Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

locoloco1

Dołączył: 26 sie 2014
Offline Ostatnio aktywny: sty 15 2019 02:14
-----

Moje tematy

Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019.

15 styczeń 2019 - 00:28

Sharp wraca na dobre - po raz pierwszy od 4 lat pojawia się na targach CES 2019.

img_news20181218a.jpg
Japońska firma zaprezentuje swoje rozwiązania z zakresu 8K i sztucznej inteligencji

Podczas rozpoczynających się dziś największych targów elektroniki użytkowej na świecie, CES 2019, firma Sharp zaprezentuje swoje pionierskie rozwiązania. To wielkie wydarzenie nie tylko dla fanów najnowszych technologii, ale także dla samej marki. Po raz pierwszy od 4 lat producent zaprosi uczestników targów w Las Vegas do obejrzenia pełnowymiarowej wystawy japońskich innowacji.

Stoisko marki na CES 2019 będzie odzwierciedleniem realizowanej przez Sharp wizji "Zmienić świat dzięki 8K i AIoT*". W Centralnej Hali targów, producent stworzy cztery strefy poświęcone kluczowym obszarom rozwoju technologii: 8K, sztucznej inteligencji, rozwiązaniom dla domu i biznesu. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ekosystemem 8K zbudowanym na sprzęcie, komponentach i rozwiązaniach pozwalających uzyskać najwyższą rozdzielczość. Sharp zaprezentuje wachlarz zastosowań sztucznej inteligencji w urządzeniach domowych, robotyce, czujnikach i wielu innych urządzeniach. Na stoisku pojawią się także innowacje dla sektora B2B.
Włączenie przez firmę Sharp pionierskiej technologii 8K do ekosystemu 8K i AIoT, takich jak usługa COCORO+ (rozwiązania dla inteligentnego domu), dotychczas obejmowało jedynie japoński rynek. Obecność marki na targach CES oraz prezentowane przez nią innowacje to pierwszy sygnał, iż Sharp rozszerza swoją działalność i przyspiesza rozwój w skali globalnej.
Na targach CES firma Sharp ogłosi również współpracę z Google w Europie. Modele we wszystkich kategoriach cenowych linii Sharp Smart TV na rok 2019 będą wyposażone w Android TV. Najnowsze partnerstwo oraz dalsza współpraca z wiodącymi specjalistami w dziedzinie projektowania (Pininfarina) i dźwięku (Harman Kardon) reaktywuje pozycjonowanie Sharpa jako marki premium TV.

181218.jpgROZWIĄZANIA SHARP NA CES 2019
Strefa 8K:
 • Sprzęt 8K (monitory wideo/multi-wyświetlacze, kamery wideo, audio)
 • Komponenty 8K (CIS 3**, przewodniki do przetwarzania obrazu, tuner front-end)
 • Rozwiązania 8K (rozwiązania do transmisji IP, 5G i edukacji)
 • Technologia 8K (upscaling)
Strefa AIoT i urządzenia dla domu:
 • OLED (smartfony, elastyczne wyświetlacze)
 • Rozwiązania dla zwierząt domowych (systemy pomiarowe funkcji życiowych dla psów i kotów)
 • Sharp RoBoHoN (robot, smartfon i projektor w jednym urządzeniu)
 • Wyposażenie kuchni (linia produktów do zabudowy)
 • Wyposażenie domów (piekarnik parowy, oczyszczacz powietrza)
Strefa B2B:
 • Profesjonalne wyświetlacze, ekrany dotykowe
 • Dynabook*** notebook PC, MEC - mobile edge computing.

*AIoT: słowo wymyślone przez Sharpa, łączące słowa AI (sztuczna inteligencja) i IoT (Internet rzeczy). AIoT to wizja tego, jak wszystkie rodzaje produktów połączą się ze sztuczną inteligencją za pośrednictwem chmury i staną się zorientowane na ludzi. AIoT jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Sharp Corporation.
**Czujniki obrazu CMOS
***Dynabook jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Toshiba Client Solutions Co., Ltd. Nazwa firmy ma się zmienić na Dynabook Co., Ltd. 1 stycznia 2019 roku

O Sharp
Sharp Corporation to globalny dostawca innowacyjnych produktów i technologii, które odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości elektroniki. Wizją firmy Sharp jest “zmienianie świata poprzez technologie 8K i AIoT”. Technologia 8K tworzy obrazy, które ukazują świat poza naszą codzienną rzeczywistością, pozwalając odkrywać nowe, fascynujące rzeczy. AIoT łączy ludzi i społeczności, korzystając ze sztucznej inteligencji i internetu rzeczy. Firma Sharp jest źródłem wielu innowacji. Opierając się na technologiach, konsekwentnie rewolucjonizuje świat. Sharp Corporation to globalna firma, która zatrudnia 52 548 pracowników (stan na 30 czerwca 2018 roku) i notuje 2,43 milionów jenów skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży za rok fiskalny kończący się 31 marca 2018 roku.

__________________


Panasonic GZ2000: Najlepszy telewizor do kina domowego .

15 styczeń 2019 - 00:27

Panasonic GZ2000: Najlepszy telewizor do kina domowego .
 
Nowy profesjonalnej klasy ekran OLED stworzony na zamówienie i dostrojony w Hollywood
- Nowy procesor HCX PRO Intelligent zapewniający niezrównaną dokładność i odwzorowanie szczegółów
- Pierwszy na świecie* telewizor obsługujący standardy HDR10+ i Dolby Vision oraz format HLG Photo
- Pierwszy na świecie* telewizor z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę) zapewniającymi dźwięk w technologii Dolby Atmos. Głośniki z mechanizmem JENO dopracowane przez firmę Technics


Firma Panasonic ogłasza wprowadzenie na rynek telewizora GZ2000, ze stworzonym na zamówienie, profesjonalnej klasy ekranem OLED 4K oraz własnymi ulepszeniami sprzętowymi. Nowy, zoptymalizowany przez wiodącego hollywoodzkiego kolorystę ekran oferuje niezrównaną dokładność odwzorowania barw i znacznie wyższe średnie poziomy jasności.

GZ2000 to pierwszy na świecie* telewizor OLED obsługujący zarówno standard HDR10+, jak i Dolby Vision HDR oraz HLG Photo, nowy format obrazów nieruchomych, który przenosi fotografię do świata HDR.
Ponadto, GZ2000 jest pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które w wygodny i łatwy sposób zapewniają oszałamiający dźwięk w technologii Dolby AtmosŽ. Cały system audio został dopracowany przez inżynierów z firmy Technics.
Dzięki obsłudze asystentów głosowych telewizor GZ2000 można ściśle zintegrować z instalacją inteligentnego domu.

Yasushi Murayama, szef europejskiego działu telewizorów firmy Panasonic, powiedział: „Nasz skrojony na miarę, profesjonalnej klasy ekran OLED
i najmocniejszy w historii procesor w połączeniu z bezkompromisowym dźwiękiem, dopracowanym przez specjalistów firmy Technics i technologii Dolby Atmos, sprawiają, że GZ2000 jest najbardziej kompletnym telewizorem, jaki dotąd stworzyliśmy”.

Flagowy ekran OLED od firmy Panasonic dopracowany w Hollywood

Współpraca wiodącego specjalisty ds. kolorów z firmą Panasonic gwarantująca zgodność z intencjami filmowców
Nowy telewizor OLED GZ2000, dostępny w rozmiarze 65 i 55 cali, stanowi połączenie technologicznej dokładności firmy Panasonic z umiejętnościami Stefana Sonnenfelda w zakresie dostrajania barw. Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, cieszy się zaufaniem najlepszych na świecie twórców filmowych. To jeden z kilku najwybitniejszych artystów, którzy do perfekcji opanowali sztukę stosowania odpowiednich barw do opowiadania historii i przekazywania emocji. Nazywany przez stację radiową NPR „Leonardem da Vinci filmów” Sonnenfeld użył swoich umiejętności w zakresie barw podczas realizacji najbardziej uznanych i popularnych tytułów ostatniej dekady: Narodziny gwiazdy, Wonder Woman, Człowiek ze stali, Piękna i Bestia, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy, Jurassic World, 300 i wielu innych. Podobnie jak każdy wiodący Kolorystów w swojej codziennej pracy używa ekranów OLED firmy Panasonic jako wielkoformatowych monitorów referencyjnych.„Szyty na miarę”, profesjonalnej klasy ekran OLED 4K, stworzony specjalnie przez inżynierów firmy Panasonic, nie przypomina zwykłego ekranu OLED. A to za sprawą jeszcze większej kontroli nad parametrami wpływającymi na jakość obrazu.
W szczególności znacząco zwiększono średni poziom jasności oraz poprawiono obsługę kontrastu, co zwiększyło zakres dynamiczny barw. Teraz treści HDR robią jeszcze większe wrażenie, gdyż telewizor GZ2000 z łatwością odtwarza kłopotliwe sceny ze zmienną jasnością i kontrastem, które często mają miejsce w transmisjach sportowych na żywo i filmach akcji. W wyniku tak wysokiego poziomu dostosowania połączonego z wyjątkowymi umiejętnościami Sonnenfelda w zakresie optymalizacji kolorów firma Panasonic stworzyła najdokładniejsze w historii obrazy kinowe na telewizorze.
Na prośbę profesjonalistów z Hollywood zwiększono zakres barw i skrócono odstępy między poszczególnymi punktami kalibracji w zakresie najciemniejszych fragmentów skal RGB i gamma. GZ2000 jest również jednym z pierwszych telewizorów obsługujących plansze testowe CalMAN PatternGen oprogramowania CalMANŽ firmy Portrait DisplaysŽ wraz z funkcją AutoCal. Obsługiwane są również ustawienia kalibracyjne Imaging Science Foundation (ISF).

Procesor HCX PRO Intelligent zapewniający najlepszą kontrolę nad ekranem OLED przy jednoczesnej obsłudze standardów HDR10+ i Dolby Vision

GZ2000 w niepowtarzalny sposób obejmuje wszystkie popularne bazy dynamiczne HDR
Ekran OLED HDR w telewizorze GZ2000 jest obsługiwany przez najbardziej zaawansowany procesor firmy Panasonic, który błyskawicznie analizuje kolory, kontrast i wyrazistość materiałów wideo w 4K. Optymalizuje je i zapewnia większą kontrolę nad zupełnie nowym ekranem OLED dostosowanym przez specjalistów Panasonic. Dzięki jeszcze szybszemu systemowi Dynamic LUT GZ2000 to najbardziej zaawansowany telewizor firmy Panasonic pod kątem doboru
i wyświetlania właściwych kolorów dla każdego poziomu jasności. Nawet jeśli poziomy jasności i kontrast w scenie zmieniają się bardzo szybko, GZ2000 zawsze wyświetla najdokładniejsze kolory, dzięki czemu obraz jest lepszy niż kiedykolwiek wcześniej.
Procesor HCX PRO Intelligent obsługuje również wiele formatów dynamicznych metadanych HDR i oferuje telewidzom najlepsze wrażenia niezależnie od źródła obrazu telewizyjnego. GZ2000 to pierwszy na świecie model telewizora obsługujący zarówno format HDR10+, jak i Dolby VisionŽ*. A dzięki obsłudze standardu Multi HDR telewizor GZ2000 jest również zgodny z technologią HLG (Hybrid Log-Gamma), czyli formatem HDR, który zostanie prawdopodobnie szeroko przyjęty przez nadawców telewizyjnych. Obsługiwany jest także nowy format obrazów nieruchomych HLG Photo. Ponadto ekran obsługuje zwykły format HDR10 stosowany na większości płyt Blu-ray UHD i w wielu serwisach streamingowych.

