Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * - - 3 Głosów

Telefony komórkowe - co kupić?

• Please log in to reply
1753 replies to this topic

#1641 Tarek

Tarek

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 08 June 2010 - 17:15 PM

Witam

Co sądzicie o Samsungu wave s8500. Właściwie jest już, albo zaraz będzie dostępny u wszystkich operatorów. Cena także nie wygórowana.
Jedyny feler to system - bada os. Czy warto się nad tym modelem zastanawiać, czy może coś z Androidem, niekoniecznie samsung.
Choć bada os o tyle wydaje się ciekawa, że Samsung przeprowadza konkurs bada cup - na napisanie softu. Zdaje się, że w polskiej edycji główna nagroda to 100 tys. Nieźle.
W każdym razie oznacza to, że będzie dużo oprogramowania.

#1642 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 11 June 2010 - 12:07 PM

S8500 to świetny telefon dobrze wyposażony oraz multimedialny no ale właśnie nie wiadomo jak potoczy sie sprawa z BADA OS, ale jestem dobrej mysli. Jak się nie myle zakończenie konkursu jest coś koło sierpnia wiec koło wrześnie powinniśmy doczekać się wysypu konkretnych aplikacji.. Też się zastanawiam nad Wave lub I900 Galaxy S ale zmianę planuje w okolicach listopada więc wtedy już będzie jasna sytuacja bo i będzie widać jak się prezentuje Bada OS oraz będzie dostępny Android w wersji 2.2

#1643 Tarek

Tarek

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 37 Postów:

Napisany 14 June 2010 - 12:19 PM

Mnie w sumie system w telefonie nie obchodzi. Jestem zwykłym userem i wszystko ma po prostu działać. Dlatego się zastanawiam Android zbiera dobre opinie i jest już na rynku jakiś czas. Ciągle się rozwija. Z drugiej strony podoba mi się s8500. Ale nie oszukujmy się soft jest bardzo ważny. Na moje szczęście nie kupuję fona przed wakacjami. Więc mogę poczekać.

#1644 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 15 June 2010 - 10:32 AM

To wróć dopiero jak będziesz miał już zamiar kupić..

#1645 chomikwiader

chomikwiader

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 122 Postów:

Napisany 15 June 2010 - 11:17 AM

Android 2.2 już jest i jak pokazały pierwsze testy jest o 450% szybszy od 2.1 ;> także polecałbym phonik na tym systemie np HTC Desire, który zbiera dużo pochlebnych recenzji.
Starczy Ci odwagi aby wypić trochę krwi ?

• Goście

Napisany 16 June 2010 - 19:46 PM

Kończy mi się abonament w Orange, więc wraz z tym zbliża się kupno nowego telefonu.

Przeglądając oferte zainteresowały mnie takie telefony: LG Swift GT540, LG GT505, Samsung Monte S5620 i Nokia 5230. Do tej pory jakoś tak wyszło, że używałem tylko Siemens'ów z których nie byłem jakoś specjalnie zadowolony i Nokii z których korzystało się dosyć przyjemnie. Telefonu będę używał do (nie licząc rozmów i SMSów :P ) robienia zdjęć, oglądania filmów, sporadycznie słuchanie muzyki, nagrywanie filmików i, o ile byłoby to wygodne, chodzenia po internecie. Co do oglądania filmów, to ważna jest ich możliwa do otworzenia rozdzielczość, bo np. w mojej aktualnej nokii 6300 jest to tylko 176 x 144, pomimo ekranu o wyższej rozdzielczości, więc ogląda się piksele :( . Niestety tego parametru nigdzie nie podają.

LG Swift GT540 - Wi-Fi to fajny bajer, lecz nie wiem czy akurat mi się przyda. Zainteresował mnie Android, choć podobno jest w starej wersji, tylko 1.6, ale zastanawia mnie to, jakie on daje możliwości :rolleyes: . Ważne żeby nie mulił jakoś koszmarnie, bo to może być irytujące. Plusem jest rozdzielczość nieco wyższa niż w GT505 i Samsung Monte S5620. Z odtwarzania divx'ów może też bym czasami skorzystał :rolleyes: . Niestety z tego co widzę to nie ma żadnej lampy błyskowej, której bardzo brakuje mi w mojej Nokii 6300 gdy robię zdjęcia np. dokumentów, a gdy nie jest idealnie jasno to bywają nieczytelne. Może z aparatem o wyższej rozdzielczości pomimo tego braku, tekst byłby czytelniejszy na zdjęciach robionych bez idealnego oświetlenia?

LG GT505 - W tej chwili jestem najbardziej przekonany do tego telefonu. Aparat 5 Mpx z lampą błyskową. Także posiada Wi-Fi. Nie ma żadnego nie wiadomo jak rozbudowanego systemu operacyjnego więc teoretycznie powinien chodzić dosyć szybko, bez przycięć/zamuleń.

Samsung Monte S5620 - Zdaje mi się, że to najsłabszy telefon z wybranych przeze mnie. Ma Wi-Fi, ale za to brak lampy błyskowej. Za to ciekawy wygląd :P

Nokia 5230 - Z aktualnej mojej Nokii jestem zadowolony, nie zawieszała się ani nie było z nią żadnych specjalny problemów ( nie licząc wibracji, które padły tuż po końcu gwarancji ;) ). Ma ona nieco większy wyświetlacz niż w innych - 3,2'' (w innych 3''), najlepsza rozdzielczość ekranu - 360 x 640, i 16 mln kolorów. Ma Symbiana, który mam nadzieję, że nie będzie mulił jak to było np. w N70. Niestety, aparat ma tylko 2 Mpx i brak lampy błyskowej, czyli tak jak moja obecna Nokia. Chyba to trochę za słabo :( . W dodatku obawiam się, że skoro aparat ma podobny jak mój telefon, to może mieć takie samo ograniczenie odnośnie rozdzielczości oglądanych filmów, co przy tak dużym ekranie byłoby koszmarem <_<

Nigdy nie miałem żadnego telefonu LG, ani Samsunga, więc nie wiem czego dokładnie mogę się spodziewać po tych markach. Który z tych telefonów byście polecali?

PS: Aha, jeszcze ważne jest bym mógł go łatwo podpiąć do komputera i przenosić na niego i z niego pliki bez żadnych problemów. Nie wiem jak jest w innych telefonach, bo moja Nokia 6300 to był mój pierwszy telefon w którym tego używałem, a z niego można było korzystać jak z pendrive'a i to mi odpowiadało.

#1647 assassin747

assassin747

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 17 June 2010 - 19:59 PM

Co sądzicie o noki 6700c i jak długo trzyma bateria z małym użytkowaniu ?

#1648 assassin747

assassin747

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 19 June 2010 - 12:06 PM

Nokia 6303 jak wygląda sprawa z GPS jest czy go niema ???

#1649 kebabfan

kebabfan

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 22 June 2010 - 10:16 AM

http://www.nokia.pl/
ja mam samsung, bardzo nie lubię nokia :)
pozdro

Ten post był edytowany przez Alutka dnia: 23 June 2010 - 11:10 AM
Nie cytuj posta, który jest bezpośrednio nad Twoim - Alutka

#1650 Mentrius

Mentrius

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 33 Postów:

Napisany 02 July 2010 - 13:50 PM

Android 3.0 został już zapowiedziany, możliwe że już pod koniec tego roku zaczną pojawiać się telefony z tym systemem na pokładzie, na dodatek zostały zapowiedziany telefony z prockami dwu rdzeniowymi i tutaj również, mogą się już pojawić jeszcze w tym roku :D

#1651 Simon_2008

Simon_2008

lepiej mieć Brzuch od Piwa, niż Garb od Roboty :)

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 229 Postów:

Napisany 16 July 2010 - 14:09 PM

Co sądzicie o noki 6700c i jak długo trzyma bateria z małym użytkowaniu ?

Nie wiem co się kryje pod nazwą małego użytkowania, ale zakładając, że rozmawiasz 1h dziennie + kilka smsów to bateria 4 dni powinna wytrzymać. W tym telefonie zawiodłem się na aparacie - niby 5Mpix, ale zdjęcia na poziomie SE K810i (a nawet i gorsze  :swir:)W kwestii wykonania nie za dobrze: (górna tylna część telefonu) dioda skrzypi i lata na boki, jest to plastik a nie metal; klawisz głośności kiepsko wykonany; przycisk "0" może sprawiać czasem kłopot, gdyż jest mniej wyczuwalny. Reszta w porządku, ale czy jest się czym zachwycać ?  -_-
Życie jest jak papier toaletowy: szare, długie i do d*py ... ale nie przejmuj się, od dzisiaj jest Velvet :)

#1652 viper4992

viper4992

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 August 2010 - 00:12 AM

Witam,
mam dylemat czy wybrać nokie n97 czy n97 mini/ Jak myślicie która z nich będzie lepsza?

#1653 elektromaniak

elektromaniak

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 31 October 2010 - 19:38 PM

ja jestem bardzo zainteresowany telefonami firmy Vordon, ma dobre opinie na allegro i w ogóle paru kumpli mi mówiło ze za dobrą cenę sprzęt dobry, czy ktoś używa i mógłby mi jeszcze coś o nich powiedziec, bo jestem zdecydowany ale jeszcze ciagle szukam opini , dzięki za info

#1654 Crea7ive_

Crea7ive_

Napędzany decybelami

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1376 Postów:

Napisany 31 October 2010 - 20:20 PM

Vordon? Brzmi jak Zordon :E
Nie spodziewaj sie cuda po tym 'sprzęcie' to są podróby - designersko piją do BlackBerry.
Za 400zł nie możesz dostać czegoś wspaniałego - ceny telefonów nie biorą się znikąd.
Te 400zł lepiej zainwestować w jakąś nokie/SE  zamiast ładować w to. NIe twierdze, że to będzie sie psuć i po 2 dniach padnie, ale nie spodziewaj sie wysokiej jakości, dobrych materiałów oraz funnkcji :)

[font="'Lucida Sans Unicode';"][color=#8B0000;]Nie powróci przeszły dzień...
1400 - słownie tysiąc cztersysta[/color][/font]

#1655 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10688 Postów:

Napisany 31 October 2010 - 21:59 PM

Jak zwykle masa bajerów za niską kasę. Niestety nie da się tak. Niska cena dlatego jakość bardzo niska

#1656 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 02 November 2010 - 19:51 PM

No hej, mam dylemat, który telefon wziąć. Samsung Omnia LITE czy LG GT540 Swift? Zależy mi na szybkości działania i funkcjonalności. Jest to pojedynek WM 6.5 vs Android, szczerze nie znam tego Androida... jak Wy radzicie? ;)

[color=#FF0000;]I AM MEGATRON!!1111[/color]

[color=#FF8C00;]Emerytowany Mod[/color]. : < 

#1657 Misiaczek1412

Misiaczek1412

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 03 November 2010 - 14:47 PM

Polecam ci zdecydowanie Samsunga Omnie.Jest wytrzymały oraz posiada wiele fajnych funkcji

#1658 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 03 November 2010 - 16:06 PM

Wybacz, plany się zmieniły, Odrzucamy LG, w jego miejsce wskakuje Galaxy lite.
Więc, Omnia cyz Galaxy? Proszę o szybką odpowiedź, niedługo idę po telefon z ojcem. :P

[color=#FF0000;]I AM MEGATRON!!1111[/color]

[color=#FF8C00;]Emerytowany Mod[/color]. : < 

#1659 jasiopatryk

jasiopatryk

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5041 Postów:

Napisany 04 November 2010 - 18:48 PM

Chciałbym wymienić swoją Nokię E51 na coś nowszego. Chciałbym się przerzucić znów na coś z dużym dotykowym wyświetlaczem. Mam iPoda Touch, który jest rewelacyjny, więc chciałbym coś wizualnie zbliżonego do iPhone. Zależy mi tylko na dużym i dobrym wyświetlaczu. No i cena, najważniejsza cena. Myślę, że do 400 zł + mógłbym wziąć w Plusie (mix) jakiś telefon i go sprzedać (tylko teraz pytanie, który jest najbardziej opłacalny przy umowie 24x30 zł). Czekam na jakieś rady.
nieosiagalny.

#1660 Pomena

Pomena

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 12 November 2010 - 11:53 AM

Siema, wszyscy,

miałabym pytanko: chcę kupić nowy telefon, ale od razu smartphone'a... nigdy miałam jednego nawet w ręce, więc... A, i chciałabym tylko SE, bo to lubię najbardziej. Właśnie czytałam, że dotarł do Polski też nowy model: SE Xperia X8... i że nie kosztuje aż tak strasznie dużo. Jednak widziałam jego starszego brata :-) X10... i teraz nie wiem, który wybrać... Pomoglibyście mi?

Dziękuję z góry! :-))

PS. A co jest ten Timescape i Mediascape...? :-)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników