Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

locoloco1

Dołączył: 26 sie 2014
Offline Ostatnio aktywny: Dzisiaj, 11:50
-----

Moje tematy

BOE prezentuje nowy rolowany OLED na SID 2019.

20 maj 2019 - 22:25

BOE prezentuje nowy rolowany OLED na SID 2019.
maxresdefault.jpg

Chiński BOE Display ma bardzo ambitny projekt OLED, a firma zaprezentowała nowe elastyczne i samochodowe OLEDy na targach SID 2019.

BOE zaprezentował kilka nowych samochodowych technologii OLED, w tym elastyczny wyświetlacz OLED o przekątnej 12,3 cala dla głównego panelu przyrządów, który wykorzystuje nową technologię układu kompensacji pikseli opracowaną przez BOE, która może poprawić jednolitość jasności wyświetlacza.BOE miał również 14-calowy rolowany OLED na pokazie.


Lepsza jakość obrazu w telewizorach Philips OLED z mocniejszym procesorem Philips P5 tr...

19 maj 2019 - 17:13

Lepsza jakość obrazu w telewizorach Philips OLED z mocniejszym procesorem Philips P5 trzeciej generacji.

R2R8189.jpg

Ubiegłoroczne telewizory Philips OLED wyposażone w procesor Philips P5 Perfect Picture Engine drugiej generacji ustanowiły nowe standardy jakości obrazu. Przykładem tego mogą być modele 803 i 903 z serii OLED+, które łącznie zdobyły ponad 43 nagrody i wygrały w dwóch niezależnych „ślepych” testach przeprowadzonych wśród konsumentów.
Modele telewizorów Philips OLED z kolekcji na 2019 rok będą wyposażone w procesor P5 trzeciej generacji w architekturze dwurdzeniowej. Technologia ta korzysta ze wszystkich innowacji znanych z procesora poprzedniej generacji, ale dysponuje o 20% większą mocą obliczeniową obsługującą kluczowe obszary przetwarzania obrazu.


R2R8272.jpg

Procesor Philips P5 odpowiada za pięć podstawowych aspektów jakości obrazu Philips: obraz z dowolnego źródła, ostrość, realistyczne spektrum kolorów, kontrast i płynność ruchu. Poprzednie wersje procesora P5 zyskały uznanie za znakomitą redukcję artefaktów i szumów oraz ich korekcję bez niepotrzebnych rozmyć i z naturalnym odwzorowaniem kolorów.
Trzecia generacja P5 przyniesie mniej szumów, większą ostrość i kontrast niezależnie od źródła odtwarzania, a także poprawę jakości obrazu dzięki technologii przetwarzania Perfect Natural Reality oraz lepsze parametry HDR. Na jakości zyska także obraz w standardach HDR10 i HDR10+ i po raz pierwszy dynamika obrazu HDR w Dolby Vision.
W ponad 90% telewizorów Philips, które pojawią się w polskich sklepach w tym roku, począwszy od nowych modeli OLED do najnowszych modeli serii 6000, znajdziemy również wszystkie systemy kompatybilne z HDR: HDR10, HDR10+, Dolby Vision i HLG.
 

hdtv.com_.pl-Philips-2019-23.jpg
Doskonałe kontury, głębia i odwzorowanie kolorów
Telewizory z opatentowanym przez markę Philips silnikiem P5 znakomicie oddają kontury, stosując zaawansowane algorytmy obliczania głębi bitowej oraz filtrowanie pozwalające uzyskać obraz o doskonałej ostrości i rozdzielczości.
Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w kolejnych generacjach procesora P5 algorytmu Detail Enhancer poprawiającego rozdzielczość i dodatkowo korzystającego z funkcji Detail Protection and Restoration, która wyostrza piksele. Skutecznością działania zaskakuje także nowy filtr Dejaggy poprawiający szczegółowość ukośnych linii. W rezultacie otrzymujemy wyraźnie bardziej wyrafinowany obraz porażający ostrością i szczegółowością, dający wrażenie większej głębi obrazu.
Kontrast w nowych telewizorach Philips z procesorem P5 trzeciej generacji będzie znacznie lepszy za sprawą udoskonalonej funkcji Perfect Natural Reality optymalizującej analizę i klasyfikację partii obrazów z zachowaniem naturalnych odcieni skóry. W efekcie wyświetlany obraz jest bardziej realistyczny i szczegółowy, co jeszcze bardziej wzmacnia efekt głębi i zbliża treść SDR do jakości HDR.


hdtv.com_.pl-Philips-2019-6.jpg
Połączenie nowych i udoskonalonych funkcji może także poprawić jakość treści HDR10/ HDR10+, a nawet treści w standardzie Dolby Vision.
W przypadku treści HDR technologia Philips P5 Perfect Picture Engine trzeciej generacji precyzyjnie odwzorowuje obraz w obszarach bardzo zaciemnionych, eliminując przy tym ograniczenie palety barw w obszarach bardzo jasnych i sceneriach bogatych kolorystycznie. Nie ma również niepożądanego prążkowania lub gradientowego przechodzenia odcieni skóry.
Nowością w tegorocznych modelach telewizorów Philips będzie ich kompatybilność z systemem Dolby Vision. Inżynierowie Philips TV ściśle współpracowali z zespołami Dolby nad optymalizacją kluczowych funkcji procesora P5 pod kątem kodowania HDR pod Dolby Vision. Nowe modele z procesorem Philips P5 będą zatem oferować ostrzejszy obraz z mniejszą ilością szumów i artefaktów i idealną płynnością odtwarzanych ruchów.

Podsumowując, z procesora Philips P5 trzeciej generacji skorzystają treści w standardach SDR i HDR 10/HDR10+ oraz dynamika HDR Dolby Vision pozbawiona szumów, artefaktów w obrazie o znakomitej ostrości, szczegółowości i odwzorowaniu płynności ruchu.

 


Nowe raporty sugerują, że Samsung opóźnia plany produkcji telewizorów QD-OLED

19 maj 2019 - 17:11

Nowe raporty sugerują, że Samsung opóźnia plany produkcji telewizorów QD-OLED

DSCC-QD-OLED-stack-Oct-2018-img_assist-4
W lutym 2019 r. Poinformowano, że Samsung Display przeprowadzi w kwietniu 2019 r. Komisję ds. Przeglądu inwestycji, aby zdecydować, czy planować rozpoczęcie produkcji paneli telewizyjnych QD-OLED - a następnie rozpocząć masową produkcję do końca 2020 r.

Zgodnie z nowym raportem z Chin, Samsung rzeczywiście będzie realizował swoje plany produkcyjne QD-OLED, ale w wolniejszym tempie niż początkowo szacowano. Samsung rozpocznie produkcję próbną dopiero pod koniec 2020 r., Z rzeczywistą masową produkcją na nowej linii 10-genowej dopiero około 2023 r.

Ponadto raport mówi, że Samsung zdecydował się na konwersję linii 8-Gen (a nie na 8,5 G, jak początkowo sugerowano), co oznacza, że ​​Samsung skoncentruje się na rozmiarach 55 ”lub mniejszych (ponieważ linia 8-Gen jest nie jest wystarczająco duży do wydajnej 65-calowej produkcji, co utrudnia konkurowanie z tańszymi wyświetlaczami LCD.


Sharp Aquos R3 - Czyli Igzo Pro, 120 Hz, Android Pie, Dolby Vision, Dolby Atmos i co je...

19 maj 2019 - 17:11

Sharp Aquos R3 - Czyli Igzo Pro, 120 Hz, Android Pie, Dolby Vision, Dolby Atmos i co jeszcze ?


Sharp-Aquos-R3.jpg
 • 6,2-calowy wyświetlacz Pro IGZO (LCD) QuadHD+ (19,5:9, 3120×1440, HDR10, 120 Hz)
 • Snapdragon 855
 • 6 GB RAM
 • 128 GB
 • aparaty:
  • przód: 16,3 MPx
  • tył: 12,2 MPx (f/1.7, 78 stopni) do fotografii i 20 MPx (f/2.4, 125 stopni) do filmów
 • akumulator o pojemności 3200 mAh (bezprzewodowe ładowanie Qi 11 W)
 • czytnik linii papilarnych
 • Android 9 Pie
Sharp Aquos R3 powinien zaoferować użytkownikom nie tylko bardzo dobrą jakość obrazu, ale również dźwięku, gdyż zastosowano nim dwa stereofoniczne głośniki z systemem dźwięku Dolby Atmos. Do tego dochodzi jeszcze Dolby Vision co oznacza, że smartfon wspiera dwie technologie poprawiające jakość emitowanego obrazu.

Snapdragon 855 składa się z 8-rdzeniowego procesora z rdzeniem Kryo 485 o taktowaniu dochodzącym do 2.84 GHz, a także układu graficznego Adreno 640. Współpracuje on z 6GB pamięci RAM. A zatem Sharp, niczym LG zachowawczo podeszło do ilości pamięci RAM, aczkolwiek jest ona w zupełności wystarczająca. Na dane i aplikacje zarezerwowane zostało 128GB wbudowanej pamięci.
 

__________________


Philips PUS6754 Ultra HD LED TV, Ambilight 3, HDR Dolby Vision / Dolby Atmos i HDR10 +

19 maj 2019 - 17:08

Philips PUS6754 Ultra HD LED TV, Ambilight 3, HDR Dolby Vision / Dolby Atmos i HDR10 +


philips_6754_front_product_photograph.jp
Philips PUS6754, to pierwszy w portfolio model oferujący funkcję Ambilight.
Ma cztery przekątne - Philips 43PUS6754 (43 '', 109 cm), Philips 55PUS6754 (55 '', 140 cm), Philips 65PUS6754 (65 '', 165 cm) i Philips 75PUS6754 (75 '', 191 cm).
Przetwarzanie wideo poprzez Pixel Precise Ultra HD na Saphi Smart TV.

