Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

x_szakal

Dołączył: 20 Apr 2006
Offline Ostatnio aktywny: Apr 27 2006 10:57 AM
-----

Moje posty

W temacie:deformacja obrazu w tv 32

24 April 2006 - 16:04 PM

Więc tak jak juz wspmniałem obraz sobie przyregulujesz ale daje się on najlepiej regulować w pionie. Poziom jest trudno ustawić i małe zagięcie na środku ekranu Ci zostanie.

Do menu serwisowego wchodzisz tak:
masz właczony Tv i wciskasz po kolei:

power-info-menu-mute-power     --------na pilocie

wówczas jak Ci się włączy po ostatnim ustawieniu TV będziesz miał nowe menu na kanale na którym miałeś ustawione. Jest tam wszystko do regulacji ale uważaj. Jest tam też opcja powrotu do ustawień fabrycznych ale u mnie w TV były inne ustawienia niż fabryczne. Regulujesz sobie tylko kilkoma opcjami. Reszte (jak skład kolorów lepiej nie ruszać:) Najpierwsz spisz sobie ustawienia jakie bedziesz miał w TV.

Podaj mi maila to wyślę Ci tą instrukcje.

Podłaczasz komp do TV normalnie przez wyjście karty telewizyjne a w odbiorniku ustawiasz żródło sygnału na to gdzie masz podłączony komputer. Na całym ekranie komputer wyświetla obraz testowy i wtedy regulujesz.

Zarezerwuj sobie ze dwie godziny na to, bo to żmudna praca.

W temacie:deformacja obrazu w tv 32

24 April 2006 - 13:22 PM

w tych tv SLIM tak już jest. Szkoda, że nie poczytałeś zanim kupiłeś TV. Wtedy byś wiedział co kupujesz. Ale spokojnie można to podciągnąć. W tych TV jest menu serwisowe. Wchodzi się do niego wciskając odpowiednią kombinację klawiszy na pilocie. I w tym menu masz możliwość modyfikacji geometri obrazu. Ideału na pewno nie ustawisz ale może być blisko niego:)

W praktyce to wygląda tak, że podłaczasz TV do kompa, na którym wyświetlasz obrazy testowe, bierzesz pilota w dłoń, menu serwisowe plus instrukcja serwisowa (pokazane jest w n iej, która wartość co reguluje) i ustawiasz sobie geometrię według własnych preferencji. Sam przez to przechodziłem i ustawiłem sobie obraz. To nie jest trudne.

Pozdrawiam

PS Będziesz zadowolony z tego TV. Zresztą jak poczytałem o tej geometri to teraz jak zobacze jakis TV to tylko patrze na krawędzie, a kiedyś jak nie wiedziałem to człowiek był bardziej szczęśliwy....:)

W temacie:Bi Amp pioneer

24 April 2006 - 13:01 PM

No i dobrze trzeba w życiu się czymś zajmować, a nie tylko w kółko praca. Mam kolego co jak chciał kupić tusz do Lexmarka to zaniósł drukarke do sklepu...

Jeszcze mi odpwoiedz na jedno zasadnicze pytanie... ponieważ posiadam starą wieże składającą się z kolocków firmy ELTRA, któa to ma moc 2x60 W. Grały z nią głośniki Tonsila 80W. Tak z ciekawości zapytam, czy po podłączeniu tych głośników do Pioneera różnica będzie wyczuwalna? Przeprowadziłbym taki eksperyment ale wieża chwilowo jest porzyczona...

W temacie:Bi Amp pioneer

24 April 2006 - 12:54 PM

heh:)
Nieźle kumasz temat czytając to forum. Zajmujesz się takim sprzętem profesjonalnie, czy to hobby?

W temacie:Bi Amp pioneer

24 April 2006 - 12:24 PM

hmm dopiero dzis będe łączył wszystko do kupy. Powiedz mi jeszcze jak możesz, chodzi o różnice między VSX 515 a 915. Tak za bardzo one się nie różnią poza liczbą kanałów i obsługiwanymi typami dźwięku. Zastanawiam się, czy nie zrobiłem błedu płacąc więcej za 915...