Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

aparat cyfrowy do 2.000 zl

• Please log in to reply
58 replies to this topic

#1 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 17:25

chce kupic aparat cyfrowy z duzym zoomem co najmniej 12- krotny co najmniej 7 megapixeli cos dobrej marki co robi porzadne zdjecia ostatnio zastanawialem sie nad olympusem sp550 ale ogladalem ostatnio na jakiejs stronie porownania zdjec i teraz nie wiem

ps. mam olympusa sp500 i robi nie najgorsze zdjecia na porownaniach to niby jest slaby wiec zbytnio im nie ufam bo wystarczy odpowiednio ustawic aparat i znalezc dobra pozycje i zdjecia beda dobrej jakosci

wiec pytam was uzytkownikow roznych aparatow ktorzy najlepiej wiedza co jest dobre

pozdrowienia i dzieki za odpowiedzi
pc HP Pavilion dv6920ea photo 40d i graty mp3 covon a3, iriver clix2 , t10.. phone nokia n73

#2 baranek28

baranek28

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 136 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 18:14

W sumie w tej cenie brał bym Panasonica FZ50, albo Fuji s9600. Aparaty bardziej zaawansowane i generalnie lepiej oceniane.
Swoja droga sp550 wyglada smiesznie z maksymalnie wysunietym obiektywem :D,
A jesli juz koniecznie Olka to lustro e500 mozna wyrwac w zajebi...j cenie.

#3 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 18:21

no wlasnie mysle o lumixie tylko ten bajer z tym ekranem obracanym mnie troche zraza i nie wiemczy to sie nie popsuje kiedys

dzieki czekam na nastepne rady

pozdraowienia
pc HP Pavilion dv6920ea photo 40d i graty mp3 covon a3, iriver clix2 , t10.. phone nokia n73

#4 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 18:41

#5 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 19:57

chce kupic aparat cyfrowy z duzym zoomem co najmniej 12- krotny co najmniej 7 megapixeli cos dobrej marki co robi porzadne zdjecia ostatnio zastanawialem sie nad olympusem sp550 ale ogladalem ostatnio na jakiejs stronie porownania zdjec i teraz nie wiem
ps. mam olympusa sp500 i robi nie najgorsze zdjecia na porownaniach to niby jest slaby wiec zbytnio im nie ufam bo wystarczy odpowiednio ustawic aparat i znalezc dobra pozycje i zdjecia beda dobrej jakosci

wiec pytam was uzytkownikow roznych aparatow ktorzy najlepiej wiedza co jest dobre

pozdrowienia i dzieki za odpowiedzi

<{POST_SNAPBACK}>

Ja mam S6500 - i jestem z niego bardzo zadowolony.
Ma co prawda "tylko" 6mpix - ale mnie te 6 spokojnie wystarcza (większych odbitek niż A4 robić nie będę)..
W porównaniu do S9600 - brak stopki, obsługa tylko xD, minimalnie mniejsza matryca (1/7 vs 1/6 w 9600 - ale mniej mpix co powoduje w rezultacie mniejsze szumy), nie gibający się LCD, nie metalowy gwint, no i tańszy o kilkaset zł. No i s6500 ma fd - marketingowy bajer rozpoznowania facjatek. Reszta to praktycznie to samo...

#6 _domestos_

_domestos_

Szalony Czarnowołgista

• Forumowicze
  • 8209 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 20:02

Obluga kart chyba wiele nie daje - pewne zrodla donosza (gdzies na cf czytalem :P), ze fujik 9600 i tak ogranicza predkosc zapisu na cf tak, ze jest niewiele szybszy niz xd.

edit: poprawione. Co niczego w sumie nie zmienia :)

Ten post był edytowany przez _domestos_ dnia: 08 maj 2007 - 20:41

Bartek - kamikaze, boski wiatr ;-) - chce ktos male bum??

#7 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 20:08

#8 baranek28

baranek28

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 136 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 20:32

no wlasnie mysle o lumixie tylko ten bajer z tym ekranem obracanym mnie troche zraza i nie wiemczy to sie nie popsuje kiedys

Czasami to nie tylko bajer ale naprawde przydatna rzecz, fotografia znad tłumu (koncerty, juwenalia i tym podobnym imprezy masowe :D ), pozatym makro!!!
Z drugiej strony kumpel ma FZ50 i z wyswietlacza korzysta tylko do podgladu fotki, kadrowanie tylko przez wizer (tak jest wygodniej i stabilniej przy tych rozmiarach aparatu), wiec z odchylanego wyswietlacza korzysta sporadycznie (ale jesli juz korzysta to pewnie sobie chwali, ze taki ma :D )
Zamotałem troche, nie ważne wszystko sie kiedys popsuje, i nie sadze ze to ze wyswietlacz jest ruchomy wpływało negatywnie na jego zywotnosc w przypadku FZ50

Jako, że parametry były dla mnie takie same ( te co mnie interesowały, zawodowcem nie jestem ) decyzję podjąłem mając wszystkie 3 aparaty przed sobą. Mało profesjonalne wiem,

Generalnie oba aparaty nie bardzo róznia sie parametrami, wiec ten sposób (organoleptycznie :D )jest naprawde niezły(jesli nie potrafimy podjac decyzji patrzac na parametry techniczne), i Tobie adam radze zrobic tak samo!!!
Idz do sklepu pomacaj s9600 i FZ50 i zdecydujesz co jest lepsze. Którego z nich nie wybierzesz bedziesz miał aparat o swietnych mozliwosciach, dobrą baze do nauki fotografii i duzo radosci :D :D

#9 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 20:32

Niedawno wybierałem między S9600, EZ50 i E500. Wybrałem S9600 bo był najlepiej wykonany i był na normalne akumulatorki. Jako, że parametry były dla mnie takie same ( te co mnie interesowały, zawodowcem nie jestem ) decyzję podjąłem mając wszystkie 3 aparaty przed sobą. Mało profesjonalne wiem, ale myślę, że będę zadowolony.

<{POST_SNAPBACK}>

tam chyba mowisz o FZ50 i lustrzance E500(olympus) wiec na lustrzanke sie nie rzucam bo potrzeba duzo kasy i napewno bym szukal lepszej itd a co do tego fujifilm to mam aparat sp500 olympusa i ma on 6 mpix a ja bym chcial minimalnie wiekszy zoom i troche pixeli

mysle troche nad tym lustrem E500 ale nawet z obiektywem EZ 40-150 to bedzie mniejszy zoom niz 10 razy

pozdrowienia no i czekam na dalsze rady

#10 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 21:23

#11 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 08 maj 2007 - 21:36

no tak a co myslicie o tym lustrze olympusa e500

to tylko tak mimo chodem

i jak narazie to bardziej ide na lumixa (pixele, zoom, wyglad) ale ten 18 krotny w olympusie(sp 550 uz) to tez cos tylko ciekawe jak foty

pozdrowienia ---piszcie dalej

#12 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 09:38

no tak a co myslicie o tym lustrze olympusa e500

to tylko tak mimo chodem

i jak narazie to bardziej ide na lumixa (pixele, zoom, wyglad) ale ten 18 krotny w olympusie(sp 550 uz) to tez cos tylko ciekawe jak foty
pozdrowienia ---piszcie dalej

<{POST_SNAPBACK}>

Proponuję zajrzeć tu
http://www.dpreview....olympussp550uz/
Zoom w tym aparacie robi wrażenie, ale kosztem całej reszty.
I FZ50 i sp550 uz mają malutkie matryce. Nie miałem do czynienia z FZ50 ale bawiłem się FZ30 - i te szumy to faktycznie są. Z opini jakie można znaleźć w necie to FZ50 szumi jescze bardziej od FZ30. A w Fujiku foty w ISO800 są pod tym względem do zniesienia. Z drugiej strony jeśli nie będziesz robił dużych odbitek to i szumy zginą.

#13 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 13:10

Proponuję zajrzeć tu
http://www.dpreview....olympussp550uz/
Zoom w tym aparacie robi wrażenie, ale kosztem całej reszty.
I FZ50 i sp550 uz mają malutkie matryce. Nie miałem do czynienia z FZ50 ale bawiłem się FZ30 - i te szumy to faktycznie są. Z opini jakie można znaleźć w necie to FZ50 szumi jescze bardziej od FZ30. A w Fujiku foty w  ISO800 są pod tym względem do zniesienia. Z drugiej strony jeśli nie będziesz robił dużych odbitek to i szumy zginą.

<{POST_SNAPBACK}>

no niby male matryce ale w przypadku FZ50 jest ponad 10 megapixeli a co do tego iso to ja nie wiem kidy ludzie uzywaja 800 lub wiecej ja robie zdjecia na 100 a czasem pobawie sie i zrobie w 400 ale coz ja lubie fotografowac zwierzeta nature i ciekawe krajobrazy wiec po to ten zoom

ps ostatnio robilem zdjecia na najwyzszym szczycie wysp brytyjskich(olympus sp500) czyli BEN NEVIS co za widoki , ale prawie 10 godzin mortegi nogi odpadaja

pozdrowienia dla amatorow fotografi (m.in. to ja haha :rolleyes: )

no i pomozcie!!!!!!!!!!!

a i ostatnio ogladalem na jakiejs stronie zdjecia z FZ50 i szumy byly nie za wielkie ale przy niskich iso

#14 hammer100

hammer100

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 72 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 13:53

Dlaczego nikt nie wspomnial o Canonie Powershot G7. Aparat jest lekki a do tego bardzo szybki. Chodz nie jest to SLR to zdjecia sa naprawde piekne. Kumpel ma wiec wiem co mowie. Zoom co prawda tylko x6 ale za zaoszczedzone na cenie aparatu (1650zl) pieniadze kupisz sobie jakies dobre szklo.
Dodaj obrazek

