Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

F_R_A_N_E_K1

Dołączył: 19 Sep 2006
Offline Ostatnio aktywny: Oct 14 2006 18:05 PM
-----

Moje posty

W temacie:galaxy 6600gt vivo

19 September 2006 - 18:45 PM

Witam,

Mam problem z błędem KOD 10.

Dodaj obrazek

Kartę FX5200 z VIVO mam już od ponad roku i nie miałem nigdy z VIVO problemu. Nie zmianiałem żadnego podzespołu kompa, także niekompatybilność urządzeń odpada. Użyłem tych samych sterów co wcześniej i niestety wyskoczył nieszczęsny kod 10. Instalowałem to na czystego windows'a XP z SP2 którego cały czas używam, bez żadnych aktualizacji. Również robiłem wraz z aktualizacjami, oczywiście stery do płyty głównej wgrywam cały czas przed instal kart graf.

Nasuwają mi się 2 wnioski odnośnie wyeliminowania tego problemu:
1. Uszkodzona karta graficzna
2. Uszkodzona płyta główna

nie podejrzewam, że mógłby to być zasilacz, ani inny z podzespołów.

I w związku z tym moje pytanie: w jaki sposób przetestować kartę graficzną, ale wraz z VIVO i sprawdzić czy poprawnie jest podawany sygnał na WEJ jak i na WYJ i jak przetestować płytę główną sprawdzając czy nie jest uszkodzona.
Najlepiej jakbym miał 2 kompy to mógłbym ten problem 1 dnia wyeliminować i wiedziałbym co jest nie tak karta, czy płyta główna, bo podpiąłbym po kolei urządzenia i wiedziałbym co nie trybi.
Jak ktoś ma taką możliwość to proszę o mały teścik i info na forum.

Wielkie dzięki, jak problem nie uda mi się rozwiązać, to nie będzie wyjścia jak pogonić ją póki coś jeszcze jest warta.
Mógłbym ewentualnie wysłać kartę do serwisu ale niestety f-ma AGE Computer z Wrocławia........zbankrutowała, a była gwarantem i producentem tej karty, po prostu szlag człowieka trafia.

Pozdrawiam i czekam na opinie
Marcin