Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

michaelo_paolo

Dołączył: 13 Dec 2008
Offline Ostatnio aktywny: Jul 18 2009 17:34 PM
-----

Moje tematy

Problem nieistniejących programów

30 January 2009 - 12:08 PM

Problem dotyczy, głównie uruchamiania komputera.

Laptop HP Compaq nx6110

Komputer uruchamia się bardzo długo - ponad 5 minut. Podstawy zauważyłem w Podglądzie zdarzeń w Zarządzaniu komputerem. Okazuje się, że występują jakieś błędy, które przedłużają okres uruchamiania komputera, ale nie wiem jak to usunąć. Proszę o pomoc w usunięciu usterki i optymalizacji pracy laptopa.

Moje logi-prosze o sprawdzenie

13 December 2008 - 14:57 PM

Witam, nie wiem czy ktoś mi poradzi co zrobić z tym problemem, bo jedyne rady jakie dostawałem to: "zrób formata".
Jest jedna zasada - nie mogę zrobić wspomnianego formata i nakładki, z powodu iż nie jest to mój laptop.

Pragnę teraz przedstawić problem. Zaczęło się, gdy przeszedłem z neostrady na netię. Odinstalowałem wtedy wiele programów i wyczyściłem bibliotekę - registry cleaner'em. Problem stał się na tyle drastyczny, że komputer po uruchomieniu woła o połączenie z internetem, które i tak działa przez chwilę. Nie mogę się połączyć z innym komputerem w sieci.
Potem po chwili działania komputera, nie chciały uruchamiać się inne programy (wszystko na raz urochomiło się po wyłączeniu svchost, który wprawdzie nie zżerał całej pamięci i procka).
Sprawdziłem w Firefoxie pliki, które były ostatnio modyfikowane i co się okazało: 4 pliki, były modyfikowane w dniu, w którym komputer mi się zmulił, a mianowicie - svchost.exe, crypts.dll, vnrjprzn.dll i rs32net.exe.
Do tego w procesach pojawia się: rs32net.exe x2, svchost.exe systemowy x9, IEXPLORE.
System skanowałem avastem, jeszcze przed uruchomieniem windy. Chciałem jeszcze przeskanować programem ad-aware, lecz jest to bardzo trudne, gdyż komputer działa jak chce i nie mogę go sciągnąć z neta ani przez sieć.

Najgorsze jest to, że komputer jest bezużyteczny, bo w każdej chwili mogą przestać mi się uruchamiać programy, bądź rozłączy mi neta.

Chcę dodać, że w tej chwili korzystam z drugiego komputera.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

EDIT: dodam jeszczę, że po dłuższej chwili pracy laptopa nie da się uruchomić np mojego komputera, czy folderów, a wyświetla się jakiś tam błąd.