Ambilight trójstronny.
Co do reszty, telewizory Philips PUS6754 zawierają wiele specyfikacji wyższych modeli.
Posiada specjalny tryb do gier z wykorzystaniem Ambilightu z wyjątkowo niskim opóźnieniem, aktywnym we wszystkich grach (za pośrednictwem konsoli / komputera, Google Play, Cloud Gaming ...), aby w pełni zanurzyć gracza w akcji. Ambilight działa z dźwiękiem muzyki. Precyzyjnie tryb może być aktywny nawet wtedy, gdy telewizor jest wyłączony.

Philips%20PUS6703%20bis.jpg

HDR10, HDR10 +, HDR HLG, HDR Dolby Vision i Micro Dimming Pro
Z technicznego punktu widzenia telewizory Philips PUS6754 zostały zaprojektowane z systemu podświetlenia Direct LED Global Dimming, zapewniającego szczytową jasność 350 nitów i przetwarzanie wideo PPI (Picture Performance Index) 1200 Hz. Sekcja audio telewizorów Philips PUS6754 zapewnia łączną moc 20 watów.
Istnieje również Micro Dimming.

philips_43pus6754_fr-3.jpg

Kompensacja ruchu naturalnego.
Oprócz tych modyfikacji, istnieje naturalny 10-bitowy panel LCD VA 50 Hz, kompensacja ruchu Natural Motion. Podobnie jest z tunerem DVB-T / DVB-C / DVB-S2.

Posiada DLNA) przez port Ethernet (kompatybilność Wi-Fi) i procesor czterordzeniowy, aby cieszyć się przez sieć domową, treścią audio, wideo i muzyczną przechowywaną na komputerze Mac / PC lub komputerze Dysk twardy Nas.
Telewizor staje się monitorem komputera sterowanym za pomocą klawiatury i myszy USB;.
Możesz sterować ekranem za pomocą bezpłatnej aplikacji iOS i Android, wreszcie zaprogramować możesz nagrywanie na USB lub na zewnętrznym dysku twardym .

Zintegrowana jest również funkcja Miracast (Wi-Fi Direct + mirroring, aby udostępnić na ekranie telewizora interfejs smartfona, tabletu lub komputera). To samo dla kompatybilności HBBTV. Kompatybilność z formatami MP3, WMA, AAC, Mpeg2, Mpeg4, WMV, VC-1, AVC / H.264 i Jpeg zapewnia m.in. kontener AVI i MKV.


philips_6754_standard_product_photograph

Saphi Smart TV (patrz zdjęcie powyżej).


philips_pus6754_remote.jpg


HEVC, HDMI 2.0 i HDCP 2.2

Ma trzy wejścia HDMI CEC 2.0b, w tym jedno certyfikowane HDCP 2.2, kompatybilne z Deep Color i xvYCC. Jeden z nich ma również funkcję ARC. Obecne są również: YUV, RCA stereo, wejście satelitarne, port Ethernet, dwa porty USB Host i port CI +. Plus wyjście optyczne i wyjście słuchawkowe. Nie wspominając już o pilocie zdalnego sterowania z klawiaturą Azerty, touchpadzie i zintegrowanym wskaźnikiem ułatwiającym korzystanie z niego.

Data premiery serii Philips PUS6754 zaplanowanej na maj, z wyjątkiem modelu 75 ” który ma się pojawić w lipcu
Ceny orientacyjne: 599 € dla Philipsa 43PUS6754, 849 € dla Philipsa 55PUS6754, 1199 € dla Philipsa 65PUS6754 i 1,999 € dla Philipsa 75PUS6754.Najważniejsze cechy telewizorów Philips PUS6754:

• Matryca 50 Hz

• Płyta 10-bitowa

• Matryca Ultra HD / 4K

• Procesor: Pixel Precise Ultra HD

• Funkcja Ambilight + Hue

• Funkcja Ultra Resolution

• Kompatybilność HDR10 i HDR HLG

• Kompatybilność HDR10 +

• Kompatybilność HDR Dolby Vision

• Zgodność HDCP 2.2

• Zgodność z HEVC

• Kompatybilność z Dolby Atmos

• Kompatybilność Wi-Fi n Dual Band

• Wyjścia: 1 optyka, 1 zestaw słuchawkowy

• Wejścia: 3 HDMI CEC 2.0b, 1 YUV, 1 RCA stereo, 1 wejście satelitarne, 1 port Ethernet, 2 porty USB Host i 1 port CI +

• Multimedia Smart TV Saphi

• Naturalny ruch kompensacji ruchu

• Jasny szczyt: 350 nitów

• Tuner DVB-T2

• Tuner DVB-C

• Tuner DVB-S2

• Sekcja dźwięku: 2 głośniki szerokopasmowe

• Moc: 2 x 10 W