Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wybór szkoły po gimnazjum

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 Songos

Songos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:25

Witam, za rok kończe gimnazjum i już się martwie gdzie iść. Chciałbym iść na informatyk programista lub technik informatyk. Lepiej iść do technikum czy do LO i na jaki z tych dwóch kierunek ? A co do studiów to jak poszedłbym do technikum to czy potem ciężej byłoby mi się dostać na studia i czy w ogóle był by sens ?
Interesuje mnie też elektronika, ale jak to powiązać ?
Pytam bo nie wiem i z góry dziękuję za odpowiedzi.

#2 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7373 Postów:

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:29

LO lepiej przygotowuje do studiów, taki w końcu jest sens liceum. Z tytułem technika informatyka po technikum nic nie zdziałasz. Idź do LO na profil mat - inf, a potem na studia informatyczne.

• Goście

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:32

Było już kilka wątków na ten temat.
Podobno LO daje lepsze perspektywy na studia ale ja sam chodzę do technikum o profilu informatyk i znam wielu którzy te technikum skończyli i dają sobie radę na politechnice.
Tylko musisz wybrać szkołę z wysokim poziomem nauczania a nie "jakieś tam technikum żeby się za dużo nie uczyć" ;)

#4 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • 7373 Postów:

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:35

A istnieje technikum o wysokim poziomie?
Plus LO (ale jednocześnie minus, bo trzeba się spieszyć z materiałem) jest jeszcze taki, że trwa o rok krócej. A jeśli ktoś chce iść na studia to idąc do technikum jest rok w plecy.

• Goście

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:52

A istnieje technikum o wysokim poziomie?

<{POST_SNAPBACK}>

Sądzę że tak. to moje technikum ;)

A czy np. człowiek po LO o profilu mat-inf czy tam mat-fiz będzie miał taką wiedzę o sprzęcie, programowaniu? Czy będzie umiał posługiwać się (wykorzystywać ;)) Linuxa czy MacOS'a? Jeżeli sam się tego nie nauczy to raczej nie a w technikum tego uczą
Choć mogę się mylić i nie znać poziomu dobrego LO i technikum :D

#6 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • 7373 Postów:

Napisany 06 lipiec 2007 - 20:56

Cóż, profile typu mat - inf omijałem szerokim łukiem, ale wydaje mi się, że powinni uczyć wszystkiego co może przydać się na studiach informatycznych.

• Goście

Napisany 06 lipiec 2007 - 21:02

Po prostu chodzi mi o to że chodząc do LO i chcąc później dostać się np. na politechnikę musisz dużo czasu poświęcić na naukę w domu bo w szkole wszystkiego nie nauczą.
W technikum, głownie za sprawą tego że jest o rok dłuższe, poznaje się więcej zagadnień z zakresu informatyki.
Ale w Krakowie może być inaczej :)

#8 GośćCuRRtiS_*

GośćCuRRtiS_*
  • Goście

Napisany 07 lipiec 2007 - 00:25

A czy np. człowiek po LO o profilu mat-inf czy tam mat-fiz będzie miał taką wiedzę o sprzęcie, programowaniu? Czy będzie umiał posługiwać się (wykorzystywać ;)) Linuxa czy MacOS'a? Jeżeli sam się tego nie nauczy to raczej nie a w technikum tego uczą

<{POST_SNAPBACK}>

Zapomniałeś wspomnieć o jednym-to, czego nauczysz się przez całe technikum na studiach przerobisz na dwóch, trzech zajęciach. Raczej na wiele to się nie przyda ;]

#9 Gosia_xD

Gosia_xD

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 111 Postów:

Napisany 07 lipiec 2007 - 21:48

Po technikum też można iść na studia :) Ja wybrałam technikum i nie żałuję, jak narazie. :)

#10 -MateuszK-

-MateuszK-

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 92 Postów:

Napisany 08 lipiec 2007 - 08:53

Tak, po technikum można iść na studia, ale jesteś rok w plecy... technikum jest dobre, gdy nie chcesz iść na studia, i zostaniesz technikiem. Ja wolę LO, a potem studia...

#11 Gosia_xD

Gosia_xD

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 111 Postów:

Napisany 08 lipiec 2007 - 09:23

No ja akurat nie myślę iść na studia :) chyba, że jakieś studium, ale to się zobaczy z czasem :)

#12 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • 7373 Postów:

Napisany 08 lipiec 2007 - 11:04

Studium po technikum daje tyle, że potem, żeby mieć dobrą pracę i tak musisz iść na studia. Jak myślisz - jak przyjdzie starać się o pracę dwóch kandydatów - po studiach i po dwuletnim jakimś studium to kogo przyjmą?

Kolega skończył studium. Składa papiery na studia na informatykę, jedyne co ma przez studium to dwa lata w plecy.

#13 Gosia_xD

Gosia_xD

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 111 Postów:

Napisany 08 lipiec 2007 - 12:09

Jeszcze mam czas, będę myśleć o tym jak szkołę będę kończyć :P o ile wcześniej nie wylecę :D

#14 spedex

spedex

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 815 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 17:24

Po technikum też można iść na studia :) Ja wybrałam technikum i nie żałuję, jak narazie. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Jeszcze nie zaczęłaś chodzić to nie masz czego żałować. Widać po dacie urodzin w profilu.

Wracając do tematu. Zależy od Ciebie i od Twoich chęci. Niby lepiej iść do LO i później na studia, bo krótsza droga, ale po Technikum nie musisz już iść dalej, a różnie to w życiu bywa... Później stwierdzisz, że na studia nie chce Ci się iść, a będziesz miał tylko średnie po LO, a po Technikum Technika dodatkowo. Ja bym wybrał Technikum.
PD 915 2.80 GHz (2x2MB cache) || Gigabyte GA-945P-S3 || GoodRam DDR2 2x1GB 667MHz Dual Channel || Galaxy 7600 GS 256MB 500/1400 1.2ns Zalman || WD Caviar SE-16 250 GB 16MB SATA-II || FDD 1.44 Sony || LG GSA-H12L || I-BOX LYNX 2683D || Sound Blaster Audigy SE || Creative T6060 || Modecom 400W Feel II || LG LCD 17 L1770HQ || EPSON DX4000 || Windows XP Home Edition

#15 Matrix90

Matrix90

Freelancer - Create The Web

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 18:00

Ludzie, ale ten tytuł technika trzeba jeszcze zdobyć! A patrząc na najbardziej renomowane technikum w mieście, to tam np. technika inf. 1 osoba zdaje, z innymi profilami też nie jest łatwo, a procent by zdać jest wysoki - to nie 30% jak na maturze.

#16 spedex

spedex

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 815 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 19:16

Ah... Jakoś u mnie w mieście tyle osób zdaje. Skoro się dobrze uczy to dlaczego by nie miał zdać ?
PD 915 2.80 GHz (2x2MB cache) || Gigabyte GA-945P-S3 || GoodRam DDR2 2x1GB 667MHz Dual Channel || Galaxy 7600 GS 256MB 500/1400 1.2ns Zalman || WD Caviar SE-16 250 GB 16MB SATA-II || FDD 1.44 Sony || LG GSA-H12L || I-BOX LYNX 2683D || Sound Blaster Audigy SE || Creative T6060 || Modecom 400W Feel II || LG LCD 17 L1770HQ || EPSON DX4000 || Windows XP Home Edition

#17 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • 7373 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 19:18

Ludzie, ale ten tytuł technika trzeba jeszcze zdobyć! A patrząc na najbardziej renomowane technikum w mieście, to tam np. technika inf. 1 osoba zdaje, z innymi profilami też nie jest łatwo, a procent by zdać jest wysoki - to nie 30% jak na maturze.

<{POST_SNAPBACK}>

To istnieje coś takiego jak renomowane technikum? 8|

• Goście

Napisany 10 lipiec 2007 - 19:22

Elrond_87 nie wiem czemu jesteś tak nastawiony do technikum - uważasz że jest szkołą gorszej kategorii??
Moje technikum tzn. ZSE im. T. Kościuszki w Opolu jest renomowaną szkołą. W rankingach zawsze zajmuje 1. miejsce wśród technikum w województwie i szczerze mówiąc trochę sie czuje urażony ;)

#19 Yyyeey

Yyyeey

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 11 lipiec 2007 - 19:19

Sam miałem w tym roku taki dylemat, jednak po rozmowie ze znajomym wybrałem LO. Sam jest programistą (ja co prawda początkującym), sam ukończył Lo a następnie politechnikę wrocławską. I tu nasuwa mi się pytanie. Która szkoła najlepsza po liceum/technikum? Słyszałem, że kiedyś politechnika wrocławska "szkoliła" dobrych informatyków, ale jak to jest obecnie? Gdzie polecacie się wybrać/ W sumie mam na to jeszcze 3 lata ale proszę o odpowiedź.

#20 Matrix90

Matrix90

Freelancer - Create The Web

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 11 lipiec 2007 - 22:12

To istnieje coś takiego jak renomowane technikum? 8|

<{POST_SNAPBACK}>

Renomowane wśród innych technikum do wyboru :D Znaczy takie, które progami pkt. przyjęcia i późniejszymi procentami z matury powoli goni LO ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników