Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Rav-XxX

Dołączył: 06 Jul 2007
Offline Ostatnio aktywny: Sep 04 2020 22:35 PM
*----

Moje tematy

Inernet radiowy>radio internetowe>JetCast

22 February 2009 - 22:20 PM

Witam.

Z powodu że mam ostatnio trochę czasu wolnego, chciałem zrobić małą rozgłośnię radiową internetową, lecz napotkałem na problemy.

Otóż szukając i czytając poradniki i fora jak takie radio internetowe założyć, wybrałem program JetAudio+JetCast, ponieważ i tak od zawsze go używałem (Winamp nie podszedł mi do gustu), i wydaje mi się prostszy w obsłudze. Ogólnie podstawowo wiem jak skonfigurować JetCast'a do typowego działania radia dzięki kilku poradnikom, ale za żadne skarby nie mogę znaleźć jak skonfigurować ten program, lub jakiejś innej metody ominięcia tego że mam internet radiowy, wewnętrzne stałe IP, i pewno są po blokowane porty, ale nie wiem które. Z operatorem też ciężko sie dogadać, a zwłaszcza aby udostępniał darmowo jakieś opcje. Mój net to 2MB, więc myślę że parę osób by posłuchało tego radia.

Proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Problem z odtwarzaczem DVD

17 November 2008 - 20:04 PM

Niedawno kupiłem odtwarzacz DVD EasyTouch ET-612HD w Media Markt za 111zł (szukałem taniego i dobrego), który ma sporo bajerów jak na swoją cenę.
Problem polega na tym że często zdarza się że w trakcie oglądania filmu AVI z pendrive, lub DVD-RW wyłącza się on, tzn. wychodzi do menu wyboru filmu, a co najgorsze często zdarza się to w środku lub przy końcu oglądania filmu. Po ponownym uruchomieniu i przewinięciu do urwanego wątku (często długo to trwa :/ ) wyłącza się w tym samym miejscu. Kiedy odtworzę ten sam film na komputerze mogę go obejrzeć bez problemu i nigdzie nie widać błędów w trakcie filmu.

Nieraz zdarza się że zamiast wyłączyć się lub zawiesić dzieje się coś takiego że dźwięk filmu robi pętle (powtarza się), a obraz zniekształca się ale idzie dalej. Wtedy muszę wyłączyć film, i włączyć go ponownie, i przewinąć do ostatniego dobrego momentu, i wtedy działa dobrze.

Niektóre filmy sam przerabiam z RMVB do AVI za pomocą WinAvi gdzie kodeki standardowo są ustawione takie:
-Video: ZJMedia MPEG-4 Encoder,
-Audio: ZJMedia MP3 Encoder.

Raz czy dwa razy udało mi się obejrzeć film bez problemy na 10 filmów obejrzanych.

Ma ktoś z was takie DVD, albo miał podobny problem i go rozwiązał? Jeśli tak to proszę o wszelkie rady.

Serwer proxy do przyspieszenia interneu.

01 November 2008 - 00:08 AM

Czy może znacie i podacie mi jakieś dobre serwery proxy aby przyspieszyć maksymalnie internet we wczytywaniu stron i ściąganiu programów, sterowników itp? Nie muszą być to serwery które ukrywają moje dane.

Wiem że w internecie jest trochę podanych tych serwerów i często nawet te ukrywające, ale zawsze po wprowadzeniu np. do przeglądarki adresu takiego serwera nie mogłem się zalogować na jakąś stronę, czy forum bo np. IP tego serwera jest zbanowane, zablokowane, i też często strony zabezpieczone przed wirusami wykrywały wtedy że mam wirusa i mam coś z tym zrobić.

Moje połączenie z internetem jest radiowe za NATem.

Wirtualizacja - wykrywanie mojego sprzętu

18 July 2008 - 19:32 PM

Chcę używać programu wirtualizującego (w tej chwili używam VirtualBox) do testowania różnych systemów przed ich zainstalowaniem na komputer, ale problem w tym że wirtualna maszyna ma w większości swoje parametry sprzętu na których większość systemów działa bez problemowo, a ja bym chciał aby wirtualna maszyna miała takie same parametry jak mój komputer dzięki czemu będę pewien że dany system będzie odpowiednio działał na moim komputerze.

I tu nasuwa mnie się pytanie czy jest jakaś możliwość skonfigurowania np. VirtualBox'a (lub inny program do tego przeznaczony) tak aby miał parametry mojego komputera oraz akceleracje 3D?

Problem z Firefox'em 3 i Javą RE ver. 6 update6.

29 June 2008 - 12:11 PM

Więc tak, wczoraj zainstalowałem na nowo Windowsa Vistę Ultimate x64, ściągnąłem najnowszego Firefox'a 3 i najnowszą Jave JRE ver.6 up.6 i zainstalowałem. Zawsze testuje czy wszystko działa i wszedłem na stronę Kurnik.pl i Czateria.pl no i zonk, pokazała się ikonka Javy w tray'u, a na stronie nic się nie pokazało, i przy okazji po chwili Firefox się zawiesił. Sprawdziłem na Internet Explorerze i tam oby dwie stronki śmigają bez zarzutu. Wszystkie te czynności robiłem kilka razy i za każdym razem sytuacja się powtarza.

Jeśli ktoś wie jak można naprawić ten dziwny błąd to bardzo proszę o pomoc.