Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

zurek156

Dołączył: 29 May 2006
Offline Ostatnio aktywny: Jan 17 2011 19:23 PM
-----

Moje tematy

UPC 25 Mb/s - spadający transfer.

15 January 2011 - 14:30 PM

Witam.

Od kilku miesięcy jestem posiadaczem łącza 25 Mb, dostarczycielem jest UPC. Do komputera Internet idzie przez router Wi-Fi Thomson TWG850-4U, adapter to Atheros AR5007UG (dane o adapterze z menedżera urządzeń). System operacyjny - Windows 7 Ultimate.

Problem jest następujący. Co jakiś czas muszę się ponownie podłączać do routera z powodu spadku prędkości łącza. Ciężko to w zasadzie wytłumaczyć. Mówiąc najprościej, po około godzinie z efektywnych 25 Mb/s prędkość spada do niecałego 1 Mb/s. Testowałem to przy pomocy różnych stron, ale nawet bez tego widać spadek szybkości ładowania stron/wideo/itp. Ograniczenie to nie jest od niczego zależne - raz zdarza się to po godzinie, czasami po kilkunastu minutach, niezależnie od przeglądarki. Przed telefonem do UPC postanowiłem poradzić się forumowiczów, może uzyskam pomoc bez potrzeby wydawania niebotycznej kwoty na telefony do nich.

EDIT:
Załączam zdjęcia testu prędkości UPC. Pierwsze to przed ponownym podłączeniem, drugie zaraz po.

http://img839.imageshack.us/img839/9739/beztytuucac.png
http://img156.imageshack.us/img156/8843/beztytuu2bt.png

Pozdrawiam,
Piotr.

HD4870 1GB - problem z instalacją sterowników

13 November 2010 - 18:47 PM

Witam.

Około godzinę temu, zupełnie znikąd, po ponownym uruchomieniu systemu, dostałem komunikat o tym, że przestał działać sterownik do w/w karty graficznej (a raczej o tym, że nie jest zgodny z zainstalowanym sprzętem). Nie ma to raczej związku, ale akurat w międzyczasie odinstalowałem Avirę i PC Tools Firewall Plus, w celu zainstalowania Comodo Internet Security.
Idąc tropem logicznego myślenia, odinstalowałem komponenty sterownika i zainstalowałem na nowo... A przynajmniej chciałem. Po instalacji w dzienniku zdarzeń znajduję komunikat: "Instalacja sterownika: określony pakiet sterownika nie został zainstalowany dla zgodnych urządzeń". Nie pomaga czyszczenie rejestru, nie pomaga czyszczenie dysku i pozostałości po poprzednich sterownikach.
Żeby było zabawniej, chcąc wejść w Menedżer urządzeń i sprawdzić jak to się ma, wita mnie puste okno (!) - brak jakichkolwiek urządzeń.
Jestem w kropce, nie wiem co więcej mogę zrobić. System operacyjny to Windows 7 Ultimate 32-bit.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Piotr.

Asus 8800GTS 512 + Call of Duty 4 Modern Warfare

15 November 2009 - 22:41 PM

Witam.

W Call of Duty 4, jako jedynej z gier, które mam zainstalowane, co chwila spotykają mnie dwa dość intrygujące problemy.
1. Podczas nalotu, kiedy znajduję się blisko miejsca zrzutu, zamiast płynnie trząść "kamerą" oglądam pokaz slajdów - jak gdyby z każdego ujęcia ktoś pokazywał inny screen;
2. Gra się po prostu zawiesza. Nawet po ctrl + alt + del nie mogę nic zrobić, słyszę tylko "gwiazdkę" i pozostaje restart ręczny (z obudowy).

Obie kwestie są nieco irytujące, w żadnej innej grze nie zdarzają mi się takie rzeczy.

Karta j/w, nie podkręcana, temp. nie przekracza 65-70*C
Wersja sterowników - 191.07

Pozdrawiam.

Patriot 2x1GB 800MHz DDR2 CL4

03 September 2009 - 21:59 PM

Witam.
Zabrałem się za podkręcanie procesora (tym samym pamięci) i mam co do tego pytanie.
Komputer przy taktowaniu procesora 3,3GHz i napięciu 1,35V wstaje bez problemu, w tym momencie pamięci mają niecałe 1000MHz. Jednak przy wyższych taktowaniach (3,4-3,5 GHz) albo nie uruchamia się, albo resetuje zaraz po załadowaniu systemu. Ponoć te Patrioty nie mają potencjału do O/C, ale spróbowałem. Czy podniesienie napięcia na pamięciach da jakiś efekt? Może lepiej zmniejszyć taktowanie?
Jeżeli lepiej nie próbować, to jakie pamięci polecacie do O/C?

Timingi obecnie ustawione to 5-5-5-16 (wbrew JEDEC...).
Cały konfig podany w sygnaturze.

Pozdrawiam.

HIS 4870: anty-aliasing oraz sterowniki.

30 July 2009 - 20:05 PM

Witam.

Dwa dni temu stałem się posiadaczem w/w karty, czyli HIS Radeon 4870 512. Po usunięciu sterowników od poprzedniej karty (Asus GF 8800 GTS 512) i zainstalowaniu sterowników ze strony ATI ( http://game.amd.com/...p=xp/radeonx-xp ) okazało się, że system wykrywa kartę, jednak po uruchomieniu pokazuje się kreator instalacji nowego sprzętu. Czy może to być wywołane ew. pozostałościami po sterownikach od starej karty? Dodam, że użyłem Driver Cleaner zaraz po ich usunięciu.

Drugim problemem jest anty-aliasing m.in. w Test Drive Unlimited. Mimo włączenia go w sterowniku nie działa on w grze, widać tylko działanie filtrowania anizotropowego. W Lineage II nie ma z tym problemów.

Ostatnim pytaniem jest, czy karta obsługuje HDR w połączeniu z AA?

Zainstalowany sterownik to Catalyst 9.7 z w/w strony.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.