Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problem z pieniędzmi

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 wini_007

wini_007

...::: Music Producer :::...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1281 Postów:

Napisany 13 maj 2007 - 19:04

Rozumiem, że czytanie nie jest takie proste.
Cytat z regulaminu allegro, który okazał się dla ciebie za długi:
:( :( :(

<{POST_SNAPBACK}>

W prawdzie to mój tata zawarł tranzakcję :(
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#22 jasiopatryk

jasiopatryk

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5041 Postów:

Napisany 13 maj 2007 - 19:13

W prawdzie to mój tata zawarł tranzakcję  :(

<{POST_SNAPBACK}>

Ale ty korzystałeś z konta na allegro. A nie możesz. Jeśli to jego konto to nikt inny się nie może logować sprzedawać lub kupować nawed rodzina.
nieosiagalny.

#23 ye11owfox

ye11owfox

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 13 maj 2007 - 19:14

W prawdzie to mój tata zawarł tranzakcję  :(

<{POST_SNAPBACK}>

To pochwal sie tacie że wysłałeś paczke Brytyjczykowi do nigerii bo ten zaoferował ci kilka razy wieksza kwotę za towar, napewno bedzie dumny ;)

#24 adamulator

adamulator

:) :) :)

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1716 Postów:

Napisany 13 maj 2007 - 19:23

To pochwal sie tacie że wysłałeś paczke Brytyjczykowi do nigerii bo ten zaoferował ci kilka razy wieksza kwotę za towar, napewno bedzie dumny ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Dokladnie to samo co ja mialem (tylko ze ja nie wyslalem)
Tata nie wiedzial ze to do Nigerii ?

AQQ

#25 -MateuszK-

-MateuszK-

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 92 Postów:

Napisany 14 maj 2007 - 15:14

A np. jak mam jego numer ip. ? da coś to?

<{POST_SNAPBACK}>

Po numerze IP raczej nie dojdziesz... pewnie łączy się przez proxy :D Od razu śmierdziało oszustwem... No i telefon poleciał do Nigerii... Jeśli jesteś niepełnoletni, to sam złamałeś prawo już przy rejestracji na allegro... przeczytaj regulamin

#26 wini_007

wini_007

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1281 Postów:

Napisany 14 maj 2007 - 15:36

<{POST_SNAPBACK}>

Ale mój tata o tym wie i razem wysłaliśmy tą paczkę do nigeri. On wie że korzystam z jego konta. Traktujemy je jako wspólne. On sprzedaje i kupuje i ja.

Po numerze IP raczej nie dojdziesz... pewnie łączy się przez proxy  :D  Od razu śmierdziało oszustwem... No i telefon poleciał do Nigerii... Jeśli jesteś niepełnoletni, to sam złamałeś prawo już przy rejestracji na allegro... przeczytaj regulamin

<{POST_SNAPBACK}>

Rejestrowałem się. Prawda. Ale mój tata wie o tym wszystkim no i sam z niego korzysta,
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#27 Raistlin

Raistlin

"...and nothing else matters"

• Forumowicze
  • 6142 Postów:

Napisany 14 maj 2007 - 15:37

Ale mój tata o tym wie i razem wysłaliśmy tą paczkę do nigeri. On wie że korzystam z jego konta. Traktujemy je jako wspólne. On sprzedaje i kupuje i ja.
Rejestrowałem się. Prawda. Ale mój tata wie o tym wszystkim no i sam z niego korzysta,

<{POST_SNAPBACK}>

Do czego ty chcesz nas przekonać ? postępujesz niezgodnie z regulaminem allegro i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

#28 jasiopatryk

jasiopatryk

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5041 Postów:

Napisany 14 maj 2007 - 16:55

<{POST_SNAPBACK}>

No to gratulacje :D Czytałeś wogóle regulamin ? Zabrania się korzystania z kont innych Użytkowników oraz odstępowania swojego konta innym osobom.
nieosiagalny.

#29 Matrix90

Matrix90

Freelancer - Create The Web

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 14 maj 2007 - 19:38

Typowa polska mentalność... zamiast pomóc to jeszcze bardziej dobić... Może jeszcze któryś z Was zgłosi do Allegro, że chłopak korzysta z konta razem z tatą, przy okazji też odwiedźcie policje i wspomnijcie o tym, może jeszcze rząd do tego czasu uchwali karę śmierci za takie wykroczenie, wtedy to pewnie byście się czuli spełnieni... Brak słów...
Wini ze stratą tego telefonu (i pieniędzy) zapewne już będziesz się musiał pogodzić (wprawdzie takie przelewy dochodzą nawet po kilku tygodniach, lecz nie ma się co łudzić), ale przynajmniej będziesz mądrzejszy na przyszłość. Pamiętaj zawsze mogło być gorzej ;)

#30 jasiopatryk

jasiopatryk

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5041 Postów:

