Skocz do zawartości


Close Open
Close Open

Chojak14

Dołączył: 15 Apr 2006
Offline Ostatnio aktywny: Mar 11 2013 19:57 PM
*----

Moje tematy

HP Envy 6-1040ew Podział na partycje.

08 March 2013 - 02:15 AM

Witam Forumowiczów, mam problem z podziałem na partycję w wyżej wymienionym sprzęcie. Chciałbym postawić od nowa system, więc przy okazji pomyślałem żeby jakoś sensownie zagospodarować dysk. Machina posiada dysk mSSD, współgrający z Intel Rapid Start oraz partycję Recovery, której również nie chciałbym stracić... Pytanie brzmi jak się za to zabrać? Do przywracania systemu jeszcze nie doszedłem, gdyż wcześniej chciałbym załatwić sprawę partycji. Gparted nie chce się uruchomić, bootuje i staje na czarnym ekranie. Jakieś sugestie jak to wykonać bez utraty recovery oraz partycji hibernacji? Zamieszczam screen z dyskami. 

 

image.jpg


Generic USB Flash Disk 16 GB a dostępne miejsce

12 January 2013 - 14:08 PM

Witam, chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych użytkowników o pewien nurtujący mnie niuans :D Otóż, dostałem nie dawno pendrive'a na pewnym seminarium. Pendrive'a oczywiście no name z logiem firmy, która to organizowała seminarium, o pojemności 8GB. Z ciekawości chciałem sprawdzić jego możliwości, więc odpaliłem HDTune i testuje... Ale zdziwiło mnie coś całkiem innego, otóż przy wyborze dysku do testowania zauważyłem uwaga : "Generic USB Flash Disk 16GB ", przeszedłem do zakładki info, na dole w polu Capacity - 16GB (17,2 GB). Natomiast w moim komputerze natomiast pokazuje 7,6 GB. I tu moje pytanie: jak to w końcu jest? Czy może pendrive'a jest jakość firmware'owo ograniczony czy może jednak HDtune się myli? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.


Problem z przeglądarką Google Chrome

28 May 2012 - 19:15 PM

Witam, od około miesiąca mam problem z moją przeglądarką. Inne typu IE, Firefox, działają bez żadnych problemów. Natomiast wymieniona w temacie przeglądarka, na każdy adres reaguje jednym błędem:
Strona internetowa pod adresem http://www.youtube.com/ może być tymczasowo niedostępna lub została na stałe przeniesiona pod nowy adres internetowy.
Błąd 137 (net::ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED): Nieznany błąd.
Próbowałem wszystkiego, komputer jest czysty, TDDSKillery, Malware'y, proxy niezmieniany - nic nie pomaga. Od tego czasu póki, co korzystam z IE9, ale niestety moje nerwy już tego długo nie uniosą. Firefoxa posiadam, ale z pewnych względów z niego nie chce korzystać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Aha to może mieć kluczowe znaczenie, miesiąc temu przesiadłem się na "Siódemke". Przeglądarka działała przez tydzień na świeżutkim systemie.

Saility

18 April 2011 - 01:27 AM

Witam, do mojego komputera dostał się wirus za pośrednictwem flash'a. Podłączyłem w szkole, utworzyły się na nim różne dziwne skróty, foldery - które były z rozszerzeniem .exe. Jestem pewny, że to jest Saility, ponieważ objawy są adekwatne - wyłączony menedżer zadań, regedit, niektóre aplikacje się nie otwierają i bluescreen przy próbie włączenia trybu awaryjnego. Log z Malwarebytes' Anti-Malwares:

http://wklej.org/id/514807/

Jak z tym rozpocząć walkę? Wyłączyłem przywracanie systemu, usunięcie plików z log'a nic nie daję, gdyż za chwile wracają. Na dyskach tworzą się pliki z rozszerzeniem .pif, które są zarażone. Myśle, że o formacie narazie nie ma co myśleć, gdyż po formacie wirus się odnowi. Mam wiele ważnych plików i sporo danych na dysku, więc nawet nie mam gdzie tego przenieść. Gdzie leży źródło i jak zacząć? Pozdrawiam

Problem po wymianie dysku

26 August 2009 - 22:49 PM

Witam wszystkich po długiej przerwie :) Mam pewien problem, otóż dotychczas dzialalem na dysku Samsunga 400 GB pod ATA. Postanowilem wymienić dysk na SATA i coś z większym Cache'em od tego co posiadam. Więc kupiłem dysk WD Cavia 750 GB 32 MB cache greenpower. Wsadziłem go do komputera, stworzylem partycje, multimedia i dane potrzebne przenosłem z Samsunga na WD. Wzialem się za system. Sprawa wyglądała tak: Dysk ATA C: System D: Dokumenty E: Multimedia F: GRY, DYSK SATA: G: SYstem H:Multimedia itd...  Miało to wyglądać tak, że zainstaluje system na partycji G wyjme dysk stary i mialo wszysto hulac. Zainstalowalem system na g, i tu popelnilem wielki bląd, ponieważ przed instalacją powinienem wyciągnąc stary dysk, żeby podczas instalacji nie brał go pod uwage. Ale coż stało się... Ok po instalacji wyciągam dysk stary a tu wyskakuje Reboot and proper boot device... Zacząlem się bawić na wzystkie sposoby, podłączać stary dysk i bawić się plikiem boot.ini na nowym dysku, bawić się konsolą odzyskiwania - poleceniem bootcfg. Nic. Jedynie udało mi się uzyskać możliwość odpalania systemu na nowym dysk, przy podlączonym starym dysku. KIEDY TYLKO STARY DYSK JEST ODLĄCZONY NIC NIE DA SIĘ ZROBIĆ: REBOOT AND PROPER BOOT DEVICE. Odpalam konsole, dodaje plik boot do instalacji windy na nowej partycji, nic nie pomaga. Proszę o pomoc i sugestie, pozdrawiam