Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

smolki

Dołączył: 04 gru 2002
Offline Ostatnio aktywny: paź 29 2009 19:20
*****

Moje tematy

Nieoficjalny zlot w Warszawie 29.08.2009

24 sierpień 2009 - 21:53

Postanowiłem nieco uporządkować sprawy zlotowe. Proszę wszystkich, którzy zapisali się na oficjalny zlot o potwierdzenie uczestnictwa w zlocie nieoficjalnym. Lokalizacja może pozostać taka sama, ale możemy ją zmienić np. na plener lub inny lokal. Chciałbym także wiedzieć czy planujecie przyjechać w piątek czy sobotę i czy potrzebujecie noclegu, szczególnie gdy przyjeżdżacie z osobą towarzyszącą. Jestem w stanie przenocować Was z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, lub nawet dłużej jeśli ktoś czuje taką potrzebę.

W tej chwili z osób, które domniemanie będą na zlocie (czyli potwierdziły mi uczestnictwo, bądź nie zapowiedziały wprost że ich nie będzie, mimo iż byli na oficjalnej liście) znajdują się:
 • Czarny_II
 • ania s
 • apg2312
 • firegl
 • greg_roger
 • jezz83
 • meesha
 • Raistlin
 • smolki
 • specta
 • sylwek_siwy
 • Currtis
 • Web_Master
 • xanth666
 • yellowfox
Powyższą listę postaram się aktualizować w miarę możliwości. Mam niestety ograniczoną zdolność skorzystania z Internetu.
Proszę abyście swoje potwierdzenia, bądź rezygnacje przesyłali do mnie na PW, wraz z informacją o noclegu, osobach towarzyszących, godzinach przyjazdu na Dworzec Wschodni bądź Centralny - z obu jest bezpośredni dojazd do mnie, z pętli na pętlę, pół godziny jazdy, a ze Wschodniego być może będę mógł odebrać autem.

Zapraszam również do głosowania w sondzie na najlepsze miejsce na zlot. Już w kilku miejscach imprezowaliśmy i macie jakieś rozeznanie, a każdy ma także własne preferencje.

I co najważniejsze - nie pozwólcie by niepowodzenie organizacji darmowego browaru przeszkodziło w zorganizowaniu naszego spotkania.

Jakie słuchawki bezprzewodowe do gier i skype?

16 wrzesień 2007 - 10:35

Witajcie, chciałbym kupić porządne słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, najlepiej odłączanym. Niestety kompletnie się na tym nie znam a dodatakowo słoń mi na ucho nadepnął. Zależy mi przede wszystkim na komforcie - po dwugodzinnej rozmowie przez skype lub dłuższej sesji w Americas Army nie powinna boleć głowa ani uszy. Nie gram wiele, ale jak już gram, chciałbym mieć pełen komfort np. słyszenia z której strony nadchodzi wróg.
Planuję zakup dwóch zestawów. Jedne muszą być koniecznie bezprzewodowe, drugie mogą być na kablu (byle długim), tańsze, "zapasowe". Chciałbym aby jedne były otwarte, drugie zamknięte. Zamknięte chyba lepiej te bezprzewodowe.
Możecie wybrać dla mnie parę modeli? Cena nie gra roli, chętnie zapłacę 50 zł, ale jak będę musiał wydać 300 zł to też się pogodzę.

Nowy Komputer Dla Byłego Administratora

02 czerwiec 2007 - 12:55

Witajcie,
potrzebuję Waszej pomocy w skompletowaniu nowego zestawu na moje potrzeby. Wypadłem z obiegu już jakiś czas temu, a nie mam tyle czasu aby nadrobić zaległości. Mój obecny komputer coraz bardziej nawala i nie wiem ile jeszcze pociągnie.
Jak zwykle, zależy mi na stabilności i ciszy, w mniejszym stopniu na wydajności. Nie lubię i nie zamierzam sprzętu podkręcać ani katować. Chcę złożyć komputer ekonomiczny, z rozsądnym stosunkiem jakości do ceny. Kwota jaką mogę wydać to 2800-3000 zł. Netto.
Wciąż zastanawiam się nad wyborem - AMD czy Intel. Za tę samą kwotę, AMD oferuje nieco lepszą wydajność, ale Intel ponoć cichszy - mniej się grzeje. Ważny będzie wybór płyty głównej, tu wolę doinwestować w solidny produkt.
Jako kartę graficzną wezmę GF8800 GTS 320. Nie gram zbyt często, ale gdy już coś uruchomię, to spadek poniżej 40 klatek jest dla mnie udręką. 320 MB powinno starczyć gdyż nie korzystam z rozdzielczości większej niż 1280x1024. Ciekaw jestem również efektów DX10. Radeon jest zbyt drogi, podobnie jak wersja z 640 MB. Słabsze modele GF obawiam się że mnie zawiodą. Jak myślicie? Na pierwszy ogień zamierzam rzucić Obliviona. Trzecia część serii Elder Scrolls - Morrowind niestety okropnie się cięła na moim R9700 Pro.
Do środka zamierzam także wsadzić porządny i cichy zasilacz, 450-500W, minimum 2 GB DDR2 i ekonomiczny, cichy dysk SATA. Całość powinna zamknąć się w przewiewnej i cichej obudowie z klapką (obecnie Laura często wyłącza mi komputer przyciskiem na obudowie), wyjściem z przodu na USB, FireWire i Audio.

Jeśli macie jakieś rozsądne uwagi, propozycje, chętnie Was posłucham. Interesuje mnie szczególnie argumentacja, fakty, opinie. Pomożecie?

Łącze do hostingu

23 maj 2007 - 16:43

Ciekawi mnie jakie pasmo i od jakich dostawców dzierżawicie? Czy miewacie problemy z przepustowością?

Pożegnanie

21 maj 2007 - 21:17

Dziś minął mój ostatni dzień jako administratora Forum IDG.pl. Nie mogę pełnić dłużej swojej funkcji, ze względu na fakt iż odszedłem z IDG. Będę nadal z IDG współpracował, ale nie jestem już pracownikiem.
Moja decyzja nie ma nic wspólnego z niedawnym odejściem Masaja ani Alvina.

Chciałbym wszystkim podziękować za wspólnie spędzony czas, zaufanie jakim mnie obdarzyliście i to wszystko, co wspólnie udało nam się osiągnąć.

Byłem z Forum od początku. Programowałem poprzedni silnik, jeszcze zanim Forum zostało upublicznione. Zajmowałem się nim przez kilka lat, rozbudowując, zmieniając, dbając by chodziło bezbłędnie. Nadałem uprawnienia pierwszemu moderatorowi, również jako pierwszy odebrałem mu uprawnienia, tworzyłem fora ekspertów, zamknąłem HydePark. Przeżyłem razem z Forum wiele padów serwerów, błędów programistycznych, uszkodzeń baz danych. Byłem na wszystkich oficjalnych Zlotach, byłem także na dwóch nieoficjalnych. Przenocowałem u siebie nawet małą gromadkę użytkowników przez te lata. Byłem z Wami w dobrych i złych chwilach, służyłem radą, pomocą. Rozwiązałem wiele sporów i kilka sam wywołałem. Ostatnio ktoś nazwał mnie nawet ojcem Forum.

Jednak to wszystko nic, w porównaniu do tego co Wy zrobiliście dla mnie. Dzięki Wam zmieniłem się z introwertyka w... tego kim jestem teraz. ;) Dzięki Wam i Waszym poradom rozwiązałem kilka problemów. Dzięki Wam, uwierzyłem w siebie i w ludzi.

Wśród Was jest wielu, którzy darzą mnie szacunkiem, nazywają autorytetem. Są tacy, którzy mnie nie znoszą. Znaczna część z Was pewnie tylko ledwo kojarzy moją osobę lub wcale mnie nie zna. Nie ma to znaczenia. Najważniejsze jest to co udało nam się zbudować, co Wam udało się zbudować i co trzeba pielęgnować i rozwijać. Najważniejsza jest społeczność, ludzie, którzy ją tworzą.

Cieszę się, że miałem wkład w jej powstanie i jeszcze bardziej iż będę teraz jej członkiem jako użytkownik. Moja rezygnacja oznacza jedynie mniejsze uprawnienia. Zostaję na Forum i mam nadzieję iż teraz częściej będę mógł się pojawiać. Mam także nadzieję iż przyjmiecie mnie w nowej roli jako zwykłego użytkownika, a nie eks-admina. Mam także nadzieję iż jako stałego użytkownika, moderatorzy nie będą mnie traktował łagodniej niż resztę. W końcu stały bywalec musi się wykazywać odpowiedzialnością, świecić przykładem. ;)

Zatem dobranoc uprawnienia administratora i dzień dobry wolności użytkownika.

:kufel: dla Wszystkich!

Edycja - nie zdawałem sobie nawet sprawy jak ubogo Forum wygląda bez uprawnień. Połowa przycisków zniknęła! ;)