Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

locoloco1

Dołączył: 26 sie 2014
Offline Ostatnio aktywny: lut 07 2020 20:10
-----

Moje tematy

Żegnaj Cortana, prawie cię nie znaliśmy. Microsoft odsłuchuje nagrania Xbox od 2014 rok...

29 sierpnia 2019 - 15:48

Żegnaj Cortana, prawie cię nie znaliśmy. Microsoft odsłuchuje nagrania Xbox od 2014 roku.
Niektórzy ludzie od lat podejrzewają nieuczciwą grę, ale większość właścicieli nie zdawała sobie sprawy z tej praktykiFirma Microsoft słuchała nagrań dźwiękowych zarejestrowanych na konsolach Xbox One w salonach ludzi od 2014 roku . Firma zaprzestała praktyki i usunie Cortanę z Xboxa.

Mikrofon w Twoim domu
Podobnie jak inne nowoczesne urządzenia, Xbox One oferuje funkcje głosowe. Komendy takie jak „Xbox” lub „Hej Cortana” uruchamiają system głosowy, ale byli kontrahenci pracujący dla Microsoft ujawniają, że rozmowy w salonach były czasami nagrywane bez słowa inicjującego przez pomyłkę.

Wykonawcy mówią, że pracowali nad danymi audio Xbox od 2014 roku, zanim Cortana została wdrożona. Wtedy Xbox One polegał na systemie Kinect. Kontrahenci zostali poinstruowani, aby zachować w tajemnicy charakter swojej pracy dla Microsoft.

- „Polecenia Xbox pojawiły się najpierw jako odbiegające od normy, a następnie stały się mniej więcej połową tego, co zrobiliśmy, zanim staliśmy się większością tego, co zrobiliśmy”, powiedział jeden ze źródeł .

W oświadczeniu Microsoft mówi, że zaprzestał praktyki „kilka miesięcy temu”. Będzie jednak nadal sprawdzać nagrania głosowe, które „naruszają warunki korzystania z usługi”.

- „Kilka miesięcy temu przestaliśmy sprawdzać wszelkie treści głosowe pobierane za pośrednictwem konsoli Xbox w celu ulepszenia produktu, ponieważ nie uważaliśmy tego za konieczne i nie planujemy wznawiać tych recenzji” - powiedział rzecznik Microsoft. „Czasami sprawdzamy niski poziom nagrań głosowych wysyłanych od jednego użytkownika Xbox do drugiego, gdy pojawiają się doniesienia, że ​​nagranie narusza nasze warunki świadczenia usług i musimy to zbadać. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa społeczności Xbox i jest to wyraźnie określone w naszym Warunki usługi Xbox ”.

Do widzenia Cortana
To najnowsze odkrycia, które wyszły na jaw. Poprzednie raporty szczegółowo opisywały, jak Amazon, Apple, Facebook i Google słuchały prywatnych rozmów w domu lub poza nim za pośrednictwem systemów głosowych, takich jak Alexa, Siri i Assistant. Podobnie jak Microsoft, Apple, Google i Facebook zawiesiły korzystanie z usług ludzkich kontrahentów po pęcznieniu relacji z mediami i obawach klientów. Amazon zaoferuje system rezygnacji.

Niektórzy ludzie od lat podejrzewają nieuczciwą grę, ale większość właścicieli nie zdawała sobie sprawy z tej praktyki. Zaangażowane firmy nalegały, aby prywatność była najwyższym priorytetem, ale firmy nie ujawniły, że ich pracownicy przeglądają nagrania głosowe z salonów.

Na początku tej dekady producenci telewizorów tacy jak Samsung zaczęli wyposażać telewizory Smart w kamery i mikrofony. Później ujawniono, że systemy te były dalekie od bezpieczeństwa i że CIA opracowało nawet narzędzie podsłuchujące . Twórcy telewizji później usunęli kamery i mikrofony, ale nowa fala asystentów głosowych skłoniła niektórych producentów, takich jak Sony, do ponownego zainstalowania mikrofonów w ramach telewizorów. Inne telewizory mają wbudowane mikrofony w pilocie zdalnego sterowania.

Microsoft wysłuchał również niektórych połączeń Skype, a także Cortany na innych urządzeniach. Firma planuje usunąć integrację Cortany z konsoli Xbox wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania.

Żegnaj Cortana, prawie cię nie znaliśmy.


Koniec ze słodyczami – koniec. Android 10 to Android... 10. Google kończy ze słodyczami.

29 sierpnia 2019 - 15:16

Koniec ze słodyczami – koniec. Android 10 to Android... 10. Google kończy ze słodyczami.
android-10-google-arrete-les-sucreries_p
Google zaprezentowało nazwę kolejnej wersji Androida. Kończy się tradycja cukiernicza panująca pod ponad 10 lat. Różne główne aktualizacje systemu operacyjnego Android a od 2008 roku w nazywali słodyczami w kolejności alfabetycznej zaczynając od cupcake , a następnie Donut, Eclair i wiele innych.

Android 10... I to wszystko!
Po ostatnim Oreo i Pie następna wersja powinna logicznie mieć nazwy deseru zaczynające się na literę Q. Ale widać Google nie zdołał znaleźć odpowiedniego jedzenia i rozsądek wziął górę nad tradycją .
Następny Jubileuszowy Android, który ukaże się na jesieni będzie się nazywać po prostu Android 10!
A następca i będzie miał nr 11 itd.

Gogle dodaje Logo wciąż zachowując słynnego zielonego robota który ostatnio był trochę złości. Oficjalna data wydania Androida 10 to 3 września 2019.


Premiera nowych wzmacniaczy zintegrowanych Mark Levinson

29 sierpnia 2019 - 15:15

Premiera nowych wzmacniaczy zintegrowanych Mark Levinson

Polska premiera wzmacniaczy zintegrowanych Mark Levinson No 5802 oraz Mark Levinson No 5805 będzie wydarzeniem bez precedensu! Nad dachami Katowic, w wyjątkowych wnętrzach Filharmonii Śląskiej zabrzmi muzyka zaskakująca i nietuzinkowa. Warto już dzisiaj zarezerwować sobie termin – sobota, 14 września 2019 roku.

1108656jp_qssraxs.jpg

fotopolska.eu


Wzmacniacze zintegrowane Mark Levinson to klasa sama w sobie. Nie trzeba ich specjalnie przedstawiać czy zachwalać. Ogólnopolska premiera najświeższych nowości: Mark Levinson No 5802 oraz Mark Levinson No 5805 to zatem nie lada gratka dla każdego miłośnika high-endowego brzmienia. A to nie koniec atrakcji – odsłuch odbędzie się nad dachami Katowic w Filharmonii Śląskiej przy ul Sokolskiej 2. Warto zatem przyjrzeć się bliżej nowym wzmacniaczom zintegrowanym Mark Levinson.

Mark-Levi_qssraxa.jpg

No 5802 to model zapewniający maksymalną wydajność i doskonałą jakość dźwięku tradycyjną dla urządzeń Mark Levinson. Wynikają one z zastosowania najlepszych komponentów oraz długich lat doświadczenia w inżynierii audio najwyższej klasy.

Mark-Levi_qssranh.jpg

Z wyrafinowanym wzorniczo projektem obudowy, dyskretnym układem sygnałowym PureDirect™, przetwornikiem cyfrowo-analogowym PrecisionLinkII™, wzmacniaczem słuchawkowym MainDrive™ oraz wydajnym układem dual-mono pracujący w klasie AB, najnowszy wzmacniacz zintegrowany No 5802 oferuje firmowe brzmienie Mark Levinson, wszechstronne wyposażenie i elastyczność konfiguracji.

Mark-Levi_qssranr.jpg

No 5805 jest kwintesencją kilkudziesięciu lat najlepszej inżynierii audio. Projekt ten łączy w sobie nowatorskie rozwiązania i fantastyczną jakość z bardzo przystępną ceną. Od strony technicznej wzmacniacz wyposażono w dyskretny układy sygnałowy PureDirect™, przetwornik cyfrowo-analogowy PrecisionLinkII™, wzmacniacz słuchawkowy MainDrive™, przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC oraz wydajny układ dual-mono, pracujący w klasie AB.

Mark-Levi_qssranx.jpg

Najnowszy zintegrowany wzmacniacz No 5805 zapewnia legendarny dźwięk firmy Mark Levinson, a także wszechstronne wyposażenie i elastyczność konfiguracji.
W obu modelach sekcja wzmocnienia napięciowego ma topologię zaadaptowaną z legendarnej końcówki mocy No 534. Wyśmienite materiały, staranne wykończenie i charakterystyczny design to znaki firmowe wszystkich urządzeń firmy Mark Levinson. Piaskowane, anodowane na czarno panele przednie wykrojone z litego aluminium o grubości 25 mm, przechodzą niezauważalnie w elegancką szklaną powierzchnię zintegrowaną z wyświetlaczem, zamkniętą od góry i dołu dwoma poprzeczkami o naturalnej aluminiowej barwie. Anodowane, piaskowane pokrętła o tradycyjnym, wklęsłym profilu są precyzyjnie wykończone i dopasowane wzorniczo do profilu panelu przedniego oraz nóżek. Nie przeoczono także wysmakowanych detali takich jak: tłoczone szczeliny wentylacyjne, dyskretne logo za szklaną powierzchnią oraz aluminiowe przyciski. Całości dopełnia aluminiowy pilot zaprojektowany specjalnie do serii 5000.
Wzmacniaczom towarzyszyć będą high endowe kolumny JBL S4700. To 3-drożne, najwyższej klasy zespoły głośnikowe zbudowane na bazie podobnej technologii jaką zastosowaną w modelu Project K2 S9900, jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie i brzmieniowo głośników na świecie. To będzie prawdziwa uczta dla ucha!
Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem oraz ograniczoną ilość miejsc w ramach każdego odsłuchu, zachęcamy do potwierdzenia swojego uczestnictwa w wydarzeniu drogą mailową na adres: [email protected]. Na każdy z planowanych odsłuchów może wejść około 25 osób. To wyjątkowe wydarzenie przygotowywane jest we współpracy z salonem Audio Styl w Katowicach (al. Roździeńskiego 91; 40-203 Katowice), który jest autoryzowanym dealerem produktów Mark Levinson.

Termin: sobota, 14 września, godz. 12.00-15.00
Miejsce: Filharmonia Śląska w Katowicach (ul. Sokolska 2; 40-001 Katowice)


Teraz ucieszą się czekający na OLED TV Samsunga. Samsung nie będzie już produkował pane...

22 sierpnia 2019 - 12:16

Teraz ucieszą się czekający na OLED TV Samsunga. Samsung nie będzie już produkował paneli LCD w swoim kraju.

006__MG_1145.jpgSamsung przechodzi z produkcji telewizorów LCD na telewizory OLED

Według raportu The Elec Samsung Display zakończył działalność na jednej ze swoich linii produkcyjnych telewizorów LCD w ramach „Projektu C”, który obejmuje stopniowe przejście do masowej produkcji telewizorów OLED. Oczekuje się, że zamknie całą produkcję telewizorów LCD w Korei Południowej.

Projekt C: Produkcja telewizji OLED
Po miesiącach plotek Samsung dał swojemu tak zwanemu „Projektowi C” zielone światło. W październiku 2018 r. Dyrektor generalny Samsung Display potwierdził, że opracowano technologię QD-OLED. Projekt C to plan inwestycyjny mający na celu masową produkcję telewizorów OLED.

Samsung Display wstrzymał produkcję na jednej z dwóch linii produkcyjnych telewizorów LCD 8G w Korei Południowej. Linia działa od 2007 roku, kiedy Sony i Samsung stworzyły S-LCD do wspólnej produkcji paneli LCD. Istnieją dwie linie (8-1 i 8-2), każda podzielona na fazę 1 i 2. Linia 8-1 faza 1 to ta, która została zamknięta. Samsung ma także zamknąć pozostałe linie 8G.
- „W kolejnym kroku Samsung Display ma wyłączyć pozostałe linie Gen-8, wraz z liniami 7-2 pozostałymi po zmianie większości z nich, aby wyprodukować małe i średnie panele OLED” Koreańska gazeta The Elec.

Uważa się, że Samsung zamyka linie, aby rozpocząć instalację sprzętu produkcyjnego do dużych telewizorów OLED. Źródła poinformowały Elec, że zamówienia na zakupy są spodziewane już na październik 2019 r.

011__MG_2113.jpgSamsung OLED TV
Koreańska produkcja telewizorów LCD dobiega końca.
Jeśli producent panelu wyświetlacza zamknie pozostałe linie w Korei Południowej, nie będzie już produkował paneli LCD w swoim kraju. Zamiast tego może pozyskiwać panele do telewizorów LCD „QLED” i konwencjonalnych telewizorów LCD z własnych linii produkcyjnych w Chinach, a także z nowej fabryki CSOT (TCL) LCD 11G, która rozpoczęła masową produkcję na początku tego roku. 10% paneli z nowej fabryki jest zarezerwowanych dla Samsunga.

W dniu, w którym Samsung wstrzymał linię 8-1, akta prawne ujawniły, że producent sprzętu ICD podpisał umowę z Canon Tokki. Obserwatorzy branży uważają, że ma to związek z planami Samsunga.
Mówi się od lat, że Samsung zmieni telewizory LCD na telewizory OLED. Firma próbowała wejść do segmentu telewizorów OLED w 2012 i 2013 roku, ale ostatecznie musiała zrezygnować z planu z powodu wyzwań produkcyjnych związanych z RGB OLED, pozostawiając LG Display jako jedynego gracza z technologią WOLED. Następnie Samsung był zmuszony tchnąć nowe życie w telewizory LCD. Stworzył telewizory LCD „QLED” z filmem z kropkami kwantowymi.

Raporty twierdzą, że Samsung odnotował wzrost sprzedaży telewizorów LCD „QLED” w ciągu ostatniego roku, ale jest to głównie zasłona dymna. Firma rozszerza pracę o mniejsze i tańsze telewizory 43 i 49-calowe w serii średniej klasy Q6, zasadniczo klasyfikując sprzedaż. Według danych IHS Markit Samsung nadal ma dobrą produkcję segmentu 70-calowego i większego. Jednak popularność telewizorów OLED popycha telewizory premium LCD w górę - podobnie jak w przypadku telewizorów plazmowych.


TCL przedstawia telewizory LCD miniLED 4K z serii 8 oraz ulepszone telewizory z serii 6...

22 sierpnia 2019 - 12:14

TCL przedstawia telewizory LCD miniLED 4K z serii 8 oraz ulepszone telewizory z serii 6 i 5

017__MG_2452.jpg
TCL USA zaprezentowało 8 telewizorów LCD 4K z zaawansowanym podświetleniem miniLED. Firma wprowadza również zmodernizowane telewizory LCD 6 serii z kropkami kwantowymi.

Telewizory LCD TCL miniLED
TCL wprowadzi podświetlenie miniLED nie tylko do telewizorów 8K, ale także telewizorów 4K. Modele 8K są opóźnione, ale TCL wypuszcza modele 4K pod koniec tego roku jako seria 8 w USA i X10 w Europie.

