Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Sleepwalker74

Dołączył: 13 Mar 2008
Offline Ostatnio aktywny: Mar 30 2008 22:06 PM
-----

Moje posty

W temacie:Amplituner Yamaha RX-V361

24 March 2008 - 22:48 PM

Po 2 dniowych testach mogę już stwierdzić, że problem został rozwiązany :D Dawałem ostro czadu oglądając filmy, grając na Xboxie i słuchając muzy - dziś amplituner chodził cały dzień i zero wyłączeń :lol: Ile to nerwów potrafi napsuć jeden uszkodzony kabelek głośnikowy...

Podziękowania dla wszystkich którzy zainteresowali sie tematem i próbowali pomóc.

Pozdrawiam

W temacie:Amplituner Yamaha RX-V361

22 March 2008 - 18:37 PM

Podłączenie kabli w porządku, sprawdzałem 3 razy, w końcu się wkurzyłem, powyciągałem wszystkie zza szafek i spod wykładziny po czym centymetr po centymetrze zrobiłem im lustrację. Zauważyłem, że kabel od prawego frontu około półtora metra za amplitunerem był dziwnie pozgniatany i pomiażdżony - odciąłem drania, odizolowałem na nowo, podłączyłem i...jak na razie sprzęt ani razu się jeszcze (odpukać) nie wyłączył 8| Czyżby skubaniec był przyczyną wszystkich moich problemów? Zobaczymy. Na razie daję ostro czadu, jeśli do jutra kaprysy mu nie wrócą, to zasuwam na najbliższą stację benzynową po kastę piwa i oblewam... :lol:

W temacie:Amplituner Yamaha RX-V361

22 March 2008 - 15:28 PM

No tak - ja tu gadu gadu a zapomniałem podać podstawowej informacji - po wyłączeniu się amplitunera i ponownym włączeniu na wyświetlaczu pojawia się na chwilę napis CHECK SP CABLE. W instrukcji napisano, że jeśli wystąpiło zwarcie kabli głośnikowych to pojawia się napis CHECK SP WIRES, ale to chyba chodzi o to samo? Kabelki poodłączałem już wcześniej i połączyłem na nowo z zegarmistrzowską wprost precyzją, czyżby zwarcie gdzieś po drodze w samym kablu? Aha, kabelki 2x4mm, musiałem trochę "odchudzić" końcówki bo nie chciały wejść do gniazd zaciskowych w ampli, tam jest przewidziane chyba góra 2,5mm - to chyba nie ma żadnego wpływu na mój problem?

W temacie:Amplituner Yamaha RX-V361

21 March 2008 - 23:48 PM

W instrukcji jest napisane, że ustawienie impedancji w głośnikach jest możliwe tylko w modelach U.S.A i Kanada więc sam nic nie mogę tu poustawiać...

W temacie:Amplituner Yamaha RX-V361

21 March 2008 - 22:26 PM

I znów to samo - w czasie godzinnego pogrywania na Xboxie amplituner wyłączył się kilka razy i to przy głośności ustawionej na -35dB 8| Zaraz po wyłączeniu podniosłem stojący na nim DVD i położytłem łapsko - sprzęt nie był gorący - był ciepły ale do gorącego dużo mu brakowało. Połączenie głośników sprawdziłem, kable ok. W wielu sklepach oferują ten ampli dokładnie z tymi kolumnami które mam, chyba nie byłoby tych ofert gdyby zestaw był nieodpowiednio dobrany i ludzie skarżyliby się na złą współpracę komponentów? Impedancja kolumn 4-8 Ohm, więc powinno być ok, rekomendowany amplituner 30-120W, więc też ok...Jutro spróbuję poprzestawiać graty tak, żeby ampli stał sam, zdejmę z niego DVD i postawię w innym miejscu - zobaczymy czy to coś da ale szczerze wątpię... Czy ktoś posiada ten zestaw (dla przypomnienia: Yamaha RX-V361/S661/Prism Emerald HT 300) i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?