Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Wybór aparatu cyfrowego

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:05

Po wyprawie w góry i doświadczeniach z aparatem analogowym oraz ograniczeniami związanymi z pojemnością kliszy, czynnikami ekonomicznymi (zakup i wywołanie filmu, odbitki) itp. itd. powziąłem decyzję o zakupie cyfraka.

Rozejrzałem się trochę, poczytałem i w sferze moich zainteresowań oraz możliwości finansowych (2000 zł) znalazły się modele:

Canon Powershot S1 IS

Minolta DiMAGE Z10

Minolta DiMAGE Z2

PENTAGRAM Photon 484

Aparat ma służyć do zastosowań amatorskich. Zamierzam się uczyć fotografowania ale chcę uniknąć rozpoczynania przygody od prostszych modeli - czynnik ekonomiczny. Chciałbym nabyć aparat o dużym zoomie optycznym (8x, 10x), bogaty w tryby pracy.

Za Canonem - wg mnie - przemaiwa m.in. system stablizizacji obrazu dla zdjęć z ręki, ruchomy ekran ułatwiający kadrowanie z różnych pozycji.

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie związane z tymi modelami? Ewentualnie jakieś inne propozycje.

Czytam i szukam dalej.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:14

poszukaj na : http://www.idg.pl/fo...=...umID==

trochę się nasi koledzy nachwalili aparatami

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 _Robbie_

_Robbie_

Computer Geek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2502 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:19

Ja polecam jak zwykle Kodaka DX6490 .
Robbie

"Give a man a fish, and you feed him for a day. Teach him how to fish, and you feed him for a lifetime"
Laptop: Core Duo T2130//1024MB RAM//HDD160GB//ATI Radeon Xpress 200M
Powered by Ubuntu 7.10

#4 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:26

Ja jak najbardziej polecam:

http://www.dpreview....views/canona95/

http://www.dpreview....ticles/canong6/

http://www.dpreview....n/canon_a80.asp

no i Canon Powershot S1 IS, ale 3 MP to w nasze czasy trochę zdecydowanie za mało. Tylko, że ma 10 krotny zoom .
Można poczytac i przetestowac:
http://www.dpreview....iews/canons1is/

WEB :-)

#5 BABELEC

BABELEC

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:37

Repylek - tam już szukałem wcześniej. Niemniej dzięki.

Robbie - Kodak, poszukam coś o nim.

Web - z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że 3x, 4x zoom to za mało. Te 3MP też mi do końca nie pasują, choć zdjęcie 13x18 cm spokojnie da się z niego wywołać.

Edit:
Olo - jak Ty ze swojego doświadczenia oceniasz posiadanie przez aparat ruchomego wyswietlacza? Moim zdaniem to wiele ułatwiające ustrojstwo i sprawdzające się w nrmalnej eksploatacji aparatu.

#6 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:40

BABELEC od razu odpuść Minoltę DiMAGE Z10 bo jest o wiele gorsza od Z1.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#7 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:42

Tak BABELEC, ale skąd wiesz, że nie będziesz go redagował. lub obcinał? Ja np. nie jestem aż tak pewny.

Jeżeli możesz to kup sobie najlepiej G5, to na prawdę bardzo fajny fotoaparat. I nie trzeba żadnych akumolatorów kupować.

NA TEMAT RUCHOMEGo WYŚWIETLACZA LCD.

Wiesz mój fotoaparat ma ONLY 4X ZOOM'u ale żeby mi tego nie wystarczało?

BABELEC, to chyba jedne z najlepszych rozwiązań dla fotoaparatów cyfrowych. BARDZo przydatne kidy robisz zdjęcie z góry, kiedy inni w tłoku moga tylko patrzeć. Albo robić zdjęcie samemu sobie, albo, kedy robisz zdjęcia MACRO, albo, albo, albo...
To jest bardzo fajne udogodnienie, w taki fotoaparat z takim wyswietlaczem warto inwestowac.