Pierwszy na świecie* telewizor z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing zapewniającymi dźwięk Dolby Atmos

GZ2000 oferuje kinowy dźwięk dzięki obsłudze technologii Dolby Atmos
GZ2000 jest pierwszym na świecie telewizorem z wbudowanymi głośnikami typu upward-firing (kierującymi dźwięk w górę), które zapewniają dźwięk w technologii Dolby Atmos. Używa wielu jednostek głośnikowych do emisji oszałamiającego sferycznego dźwięku estradowego dostarczanego w formacie Dolby Atmos.
System Dolby Atmos zmienia zwykłe chwile w niezapomniane doświadczenia dzięki poruszającemu dźwiękowi, który wypełnia pomieszczenie i płynie wokół widza, zapierając dech i zapewniając pobudzającą zmysły rozrywkę. Widz poczuje się, jakby był w samym centrum zdarzeń, dzięki realistycznym głosom osób, odgłosom otoczenia i przedmiotów oraz muzyce płynącej przez całą przestrzeń. Dzięki technologii Dolby Atmos wbudowanej w telewizor GZ2000, nie wychodząc z domu, można jeszcze bardziej zanurzyć się w oszałamiającym dźwięku.
Mimo swojego niezwykle cienkiego profilu telewizor GZ2000 emituje potężny
i dynamiczny dźwięk wzbogacony silnym basem. Cały system dźwiękowy został dopracowany przez inżynierów Technics, cenionej firmy z branży audio należącej do koncernu Panasonic. Ponadto wykorzystuje stworzony przez nią mechanizm JENO gwarantujący dokładny i bogaty dźwięk.
„Dolby i Panasonic wspólnie dostarczają najlepszą w swojej klasie technologię dźwięku i obrazu w telewizorach marki Panasonic” — powiedział John Couling, starszy wiceprezes ds. partnerstwa handlowego. „Technologie Dolby Vision i Dolby Atmos doskonale uzupełniają zaawansowane funkcje wyświetlania obrazu
w telewizorze GZ2000, przekształcając go w potężne centrum rozrywki”.

My Home Screen 4.0 — nowa era inteligentnych telewizorów

Telewizor GZ2000 oferuje nowy interfejs My Home Screen 4.0 firmy Panasonic, który pozwala widzowi dostosować interfejs użytkownika do swoich preferencji
z większą dowolnością i elastycznością. Układ ekranu głównego można zmieniać, tworząc własny niestandardowy. Dostęp do serwisów VOD i nadawanych treści jest jeszcze łatwiejszy dzięki nowemu graficznemu interfejsowi użytkownika ze skrótami do transmisji telewizyjnych na żywo, podłączonych urządzeń i aplikacji, takich jak Netflix, Amazon i YouTube. Użytkownicy mogą nawet dodawać często oglądane kanały telewizyjne do ekranu głównego.
GZ2000 współpracuje również z asystentami osobistymi: Asystentem Google
i Amazon Alexa, umożliwiając obsługę głosową niektórych najważniejszych funkcji telewizora.
* Stan na 7 stycznia 2019 zgodnie z danymi firmy Panasonic.

 


Nowe telewizory Sony MASTER Series: 8K HDR z olbrzymim ekranem i pełnym podświetleniem...

15 styczeń 2019 - 00:26

Nowe telewizory Sony MASTER Series: 8K HDR z olbrzymim ekranem i pełnym podświetleniem diodami LED oraz 4K HDR z wyświetlaczem OLED.wlsibruqtwuzxj7b0k8p.jpg
Flagowa rodzina MASTER Series powiększa się o telewizory Full Array LED 8K HDR ZG9 z ekranami 98" i 85" oraz OLED 4K HDR AG9 z ekranami 77", 65" i 55".


Sony Europe ogłosiło nowe telewizory MASTER Series: Full Array LED 8K HDR z serii ZG9 i OLED 4K HDR z serii AG9. Telewizory Sony MASTER Series zapewniają najznakomitszą jakość obrazu, jaką można uzyskać w warunkach domowych i wiernie oddają zamysł twórców filmów i seriali. Określenie MASTER Series zarezerwowane jest dla najlepszych z najlepszych telewizorów Sony, które pod względem jakości, kolorystyki, kontrastu i klarowności obrazu są porównywalne z monitorami profesjonalnymi. Aby modele MASTER Series jeszcze lepiej oddawały intencje autorów treści, wprowadzono w nich tryb kalibracji aplikacji Netflix i obsługę materiałów IMAX Enhanced.
Nad zapewnieniem precyzji detali oraz odpowiedniego kontrastu czuwa najnowszy procesor obrazu X1™ Ultimate, wprowadzony jesienią w modelach AF9 i ZF9. Ma on pierwszorzędne znaczenie dla wiernej reprodukcji obrazu. Inteligentny algorytm wykrywania i analizowania obiektów, opracowany specjalnie na potrzeby materiałów w rozdzielczości 8K, nadaje obrazowi większy realizm, szczegółowość i kontrast. Zasadnicze znaczenie dla widzów ma także jakość dźwięku. Aby ją zagwarantować, w obu seriach wykorzystano nową technologię Sound-from-Picture Reality. Precyzyjnie umiejscawia ona źródła dźwięku na ekranie, dzięki czemu kwestie wypowiadane przez aktora wydają się dobiegać prosto z jego ust, a nie z głośnika pod telewizorem.

ZG9: ekran w wielkim wymiarze
Wobec stale rosnącej popularności dużych telewizorów firma Sony wprowadza nowe modele ZG9 z ekranami 98 i 85 cali, zapewniającymi olbrzymi obraz z zaciszu domowego salonu. Przy tak dużym rozmiarze wyświetlacza wyzwaniem staje się zagwarantowanie znakomitej jakości obrazu. Konstruktorzy Sony zwiększyli więc rozdzielczość: modele z nowej serii są pierwszymi oferowanymi przez Sony konsumenckimi telewizorami HDR o rozdzielczości 8K. Podwojenie liczby linii poziomych i pionowych sprawia, że obraz 8K zawiera cztery razy więcej pikseli niż w standardzie 4K (i 16 razy w porównaniu z Full HD). Tak zwiększona rozdzielczość staje się źródłem bardziej intensywnych wrażeń dla widzów, zwłaszcza że pojedyncze piksele na wielkim ekranie są praktycznie nierozróżnialne.
Ale liczy się nie tylko rozdzielczość: równie duże znaczenie dla jakości wyświetlania na tak dużym ekranie ma procesor obrazu. Firma Sony wprowadziła więc autorski algorytm, który optymalizuje wydajny procesor X1 Ultimate do przetwarzania 33 milionów pikseli w obrazie 8K. Na tym samym procesorze oparto również nowo opracowany system 8K X-Reality PRO, interpolujący każdy materiał w celu nadania mu wyglądu zbliżonego do obrazu 8K. W zwiększeniu dokładności tego procesu i szczegółowości wynikowego obrazu pomaga nowa, dedykowana baza danych 8K. Firma Sony, od dawna będąca ekspertem w opracowywaniu kamer i monitorów profesjonalnych, doskonale rozumie, że precyzja w tworzeniu zaawansowanych podzespołów przetwarzających sygnał owocuje zauważalną od pierwszego spojrzenia zmianą wyglądu całego obrazu.
Na potrzeby serii ZG9 stworzono również dedykowane technologie 8K, w tym Backlight Master Drive z przyciemnianiem lokalnym czy 8K X-tended Dynamic Range PRO. Technologia Backlight Master Drive użyta w serii ZG9 steruje gęsto upakowanymi, niezależnymi modułami LED, zapewniając niespotykany wcześniej kontrast między jaskrawą bielą a głęboką czernią. Aby maksymalnie wykorzystać ten system podświetlenia, technologia 8K X‑tended Dynamic Range PRO zużywa zaoszczędzoną energię do zwiększenia jasności wybranych fragmentów.
Kolejną ważną kwestią w coraz większych telewizorach staje się dokładne umiejscowienie źródeł dźwięku. Opierając się na doświadczeniach nabytych przy projektowaniu technologii Acoustic Surface Audio do modeli OLED, firma Sony zastosowała w serii ZG9 jej rozszerzoną wersję: Acoustic Multi‑Audio. Jest ona podstawą systemu Sound-from-Picture Reality, wiernie rozmieszczającego dźwięk z użyciem dwóch przednich, dwóch dolnych i dwóch górnych głośników. Widzowie słyszą więc dźwięk z ekranu, a nie z miejsca, w którym znajduje się głośnik. Oprócz tego użytkownicy zestawów kina domowego mogą włączyć tryb, w którym telewizor staje się głośnikiem centralnym. Wrażenia przy słuchaniu polepsza również system Dolby Atmos™1, rozszerzający i wzbogacający pole dźwiękowe. (1 W przyszłości, po wydaniu odpowiedniej aktualizacji oprogramowania.)
W serii ZG9 zastosowano także technologię X-Wide Angle, której zadaniem jest utrzymywanie niezmiennej jakości i wiernej kolorystyki obrazu oglądanego pod różnymi kątami. Technologia X-Motion Clarity przeciwdziała natomiast zamazywaniu się ruchu bez zmniejszania jasności obrazu.

