Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

WielebnyK

Dołączył: 20 Jan 2004
Offline Ostatnio aktywny: May 03 2007 16:20 PM
-----

Moje tematy

Huntkey - gwarancja

01 September 2005 - 19:58 PM

Coś niedobrego zaczęło się dziać z moim Huntkeyem HK-400XP.
Zasilacz na gwarancji, znalazłem rachunek, wlazłam na stronę www.hunkey.pl i czytam procedurę reklamacji.
Napisali, żeby opisać problem w formularzu, a ktoś się ze mną skontaktuje.
OK. wypełniłem, wysłałem, minął prawie tydzień i nic....


Ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z naprawą gwarancyjną HUNTKEYa?
Gdzie zadzwonić? Na stronie nawet telefonu nie ma żadnego....

Rozdarta reklama na www.pcworld.pl

30 August 2005 - 11:38 AM

Wchodze sobie w pracy na srtonkę pcwk, a tu jak mi się jakaś głupia reklama nie rozedrze na całe biuro: "W najnowszym numerze...".

Litości!

Chcecie, żebyśmy się bali wchodzić na Waszą stronę, szef od razu zobaczył (usłyszał!), że sobie robie przerwę!

Nie róbcie tego więcej, proszę!

Podpisy pod postami

29 December 2004 - 19:51 PM

Pod postami, w postaci podpisów, wiele osób umieszcza informacji o swoim sprzęcie. Często podpis ten jest wykorzystywany w opisie problemu. Tymczasem jeśli użytkownik zmieni swój podpis to zmienia się on we wszystkich napisanych przez niego postach, dzięki czemu część archiwalnych, rozwiązanych problemów staje się bezużyteczna!  

Proponuje zmodyfikować obsługę podpisów tak, aby po zmianie podpisu pod starymi postami pozostawał stary podpis.


Ile warte jest hasło w laptopie?

29 December 2004 - 19:26 PM

Zastanawiam się, czy zdęcie hasła w laptopie jest operacją równie łatwą jak w przypadku komputera stacjonarnego... To znaczy, czy bardzo utrudnie upłynnienie mojego komputera np. potencjalnemu złodziejowi, zakładając na niego hasło?

ACER Aspire 1522LMi - moja mała recenzja

14 December 2004 - 17:03 PM

ACER Aspire 1522LMi
Moja recenzja

Jestem szczęśliwym właścicielem powyższego komputera od mniej więcej 3 tygodni i postanowiłem podzielić się z Wami moimi odczuciami na jego temat. Może moja skromna recenzja okaże się kiedyś dla kogoś interesująca.

Komputerek wyposażony jest dość dobrze (żeby było wiadomo o czym mówimy):
procek: Athlon 64 3000+
grafika: nVidia GeForce FX 5700 GO z własną pamięcią 64MB
pamięć: 512 MB
ekran: 15
nagrywarka DVD +/- i parę innych bajerów, kto będzie chciał to znajdzie

komputer kosztuje ok 5,5 tys. zł brutto

Pierwszy rzut oka z zewnątrz:
Komputer jest, jak można było się tego spodziewać, dość duży i ciężki. Sporo problemów miałem ze znalezieniem plecaka do którego by się on zmieścił (ale udało się, choć plecak był drogi – ponad 400zł).
Sporym mankamentem w tej materii jest, moim zdaniem, duży i ciężki zasilacz (który bądź co bądź i tak trzeba nosić ze sobą)
Komputer nie należy do najcichszych, ale moim zdaniem to bardzo nie przeszkadza. W obudowie jest kilka wywietrzników, w tym jeden został ustawiony tak, że dmucha ciepłym powietrzem na prawą rękę, obsługującą podłączoną, zewnętrzną myszkę.
Przy okazji dobrze słyszalne jest aktualne obciążenie komputera (wiatraczki się włączają i wyłączają w zależności od tego co aktualnie się robi).

Monitor nie zachwyca. Jest bardzo jasny i ma dość mały kontrast. Jedyna szansa na czytelny obraz to korekta parametru gamma wyświetlania za pomocą sterownika karty graficznej.
Dodatkowo trafił mi się jeden martwy pixel, ale biorą pod uwagę, że zauważyłem go dopiero po 2 godzinach pracy, specjalnie mnie on nie denerwuje...

Klawiatura jest bardzo wygodna. Bardzo szybko się do niej przyzwyczaiłem.

Największą wadą komputera jest zdecydowanie dołączone do niego oprogramowanie. System operacyjny (Windows XP Home en lub pl do wyboru) instaluje się, a dokładniej od-ghostowuje zawsze w ten sam sposób, nie dając użytkownikowi żadnej możliwości wyboru komponentów do zainstalowania, lub nawet wyboru rozmiarów partycji (nie ma możliwości własnego podziału na partycje z poziomu instalatora). Dodatkowo instalowane jest oprogramowanie do wypalania płytek CD/DVD, jakiś player do filmów, narzędzie do backup'u i program do „programowalnych klawiszy” znajdujących się na obudowie.
Program do nagrywarki jest dość prymitywny i daleko mu do Nero, ale spełnia swoje zadanie i w zasadzie szary użytkownik lepszego nie potrzebuje.
Odtwarzacz filmów jest moim zdaniem do niczego.
Najgorzej jest z oprogramowaniem do przycisków. Początkowo bardzo mi się podobało, zwłaszcza bajer polegający na mruganiu diodką w przycisku „e-mail” gdy na serwerze pop znalazła się nowa wiadomość. Niestety zauważyłem, że to oprogramowanie bardzo niekorzystnie wpływa na wydajność komputera, zwłaszcza w przypadku dłuższego przytrzymania jakiegoś klawisza, np. „shift”. Wywaliłem jak najprędzej, co spowodowało, że „programowalne przyciski” stały się trochę bezużyteczne.

Bateria:
Zgodnie z tym co pisze w specyfikacji, komputer wytrzymuje na baterii ok 2h (z czego 1h to granie w eRacera). Dla mnie ten parametr ma najmniejsze znaczenie, bo praktycznie nie pracuje na bateriach.


Linux:
Zainstalowałem 64-bitową wersję Fedory Core 3. Nie było najmniejszych problemów, choć hibernacja, uśpienie i tym podobne nie działają. Spróbuje jeszcze w SuSE i pokombinuje, może się uda

Wydajność:
To jest to w czym ten komputer jest najlepszy. Jest to zdecydowanie najszybszy komputer na jakim do tej pory pracowałem (nie licząc superkomputera). Centrino mojego szefa może „wąchać spaliny” .
Jestem programistą, więc czas kompilacji był dla mnie najciekawszym testem.
Kilka wyników porównawczych:

Kompilacja programu pod Visual Studio Professional (C++), komercyjny program nad którym obecnie pracuje, pełna rekompilacja wersji release:
acer – 2min 30 s.
Pentium 4 2.0GHz, 512 MB ramu – 3 min 45 s.

Obliczenia numeryczne – aproksymacja powierzchni parametrycznej na podstawie danych pomiarowych, moja praca magisterska, jeden, wybrany przykład:
Acer: 45 s.
Athlon XP 1700+ 512 MB ramu: 1min 30 s.

Doom3 – wersja demo z płyty DVD z PCWK grudzień 2004 początkowy etap gry (nie chciało mi się dłużej grać)
- gra chodzi płynnie przy rozdzielczości 1024x768 w wysokich (nie ekstremalnych, tylko wysokich) detalach.

Mankamenty:
Pomijając koszmarne, moim zdaniem, oprogramowanie, wagę i rozmiary komputera – zdarzają mu się czasami zwiechy, jeśli tryb pracy ustawiony jest na dostosowywanie taktowania procesora do potrzeb. Ustawiłem maksymalną wydajność i od tej pory nigdy mi się nie zawiesił. Zawieszenia zdarzały się jednak tylko pod Windows (pod Linuxem nigdy), więc możliwe, że to kwestia jakichś driverów.

Reasumując:
Polecam komputer ludziom takim jak ja, potrzebującym wydajnej maszyny do pracy na wysokich obrotach i potrzebującym sprawnie działającej akceleracji 3D. Gdybym dziś miał kupować komputer jeszcze raz, kupiłbym taki sam, albo bardziej wypasiony model 1524

Moja recenzja nie miała być fachowa, takie można poczytać w PCWK. To tylko zbiór wrażeń użytkownika. Może komuś się przyda....

pozdrawiam.