Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

czy zatrudnilibyscie autora wirusow?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 anonim

anonim

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 71 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2004 - 09:32

Czy to etyczne? Czy z autorami wirusow jest tak jak z hakerami - im lepszy tym latwiej znajdzie prace w firmach specjalizujacych sie w zabezpieczeniach? vide http://www.idg.pl/news/70704.html Autor Sassera dostanie pracę
Niemiecki nastolatek, Sven Jashan, oskarżony o stworzenie niebezpiecznego robaka internetowego Sasser, przechodzi właśnie szkolenie, dzięki któremu zostanie zatrudniony w charakterze programisty zajmującego się kwestiami bezpieczeństwa.
anonim

#2 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5967 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2004 - 09:39

a z Mitnickiem jak było??
Chyba podobnie jak mnie pamięć nie myli.

Haha
To dlatego Smolki szuka visual studio.

#3 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2004 - 10:25

Jesli pamiec mnie nie myli, Mitnick ma zabroniony jakikolwiek kontakt z komputerami, oprogramowaniem i telefonami GSM. Grajac hackera w jakims filmie, stukal w klawiature "podlaczona" do pustej obudowy i patrzyl w odlaczony od pradu ekran, a kilka metrow dalej, wsrod kadry filmowej stal policjant, ktory pilnowal przestrzegania wyroku sadu.
Wspolpraca Mitnicka z jakimkolwiek tworca oprogramowania nie jest wiec mozliwa.

• Goście

Napisany 21 wrzesień 2004 - 10:30

Anonim, tak naprawdę każdy programista ma na koncie coś, czemu można by nadać miano wirusa

#5 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5967 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2004 - 10:43

Tweak Dożywotnio??
Coś w jakimś filmie mówili o tym,że zajmuje się zabezpieczeniami.

#6 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2004 - 13:54

Nie jestem pewien na jaki czas- wydaje mi sie, ze permanentnie, choc wiem na pewno, ze prawnicy Mitnicka odwolywali sie (i wciaz to robia) od wyroku, ktory jakby nie patrzec byl/jest niewspolmierny do winy.

#7 Gośćgrzegorz_mks_*

Gośćgrzegorz_mks_*
  • Goście

Napisany 22 wrzesień 2004 - 08:28

Prawda jest taka, że autorzy wirusów i innych różnorakich szkodliwych obiektów, to zazwyczaj ludzie jakośtam uzdolnieni (piszę "zazwyczaj", ponieważ są gotowe generatory wirusów i robaków i korzystanie z tego typu oprogramowania nie wykracza poza możliwości średnio uzdolnionego obywatela). Jednak druga strona tej prawdy jest taka, że takim ludziom trudno jest zaufać. Same uzdolnienia pracodawcy nie wystarczą, żeby podjąć decyzję o zatrudnieniu. Zaufanie do pracownika jest równie ważne.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników