Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Heco Victa 700 vs. Magnat Monitor 1000

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 20 May 2007 - 11:48 AM

Witam, dziś byłem na giełdzie we Wrocławiu i sprzedawca polecił mi kolumny magnat monitor 1000 za 750 zł. a heco Victa 700 za 1100 zł. a potem nagle skoczył do ceny 800 zł. Jak mówicie, czy nic tu nie jest podejrzanego (coś nie tak z kolumnami, bo są stosunkowo tanie) oraz które bardziej polecacie mi do Yamaha rx-v659? Pozdro for all
Ampli: Yamaha RX-V 659
Front: Heco Victa 700 (Bi-Wiring)
Surround: Heco Victa 300
Subwoofer: Heco Victa Sub 25A

[[Sound has the power, to make the world, a better place...]]

#2 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 20 May 2007 - 13:21 PM

Wszedłem na ceneo.pl i znalazłem:

Magnat Monitor 1000 od 449 zł za sztukę
Heco Victa 700 od 645 zł za sztukę

Masz więc punkt odniesienia.

ArtS :)

#3 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 20 May 2007 - 15:26 PM

To nieźle Cię ten sprzedawca chciał zrobić w konia! No chyba, że podał ceny za parę, co także wydaje się niedorzeczne (chyba że jakaś super promocja na Magnaty specjalnie dla Ciebie :) )
Magnat Monitor 1000 za 750 zł?! :lol: Jeśli już Magnat, to polecam też fronty Altea 5. Z tego co się orientowałem, to za sztukę można zapłacić od ok. 590 zł.
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#4 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 20 May 2007 - 15:33 PM

Sorka wszystkim, ja zapomniałem napisać, że ceny są za komplet dwóch kolumn. No ale te magnaty 1000 to znalazłem w sklepie za 800 zł komplet, a jeśli on chce sprzedać za 750 zł komplet to chyba wszystko w porządku? Przypominam, jest to giełda elektroniczna, sprzedawca oczywiście daje gwarancje

#5 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 20 May 2007 - 18:32 PM

To zmienia postać rzeczy :)
O Heco tylko gadałem ze znajomym przez telefon i mówił, że grają super, ale pewnie wiesz, że dla jednego grają super, dla kogoś innego przeciętnie...
Ja mam Magnat Altea i jestem zadowolony. Solidna robota. Głośniki są bardzo neutralne, więc sporo zależy od amplitunera. Szczerze mówiąc, to w moim pokoju jeszcze nie zdołały rozwinąć skrzydeł, bo są źle rozstawione, ale pomimo to przyjemnie się ich słucha. Co do tych Monitorów 1000 to rozsądna cena, więc jeśli masz trochę mniej kasy, to możesz zakupić to. Skądinąd słyszałem, że nieźle sobie radzą w różnego rodzaju muzyce techno ;)
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#6 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 10:04 AM

no dobra OK. A powiedzcie mi, czy jak kupuje na giełdzie (np.te heco victa albo magnaty) i są one stosunkowo tanie, to czy z nimi wszystko jest w porządku? Nie są powkładane tam jakieś nędzne głośniki? Czy warto kupić stamtąd (sprzedawca daje gwarancje)

#7 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 11:46 AM

Przyznam, że nigdy nie kupowałem na giełdzie, ale jedno jest pewne - jak kupujesz głośniki to musisz dostać karty gwarancyjne od IMPORTERA lub dystrybutora w Polsce (w przypadku Heco i Magnatów jest to Elco Exim). Ja dostałem do każdej kolumny po dwie książeczki/karty gwarancyjne (jedna po polsku, a druga w innych językach) i taki świstek :) z firmy Elco Exim (wielkości pocztówki) - kolejna gwarancja.
W moich głośnikach są z tyłu numery seryjne, ale nie wiem czy te kolumny, które oglądałeś je mają. W każdym razie nie zawadzi zobaczyć i zapytać. ;)

#8 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 13:16 PM

To nieźle Cię ten sprzedawca chciał zrobić w konia! No chyba, że podał ceny za parę, co także wydaje się niedorzeczne (chyba że jakaś super promocja na Magnaty specjalnie dla Ciebie  :) )
Magnat Monitor 1000 za 750 zł?!  :lol: Jeśli już Magnat, to polecam też fronty Altea 5. Z tego co się orientowałem, to za sztukę można zapłacić od ok. 590 zł.

<{POST_SNAPBACK}>

Ostatnio na alegro byly 3 zestawy Magnat monitor 1000zl po 650zl komplet, a teraz znow sa po 999zl

#9 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 14:28 PM

a na moim miejscu kupowalibyście na giełdzie? Jak za taką cenę, ja wiem że ten gościu od kilku dobrych lat tam stoi zawsze w tym samym miejscu, ma dość duży wybór magnatów i dość dużo sprzętu estradowego. Kupiłbym, ale nie wiem już sam. A jest taka opcja, że są to jakieś chińskie głosniki a wyglądają jak magnaty? Albo jeśli chodzi o te heco?

#10 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 17:02 PM

Damian, jeśli ten człowiek przez tyle czasu tam stoi z tym towarem to oznacza, że póki co nikogo nie oszukał, w przeciwnym razie siedziałby w pierdlu, albo w szpitalu :D
Poza za tym, jeśli masz wątpliwości to idź to kogoś kto administruje tą giełdą i zapytaj o tego człowieka. Poza tym musi Ci wystawić gwarancje i postawić na nich pieczątkę (jestem prawie pewien - jeśli się mylę poprawcie mnie). Pamiętaj o jakimkolwiek dowodzie zakupu (rachunek itp.), gwarancji, dowiedz się jak się koleś nazywa i jakie są zasady handlowania na giełdzie.
Ale jeśli to jest oficjalna giełda, to nie ma możliwości, żeby jawnie handlował lewym towarem.
A ceny tych głośników rzeczywiście spadły, bo z 2 tygodnie temu dostałem informację z dość pewnego źródła.

Także nie bój się, zdecyduj się na coś i kupuj! :)
Jak już będziesz miał sprzęt to podziel się wrażeniami.
Pozdr.

#11 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 17:08 PM

no dobra, dzięki bardzo za pomoc, jak będę miał, to napisze :) pozrawiam

#12 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 17:08 PM

no dobra, dzięki bardzo za pomoc, jak będę miał, to napisze :) pozrawiam

#13 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 13:25 PM

odświeżę trochę temat :P mam do Was pytanie, jeśli powiem gościowi, żeby podłączył mi te kolumny to jak poznam, ze to dobrze gra? Jak ma chodzić ten głośnik (w przypadku tych magnatów albo heco) bo po prostu, że tak powiem mam obawy przed kupnem, choć daje sprzedawca gwarancje. Możliwe to w ogóle jest, że powkładane tam są jakieś zamienniki magnata albo tych heco? Pzdr dla Was

#14 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 13:37 PM

Przede wszystkim ma nie zniekształcać dźwięku. Cała reszta zależy od Ciebie. Najlepiej zabierz ze sobą znaną Ci muzykę. Najlepiej (wręcz koniecznie) płytę CD-Audio, nie mp3. Sam ocenisz, czy brzmienie Ci się spodoba. Zwróć uwagę na to, aby nie były zbyt ostre w brzmieniu, gdyż to na początku może się podobać, ale z czasem męczy.

#15 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 13:51 PM

ok dzięki, a patrząc się tylko na membranę można coś wywnioskować? Np.jej "wyskok" albo jeszcze cos innego? Pozdro

#16 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 14:31 PM

Wychylenie membran w dużym stopniu zależy od konstrukcji głośnika oraz od źródła sygnału. Z pewnością zbyt duże wychylenia przy niezbyt dużej glośności nie powinno mieć miejsca. Obejrzyj membranę oraz jej zawieszenie dookoła. Ważne, aby nie miały żadnych uszkodzeń.

A przede wszystkim zwróć uwagę na dokumenty, jakie dostajesz od sprzedawcy. Gwarancje, instrukcje i oryginalne opakowania. One (szczególnie gwarancja) świadczą o tym, że masz do czynienia z nowym towarem.

#17 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 14:45 PM

dobra, dzieki wielkie za pomoc, niebawem kupię kolumny, dam znać co i jak, pozdro

#18 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 14:57 PM

To co Arts mówił o ostrym brzmieniu to prawda, bo jak się słucha muzyki wiele godzin na dobę, to taki dźwięk rzeczywiście potrafi zmęczyć. Ja mam neutralne kolumny, ale jak czasem przesadzę to niezbyt dobrze się czuję :)

Co do Heco - właśnie o nich wiele się mówi, że grają bardzo dynamicznie, ale właśnie są bardzo "ostre". Ale to musisz ocenić sam i rzeczywiście, najlepiej na znanych sobie płytkach.

P. S. Membrany nie mają prawa "wyskakiwać"!!! :D Membrana oczywiście pracuje i wibruje, ale powinno sie to wyczuwać podczas, gdy się ją dotyka. Nie można obserwować jak membrana sobie radośnie wyskakuje, siedząc w fotelu! :)

#19 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 20:52 PM

[...] Nie można obserwować jak membrana sobie radośnie wyskakuje, siedząc w fotelu! :)

Niektórzy zalecają słuchanie w hełmie... :P

#20 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 23 May 2007 - 22:01 PM

Niektórzy zalecają słuchanie w hełmie... :P

<{POST_SNAPBACK}>

Przedewszystkim, jak słuchasz Altusów :P

@Co do tego "wyskakiwania" membramy, to przecież jest proporcionalne, Im głosniej grasz tym bardziej membrama drga. Wkońcu będzie "wyskakiwała" na +- 1.5cm, a to już trochę. :)

Edit: chyba, że źle zrozumiałem słowo "wyskakuje".
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników