Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Kaleron

Dołączył: 05 lis 2014
Offline Ostatnio aktywny: wrz 26 2017 20:13
-----

Moje posty

W temacie:Odzyskiwanie danych po zmianie Systemu i Formacie

09 czerwiec 2016 - 08:59

Do firm odzyskujących dane warto uderzać z awariami sprzętowymi. W przypadku problemów logicznych powinien sobie poradzić każdy w miarę rozgarnięty informatyk przy pomocy darmowych lub bardzo tanich programów. I zrobi to dużo taniej od większości firm odzyskujących dane, w których często sama opłata za analizę wynosi kilkaset złotych.. A na nadpisanie nie ma żadnych cudownych lekarstw - żadna firma tu nie pomoże.


Tak...co szkodzi połazić po firmach i popytać...ale moim zdaniem lepiej w tym czasie poczytać podręcznik fizyki. Nie ma technicznej możliwości odzyskania danych po nadpisaniu. Pozostaje jedynie szukanie pojedynczych plików w nadziei, że coś się uratowało. Od zdarzenia upłynęło już na tyle dużo czasu, że gdyby ten dysk trafił do mnie, to nawet bym go nie przyjął.

W temacie:Odzyskanie danych z Pendrive Kingston

02 czerwiec 2016 - 09:26

Program do przywracania danych z kopii bezpieczeństwa nie jest programem do odzyskiwania danych. To zupełnie inny rodzaj programu. A po drugie jeśli nie ma komunikacji z pendrivem, to co chcesz zrobić samym programem? Lutownica, programator i dopiero potem można się bawić programami.


W temacie:ST-20000 M001+ Current pending sector (warning)

13 maj 2016 - 18:19

Jaki masz zasilacz?

Dysk warto wyzerować MHDD. Zrób pełny skan powierzchni przed i po zerowaniu. Oczywiście zabezpiecz najpierw dane na innym nośniku, bo zerowanie, jak sama nazwa wskazuje, nadpisze Ci dysk zerami.


W temacie:Odzyskiwanie danych po zmianie Systemu i Formacie

30 grudzień 2015 - 15:27

isttnieje taka mozliwosc ja uzywałem do tego recuva ale odszukuje bardzo duzo danych

Żaden program nie odzyska nadpisanych danych. Nawet zakładając, że użytkownik tylko usunął partycje, a wbrew temu, co twierdzi, wcale nie wyzerował dysku, to przeinstalowanie systemu samo w sobie wiąże się z nadpisaniem sporego obszaru dysku. Do tego aktualizacja do 10 - czyli też pobranie dużej porcji danych. O starej strukturze logicznej można zapomnieć. Pozostaje jedynie wyszukiwanie zagubionych plików po sygnaturach. Dlatego nie podniecałbym się szansami na odnalezienie w sporym śmietniku wartościowych plików, o których nie można z dostatecznie dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że jeszcze gdzieś tam są.


W temacie:Odzyskiwanie danych po zmianie Systemu i Formacie

09 grudzień 2015 - 13:05

Najmniejsza i asymptotycznie dążąca do zera z każdą kolejną operacją na dysku.