Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Asmodea

Dołączył: 28 Oct 2008
Offline Ostatnio aktywny: Feb 12 2016 20:50 PM
-----

Moje tematy

Lenovo GAMER Z50-75 - opinie...

06 February 2016 - 18:44 PM

Proszę o Wasze opinie na temat tego laptopa:

 

http://allegro.pl/la...5870044251.html

 

Czy jest to coś wartego uwagi? Jakieś zalety? Wady?

 

Dziękuję za każdą opinię :D


2 Laptopy "rodzinne" w cenie 2000-2500zł/szt. - co kupić?

06 February 2016 - 17:40 PM

Witam. Chcę kupić 2 laptopy "rodzinne" ;)

 

Pierwszy z nich miałby być dla 3 osobowej rodziny, gdzie maksymalna cena wynosiłaby 2500zł, choć nie ukrywam, że to jest w ich przypadku na prawdę MAX. Dziecko ma 5 lat, więc szału z grami raczej póki co nie będzie. Laptop więc do ogólnych zastosowań - internet, skype, office, oglądanie bajek przez małą - zarówno z płytek, jak i online.

 

Drugi laptop natomiast w cenie ok. 2000-2500zł, ale jeśli między czymś dużo słabszym, a dużo lepszym będzie różnica 100-200zł to są ją w stanie dopłacić. Tutaj przydałaby się dobra karta graficzna, sporo pamięci i wydajny procesor. Rodzina 4 osobowa, w tym maturzystka i 10-letni chłopak, więc gry z większą ilością efektów są na porządku dziennym. Do tego dochodzi stałe monitorowanie kilku obiektów przez "głowę rodziny" w ramach obowiązków służbowych - system monitoringu wymaga instalacji niezbyt wymagającego oprogramowania, które przesyła obraz internetem, jednakże przydałby się większy dysk do bieżącego zapisu ważnych zdarzeń - jeśli dałoby się wyciągnąć coś z SSD to byłoby super, choć nie jest to absolutnie przy takiej kwocie warunek konieczny, szczególnie jeśli miałoby to mieć większy wpływ np. na ilość pamięci lub wydajność karty graficznej. Warunek konieczny - laptop nie może się za bardzo grzać przy intensywnym użytkowaniu, choć ilość wydawanych decybeli nie jest już przy tym taka istotna.

 

W przypadku obu laptopów nie jest potrzebny system. Dobrze, żeby oba laptopy były nowe, ale w przypadku tego drugiego nie jest to warunek konieczny, bo wolą lepszy laptop używany niż słaby nowy.

 

Bardzo proszę o pomoc i doradzenie co kupić :D


Nowy laptop do 1.000,00zł

18 June 2013 - 09:39 AM

Witam! Szukam nowego laptopa do 1.000,00zł dla mojej mamy. Jedyne wymagania jakie mam to: nowy (mam dość laptopów z gwarancją 1-3 miesiące, które padają 2 dni po jej wygaśnięciu), dostęp do internetu przez Wifi oraz obsługa 2 rodzajów gier - internetowych (typu: farmerama.pl) oraz "ukryte przedmioty/logiczne" np. z alawar.pl. No i ze względu na wiek użytkowniczki odpadają laptopy poniżej 15". Czy coś możecie mi polecić? Mama w sumie poza tymi gierkami używa laptopa tylko do pisania pism w Wordzie, ale i to rzadko, więc w sumie cały szkopuł w tym, żeby w/w rodzaje gierek chodziły płynnie. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

PS Co sądzicie o tym: http://www.euro.com....0gb-linux.bhtml


Problem z svchost.exe - 100% zużycia CPU

17 March 2013 - 12:01 PM

Witam! Mam problem z svchost.exe. Zaraz po starcie Win7 oraz przy rejestrowaniu się do usługodawcy Internetu pojawia mi się średnio 5-7 procesów svchost.exe, które na jakieś 5 minut - czasem dłużej, pożerają mi 100% CPU. Wiem, że są takie procesy svchost.exe, które są potrzebne i takie, które są wywołane np. rootkitem. Niestety nie wiem jak rozpoznać który jest który i jak usunąć te "złośliwe". Proszę o pomoc.

 

 

Log z combofix --> http://wklej.org/id/984225/

Screen z cmd.exe dla polecenia Tasklist /SVC --> http://www.fotosik.p...69169002c9.html

Log z Gmera - dział Rootkit/Malware --> http://wklej.org/id/984306/


Dziwne restartowanie się komputera

25 October 2012 - 08:08 AM

Witam! Mam dziwny problem, a mianowicie jeden z komputerów stacjonarnych restartuje się bez wyraźnej przyczyny i w nieokreślonym czasie. Czasem restart jest tuż po załadowaniu pulpitu, czasem kiedy stoi włączony bez używania go, np. przez 2 godziny, a czasem nagle w trakcie pracy na jakimś programie (nie jest to jeden konkretny, ale kompletnie różne - Word, Pdf, do skanowania, przeglądarka). Czasami jest to jednorazowy restart, a czasem potrafi się zrestartować dwa, trzy razy po rząd nim załapie. Nie jest to też w regularnych odsetępach czasu, bo czasem restartuje się trzy razy w tygodniu, a czasem są np. 2 tygodnie spokoju, kiedy działa bez zarzutu. Nie umiem wyczaić w czym jest problem. Podczas restartu, ani przed nim nie wydaje żadnych sygnałów, nie czuć, żeby się coś grzało (everest też pokazuje temperatury wszystkie w normie), czy był spadek napięcia (komputer podłączony pod UPS przez cały czas). Czy ktoś ma może jakiś pomysł? Nadmienię, że płyta główna, pamięć, procesor i zasilacz były nie dawno wymieniane, choć jak zwykle to za wiele nie ma znaczenia, bo i nowe mogą być "dychnięte"  ;)

Logi poglądowe:
a2HiJackFree - bugreport
HijackThis - hijackthis.txt
Gmer - gmer.txt
OTL - OTL.txt
OTL - Extras.txt
Everest - szybki raport.txt

Jak coś jeszcze potrzebne to piszcie  :D