#15 mutagen77

mutagen77

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 119 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 14:10

no niby male matryce ale w przypadku FZ50 jest ponad 10 megapixeli a co do tego iso to ja nie wiem kidy ludzie uzywaja 800 lub wiecej ja robie zdjecia na 100 a czasem pobawie sie i zrobie w 400 ale coz ja lubie fotografowac zwierzeta nature i ciekawe krajobrazy wiec po to ten zoom

ps ostatnio robilem zdjecia na najwyzszym szczycie wysp brytyjskich(olympus sp500) czyli BEN NEVIS co za widoki , ale prawie 10 godzin mortegi nogi odpadaja

pozdrowienia dla amatorow fotografi (m.in. to ja haha :rolleyes: )

no i pomozcie!!!!!!!!!!!

a i ostatnio ogladalem na jakiejs stronie zdjecia z FZ50 i szumy byly nie za wielkie ale przy niskich iso

<{POST_SNAPBACK}>

Ano wysokie użyteczne ISO przydaje się i to często. Ostatnio troszkę zwiedzałem (wnętrza kościoły, Malbork itp) i w takich przypadkach te wysokie ISO było bardzo przydatne.
I Fujik ze swoim 800 daje radę. Panas ma jaśniejsze szkło na długim końcu. Fujik ma ciemniejsze - ale można to nadrobić właśnie użytecznym wyższym ISO.
I właśnie te 10 mpx przy takiej matrycy (1/2,5) powoduje że FZ50 szumi.

#16 TOLKIEN1

TOLKIEN1

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2404 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 14:22

osobiście polecam pentax ist dl2 - dobra lustrzanka robi świtne zdjęcia np. w szybkim ruchu tył rozmazany a to co chcemy mieć na 1 planie jest super ostre(mi tak się czasem udaje) ogólnie aparat super
Michał
Dodaj obrazek
PC:Gigabyte 965P-DS3 rev.3.3 || Intel Pentium Dual Core E2160 || Corsair 2x1024Mb 667Mhz 4-4-4-12 1,9V || Palit 9600Gt || Samsung SpinPoint F1 500GB (Windows XP SP3) || Western Digital Caviar 160 GB AAJS || Creative SBS 560 || SeaSonic S12-650W || Hyundai L72S ||

#17 noise_maker

noise_maker

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 395 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 14:35

za 2000zł, to wg mnie nie ma sensu brac kompaktu, tylko hybrydę albo lustro
IMO zdjęcia z lustra to zupełnie inna bajka niż z kompaktu

a takiego Olympusa z bardzo dobrym kitem wyczochrasz juz za 1800zł, więc warto czmychnąć po niego do sklepu ...

later
abit ip35 core 2 quad @ 3,6GHz, 1,45v + thermalright 120a+acutake 12cm patriot extreme 2x1gb OC@1000mhz cl5 galaxy 8600ge 685/2060 western digital 250gb 8mb cache sony dvd-rw sound blaster audigy 5.1 fortron 550w +12V=36A nzxt tempest samsung SM 930bf - 19"

#18 adamskladak

adamskladak

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 46 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 17:52

za 2000zł, to wg mnie nie ma sensu brac kompaktu, tylko hybrydę albo lustro
IMO zdjęcia z lustra to zupełnie inna bajka niż z kompaktu

a takiego Olympusa z bardzo dobrym kitem wyczochrasz juz za 1800zł, więc warto czmychnąć po niego do sklepu ...
later

<{POST_SNAPBACK}>

a o jakim lustrze mowa olympus e500

no teraz to jestem zakrecony ale czekam na dalsze rady

#19 wojte-q

wojte-q

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 373 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 18:39

Ja polecał bym ci kupno Canon 350D + przejściówke na obiektywy z mocowaniem M42 (M42 - posiadają stare obiektywy , z manualnym ostrzeniem) - o tyle dobre że możesz sobie kupić aparat i mieć tysiące szkieł za niską cenę (ja mam np. Jupiter/37a)

Osobiście odradzam Oliego e500 - bo to b. słaby model olka
już lepiej zakupić e330 .. wybór należy do ciebie co kupisz

Nie zapominaj jeszcze o Nikonie (D70s,D50) Pentaxie(k100d, k110d) i sony A-100 :)

Lecz ja polece ci Canona :) Pomimo małych gabarytów (można to naprawić montując grip) - jest najlepszy!! :D

>>>>>Ważne<<<<<
teraz Canon zwraca do najnowszego modelu 400D - 310zł więc koszt tegoż aparatu - tu samo body wynosi śr. 1990 - 2050zł - miła oferta

I uczulam, że BODY nie jest najważniejsze - liczą sie umiejętności i obiektywy!
Jak wejdziesz w jeden system nie ma sensu go zmieniać ... pozdrawiam
ełos i 50/1,8 :)
Dodaj obrazek

#20 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 09 maj 2007 - 18:57

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników