Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Realtek AC 97 ->SPDIF -> Pioneer VSX-916

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 14 May 2007 - 15:05 PM

Witajcie.
Mam pewien problem z podłączeniem laptopa do amplitunera Pioneer VSX-916. W PC mam kartę dźwiękową Realtek AC 97.
1) Podłączam kablem coaxialnym jack 3,5mm <-> RCA w ampli
2) Dalej nie bardzo wiem jak przypisać, bo Pioneer nie ma możliwości przypisania AUX. Don111 radził ustawić np. na TV i tak zrobiłem.
3) Ustawienia karty są dość skromne, ale w zakładce "Wyjście S/PDIF" ustawiam albo tylko wyjście cyfrowe, albo wyjście cyfrowe i analogowe.

Już w tym momencie sygnał powinien być automatycznie wykrywany, a niestety nie jest :( Dlatego mam prośbę do wszystkich, którzy mają pomysł na rozwiązanie tego problemu o wskazówki - może coś robię źle.

Pozdrawiam.
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#2 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 14 May 2007 - 19:40 PM

AUX, TV czy cokolwiek innego - to tylko i wyłącznie nazwa wejścia sygnałowego w amplitunerze i nie oznacza że musimy tam koniecznie podłączac np telewizor :P

podłącz np do coaxial nr 1 i przypisz to złącze pod TV
szukaj w amplitunerze funkcji która automatycznie wykrywa sygnał (przynajmniej tak jest u mnie w Denonie, mogę sobie ręcznie wybrac wybór sygnału analog/cyfr. lub ustawić automatyczne wykrywanie)

jeśli to zrobisz to masz podłączone
jak należy i czy będzie działać to zależy już tylko od ustawień w komputerze

włącz sobie jakąś muzyke i słuchaj czy się pojawia sygnał, na karcie muzycznej ustaw tylko tylko wyjście cyfrowe
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#3 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 14 May 2007 - 21:28 PM

Wiem, że to nieważne co się określi, ważne żeby był sygnał :P Ale pomimo automatycznego wyboru sygnału w amp. i przypisaniu coś nie działa. Dlatego jest prawie pewne, że to coś z komputerem. I chyba tu należałoby szukać problemu :) Będę kombinował, być może to błahostka.
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#4 YaroSlav88

YaroSlav88

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 21 May 2007 - 22:37 PM

Witam!
ja mam taki problem ze podłączyłem spdif do kompa i przewodem RCA do wzmaka i okazało sie ze dzwiek jest tylko stereo:(

#5 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 24 June 2007 - 16:18 PM

Nikt wcześniej na to nie wpadł, ale ostatnio (w innym wątku) dowiedziałem się co najprawdopodobniej jest przyczyną, że połączenie nie działa - zły kabel.
Wcześniej nie zwróciłem uwagi na to, że są kable zakończone optycznym jackiem 3,5mm i prawdopodobnie po zastosowaniu odpowiedniego kabla problem powinien być rozwiązany. Teraz szukam odpowiedniego :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników