Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

aparat cyfrowy do 2.000 zl

• Please log in to reply
58 replies to this topic

#21 A-L-F-A

A-L-F-A

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 19:10

Body 2 tyś + obiektyw w miarę sensowny 800 zł ( i tak przydał by się lepszy )+ drugi z dużym zoomem 1000 zł + torba na to wszystko 200 zł i masz podręczny aparat do noszenia ze sobą i to mieszczący się w 2000 zł :D
ps. zapomniałem o gripie :D

<{POST_SNAPBACK}>

Jak zwykle brylujesz Skibus.
Pokaż mi kompakta, który ma lepszy obiektyw niż większość kitowysz szkieł do lustrzanek ?
Oczywiście w 2000 zł za lustrzankę z oryginalnym szkłem się zmieścić raczej nie da.
Ale przy tej kasie warto trochę dołożyć i można się przesiąść do zupełnie innej klasy niż kompakty, tak jak pisał wcześniej noise_maker. Na początek można startować z M42 albo kupić dodatkowo lustrzankę analogową w tym samym systemie co cyfra ale z obiektywem. Często są tańsze niż sam obiektyw do cyfry :) Więc opłaca się kupić z body, które później czasem udaj się sprzedać na Allegro.
pozdro

#22 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 19:27

Body 2 tyś + obiektyw w miarę sensowny 800 zł ( i tak przydał by się lepszy )+ drugi z dużym zoomem 1000 zł + torba na to wszystko 200 zł i masz podręczny aparat do noszenia ze sobą i to mieszczący się w 2000 zł :D
ps. zapomniałem o gripie :D

<{POST_SNAPBACK}>

no wlasnie chodzi mi o aparat tak kolo 2 tys jakas najlepsza cyfrowka z duzym zoomem chyba ze jakies tanie lustro (tanie i dobre haha = niemozliwe) wiec chyba FZ50 z tego wynika ale moze ma ktos jeszcze jakies rady

bo za lumixa dam 1600 imam zoom razy dwanascie

a za canona 400d z dwoma obiektywami (CANON 400D+LENS DSLR
# CANON EF90-300MM ) prawie 3500

oczywiscie nowe -troche roznica

wiec jak myslicie co za okolo dwa tys polecacie
:) :( :( :) !! !! !!
pc HP Pavilion dv6920ea photo 40d i graty mp3 covon a3, iriver clix2 , t10.. phone nokia n73

#23 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 19:33

#24 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 19:37

chlopaki nie bijta sie tylko pomurzta :) :) 8| 8|

pozdrowienia

:kufel: :kufel: :kufel:
pc HP Pavilion dv6920ea photo 40d i graty mp3 covon a3, iriver clix2 , t10.. phone nokia n73

#25 debianuser

debianuser

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 19:58

Hmm, pozwolę wtrącić swoje dwa grosze. Jeśli chodzi o kupowanie lustra tylko po to, żeby pracować na M42, to tak jakby kupić przysłowiowy spojler do malucha... Aparatów się nie kupuje w ten sposób, że "co mogę dostać za****, wypasionego za xxx zł". Niestety to jest taki sport, że musisz sprecyzować, DO CZEGO będziesz używać tego aparatu.

Jeżeli to ma być sprzęt uniwersalny i jednocześnie kompaktowy (czyli żeby nie trzeba było dźwigać kilogramowej torby ze szkłami) to kupno lustrzanki mija się z celem. Ponadto, na korzyść kompakta przemawia możliwość rejestracji filmów (a w FZ50 w bardzo przyzwoitej jakości). Poza tym, podstawowa zaleta, to to, że pakujesz taki aparacik w kieszeń i jak trafi Ci się sfotografować jakiegoś zwierzaka ze 100 metrów to bez problemu, a jak pszczółkę na kwiatku, to jeszcze prościej. I żadnego odkręcania szkieł i tak dalej. A jak komuś nie wystarcza nominalne 432 mm ogniskowej, można dokupić tele 1,5x i można dużo więcej.

Z drugiej strony, jeśli komuś zależy przede wszystkim na JAKOŚCI szkieł, a tym samym zdjęć, no to lepiej wybrać lustro. Ale nie na miłość boską M42! A już tym bardziej te radzieckie jupitery, miry czy heliosy jak niektórzy czynią :P Takie standardowe szkło Leica w Panasonicu da o WIELE LEPSZE efekty niż M42 zamocowane w cyfrowym lustrze Canona czy Nikona (choć z tymi są problemy, jeśli chodzi o korzystanie z M42).

Reasumując, jeśli lustro, to szykować przynajmniej 3000 zł. I nie pchać się w M42. Chyba że komuś się chce kombinować w przejściowki itd, to ew. można zainwestować w stare Nikkory czy Sigmy (choć te są dużo droższe), ale tak jak mówię. To naprawdę mija się z celem... Ja bym wolał przejść na kliszę :-)

P.S. Mój typ to FZ50. Ale jak masz dostęp do sprzętu, żebyś mógł pooglądać i podotykać ;-) to radzę obejrzeć jeszcze G7 i wtedy dokonać wyboru. I nie cofaj się do czegoś takiego jak Canon S3 czy Sony H5. Ewentualnie można się zainteresować Sony H9.

Pozdrawiam :-)

#26 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 20:23

chlopaki nie bijta sie tylko pomurzta  :)  :)  8|  8|
pozdrowienia
:kufel:  :kufel:  :kufel:

<{POST_SNAPBACK}>

No jak nie lustro no już wybór masz zawężony do kilku modeli hybryd - tuż już się na zbyt wiele nie przydamy. Pozostało udać się do sklepu, pomacać każdy z wymienionych i się na któryś zdecydować.

#27 noise_maker

noise_maker

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 395 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 20:24

Takie standardowe szkło Leica w Panasonicu da o WIELE LEPSZE efekty niż M42 zamocowane w cyfrowym lustrze Canona czy Nikona (choć z tymi są problemy, jeśli chodzi o korzystanie z M42).

<{POST_SNAPBACK}>

proszę nie rozśmieszaj mnie ... masz rację SZKŁO Leica jest świetne, ale jak wsadzisz je do konkretnej budy, a nie byle gdzie ( tu patrz Panasonic ), tu nawet Leica nie pomoże. :lol2:

Nie porównuj tego do szkieł M42 podpiętych do Lustra, bo to zupełnie inna liga. Na tych szkłach w połączeniu z dobrym body zrobisz świetne zdjęcia ...

Fakt, chodzi o to do czego aparat ma słuzyć, czy też czego od niego oczekujesz ...
Jeżeli nie zamierzasz się zagłębiac zbytnio w fotografię, to w zupełności wystarczy Ci kompakt za 2k, jednak jeżeli chcesz rozwijac swoje umiejętności w tym kierunku, to stanowczo odradzam.

Nie bez powodu podałem wcześniej Olka E500, na początek jest to bardzo dobry wybór. Także jeżeli chcesz dążyć do "pro" to na początek bierz jakąś hybrydę ( np: Fuji ), bądź uderz w jakieś tańsze ( co nie oznacza, że słabe ) lustro ...

later
abit ip35 core 2 quad @ 3,6GHz, 1,45v + thermalright 120a+acutake 12cm patriot extreme 2x1gb OC@1000mhz cl5 galaxy 8600ge 685/2060 western digital 250gb 8mb cache sony dvd-rw sound blaster audigy 5.1 fortron 550w +12V=36A nzxt tempest samsung SM 930bf - 19"

#28 baranek28

baranek28

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 136 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 20:54

My tu se gadu, gadu a generalnie teraz musisz sie zdecydowac czy chesz sie ładowac w system czy starczy Ci hybryda.
Daj znac co kupiłes

#29 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 21:13

no ja se tak mysle jak kupic hybryde to porzadna i jak kupic lustro tez porzadne wiec chyba nie warto sie ladowac w e500 a nie mam duzej kasy na lepsze teraz (moze za rok lub dwa lustro bedzie jakies porzadne) a teraz przejde chyba na FZ50 rozwine sie fotograficznie bardziej (zaczynalem zwyklym aparatem jakies 2 lata temu i tak powoli sie ucze-sam) a za 1-2 lata kupie porzadne lustro jak bede mial kase i beda tansze co niektore modele tak mysle

--chyba ze radzicie cos innego :D :P 8| !!

pozdrawiam

;) ;)

#30 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 21:14

Kup najlepiej telefon z jakimś 5MP aparatem i po bólu :D:D
ełos i 50/1,8 :)
Dodaj obrazek

#31 debianuser

debianuser

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 21:40

... a teraz przejde chyba na FZ50 rozwine sie fotograficznie bardziej (zaczynalem zwyklym aparatem jakies 2 lata temu i tak powoli sie ucze-sam)

Ja zaczynałem na Zenicie TTL, a potem była Praktica MTL-3 i oczywiście na starych radzieckich szkłach M42, które tu teraz tak zawzięcie krytykuję ;-)

#32 A-L-F-A

A-L-F-A

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 23:07

Wiesz z czego się śmieję ? Z gonienie króliczka. Tak dokładać można w nieskończoność. Bo jak się dołoży kolejne 200 zł to będzie lepszy obiektyw, a kolejne 200 to będzie jeszcze lepszy itd itd.

A co do Twojego komentarza to sobie daruj. Nie jesteś w stanie minie ocenić bo mnie nie znasz, a próbujesz choć jesteś tu od 5 min. I naucz się czytać emotki, pomoże to zrozumieć sens wypowiedzi.

<{POST_SNAPBACK}>

No jasne. Nie oceniam Cię. Ti chyba Twój awatar tak mnie bojowo nastroił ;)

A co do króliczka, to wszystko zależy od tego do czego się kupuje aparat, jak pisze debianuser. Po kupieniu kompaktu już klamka zapada, więc faktycznie trzeba się
decydować raczej przed zakupem.
Kompakt do albumu jest idealny i wtedy polecałbym aparat naprawdę niewielki ze sprawdzoną matrycą (szumy) i niekoniecznie wielkim zoomem. Również matryca powyżej 6-8 Mpix nie ma sensu (wbrew temu co piszą producenci, niestety) przy jej kompaktowym rozmiarze, bo jej rozdzielczość zawsze przewyższa rozdzielczość stosowanej tam optyki i zdjęcia nie będą bardziej ostre na 8 Mpix niż na 6, nie mówiąc już o większych rozdzielczościach.
pozdro

Hmm, pozwolę wtrącić swoje dwa grosze. Jeśli chodzi o kupowanie lustra tylko po to, żeby pracować na M42, to tak jakby kupić przysłowiowy spojler do malucha... Aparatów się nie kupuje w ten sposób, że "co mogę dostać za****, wypasionego za xxx zł". Niestety to jest taki sport, że musisz sprecyzować, DO CZEGO będziesz używać tego aparatu.

Jeżeli to ma być sprzęt uniwersalny i jednocześnie kompaktowy (czyli żeby nie trzeba było dźwigać kilogramowej torby ze szkłami) to kupno lustrzanki mija się z celem. Ponadto, na korzyść kompakta przemawia możliwość rejestracji filmów (a w FZ50 w bardzo przyzwoitej jakości). Poza tym, podstawowa zaleta, to to, że pakujesz taki aparacik w kieszeń i jak trafi Ci się sfotografować jakiegoś zwierzaka ze 100 metrów to bez problemu, a jak pszczółkę na kwiatku, to jeszcze prościej. I żadnego odkręcania szkieł i tak dalej. A jak komuś nie wystarcza nominalne 432 mm ogniskowej, można dokupić tele 1,5x i można dużo więcej.

Z drugiej strony, jeśli komuś zależy przede wszystkim na JAKOŚCI szkieł, a tym samym zdjęć, no to lepiej wybrać lustro. Ale nie na miłość boską M42! A już tym bardziej te radzieckie jupitery, miry czy heliosy jak niektórzy czynią :P Takie standardowe szkło Leica w Panasonicu da o WIELE LEPSZE efekty niż M42 zamocowane w cyfrowym lustrze Canona czy Nikona (choć z tymi są problemy, jeśli chodzi o korzystanie z M42).
[...]

To prawda, chociaż nie wszystkie obiektywy LEICA są ostatnio takie znowu dobre.
No w systemie nikona jest faktycznie z M42 dramat dla początkujących bo nie działa ani AF ani pomiar światła. Jest tylko potwierdzanie ostrości.
pozdro,

Ja zaczynałem na Zenicie TTL, a potem była Praktica MTL-3 i oczywiście na starych radzieckich szkłach M42, które tu teraz tak zawzięcie krytykuję ;-)

<{POST_SNAPBACK}>

:))

Ja też zaczynałem przygodę z lustrzankami na Zenicie TTL. Te aparaty miały jednak swój urok i przede wszystkim wymagały więcej od obsługującego. Teraz wymaga się od aparatów aby myślały za Fotografa...
pozdro

#33 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 10 maj 2007 - 13:21

no panowie to moze z tej strony powiedzcie jaki aparat jest najlepszy z cyfrowek z duzym zoomem :) :) 8| no i wygladem jako takim

pozdrowienia

#34 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 10 maj 2007 - 13:31

no panowie to moze z tej strony powiedzcie jaki aparat jest najlepszy z cyfrowek z duzym zoomem :)  :)  8|  no i wygladem jako takim

pozdrowienia

<{POST_SNAPBACK}>

Wg mnie Fuji albo Panas ze wskazaniem na Fuji.
W Fujiku masz 28mm, które w landszaftach i nie tylko mogą Ci się przydać...

#35 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 10 maj 2007 - 15:10

mutagen77 28mm do "ladszaftów" to chyba jednak za mało ...

Ja ostanę przy swojej wersji kupna lustrzanki - po co się ograniczać , a kto oszczędza ten płaci dwukrotnie...

Mam znajomą która kupiła fuji s9500 wciągnełą ja foto. przez pol roku fociła fujikiem pozniej go sprzedała za wiele mniej (tu bardzo żałowała że nie posłuchała wujka Dobra Rada - tutaj ja i nie kupiła lustra)

Teraz ma Canona 350D i pare słoików - nie żałuje ani grosza...więc przemyśl to dobrze

pozdrawiam
w.
Dodaj obrazek

#36 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 10 maj 2007 - 15:43

mutagen77 28mm do "ladszaftów" to chyba jednak za mało ...

<{POST_SNAPBACK}>

Nie no jasne ale zawsze 28mm to troszeczkę lepiej niż 35mm.

#37 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 10 maj 2007 - 19:04

dla ciebie najlepsza by była Sigma 10-20 lub canon 10-22 ale to wydatek rzędu (nie chcesz wiedzieć) :P

Więc pozostaje ci dogłębne przemyślenie tematu :)
Dodaj obrazek

#38 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 10 maj 2007 - 19:29

dla ciebie najlepsza by była Sigma 10-20 lub canon 10-22 ale to wydatek rzędu (nie chcesz wiedzieć) :P

Więc pozostaje ci dogłębne przemyślenie tematu :)

<{POST_SNAPBACK}>

dla mutagen77 a dla mnie co

jaka hybryda jest najlepsza i ma zoom minimum x10 prosze pomozcie

czy moze mam ladowac sie juz w olympus e500 ale to drozej i nie wiem czy pozniej bede mial mozliwosci rozwoju(ps.obiektyw w olku e500 40-150 jaki daje zoom-orzy okazji)

narazie wolalbym jakas najlepsza hybryde z zoomem ponad 10 wiec pomozta

pozdowienia

#39 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 11 maj 2007 - 07:57

dla mutagen77 a dla mnie co
jaka hybryda jest najlepsza i ma zoom minimum x10 prosze pomozcie
czy moze mam ladowac sie juz w olympus e500 ale to drozej i nie wiem czy pozniej bede mial mozliwosci rozwoju(ps.obiektyw w olku e500 40-150 jaki daje zoom-orzy okazji)

narazie wolalbym jakas najlepsza hybryde z zoomem ponad 10 wiec pomozta

pozdowienia

<{POST_SNAPBACK}>

Skoro stawiasz na hybrydę, to padły tu już wszystkie możliwe produkowane (i najlepsze) modele hybryd (no może poza Sony R1).
Wybrać z nich musisz sam - nikt za Ciebie aparatu nie wybierze.
Jabym na Twoim miejscu wybierał między Fuji a Panasem. Ja postawiłem 1/2 roku temu na Fujika i nie żałuję - do nauki focenia super sprzęcik.

#40 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 11 maj 2007 - 12:30

no to chyba bedzie fuji s9600 moze byc ?

tak se mysle ze narazie wystarczy a czas pokaze wczesniej myslalem o panasiu ale podobniez zdjecia sa gorsze i szumi no i chyba tak bedzie

ale dopoki nie kkupilem mozecie pisac co radzicie :rolleyes: :rolleyes:

!! !! !! !! !!
pozdrowienia

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników