Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Proszę O Pomoc (projektory)

• Please log in to reply
64 replies to this topic

#41 Aneta17

Aneta17

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 06 czerwiec 2007 - 11:54

No w ustawieniach Video mam tak (w tunerze):

Trzy opcje do wyboru:
Typ sygnałłu Video
1: Kompozyt
2: kompozyt + RGB
3: kompozyt + YUY
( TUNER SAMSUNG DSB-S305G) (Cyfrowy Polsat)

W instrukcji tunera Samsung jest tak:

Złącza:
- Złącze SCART ------------------ TV, OCR (magnetowid)
- RCA ------------------ AUDIO R/L
- Złącze RS - 232 ------------------ RS - 232 (szybkość transmisji 115200)
- Wyjście wideo RGB ------------------- TV (SCART)
- Wyjście wideo sygnału zespolonego -------------- TV, VCR

#42 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2007 - 11:59

No w ustawieniach Video mam tak (w tunerze):

Trzy opcje do wyboru:
Typ sygnałłu Video    1: Kompozyt 
                               3: kompozyt + YUY
                      ( TUNER  SAMSUNG DSB-S305G) (Cyfrowy Polsat)
W instrukcji tunera Samsung jest tak:

Złącza:
- Złącze SCART                                   TV, OCR (magnetowid)
- RCA                                                 AUDIO R/L
- Złącze RS - 232                                 RS - 232 (szybkość transmisji 115200)
- Wyjście wideo RGB                            TV (SCART)
- Wyjście wideo sygnału zespolonego     TV, VCR

<{POST_SNAPBACK}>

Z tego co piszesz wyglądałoby, że możesz przełączać między RGB a YPbPr(YUV). Nie wiem dlaczego piszą tam kompozyt a nie komponent. Trochę to dziwne. Moim skromnym, ten kabel będzie się w takim razie nadawał, ale zaczekałbym za zakupem na potwierdzenie mojego zdania przez kogoś lepiej obeznanego w tej tematyce. Na forum raczej ich nie brakuje :)

#43 Gośćjuliuszk_*

Gośćjuliuszk_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2007 - 12:23

Przy ustawieniu 3 powinno działać.

#44 Aneta17

Aneta17

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 06 czerwiec 2007 - 13:02

Przy ustawieniu 3 powinno działać.

<{POST_SNAPBACK}>

...ale co powinno działać? jakie połączenie jakim kablem?
Sorki za tego typu pytania, ale wy piszecie fachowo i sporo danych w domyśle. Ja na temat sprzętu wiem .......ardzo mało :( Choć jak na kobietę to myślę, że i tak się nieźle orientuję :P

#45 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2007 - 13:15

...ale co powinno działać? jakie połączenie jakim kablem?
Sorki za tego typu pytania, ale wy piszecie fachowo i sporo danych w domyśle. Ja na temat sprzętu wiem .......ardzo mało :(  Choć jak na kobietę to myślę, że i tak się nieźle orientuję :P

<{POST_SNAPBACK}>

Hey, Aneta, płeć moim zdaniem nie ma nic wspólnego z tym czy ktoś zna się lepiej na elektronice czy gorzej :) Po prostu albo kogoś to bardziej albo mniej (aż do wcale) interesuje.

A odpowiadając na Twoje pytanie:
Powinno działać to połączenie, czyli ten kabel, do którego link podałaś (EURO-->3xRCA) do przesłania wizji z tunera tv do projektora. Producent miał zastrzeżenie, że będzie on działał jeśli urządzenie z którego sygnał będzie wychodził ma możliwość przełączania sygnału z RGB na YPbPr. Z tego co napisałaś wynika, że taka możliwość jest.

Typ sygnałłu Video    1: Kompozyt 
                               3: kompozyt + YUV

Właśnie ta pozycja 3 to sugeruje.

Tylko jedna sprawa. Ten kabel jest dość drogi. Wiem, że znajdzie się wielu, którzy powiedzą, że na kablach nie ma co oszczędzać, ale moim zdaniem przesadzać też nie ma co, szczególnie jak nie kupuje się bardzo drogiego sprzętu.

Ja kupiłem 10m kabel za trochę ponad 100PLN, z tym że nie EURO-->3xRCA a same RCA na każdym z końców.

#46 Aneta17

Aneta17

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 06 czerwiec 2007 - 14:05

No ja też zamierzam na niego wydać max 150 zł, długość z 7m.
Tak tylko mnie fakt zgodności bardzo zaniepokoił ;]

Dzięki za wyjaśnienie.
Czyli wszystko czego potrzebuję to dwa kable

SCART - COMPONENT oraz
Kabel VGA, który znalazłam poniżej

http://hardwax.pl/Ka...y-7m-p1061.html

Jeszcze raz dzięki za informacje, teraz już jestem spokojna

#47 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2007 - 14:21

Opisz wrażenia po zakupie sprzętu. Ciekaw jestem jak Tobie się spodoba duży ekran :)

#48 Aneta17

Aneta17

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 06 czerwiec 2007 - 14:56

Opisz wrażenia po zakupie sprzętu. Ciekaw jestem jak Tobie się spodoba duży ekran :)

<{POST_SNAPBACK}>

Opiszę na 100%
tyle, że zanim kupię to z miesiąc minie :(

#49 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 06 czerwiec 2007 - 17:11

Opiszę na 100%
tyle, że zanim kupię to z miesiąc minie :(

<{POST_SNAPBACK}>

Z doświadczenia powiem, warto i parę miesięcy zaczekać :)

#50 Aneta17

Aneta17

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 08 czerwiec 2007 - 12:41

Jeszcze małe pytanko

Czy ta propozyzja starczy do bezpiecznego używania projektora?

http://sklep.benchma...elny_12752.html

#51 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6393 Postów:

Napisany 08 czerwiec 2007 - 13:39

Starczy, jak już będziesz kupować to znajdź sobie na miejscu dobry sklep :) , a nie będziesz kombinować po allegro.

#52 Aneta17

Aneta17

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 08 czerwiec 2007 - 20:29

Na miejscu może być problem bo drogo. Może do Warszawki się wybiorę, bo tu to na zamówienie jedynie, a chciałabym sprawdzić przed kupnem

#53 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6393 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2007 - 09:28

W Wawie może być tylko drożej, w Olsztynie na zamówienie ale przez to będzie dobra cena, sprawdzić czy działa możesz zawsze przed zakupem.

#54 Jjarek23

Jjarek23

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 27 czerwiec 2007 - 19:25

Witam,

To mój pierwszy post tutaj, ale pozwolę się podpiąć pod dyskusję bo stoję przed identycznym dylematem :) Również chcę kupić projektor do 3000 PLN, z tym że nie chcę go tylko do kina domowego, a również do TV (cyfrowy polsat), divx, gier komputerowych i z playstation 2.

Myślałem nad projektorem o rozdzielczości 1024x768 bo taki wydawał mi się bardziej uniwersalny do zastosowań jakie opisałem. Jednak przyznam szczerze że tą dyskusją zabiliście mi ćwieka. Myślałem o NEC VT59, Epson EMP-X3 oraz TOSHIBA XD2000. Teraz do zestawu dołączyły BenQ W100 i Epson TW20. Pozwolę sobie zadawać pytania w punktach żeby nie narobić bałaganu :)

1. Myślałem o projektorze o jasności około 2000 ANSI żeby móc oglądać również w dzień gdy w pokoju z zasłoniętymi roletami jest co najwyżej pólmrok. Czy taki Epson TW20 mający 1200 ANSI, a w trybie Econo 350 ANSI sprawdzi się przy takim zastosowaniu ?

2. Jak w praktyce wygląda rozdzielczość 854x480 ? 1024x768 jest jednak sporo większa, zatem piksele są mniejsze, a obraz powinien być ostrzejszy.

3. Jak ma się rozdzielczość 854x480 do oglądania TV (format 4:3) rozciąga obraz czy mamy czarne pasy po bokach ? Pytanie jak poprzednie tylko co się dzieje gdy chcę zagrać na playstation 2 ?

4. Mam dekoder polsatu model sagem 3275, posiada wyjście EURO z obsługą PAL i RGB. Jak go podłączyć do projektora aby uzyskać najwyższą jakość obrazu ?

5. Załóżmy że zdecyduję się na BenQ W100. Jak podłączyć do niego komputer (notebook) skoro w projektorze nie ma wejścia monitorowego, a w notebooku mam tylko takie wyjście ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, bo jak mówiłem byłem już niemal zdecydowany i zabiliście mi świeka że hoho ;)

pzd
Jarek

#55 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 28 czerwiec 2007 - 07:21

Matryca mająca 480 linii w pionie ma jedną zasadniczą wadę. Powoduje obniżenie rozdzielczości PAL, która ma 576 linii w pionie. O HDTV już nie wspomnę.

ArtS :)

#56 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2007 - 08:02

1. Myślałem o projektorze o jasności około 2000 ANSI żeby móc oglądać również w dzień gdy w pokoju z zasłoniętymi roletami jest co najwyżej pólmrok. Czy taki Epson TW20 mający 1200 ANSI, a w trybie Econo 350 ANSI sprawdzi się przy takim zastosowaniu ?

TW20 nie wypada dobrze przy oglądaniu w dzień, chyba że masz możliwość dobrego zaciemnienia pokoju, ale to wyjdzie na to jakbyś oglądał w nocy ;). Z drugiej strony duża jasność lampy może umożliwić Ci oglądanie w dzień ale i zepsuć przyjemność oglądania w nocy (może przeszkadzać bardziej widoczny strumień światła)

3. Jak ma się rozdzielczość 854x480 do oglądania TV (format 4:3) rozciąga obraz czy mamy czarne pasy po bokach ? Pytanie jak poprzednie tylko co się dzieje gdy chcę zagrać na playstation 2 ?

Obraz ma czarne pasu po bokach przy formacie 4:3 ale możesz go rociągnąć do 16:9. Wygląda to trochę nienaturalnie i dodaje postaciom kilogramów ;), wszystko zależy czy i jak bardzo by Ci to przeszkadzało. PS nie podłączałem nigdy do projektora, ale jak podpinam komp to sytuację mam taką jak pisałem z podłączeniem telewizji w formacie 4:3.

4. Mam dekoder polsatu model sagem 3275, posiada wyjście EURO z obsługą PAL i RGB. Jak go podłączyć do projektora aby uzyskać najwyższą jakość obrazu ?

Najlepiej komponentem (w którejś wcześniejszej odpowiedzi jest też o okablowaniu, poszukaj). Nie wiem jakie opcje sygnału wychodzącego są w Twoim tunerze, ale jeśli nie masz wyjścia komponent z niego, może istnieje możliwość puszczenia tego sygnału przez EURO z przejściówką na komponent do projektora (w sumie to powinna być taka możliwość skoro piszesz o EURO z obsługą RGB). Musisz sprawdzić w opcjach tunera czy podaje sygnał komponent po złaczu EURO.

Na pozostałe pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Sorry.

Pozdrawiam

#57 Gośćjuliuszk_*

Gośćjuliuszk_*
  • Goście

Napisany 29 czerwiec 2007 - 08:58

Co do jasności i oglądania w dzień to nie jest to jedyny parametr, który powinieneś brać pod uwagę. Sama jasność to nie wszystko. Dla przykładu projektor o jasności 2000 ANSI i kontraście 400:1 może dawać w dzień mniej wyraźny obraz niż model o jasności 1000 ANSI lecz kontraście 5000:1. Taki przykład. Żaden projektor (oprócz modeli o naprawdę wysokiej jasności i niezłym kontraście, czyli np. modele DLP i jasność ok 4000 ANSI) nie dadzą super wyraźnego obrazu przy mocnym słońcu. Za to przy umiarkowanym zaciemnieniu (przeciętne zasłonki) na projektorze np. Epson EMP-TW700 będziesz mógł spokojnie oglądać telewizję.

Nie polecam Ci projektora o tak niskiej rozdzielczości o jakiej pisałeś. Naprawdę warto dołożyć z 1000 zł, albo pooszczędzać trochę i kupić model 720p. Pisałem to wielokrotnie lecz powtórzę, te 1000 zł da Ci różnicę jak byś kupował golfa (model za 3000 zł) i BMW5 (model za 4000-4500zł). Naprawdę skok jakościowy jest gigantyczny, zdecydowanie większy niż wskazywałaby na to różnica w cenie. W praktyce rozdzielczość 854x480 wygląda tak sobie, ze względu na niewielką rozdzielczość co jak dobrze zauważyłeś ma wpływ na widoczne piksele.
Jeśli chodzi o model BenQ W100 to ma on wejście cyfrowo-analogowe (DVI-I) czyli po zastosowaniu przejściówki DVI-VGA bez problemu możesz podłączyć do niego notebook.

#58 Jjarek23

Jjarek23

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 02 lipiec 2007 - 18:02

TW20 nie wypada dobrze przy oglądaniu w dzień, chyba że masz możliwość dobrego zaciemnienia pokoju, ale to wyjdzie na to jakbyś oglądał w nocy
[...]
Na pozostałe pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Sorry.

Witam ponownie :)

Dziękuję za odpowiedzi i pozwolę sobie odnieść się do nich hurtem :)

Oglądałem dzisiaj Benq W100 oraz Benq 721c (1024x768), faktycznie obraz na Benq W100 zdecydowanie ładniejszy i wcale nie musi być całkowicie ciemno, spokojnie wystarcza półmrok. Niestety po 15 minutach oglądania filmu zaczałem wyraźnie widzieć efekt tęczy - niemal przy każdym ruchu na ekranie. Dlatego też muszę odrzucić projektory DLP i zdecydować się na LCD w większej rozdzielczości by piksele były jak najmniej widoczne. Niestety wiąże się to z wyższą ceną :( Biorę pod uwagę Benq W500 1280x720, jest to najtańszy projektor LCD w tej rozdzielczości. Możecie coś o nim powiedzieć ?

pzd
Jarek

#59 borejek3

borejek3

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 03 lipiec 2007 - 21:44

Czy ktoś mi coś doradzi ale w cenie do 2200 PLN. Generalnie projektor chcę wykorzystywać do wyświetlania filmów z odtwarzacza DVD. Czekam na propozycje bo od miesiąca badam teren i już czas podjąć decyzję!

#60 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 04 lipiec 2007 - 09:30

Oglądałem dzisiaj Benq W100 oraz Benq 721c (1024x768), faktycznie obraz na Benq W100 zdecydowanie ładniejszy i wcale nie musi być całkowicie ciemno, spokojnie wystarcza półmrok. Niestety po 15 minutach oglądania filmu zaczałem wyraźnie widzieć efekt tęczy - niemal przy każdym ruchu na ekranie. Dlatego też muszę odrzucić projektory DLP i zdecydować się na LCD w większej rozdzielczości by piksele były jak najmniej widoczne. Niestety wiąże się to z wyższą ceną :( Biorę pod uwagę Benq W500 1280x720, jest to najtańszy projektor LCD w tej rozdzielczości. Możecie coś o nim powiedzieć ?

pzd
Jarek

<{POST_SNAPBACK}>

Benq W500 to około 3700 PLN, czy nie lepiej dać jeszcze szanse DLP. Za 4000 PLN na www.cinematic.com.pl mają Mitsubishi HC910. Ja sam też skreśliłem DLP ze względu na efekt tęczy, ale przy tym Mitsu, mimo że efekt dalej był widoczny, nie przyprawiał mnie o ból głowy (oglądałem fragmenty różnych filmów przez około godzinę). Jeśli masz możliwość zobaczenia gdzieś DLP za 4000 do 5000 PLN to myślę, że powinieneś spróbować. Chyba, że nie był on w Twoim przypadku powodem bólu oczu czy głowy, tylko po prostu przeszkadza Ci on najzwyczajniej w oglądaniu.
Jeśli tak to może:
Epson EMP-TW620 za 4269 PLN
albo
Hitachi PJ-TX300 za 5269 PLN

Czy ktoś mi coś doradzi ale w cenie do 2200 PLN. Generalnie projektor chcę wykorzystywać do wyświetlania filmów z odtwarzacza DVD. Czekam na propozycje bo od miesiąca badam teren i już czas podjąć decyzję!

<{POST_SNAPBACK}>

Na Pixmania.com jest Epson EMP-TW20 za 2260 (czy jakoś tak). Tylko ten PJ w tym przedziale cenowym znam dobrze i mogę go polecić na początek przygody z dużym ekranem (sam go mam). W innych sklepach już około 400 PLN wyższa cena a samej Pixmanii nie znam, nigdy tam nie kupowałem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników