Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Konto?

• Please log in to reply
138 replies to this topic

#1 siakus

siakus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Postów:

Napisany 27 maj 2007 - 20:08

Witam wszystkich użytkowników. W lipcu tego roku będę miał skończone 18 lat. Jestem uczniem liceum. Chciałbym założyć konto w banku, ale nie za bardzo wiem w jakim... Chciałbym żeby były spełnione te warunki:

1. Brak opłat za prowadzenie rachunku ( ewentualnie od jakiejś kwoty znajdującej się na koncie brak opłat. Tak jak ma to miejsce w inteligo )
2. Nie wymagana co miesięczna wpłata jakiejś określonej sumy. ( na razie nie zarabiam więc nie będę w stanie co miesiąc wpłacać pieniążków )
3. Chciałbym żebym konto mógł otworzyć od dowolnej kwoty ( jeśli nie ma takiej możliwości, to żeby suma ta nie była zbyt wielka )
4. Nie zależy mi na oprocentowaniu.
5. Ważne są dla mnie przelewy elektroniczne itp.
6. Jaki bank wybrać? Który spełni moje oczekiwania?

Pozdrawiam siakus

#2 Elrond_87

Elrond_87

Dwarf King

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7373 Postów:

Napisany 27 maj 2007 - 20:16

Konto potrzebne Ci jest na tą chwilę? Po LO planujesz pewnie iść na studia, wtedy mógłbyś wybrać z bogatej oferty kont studenckich. Na chwile obecną to na konto dla dzieci jesteś za stary... Pozostaje ci chyba tylko zwykłe konto standardowego klienta.

Ja mam konto studenckie w BPH, przejrzyj ofertę dla klientów indywidualnych, może coś cię zainteresuje:
http://www.bph.pl/pl...chunki_osobiste

#3 siakus

siakus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 297 Postów:

Napisany 27 maj 2007 - 20:46

raczej nie będę szedł na studia ;] zastanawiałem się nad inteligo... Co o nim sądzicie??

#4 bumakone

bumakone

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:20

więc polecam Ci 2 banki jeden za który miesięcznie płacisz 0 złotych i jest to mBank - tutaj przelewy internetowe kosztują Cię 50 groszy no chyba że przelewasz do mBanku wtedy nie płacisz nic
konto bardzo wygodne jedyny problem pojawia się gdy chcesz podejść do okienka i wpłacić/wypłacić kasę bo oni nie mają okienek ;/
aha i tu nie musisz nic wpłacać na przywitanie ani nie musisz trzymać żadnej kasy

drugim kontem jest KONTO Z LWEM Student - z ING banku Śląskiego
tutaj podobno nie płacisz za nic ani za prowadzenie ani za przelewy ani za pukanie do okienka banku mówię podobno bo osobiście tego konta nie posiadam ale znam ludzi którzy je chwalą
jedyną wadą jest to że jeśli będziesz mieć to konto z kartą debetową to musisz jej używać - musisz miesięcznie kupić za 100 złotych bo w przeciwnym razie zapłacisz za utrzymanie karty
konto wcale nie jest tylko dla studentów - można je mieć od 18 roku jeśli się uczy w szkole średniej
ibox orion 833b // abit kn9s // x2 3600+ x2 1900@... + box // kingston 1024 667 cl5 // Seagate ST3250620AS 250GB + 80GB // galaxy 7600GS 600/1500@668/1878 // modecom mc-400 // w najbliższym czasie: kingston 1024 667 cl5 + jakieś chłodzenie na proca

#5 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2007 - 19:22

Przeczytaj sobie ten wątek: https://forum.idg.pl...=22503&hl=konto
duzo Ci wyjasni
Sony Vaio VGN-NW21SF

#6 jacek404

jacek404

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 11 czerwiec 2007 - 11:35

Polecam internetowe konto w mBanku - bardzo wygodne. Jestem z niego zadowolony już 2 lata. Do tego darmowa karta bankomatowa!

#7 macho3

macho3

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 22 czerwiec 2007 - 20:38

Poczytaj tez o <30 w WBK.

#8 Logan0

Logan0

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 25 czerwiec 2007 - 14:31

raczej nie będę szedł na studia ;] zastanawiałem się nad inteligo... Co o nim sądzicie??

<{POST_SNAPBACK}>

Te konto nie znaczy, że musisz być studentem. Wystarczy, że masz ukończone 18. lat.

#9 ktoślady

ktoślady

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 13 lipiec 2007 - 14:47

Ja zakładając konto porównałam kilka ofert na stronie konta to jest jakiś systempartnerski czy coś takiego w każdym razie wybrałam konto w mbanku bo jest za darmo.Prawie za darmo bo trzeba płacić za przelewy 50 groszy.

#10 ktoślady

ktoślady

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 13 lipiec 2007 - 14:49

Jeśli jeszcze chodzi o konta to wszystko zależy czy sie robi dużo przelewów bo jeśli tak to myślę ze warto wybrać takie gdzie płaci się za konto ale przelewy są za darmo.

#11 crissek

crissek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 15 lipiec 2007 - 14:03

Ja polecam mBank, jestem jednym z pierwszych klientów tego banku i nigdy nie miałem żadnych problemów.
Hasła sms, informacja przez sms o transakcjach, wpłatomaty, jasne zasady, nic dodać nić ująć.

#12 Yyyeey

Yyyeey

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 28 Postów:

Napisany 15 lipiec 2007 - 14:21

Ja mam izzyKonto w mBanku, jest to konto młodzierzowe. Nic nie płace, używam głównie do tranzakcji elektronicznych, lecz tylko na terenie kraju :/. Do tranzakcji typowo elektronicznych dobry jest mBank ogólnie, tyle przynajmniej słyszałem.

#13 Daviii

Daviii

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 20 kwiecień 2008 - 17:22

Ciekawe porównanie kont znalazłem na www.kontastudenckie.yoyo.pl

#14 koolik

koolik

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 13 maj 2008 - 10:11

Witam Wszystkich
Podłączę się pod wątek. Też szukam jakiegoś fajnego konta bo zaraz stuknie 18 :) Rozważam konto w mBanku albo KB. W KB teraz mają promocję na extra konto. Co myślicie właśnie o tym? Może ktoś też ma takie konto?

#15 Gośćpiotr_a_*

Gośćpiotr_a_*
  • Goście

Napisany 18 maj 2008 - 18:23

Zdecydaowanie mogę polecić mBank. Mam tu konto od kiedy pojawili się na rynku i zawsze byłem z niego zadowolony. Dodatkowo bardzo użyteczny jest supermarket funduszy inwestcyjnych, gdzie w bardzo latwy sposob mozna kupowac i sprzedawac jednostki w TFI.

#16 koolik

koolik

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 20 maj 2008 - 19:28

Co do funduszy, to ja inwestuję w ING. Tak przeglądałem info o tych kontach i postanowiłem, ze założę 2. W mBanku takie normalne do codziennego użytku i w KB to oszczędnościowe. Będę tam sobie zbierał pieniążki zamiast do skarpety.

#17 krimbo

krimbo

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 23 maj 2008 - 18:24

Ja to za dużo kasy do inwestowania nie mam, ale otworzyłem konto w KB i jestem zadowolony. Prosta obsługa interfejsu użytkownika przez internet i dobre warunku utrzymania konta.

#18 koolik

koolik

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 23 maj 2008 - 20:23

O to może Ty mi więcej napiszesz o tym koncie. To znaczy może bardziej o tym banku. Bo właśnie bardzo intensywnie myślę o tym promocyjnym koncie oszczędnościowym w KB ale nikt mi nie chce opowiedzieć o swoich doświadczeniach z tym bankiem.

#19 antonia

antonia

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 29 Postów:

Napisany 24 maj 2008 - 11:20

KB ma oprocentowanie 6,1%, duza liczba bankomatow na terenie polski - oczywiscie bezplatne. Bezplatna pomoc doradcy, bezplatne prowadzenie konta.

#20 koolik

koolik

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 24 maj 2008 - 18:48

Ale to 6,1% to dotyczy wszystkich kont w tym banku czy tego oszczędnościowego? Z tego co się orientowałem, to to oprocentowanie jest promocyjne i będzie tylko przez pół roku. Ale jeszcze nie wiem jak to będzie dalej.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników