Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

nephros

Dołączył: 01 Aug 2006
Offline Ostatnio aktywny: Apr 13 2007 15:58 PM
-----

Moje tematy

Program generujący głos

26 January 2007 - 12:24 PM

Witam,

Ostatnio powstaje dużo filmików, plików dźwiękowych gdzie głos lektora stworzony jest za pomocą pewnego programu, którego nazwy chcę się dowiedzieć.
Tutaj jest kilka przykładów filmików, których ścieżka dźwiękowa została stworzona za pomocą ów programu:

Przykład1
Przykład2

Router i wolniejszy start systemu

11 January 2007 - 11:55 AM

Witam,

Odkąd mam podłączony router, który dzieli moje łącze pomiędzy dwa komputery, gentoo odpala się wolniej, wolniej odpala się również x.org oraz dłużej muszę czekać na możliwość zalogowania się na konto użytkownika.
Myślę, że inne szczegóły są nie istotne, jeśli jednak coś pominąłem, proszę napisać co ;]

Dziwny problem z LiLo

29 November 2006 - 20:26 PM

Cześć,

Ostatnio prze kompilowałem jądro (2.6.17) i dodałem tam tylko wsparcie dla portu parallel (drukarka go wymaga), po paru dniach chciałem sobie wejść na windowsa, który się nie zbootował. Wcześniej działał, w lilo.conf zmieniłem tylko wpis odnośnie kernela.
Gdy wybieram opcje "windows" w lilo, restartuje się komputer lub widze w niektórych miejscach kolorowe "krzaczki" (jakby próbował się zbootować), czasem nic się nie dzieje.
Gdy chce coś wydrukować pod linuksem, a zapomnę włączyć drukarkę, to na pierwszej stronie jest wydrukowany napis, który widzę gdy wybieram opcję windows w lilo

boot: windows
Loading windows...
Dysk z windowsem to hda, a linuks znajduję się na hdb, próbowałem zmienić wpis "boot" w lilo.conf na hdb - niestety, nic nie pomogło. Po zmianach w lilo.conf nie zapomniałem wpisać /sbin/lilo
Nie ukrywam dość dziwny problem, ale nie potrafię sobie z nim poradzić jak widać, a windows jest potrzebny moim rodzicom.

Pozdrawiam

MPlayer i pliki ASF (WMV i WMA)

31 October 2006 - 17:45 PM

Cześć!

Przejdę od razu do konkretów, nie mogę odtwarzać plików z rodziny ASF (WMA i WMV) pod Linuksem. Ściągnąłem i zainstalowałem kodeki, ale mimo to otrzymuję błąd, który brzmi następująco

Wybrana rodzina kodeków video [wmv9dmo](vfm=dmo) jest niedostępna.
Włącz ją przy kompilacji.
Może jest jakiś błąd w poleceniu, które wpisuje w konsoli, aby odtworzyć plik

mplayer -vfm 5 /scierzka/do/pliku.wmv
Próbowałem też znaleźć gdzieś w opcjach ścieżkę do kodeków i ew. ją zmienić, ale nie mogłem jej znaleźć.

Mam nadzieję, że ktoś jest w stanie mi pomóc

Problem z HTMLem

08 October 2006 - 13:20 PM

Cześć, mam ogromny problem. Chciałbym złożyć coś takiego z dwóch obrazów (1, 2). Chciałbym żeby "rozdzielczość" obrazów się zmieniała w zależności od rozdzielczości monitora oraz rozmaru okna przeglądarki. Zupełnie mi to nie wychodzi, czy ktoś mógłby mi z tym pomóc?