AG9: zaawansowane telewizory OLED
AG9 to nowa seria flagowych telewizorów OLED 4K HDR firmy Sony. Tworzące ją modele, dostępne w wersjach o rozmiarze 77, 65 i 55 cali, zwracają uwagę smukłością. Cechuje je również bardzo szeroki kąt widzenia, dokładna reprodukcja kontrastów oraz charakterystyczna dla technologii OLED niezrównana głębia czerni. Za precyzyjne sterowanie ponad 8 milionami samorzutnie świecących pikseli odpowiada procesor obrazu X1 Ultimate. Sterownik Pixel Contrast Booster wzmacnia z kolei intensywność barw i kontrast w jasnych fragmentach. W rezultacie seria AG9 jest porównywalna pod względem jakości obrazu z monitorami profesjonalnymi i wiernie oddaje zamysł autorów materiału. Do zadań procesora obrazu należy również zwiększanie wyrazistości materiałów 4K HDR oraz nadawanie treściom SD i HD wyglądu zbliżonego do 4K HDR.
Intensywne wrażenia przy słuchaniu to zasługa technologii Acoustic Surface Audio+. Dzięki niej ścieżka dźwiękowa dobiega z całej powierzchni ekranu i otacza widza, zapewniając nowe doznania oraz pełną harmonię między obrazem i dźwiękiem. Użytkownicy zestawów kina domowego mogą też włączyć tryb głośnika centralnego, w którym telewizor służy do reprodukcji kanału centralnego.
Wyróżnikiem serii AG9 jest minimalna głębokość. Po zainstalowaniu na ścianie przy użyciu uchwytu SU-WL8502 odległość między płaszczyznami ściany i ekranu jest o połowę mniejsza niż w poprzednim modelu Sony3. Uchwyt SU-WL850 pozwala ponadto ustawiać telewizor pod różnymi kątami. (2 Do nabycia oddzielnie. 3 W porównaniu z serią AF9 zamontowaną na odpowiednim uchwycie ściennym.)
Aby oglądany obraz miał najwyższą możliwą jakość, rozdzielczość 4K idzie w parze z jasnością, kolorystyką i szczegółowością zapewnianą przez technologię dużego zakresu dynamicznego (HDR). W rezultacie obszary ukryte dotąd w głębokich cieniach i świetle słonecznym ujawniają się teraz z pełną wyrazistością i szczegółowością. Aby widzowie mogli w pełni docenić zamysł reżysera, telewizory z serii AG9 obsługują materiały IMAX Enhanced i są wyposażone w tryb kalibracji aplikacji Netflix oraz dekodery Dolby Vision™ i Dolby Atmos™.
Materiały IMAX Enhanced zostaną udostępnione użytkownikom wybranych telewizorów BRAVIA w tym roku. Więcej informacji na temat dostępności programu zostanie ogłoszonych w późniejszym terminie.
fba1rbpcexupklpk7ea3.jpgDodatkowe funkcje
Obie nowe serie są oparte na platformie Sony Android TV, pozwalającej używać szeregu aplikacji z serwisu Google Play™: YouTube™, Netflix, Prime Video i innych (dostępność zależy od regionu). Obsługę telewizorów ZG9 i AG9, a także inteligentnego wyposażenia domu, ułatwia Asystent Google. Dzięki wbudowanym mikrofonom użytkownik może używać różnych funkcji przy użyciu komend głosowych. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie, a Asystent Google pomoże w zaplanowaniu dnia, wyszuka treści lub włączy film, program telewizyjny itp. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.) Telewizory współpracują ponadto z „inteligentnymi” głośnikami — takimi jak Sony LF-S50G i SRS-XB501G, Google Home czy Amazon Echo. Posiadacze takich głośników mogą obsługiwać telewizor i wybierać materiały z serwisów strumieniowych wykorzystując polecenia głosowe. W bieżącym roku możemy spodziewać się kolejnych funkcji dodatkowych.
Telewizory Sony Android będą również kompatybilne z Apple AirPlay 2 i HomeKit. AirPlay 2 pozwala na efektywne przesyłanie zawartości multimedialnej z iPhone’a, iPada i komputera Mac na ekran telewizora Sony. Z kolei HomeKit umożliwia łatwe i bezpieczne sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji Home lub poprzez inteligentnego asystenta głosowego Siri na urządzeniach Apple. Wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit zostanie wprowadzone w modelach ZG9, AG9, XG95, XG85 w tym roku.
Wygodę użytkowania zwiększa nowy, inteligentny pilot, współpracujący z dekoderami kablowymi/satelitarnymi, odtwarzaczami Blu-ray Disc czy konsolami do gier (obsługiwane urządzenia zależą od regionu). Dzięki systemowi transmisji radiowej nie ma nawet potrzeby kierowania go w stronę telewizora. Na zakończenie warto wspomnieć o nowym systemie obsługi, umożliwiającym szybki dostęp do ustawień i ulubionych aplikacji.
Sony Europe poinformowało także, że w 2019 r. na rynek trafią następujące serie: AG8 (OLED 4K HDR), XG95/XG90 (Full Array LED 4K HDR), XG85 (LED 4K HDR) i WG6 (LED Full HD HDR).

phe5xaxjsmrv7rgy8xjr.jpgNowe modele telewizorów Sony i ich najważniejsze cechy:

Telewizory MASTER Series Full Array LED 8K HDR ZG9 (98" i 85")
 • Oparte na filozofii MASTER Series telewizory 8K urzeczywistniające wizje twórców dzięki autentyzmowi obrazu 8K HDR
 • Procesor obrazu X1™ Ultimate: wyostrzanie i optymalizacja obrazu w czasie rzeczywistym oraz interpolacja materiałów do jakości zbliżonej do 8K przy użyciu firmowej bazy danych 8K
 • Technologia Backlight Master Drive: pełna matryca niezależnie sterowanych, gęsto upakowanych modułów LED zoptymalizowanych do reprodukcji obrazu 8K i zapewniających niezwykle głęboką czerń, olśniewające światła oraz żywsze kolory
 • Wkrótce aktualizacja ze wsparciem dla HDMI 2.1
 • System 8K X-tended Dynamic Range™ PRO: 20-krotnie większy kontrast niż w zwykłych telewizorach LED
 • Technologia Acoustic Multi-Audio z czterema skierowanymi do przodu głośnikami oraz system Sound-from-Picture Reality zwiększający realizm przeżyć dzięki precyzyjnemu dopasowaniu dźwięku do akcji
 • Tryb głośnika centralnego: możliwość użycia telewizora jako głośnika centralnego w zestawie kina domowego
 • Technologia X-Wide Angle: wierna kolorystyka niezależnie od miejsca oglądania dzięki maksymalnej stabilności kolorów przy zmianach kąta patrzenia na ekran
 • Technologia X-Motion Clarity: precyzyjne sterowanie wyświetlaniem szybkich akcji w celu zapobiegania ich zamazaniu się oraz zapewnienia płynnego, wyraźnego obrazu bez zmniejszania jasności
 • Tryb kalibracji aplikacji Netflix: przeniesienie wizji twórcy wprost na ekran telewizora
 • IMAX Enhanced: maksymalna intensywność rozrywki w domu dzięki pełnemu wykorzystaniu materiałów IMAX Enhanced
 • Zgodność z formatami Dolby Vision™ i Dolby Atmos™: żywy, autentyczny obraz i intensywny efekt przestrzenny
 • Platforma Android TV i Asystent Google: szybkie wybieranie materiałów rozrywkowych, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i sterowanie urządzeniami w całym domu. Przykładowe zastosowania to wyszukiwanie najnowszych filmów, sprawdzanie wyniku ważnego meczu czy zmniejszanie jasności świateł — wszystko przy użyciu głosu i bez dotykania pilota. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.)
 • Wyszukiwanie głosowe: wybieranie ulubionych źródeł rozrywki poleceniami głosowymi
 • Łatwy w użyciu, inteligentny pilot; możliwość użycia jednego pilota do sterowania dekoderami i innymi urządzeniami podłączonymi do telewizora przez łącze HDMI (zależnie od regionu); smuklejsza, bardziej zaokrąglona obudowa z wbudowanym mikrofonem do obsługi komendami głosowymi i ulepszony, ułatwiający obsługę układ przycisków
 • Nowy procesor przyspieszający uruchamianie aplikacji, włączanie telewizora itp.
Telewizory MASTER Series OLED 4K HDR AG9 (77", 65" i 55")
 • Procesor obrazu X1™ Ultimate: najlepsze wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR dzięki technologiom Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR i Dual database processing
 • Technologia Pixel Contrast Booster, 8 milionów samorzutnie świecących pikseli i firmowy sterownik panelu OLED znacznie wzbogacający doznania wizualne dzięki niezrównanej czerni, wiernej kolorystyce i szerokiemu kątowi widzenia
 • Technologia Acoustic Surface Audio+: jeszcze lepsza rozrywka dzięki wielowymiarowemu dźwiękowi wytwarzanemu przez dwa siłowniki i dwa subwoofery o dużej mocy. Tryb głośnika centralnego umożliwiający użycie telewizora jako głośnika centralnego w zestawie kina domowego. Zniewalające wrażenia audiowizualne dzięki połączeniu szczegółowego obrazu z systemem Sony Sound-from-Picture Reality
 • Mała grubość po zamontowaniu na ścianie: wysunięcie porównywalne z tradycyjnymi obrazami i stylistyka harmonizująca z wystrojem wnętrza
 • Tryb kalibracji aplikacji Netflix: przeniesienie wizji twórcy wprost na ekran telewizora
 • IMAX Enhanced: maksymalna intensywność rozrywki w domu dzięki pełnemu wykorzystaniu materiałów IMAX Enhanced
 • Zgodność z formatami Dolby Vision™ i Dolby Atmos™: żywy, autentyczny obraz i intensywny efekt przestrzenny
 • Platforma Android TV i Asystent Google: szybkie wybieranie materiałów rozrywkowych, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i sterowanie urządzeniami w całym domu. Przykładowe zastosowania to wyszukiwanie najnowszych filmów, sprawdzanie wyniku ważnego meczu czy zmniejszanie jasności świateł — wszystko przy użyciu głosu i bez dotykania pilota. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.)
 • Wyszukiwanie głosowe: wybieranie ulubionych źródeł rozrywki poleceniami głosowymi
 • Łatwy w użyciu, inteligentny pilot; możliwość użycia jednego pilota do sterowania dekoderami i innymi urządzeniami podłączonymi do telewizora przez łącze HDMI (zależnie od regionu); smuklejsza, bardziej zaokrąglona obudowa z wbudowanym mikrofonem do obsługi komendami głosowymi i ulepszony, ułatwiający obsługę układ przycisków
 • Nowy procesor przyspieszający uruchamianie aplikacji, włączanie telewizora itp.

  dnhvhkmybpvys24lg2qo.jpg
Telewizory OLED 4K HDR BRAVIA AG8 (65" i 55")
 • Wyświetlacz OLED złożony z ponad 8 milionów samorzutnie świecących pikseli: niezrównana czerń, bogata kolorystyka i duży kąt widzenia owocujące znacznie bogatszymi doznaniami wizualnymi
 • Procesor 4K HDR X1 Extreme: źródło najlepszych wrażeń przy oglądaniu obrazu 4K HDR wykorzystujące trzy technologie — Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR oraz Dual database processing
 • Technologia Acoustic Surface Audio do emisji wspaniałego dźwięku z całej powierzchni ekranu oraz system Sound-from-Picture Reality łączący obraz z dźwiękiem w sposób nieosiągalny w zwykłych telewizorach
 • Idealne dopasowanie do głośników w formie listwy: obrót podstawy o 180° unosi telewizor, pozwalając na umieszczenie przy nim głośnika w formie listwy
 • IMAX Enhanced: maksymalna intensywność rozrywki w domu dzięki pełnemu wykorzystaniu materiałów IMAX Enhanced
 • Dolby Vision™: żywy, autentyczny obraz
 • Platforma Android TV i Asystent Google: szybkie wybieranie materiałów rozrywkowych, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i sterowanie urządzeniami w całym domu. Aby wyszukiwać filmowe nowości, sprawdzić wynik ważnego meczu lub zmniejszyć jasność świateł, wystarczy nacisnąć przycisk mikrofonu na pilocie i używać komend głosowych. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.)
Seria XG95: telewizory Full Array LED 4K HDR (85", 75", 65" i 55")
 • Procesor obrazu X1™ Ultimate: najlepsze wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR dzięki technologiom Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR i Dual database processing
 • Podświetlenie pełną matrycą diod LED i lokalne przyciemnianie z użyciem technologii X-tended Dynamic Range™ PRO: 6-krotnie większy kontrast niż w zwykłych telewizorach LED
 • Technologia Acoustic Multi-Audio z rozmieszczającymi dźwięk głośnikami wysokotonowymi oraz system Sound-from-Picture Reality zwiększający realizm przeżyć dzięki precyzyjnemu dopasowaniu dźwięku do akcji
 • Technologia X-Wide Angle: wierna kolorystyka niezależnie od miejsca oglądania dzięki maksymalnej stabilności kolorów przy zmianach kąta patrzenia na ekran (tylko w modelach 85" i 75")
 • Technologia X-Motion Clarity: precyzyjne sterowanie wyświetlaniem szybkich akcji w celu zapobiegania ich zamazaniu się oraz zapewnienia płynnego, wyraźnego obrazu bez zmniejszania jasności
 • Tryb kalibracji aplikacji Netflix: przeniesienie wizji twórcy wprost na ekran telewizora
 • IMAX Enhanced: maksymalna intensywność rozrywki w domu dzięki pełnemu wykorzystaniu materiałów IMAX Enhanced
 • Zgodność z formatami Dolby Vision™ i Dolby Atmos™: żywy, autentyczny obraz i intensywny efekt przestrzenny
 • Platforma Android TV i Asystent Google: szybkie wybieranie materiałów rozrywkowych, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i sterowanie urządzeniami w całym domu. Przykładowe zastosowania to wyszukiwanie najnowszych filmów, sprawdzanie wyniku ważnego meczu czy zmniejszanie jasności świateł — wszystko przy użyciu głosu i bez dotykania pilota. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.)
 • Wyszukiwanie głosowe: wybieranie ulubionych źródeł rozrywki poleceniami głosowymi
 • Łatwy w użyciu, inteligentny pilot; możliwość użycia jednego pilota do sterowania dekoderami i innymi urządzeniami podłączonymi do telewizora przez łącze HDMI (zależnie od regionu); smuklejsza, bardziej zaokrąglona obudowa z wbudowanym mikrofonem do obsługi komendami głosowymi i ulepszony, ułatwiający obsługę układ przycisków
 • Nowy procesor przyspieszający uruchamianie aplikacji, włączanie telewizora itp.
Seria XG90: telewizor Full Array LED 4K HDR (49")
 • Procesor 4K HDR X1 Extreme: źródło najlepszych wrażeń przy oglądaniu obrazu 4K HDR wykorzystujące trzy technologie — Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR oraz Dual database processing
 • Podświetlenie pełną matrycą diod LED i lokalne przyciemnianie z użyciem technologii X-tended Dynamic Range™ PRO: 6-krotnie większy kontrast niż w zwykłych telewizorach LED
 • Technologia X-Motion Clarity: precyzyjne sterowanie wyświetlaniem szybkich akcji w celu zapobiegania ich zamazaniu się oraz zapewnienia płynnego, wyraźnego obrazu bez zmniejszania jasności
 • IMAX Enhanced: maksymalna intensywność rozrywki w domu dzięki pełnemu wykorzystaniu materiałów IMAX Enhanced
 • Dolby Vision™: żywy, autentyczny obraz
 • Platforma Android TV i Asystent Google: szybkie wybieranie materiałów rozrywkowych, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i sterowanie urządzeniami w całym domu. Aby wyszukiwać filmowe nowości, sprawdzić wynik ważnego meczu lub zmniejszyć jasność świateł, wystarczy nacisnąć przycisk mikrofonu na pilocie i używać komend głosowych. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.)
 • Wyszukiwanie głosowe: wybieranie ulubionych źródeł rozrywki poleceniami głosowymi

  jzelg9otpm6xuamhirps.jpg
Seria XG85: telewizory LED 4K HDR (85", 75", 65" i 55")
 • Procesor 4K HDR X1™: większa głębia, lepsze faktury i naturalne barwy dzięki technologii Object-based HDR remaster
 • Technologia Acoustic Multi-Audio z rozmieszczającymi dźwięk głośnikami wysokotonowymi oraz system Sound-from-Picture Reality zwiększający realizm przeżyć dzięki precyzyjnemu dopasowaniu dźwięku do akcji
 • Udoskonalona technologia TRILUMINOS™ Display: szersza paleta żywych kolorów i ich dokładniejsza reprodukcja
 • Zgodność z formatami Dolby Vision™ i Dolby Atmos™: żywy, autentyczny obraz i intensywny efekt przestrzenny
 • Platforma Android TV i Asystent Google: szybkie wybieranie materiałów rozrywkowych, uzyskiwanie odpowiedzi na pytania i sterowanie urządzeniami w całym domu. Aby wyszukiwać filmowe nowości, sprawdzić wynik ważnego meczu lub zmniejszyć jasność świateł, wystarczy nacisnąć przycisk mikrofonu na pilocie i używać komend głosowych. (Dostępność Asystenta Google zależy od regionu.)
 • Wyszukiwanie głosowe: wybieranie ulubionych źródeł rozrywki poleceniami głosowymi
 • Łatwy w użyciu, inteligentny pilot; możliwość użycia jednego pilota do sterowania dekoderami i innymi urządzeniami podłączonymi do telewizora przez łącze HDMI (zależnie od regionu); smuklejsza, bardziej zaokrąglona obudowa z wbudowanym mikrofonem do obsługi komendami głosowymi i ulepszony, ułatwiający obsługę układ przycisków
 • Nowy procesor przyspieszający uruchamianie aplikacji, włączanie telewizora itp.
Seria WG6: telewizory LED Full HD HDR (50" i 43")
 • Technologia X-Reality™ PRO przetwarzająca każdy piksel w celu nadania obrazowi nieprzeciętnej wyrazistości. Podczas analizy poszczególnych klatek scena jest optymalizowana z użyciem firmowej bazy danych o obrazach. W rezultacie powstaje ulepszony, niezwykle realistyczny obraz z mniejszą ilością zakłóceń.
 • Tryb ClearAudio+: optymalizacja dźwięku z telewizora w celu zapewnienia intensywnych wrażeń podobnych do efektu przestrzennego
 • Odnowiony system obsługi: szybsza konfiguracja sieci i łatwiejsze wyszukiwanie materiałów i aplikacji
 • Przycisk YouTube™ na pilocie: jeszcze szybszy dostęp do serwisu YouTube™

 


TCL X10 75 '' pierwszy mini ekran LED na 2019 - będzie miał lepszy kontrast o 3...

15 styczeń 2019 - 00:25

TCL X10 75 '' pierwszy mini ekran LED na 2019 - będzie miał lepszy kontrast o 300% dla każdej strefy.


ces-19-tv-lcd-qled-8k-tcl-x10-75-le-prem
TCL prezentuje jeden z najbardziej ekscytujących telewizorów w 2019 roku, TCL X10 Mini LED QLED 8K.

Najistotniejsze zmiany techniczne dotyczą nadejścia podświetlenia Mini LED. TCL prezentuje prototyp mini LED TV 55", który pozwala to na zwiększenie liczby niezależnych stref (Local Dimming), przechodząc od kilkuset do kilku tysięcy w nadchodzących latach.


tcl_8k_hdr.jpg
W połączeniu z technologiami wewnętrznymi firma TCL nazywa tę technologię strefami kontroli kontrastu kwantowego. Firma TCL twierdzi, że pierwsze telewizory planowane w sklepach w 2019 roku będą miały lepszy kontrast o 300% dla każdej strefy.
To ogromny postęp !

tcl_contrats_control_zone.jpg

QLED, HDMI 2.1 i 8K
Kolejny nowy ekskluzywny proces przedstawiony przez TCL, NBP Photon. Jest to w rzeczywistości integracja nanokryształów Quantum Dots, lepiej znanych pod nazwą QLED, z podświetleniem Mini LED. Pokrycie gamy DCI-P3 wynosi zatem 100%. Na koniec TCL ogłasza, że ​​Strefy Kontroli Kontrastu Kwantowego i technologie Photon NBP będą używane z panelem LCD 8K i złączami HDMI najnowszej generacji, 2.1.

tcl_2019_quantum_contrats.jpg

Jak widać, telewizor TCL X10 łączy wiele technologii obrazów, które ma nadzieję na niespotykaną jakość. Telewizor TCL X10 zdecydowanie uczyniłby tę markę jako jedną z największych na rynku.


Samsung x Runmageddon smart zestaw dla miłośników sportów ekstremalnych.

30 grudzień 2018 - 01:07

Samsung x Runmageddon smart zestaw dla miłośników sportów ekstremalnych.


Miłośnicy sportów ekstremalnych mają powód do zadowolenia. Firma Samsung, we współpracy z Runmageddonem, przygotowała limitowany zestaw, obejmujący smartfon Galaxy S9+ oraz smartwatch Gear S3 w atrakcyjnej cenie.

runmageddon_new_propositions3_poziom-v5-

Sygnowany przez Runmageddon zestaw specjalny dostępny jest w salonach Samsung Brand Store oraz na sklepsamsung.pl. W skład zestawu wchodzi smartfon Galaxy S9+ oraz smartwatch Gear S3 frontier.

Samsung Galaxy S9+ to smartfon, który świetnie sprawdzi się podczas ekstremalnych treningów. Urządzenie jest odporne na wodę i kurz (IP6icon_cool.gif, a dzięki aplikacji Samsung Health połączonej ze smartwatchem nie tylko monitoruje aktywność fizyczną, ale wyświetla też powiadomienia i wskazówki treningowe.

Samsung Gear S3 frontier to elegancki smartwatch, zaprojektowany z myślą o miłośnikach sportowych wyzwań i aktywnego trybu życia. Zegarek także jest wodo i pyłoodporny (IP6icon_cool.gif. Jego tarcza pokryta jest szkłem Corning® Gorilla® SR+, które zwiększa wytrzymałość i odporność zegarka na zarysowania. Urządzenie świetnie sprawdza się w roli osobistego trackera monitorującego codzienną aktywność fizyczną.