Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

jasiopatryk

Dołączył: 05 Aug 2006
Offline Ostatnio aktywny: May 05 2013 02:44 AM
****-

Moje tematy

Zabezpieczenie wifi hasłem.

12 August 2010 - 21:43 PM

Witam. Od jakiegoś czasu mam nowy internet. Oczywiście dostawca wszystko skonfigurował i internet radiowy bez problemu łączy się z moim komputerem. Tylko, że on nie jest zabezpieczony hasłem. Tzn. jak się chce połączyć z telefonu lub iPoda przez wifif to nie idzie (trzeba coś konfigurować, a nie mam żadnych danych). Chciałbym, aby mój internet posiadał hasło i przy kłaczeniu się z telefonem czy iPodem wystarczyło wprowadzić hasło. Prosił bym o podpowiedzi.

Nie mogę odczytać karty pamięci.

17 July 2010 - 00:35 AM

Witajcie. Mam beznadziejny problem. Chodzi o to, że za każdym razem jak wkładam kartę pamięci SanDisk 2GB do czytnika kart pamięci w laptopie pojawia się komunikat "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków D: musisz go sformatować. Czy chcesz wykonać formatowanie?".

Windows 7 - nie odczytuje
Windows XP - nie odczytuje
Ubuntu 8 - nie odczytuje
Aparat Samsung - odczytuje
Aparat Canon - odczytuje
Xbox 360 - nie odczytuje

Myślałem też, aby przerzucić zdjęcia z karty na dysk twardy w aparacie, ale nie widzę tam takiej opcji, anie w jednym aparacie, ani drugim.

Problem w tym, że zdjęcia te są dla mnie tak bardzo ważne, że muszę je wrzucić na komputer. Nie mgoę sobie pozwolić na formatowanie. Wczoraj wszystko działało, komputer byłe uruchomiony przez całą noc, rano jak się obudziłem karta nie działała. Proszę o nawet najmniejszą pomoc. Sprawdzę wszystko dokładnie. Bardzo mi zależy na wskazówkach. Może jakiś telefon, który czyta karty SD, nawigacja ? Coś co umożliwi przekopiowanie zdjęć na dysk twardy.

Mac Book, Toshiba, Sony ?

30 October 2009 - 19:49 PM

Witajcie. Mój komputer stacjonarny jest już strasznie stary a ze względu na to, że nie gram na komputerze to postanowiłem zakupić laptopa. Nie ukrywam, że starsznie podobają mi się Mac Booki. Problem natomiast może być w przejściu z Windowsa na Leoparda. Trudno się do niego przyzwyczaić ? Brakuje na tym systemie jakiś popularnych programów ? Komputer będę używał tylko do internetu, oglądania filmów (podłączając go do TV przez HDMI) i pracach w programach graficznych.


A, wiec moje wymagania:

Wyświetlacz: 13`-15`
Dysk: minimum 120 GB
Procesor: minimum 2 GHz
Ram: minimum 2GB
Port HDMI, abym mógł go podłączyć do TV.
Wifi, nagrywarka dvd

Cena: max 3000 zł lecz wolał bym coś tańszego.

Bardzo zależy mi na wyglądzie, więc myślałem tylko o Mac Booku, Toshibie lub Sony Vaio. Czekam na wasze propozycję.

Poszukuję routera do radiówki.

06 September 2009 - 17:24 PM

Witajcie. Nie bardzo orientuje się w sprawach routera, więc postanowiłem stworzyć ten temat. A, więc posiadam internet radiowy, który jest podpięty bezpośrednio do karty sieciowej za pomocą kabla (okrągłego, wkręcanego). Chciałbym kupić jakiś router, który umożliwi mi wpięcie tego kabla i połączenie się bezprzewodowo z laptopem oraz przewodowo z dwiema konsolami. Oczekuję czegoś w miarę dobrego i taniego. Dodatkowo mam pytanie czy transfer po łączu bezprzewodowym będzie niższy niż gdybym łączył się przewodowo ?

Zasady panujące w tym dziale.

27 August 2008 - 17:36 PM

1. Zanim napiszesz nowy temat powinieneś zapoznać się z Regulaminem obowiązującym na Forum: [url="http://%5burl="https://forum.idg.pl/index.php?showtopic=54812"]Regulamin Forum[/url]
2. Użyj wyszukiwarki w celu sprawdzenia czy nie ma takiego lub podobnego tematu.
3. Nie dubluj wątków. Jeden w zupełności wystarczy.
4. Nie poganiaj i nie krzycz.
5. Tytułuj watki tak, aby określić Twój główny problem.
6. Przed napisanie posta sprawdź czy:
- Twój komputer spełnia wymagania [sprawdź]
- masz zainstalowane najnowsze sterowniki
- nie ma jakiś patchy do gier
7. Na forum nie tolerujemy piractwa. Pamiętaj o tym.
8. Staraj się nie popełniać błędów ortograficznych oraz nie pisz z włączonym Caps-lockiem, nie nadużywaj formatowania.
9. Opisuj zawsze dokładnie swój problem oraz podaj konfigurację swojego komputera. Sprawdzić możesz to m.in. za pomocą programu Everest. Moc oraz markę zasilacza sprawdzisz otwierając obudowę komputera.