Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

johnyjj2

Dołączył: 31 Jul 2009
Offline Ostatnio aktywny: Jun 11 2010 11:08 AM
-----

Moje posty

W temacie:zamiana liter dysku lokalnego D: i stacji dysków CD G:, muzyka w grze Cywiliz...

02 January 2010 - 14:26 PM

Witam!

Kup oryginał to nie będziesz mieć problemu


Kupiłem oryginał i mam problem

Grę mam oryginalną, po jej zakupieniu dawno temu, zrobiłem sobie obraz tej płyty. I całe szczęście, bo po jakimś czasie płyta została uszkodzona.

Znalazłem to: http://www.idg.pl/po...tery.dysku.html i postąpiłem według tych kroków. Teraz obraz z DaemonToolsa jest widziany jako dysk D i niestety dalej muzyka nie działa.

No to odpaliłem grę z tej uszkodzonej płyty. (Są tam uszkodzone sektory, które powodowały, że gra się psuła w kluczowym momencie, czyli pod koniec rozgrywki, ok. roku 2000 w grze :)). Z powrotem przywróciłem D jako dysk CD-ROM, muzyka dalej nie działa.

Pozdrawiam!

W temacie:przechwytywanie obrazu z VNC

01 January 2010 - 16:34 PM

Czy miałby ktoś pomysł jak przynajmniej umożliwić robienie print-screenów z sesji VNC?
Pozdrawiam!

W temacie:jak sprawdzić parametry łącza internetowego

30 December 2009 - 22:29 PM

Dzięki za odpowiedź!

W dalszym ciągu nie widzę, gdzie są podane te szczegółowe parametry, przepustowości up/down, opóźnienia i ich wahania. Przetestowałem sobie prędkość w domu, na serwerze przetestuję później: http://images35.foto...a667f5278e9.png Wygląda z tego, że do testów nie da rady zainstalować na komputerze domowym tych aplikacji serwerowych, czy mam rację? Choć z drugiej strony w dalszym ciągu nie widzę tych szczegółowych parametrów, więc nie wiem. Stronę o testowaniu prędkości znałem, za to szukałem takiej, która coś więcej mi powie na temat parametrów łącza, niż tylko prędkść upload, download.

Pozdrawiam!

W temacie:szyfrowanie całego komputera przy pomocy TrueCrypta

21 August 2009 - 11:43 AM

Dzięki za odpowiedzi :-)!

Repylek - ekran powitalny Windowsów i profil z hasłem bez problemu obejdziesz, włączając choćby Linuksa LiveCD z obsługą NTFS.

Meesha - dokładnie tak, w wypadku kradzieży sprzętu i wymontowania dysku deszyfracja w wypadku TrueCrypta jest niemożliwa (wymaga zbyt dużej mocy obliczeniowej w wypadku nieznajomości hasła); choć taki scenariusz jest rzecz jasna mało prawdopodobny :-).
Druga rzecz to zdaje mi się, że TrueCrypt nie jest tylko na Windę, ale i inne OS-y.

Paweł - właśnie o to mi chodzi, czyli uniemożliwienie włączenia komputera (a nie tylko OS-a) bez znajomości hasła.

Pozdrawiam!

W temacie:win xp prof udostępnianie katalogów na serwerze

11 August 2009 - 10:57 AM

Dzięki za odpowiedź :-)!

U mnie działa po założeniu hasła. U kolegi już nie. Powiedział mi, że nie pyta o hasło ani nazwę użytkownika, tylko pojawia się po chwili komunikat: "Błąd logowania. Nieznana nazwa użytkownika lub hasło".

Ewentualnie ktoś mi poradził zrobić coś takieg "wyłącz proste udostępnianie plików, załóż hasło na konto z którego udostępniłeś katalog i nadaj uprawnienia" tylko że nie bardzo wiem jak. Niemniej pierwsza opcja, czyli hasło wejścia na 192.168.1.3 jest lepsza.

Pozdrawiam!