się wkurza, zniechęca, rezygnuje i puszcza ci opinie w necie... średnia opcja, a tak dzieje się często.


W temacie:Jaki bank i jaką lokate??

19 November 2015 - 20:14 PM

Każdy poleci ci swój bank:-) Zeby bardziej rozeznać się w temacie, to musisz poszukać sobie w necie lub znaleźć taką firmę, która porównuje wszystkie oferty bankowe z całego kraju i dopasowuje najbardziej optymalną do twoich potrzeb. Poza tym wystarczy pooglądać te nasze telewizyjne czterogodzinne bloki reklamowe i wtedy samemu można zrobić taki przegląd ofert... Z lokaty nie są wcale takie duże pieniądze, może pomyśl o innego rodzaju ulokowaniu pieniędzy, żeby większe zyski osiągnąć? Pomyśl...:-)


W temacie:Księgowy na etacie czy zewnętrzna firma?

18 November 2015 - 19:40 PM

Ja bym stawiał na biuro rachunkowe, chociaż zanim coś napiszę, pada pytanie: jak duża jest twoja firma? Wnoszę, że jest duża skoro zdecydowałeś się utworzyć kolejny etat i zatrudnić księgową. Biuro rachunkowe to mniejsze koszty, a i tak odpowiedzialność biorą na siebie. Można także samemu prowadzić taką działalność księgową, ale pod warunkiem, że ma się małą firmę, wtedy wystarczy kupić taki program do księgowości dla małych i średnich firm i samemu ogarniać temat – tak najtaniej, ale czy najbezpieczniej?


W temacie:Jak rekrutować do własnej firmy?

17 November 2015 - 19:27 PM

Najlepsza jest rekrutacja oparta na dobrze napisanym CV i własnej intuicji. Tradycyjna, czyli. Nie mam nic przeciwko nowinkom i eksperymentom, ale jeśli chodzi o pracowników do własnej firmy, to tu nie eksperymentowałbym, ponieważ pracownik to podstawa utrzymania takiej firmy. Dobry pracownik. Ja zawsze polegam na własnej intuicji i zazwyczaj ona mnie nie zawodzi – mam to szczęście...:-) Jeśli źle dobierze się pracownika, to jest stracony czas i stracone pieniądze dla firmy, a częste pomyłki mogą prowadzić do bankructwa...