Dzięki nowym telewizorom z serii 8 TCL ma nadzieję na wejście na wyższy poziom i rzucić wyzwanie bardziej znanym producentom telewizyjnym z Japonii i Korei. Do tego zadania wprowadza 8 serii telewizorów LCD 4K z podświetleniem miniLED składającym się z ponad 25.000 pojedynczych miniLED (rozmiar 75 "). Jednak rzeczywiste strefy ściemniania będą znacznie mniej liczne przy około 1000 stref (75"). Firma nie określiła możliwości maksymalnej jasności.

Telewizory LCD miniLED 4K serii TCL 8
- „Przejmując pozycję lidera dzięki pierwszej na rynku technologii Quantum Contrast, seria 8 ma niesamowitą zdolność do tworzenia doskonałych bieli lśniących obok głębokiej czerni, a teraz ustanawia nowy punkt odniesienia dla telewizorów LCD, aby bezpośrednio przyjąć wysoki kontrast OLED Telewizory zapewniają doskonałą ogólną jakość oglądania. Kontrast kwantowy zapewnia znaczną poprawę wydajności obrazu w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami wyposażonymi w standardową technologię LED, w tym znaczny skok całkowitej jasności telewizora, znaczny wzrost stref kontroli kontrastu (lokalne strefy przyciemnienia), gładsza i ulepszona równomierna dystrybucja światła na ekranie, ulepszone jednolite odwzorowanie kolorów na ekranie, szersze kąty widzenia i cieńsza konstrukcja ”, powiedziała firma.

Ważne jest, aby nie mylić miniLED z microLED. MiniLED są na tyle małe, że można je stosować do bardziej zaawansowanego podświetlenia w telewizorach LCD, podczas gdy microLED są wystarczająco małe, aby służyć jako pojedyncze piksele, pełniąc funkcję całkowicie nowej technologii wyświetlania dla telewizorów. Przykłady microLED to Samsung The Wall i Sony CLEDIS.

Telewizory LCD miniLED 4K serii TCL 8
Ponadto nowe telewizory z serii 8 będą miały na ekranie LCD folię z kropkami kwantowymi, aby rozszerzyć przestrzeń kolorów do deklarowanego 100% DCI-P3. Ponadto telewizory są zbudowane na platformie Roku i obsługują HDR10, HLG i Dolby Vision. Są zasilane przez procesor wideo iPQ Engine TCL, a także będą obsługiwać dźwięk Dolby Atmos. Firma nie jest jeszcze gotowa na przejście na HDMI 2.1.

TCL odświeża także telewizory z serii 6 i 5. 6 telewizorów LCD 4K będzie nadal oferowało lokalne przyciemnianie LED ze 100 strefami w modelu 55-calowym i większą liczbą stref w większym modelu 65-calowym. Są teraz również wyposażone w kropkę kwantową, która zapewnia szersze pokrycie gamy kolorów. Ceny zaczynają się od 600 USD. Seria 5 ma odświeżoną konstrukcję i będzie dostępna w rozmiarach 43, 50, 55 i 65 cali od 300 USD.

Telewizory LCD 4K serii TCL 8 będą dostępne w USA tej jesieni w 65 cali (65Q825) za 1999 USD i 75 cali (75Q825) za 2999 USD. Europejska wersja X10 zostanie oficjalnie wprowadzona na IFA 2019 w przyszłym miesiącu.

Seria TCL 8 - dane techniczne
Szeroki kolor dzięki technologii Quantum Dot
Technologia Strefy Kontroli Kwantowej maksymalizuje kontrast
Dolby Vision HDR
Procesor iPQ z technologią Smart HDR, inteligentnym zwiększaniem rozdzielczości 4K i inteligentnym kontrastem
Pełnoekranowy szklany wyświetlacz FullView
Dźwięk kina Dolby Atmos
Łatwa kontrola głosu dzięki kompatybilności z Alexa i Google Assistant
Tryb automatyczny zapewniający wrażenia podczas gry
Dźwięk kina Dolby Atmos
Ulepszony pilot ze sterowaniem głosowym
Szybkie sieci bezprzewodowe 802.11ac i Ethernet
4x HDMI 2.0 (1 ARC)