#8 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:52

nazwij je pasiconicus bigcycus

Web przeglądałem Twoją galerię - czy ta sympatyczna Pani na zdjęciach , podobna do Ciebie , to Twoja mama?

#9 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 17:56

Oli, to pozdrów Mamę od nas wszystkich

#10 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 19 wrzesień 2004 - 18:00

Web - BTW: dlaczego te Twoje zdjęcia są takie - sztuka w sztukę - niedoświetlone?
Edycja: za wyjątkiem tego pasikonika.

#11 GośćAlvinR_*

GośćAlvinR_*
  • Goście

Napisany 19 wrzesień 2004 - 18:15

Web - nie wściekaj się tylko spoko odpowiedz.
Wbrew pozorom - pytanie jest jak najbardziej na temat.
Sęk w tym, czy niedoświetlenie zdjęć jest Twoim wyborem czy też taka jest "uroda" aparatu.

#12 bms01pl

bms01pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 82 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 20:00

BABELEC napisał:
Po wyprawie w góry i doświadczeniach z aparatem analogowym oraz ograniczeniami związanymi z pojemnością kliszy, czynnikami ekonomicznymi (zakup i wywołanie filmu, odbitki) itp. itd. powziąłem decyzję o zakupie cyfraka.

Rozejrzałem się trochę, poczytałem i w sferze moich zainteresowań oraz możliwości finansowych (2000 zł) znalazły się modele:

Canon Powershot S1 IS

Minolta DiMAGE Z10

Minolta DiMAGE Z2

PENTAGRAM Photon 484

Aparat ma służyć do zastosowań amatorskich. Zamierzam się uczyć fotografowania ale chcę uniknąć rozpoczynania przygody od prostszych modeli - czynnik ekonomiczny. Chciałbym nabyć aparat o dużym zoomie optycznym (8x, 10x), bogaty w tryby pracy.

Za Canonem - wg mnie - przemaiwa m.in. system stablizizacji obrazu dla zdjęć z ręki, ruchomy ekran ułatwiający kadrowanie z różnych pozycji.

Jakie są Wasze doświadczenia i opinie związane z tymi modelami? Ewentualnie jakieś inne propozycje.

Czytam i szukam dalej.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

czołem, moje dylematy zawsze rozwiązywałem na stronie: http://cyberfoto.net...8c8c3008e5dc4eb

polecam, jest niezła, ludzie też mają pojęcie.

bart Intel ® Core™2 Duo CPU E6550 @ 2,33GHz // Gigabyte P35C DS3R 2 x 1024 MB DDR2 Kingston // ASUS EN8600GT Seagate 250 GB SATA, 40 GB ATA 133 // Samsung 173P NEC DVD_RW 3500AG // WinXP Home + SP2

#13 BABELEC

BABELEC

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 20:12

Web_Master napisał:
"Tak BABELEC, ale skąd wiesz, że nie będziesz go redagował. lub obcinał? Ja np. nie jestem aż tak pewny..."

Mógłbys troche jaśniej, bo nie łapię, co miałeś na myśli.

#14 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 20:25

No rozumiesz BABELEC, przecież* na pewno zdjęcie nie będzie idealne. Zechcesz przeceż zrobić korekcji. NP. zrobiłeś zdjęcie ciut za daleko, lub trochę krzywowato, lub coś zechcesz na zdjęciu upiększyć poprzez powiększanie i interpolację. To wiesz trochę za mało 3MP, a puki jeszcze nabierzesz praktyki, i doświadczenia to trochę potrwa, i lepiej na błędy mieć zapas.

Jeszcze najlepiej jak by, fotoaparat obsługiwał RAW lub TIFF z krajności. Bo RAW to siła, uwierz mi.

#15 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 19 wrzesień 2004 - 21:45

Zresztą jak obrabia się zdjęcia to najlepiej w tiff, a nie jpg, gif

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników