Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

kolekcjonerr

Dołączył: 02 Dec 2006
Offline Ostatnio aktywny: Dec 12 2006 19:35 PM
-----

Moje posty

W temacie:systemy zarządzania produkcją

03 December 2006 - 14:10 PM

To niekoniecznie bezposrednio zwiazane z tematem, ale zajrzyj moze na stronke**********tam jest sporo opisane ogolnie o tematyce zwiazanej z zarzadzaniem produkcja - szczegolnie lean manufacturing no i jest forum, gdzie sa ludzie, ktorzy w tym siedza. Moze tam znajdziesz kogos, kto da CI konkretniejsze namiary.


W temacie:Aukcje internetowe a prawo..

03 December 2006 - 14:04 PM

To czy przedmiot podlega reklamacji nie zależy od CIebie i tego co napiszesz a od prawa. Zgodnie z nim kupujący nie tlyko może dokonać reklamacji, ale nawet zwrócić towar w ciągu 10 dni po dokonaniu zakupu w przypadku sprzedaży na odległość (m.in. przez internet). Odsyłam do http://www.skp.pl/ sekcja informacje dla konsumentow punkt 10 oraz do stronki http://www.uokik.gov...onsumentow/faq/

W temacie:Czy handel w Internecie moze być opłacalny?

02 December 2006 - 13:39 PM

Handel w internecie to nadal tylko handel, tylko, że na innym rynku. I tam jak w rzeczywistym świecie jedni robią fortuny, inni bankrutują tak i tutaj wygląda sprawa podobnie. Zaletą internetu jest to, że często można dobrze prosperować mając dobry pomysł a niekoniecznie duży kapitał. Odchodzi wiele kosztów. No i teoretycznie jest nieograniczony dostęp do klientów... to włąsnie większość uważa za największą zaletę. Trzeba jednak pamiętać, że z tą zaletą wiąże się też i jedna z największych wad - ogromna konkurencja. Tak jak prowadząc sklepik na małym osiedlu nie traktujesz sklepikarza z drugiego końca Polski jako konkurencję, tak w internecie niestety trzeba to uwzględniać, bo tu nie ma ograniczeń odległości.

W temacie:Komentarze, Allegro

02 December 2006 - 13:32 PM

Myślę, ze problem obaw przy wystawianiu negatywnych komentarzy jest bardzo powszechny. Często spotykałem się z tym u moich znajomych. Sprzedawca nie wywiązał się prawidłowo z umowy, ale nie chcieli wystawić mu negatywnego komentarza, gdyż bali się, że on zrewanzuje się tym samym. Dodatkowo dochodzą dysproporcje w liczbie komentarzy. Jeżeli taki sprzedawaca ma kilkaset pozytywnych kometnarzy, to człowiek myśli sobie, że będzie niewiaryygodny ze swoim komentarzem. Takie zachowania powodują, że niektórzy to strasznie wykorzystują. Ja spotkałem się już z jednym takim sprzedawcą, który mając kilkaset pozytywnych komentarzy najprawdopodobniej zaprzestał wysyłania towaru do części osób. Po czasie zaczęły pojawiać się pierwsze negatywne komentarze. Z czasem ich liczba wzrosła, bo osoby, które wcześniej zostały oszukane, też zaczęły pisać o tym.