Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Itachi_kun

Dołączył: 28 Apr 2007
Offline Ostatnio aktywny: Jan 14 2008 19:50 PM
-----

Moje tematy

IDE w locie

12 January 2008 - 21:36 PM

Witam
Ja właściwie mam pytanie, czy jest możliwość przełączania między dyskami twardymi ( ja np. mam w kompie 3 dyski IDE ) taśmy IDE w trakcie działań na komputerze? tzn, czy nie spali dysku ? Zasilanie do nich jest cały czas podłączone, mowa tylko o taśmie IDE.

o/c i temperatury

11 January 2008 - 14:18 PM

Witam!
Moja sprawa ma się tak:
Mam sobie takie temperatury
Dodaj obrazek
I chciałbym się dowiedzieć ile jeszcze mogę wykręcić z mojego kompa,
oto aktualne o/c poszczególnych podzespołów:
---------------
Karta Graficzna:
---------------
Moja karta pochodzi od Palita i od niego ma też chłodzenie. Na pamięciach nie ma radiatorów, aczkolwiek mam opcję dokupienia " od zaraz ".
Dodaj obrazek
---------------
Procesor:
---------------
Temperaturę już podałem, osiągnąłem ją przy overclockingu 15% czyli z 2.0 GHz na jednym na 2.31 GHz na jednym.
Ile mogę z tego jeszcze wycisnąć?
Dodam, że pamięci mam 3x 1gb 667 mhz i 1x 512mb 533 mhz - wszystkim zwiększyłem napięcie z 1.80V na 1.90V i zwiększyłem je na 800mhz.
Timingi zostawiłem w spokoju.
Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.

80 gb Seagate IDE -> SATA

27 November 2007 - 21:40 PM

Witajcie
Otóż, mam w swoim kompie dysk Seagate 160 gb * IDE * - Seagate 80 * IDE *
i na tym się kończą IDE ponieważ nie mam drugiego złącza na taśme IDE. A chciałbym podłączyć jeszcze trzeci Seagate 80 gb IDE z przejściówką na SATA.
Chodzi mi dokładnie o taką:
przejściówka

A więc, chciałbym się dowiedzieć czy to zwolni dysk? jeśli tak to jak bardzo? tzn czy możliwe będzie zgrywanie/nagrywanie/instalowanie i wykonywanie normalnej pracy, czy dysk będzie " zamulać " ?
Proszę o odpowiedź czy to dobre wyjście.

Problem z siecią na Win Vista

27 November 2007 - 10:58 AM

Witam!
Otóż jestem posiadaczem systemu Windows Vista. Jest to wersja Ultimate PL 32-bit (x86).
Mam w mieszkaniu internet radiowy ( usługodawca ma odbiornik pare metrów dalej, ale to inna sprawa ). No i tu się zaczynają schody.
Połączenie skinfigurowane dobrze, wszystko działa, ale do czasu. Niestety po pewnym czasie internetu po prostu nie ma. Pomaga restart komputera. Nie jest to raczej wina rozłączania przez admina, bo po restarcie znów połączenie jest ok.
Jak myślicie w czym tkwi problem? połączenie ustawione na Prywatne ( czyli widoczne dla każdego ), wyłączone w karcie sieciowej by komputer nie mógł wyłączać jej nigdy. No nie rozumiem już nic.
Obok Visty mam też XP zainstalowany, tam sprawa wydaje się być jasna.
Czy mogę prosić o pomoc?
Pozdrawiam.

Problem z Corasir'ami?

20 July 2007 - 13:17 PM

Witam!
Mam Wam do przedstawienia sytuację w jakiej się znalazłem. Otóż kupiłem niedawno na allegro pamięci 2x1gb Corsair 667 MHz DDR2. No i mam pewien problem. Pierwszy raz gry je otrzymałem i zamontowałem działały wyśmienicie. Do czasu... wyłączyłem i w niedługim czasie z powrotem włączyłem komputer, a tu ZONK i co chwilę się resetuje. Więc wyjąłem ramy, włożyłem swoje stare ( 2x512 533 i 400 MHz DDR2 ) no i odpaliłem sprzęt - Działał bez problemu :/ Więc włożyłem jedną kość z tych Corsairzy, OK działa, wyjąłem tą pierwszą, włożyłem drugą - niedziała :/ no więc myślę "pewnie spalona czy coś?".
Dalszy przebieg jest taki, że odesłałem je na gwarancję i czekam na nowy komplet. Ale co o tym myślicie? obawiam się, że z nowymi też może to "coś wyskoczyć". Ale nie możliwe że była spalona, ponieważ gdy odesłali na gwarancję nie wykazano żadnych błędów/uszkodzeń etc. Sugerowali, że to może być gniazdo w mojej płycie głównej. Jednak jak to może być gniazdo, skoro teraz działam na 512stkach i działa?
Czekam na wszelkie propozycje.
Moja płyta główna jest w podpisie :)
ASRock 775Twins-HDTV
Pozdrawiam,
Serdecznie