Napisany 14 maj 2007 - 19:55

Typowa polska mentalność... zamiast pomóc to jeszcze bardziej dobić... Może jeszcze któryś z Was zgłosi do Allegro, że chłopak korzysta z konta razem z tatą, przy okazji też odwiedźcie policje i wspomnijcie o tym, może jeszcze rząd do tego czasu uchwali karę śmierci za takie wykroczenie, wtedy to pewnie byście się czuli spełnieni... Brak słów...
Wini ze stratą tego telefonu (i pieniędzy) zapewne już będziesz się musiał pogodzić (wprawdzie takie przelewy dochodzą nawet po kilku tygodniach, lecz nie ma się co łudzić), ale przynajmniej będziesz mądrzejszy na przyszłość. Pamiętaj zawsze mogło być gorzej ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Lepiej być szczerym niż wciskać kit. Raczej juz mu nikt nie pomoże. Paczka w Nigeri :P Mi zablokowali konto przez wspólne korzystanie. Tylko że ja niewiedziałem że tak nie można bo nei czytałem regulaminu :P Od tej pory czytam wszytskie. Teraz jak coś chce kupić albo sprzedać mówie mamie i kupuje. Na odzyskanie kasy nie ma sposóbu. Za błędy trzeba płacić. Niestety :(
nieosiagalny.

#31 wini_007

wini_007

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1281 Postów:

Napisany 15 maj 2007 - 15:19

<{POST_SNAPBACK}>

Dzięki za kilka porządnych słów :kufel: :kufel: :kufel: :kufel:

Szkoda że nie da się tego dziada namierzyć. Przynajmniej się nauczyłem czegoś nowego.
1.Nie wysyłać telefonu za granicę (chyba że najpierw będzie na koncie kasa)
2.Nie być takim wścipskim do pieniędzy (fakt że dużo nie dostaję :( )
3.Codziennie uczymy się coś nowego, aż do końca życia.

Lepiej być szczerym niż wciskać kit. Raczej juz mu nikt nie pomoże. Paczka w Nigeri :P Mi zablokowali konto przez wspólne korzystanie. Tylko że ja niewiedziałem że tak nie można bo nei czytałem regulaminu :P Od tej pory czytam wszytskie. Teraz jak coś chce kupić albo sprzedać mówie mamie i kupuje. Na odzyskanie kasy nie ma sposóbu. Za błędy trzeba płacić. Niestety :(

<{POST_SNAPBACK}>

Wiem i się muszę z tym pogodzić :( Ale spróbuję może coś się uda. Ale wątpię.

Ja nie złamałem regulaminu. Piszę jasno:

Że z tatą razem wysłaliśmy tą paczkę i razem handlujemy na allegro
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#32 wini_007

wini_007

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1281 Postów:

Napisany 16 maj 2007 - 14:43

A dzisiaj otrzymałem maila z jakiejś agencji. Znalazłem ich stronę i napisałem czy naprawdę do mnie napisali. A do tych co dzisiaj otrzymałem maila to napisałem że mam ich namieżonych moze przestanę pisać do mnie :<

Oto treść listu. Oczywiście jest po angilesku:

RE: YOUR FRAUDULENT COMMUNICATION/INVOLVEMENT WITH IMPOSTERS.

Attention: Mr. Marks Mrzyglowski

Sir,

We have manually and Eletronically confirmed and ascertain through our Global Computer Monitoring Network Agency that you are dealing with some Imposters and Unauthorize Banks such as: BANK OF ESSEX,HSBC BANK PLC, WESTERN UNION BIDPAY,STANDARD TRUST BANK PLC,BANK OF AMERICA(BOA) ETC, in which this Fraudsters have been using fake and Reputable means to deceive and Extort Unnecessary fees or forging and collecting your parcels from you with their false Intention to Pay and release your Long Payment sum to you. According to our verification excercise carried out on your payment file, it was fully ascertained that you have unlawfully been dealing with unscrupulous/fraudulent bodies, who are not even authorised to handle your contract payment.

Note that your fund has been recalled back to the FGN escrow account in order to enable our well reputable office give an official instructions of the re-payment of funds to you through Gulf financial bureau in Amsterdam.

This measure adopted on the final deliberation with federal government of Nigeria in collaboration with the united nation delegates, world bank auditors in Swiss, g8 committee of USA federal reserved bank, Paris club European union as well as all concerned international monitoring and security organization regarding all outstanding contractual debt owed by the FGN.

Consequently, be advised to give E.F.C.C all necessary assistance/co_operation to tackle and eradicate the notorious fraudulent activities in our society today by desisting completely from all sort of illegal involvement/communication with these crooks/impostors.

Consequently, we have been authoritatively directed to advise you, henceforth to terminate all manner of communications, unlawful dealings with those fraudsters, to enable you receive your long over due contract payment, presently with gulf financial bureau in Amsterdam - Netherlands.

Furthermore, we would like to inform you that this agency EFCC) have jointly entered into legal and official agreement Between the recently mandated paying bank stated anove for the immediate release of your payment via online-banking system without any hitch, interception, stop order or unnecessary delay by any local or international monitoring and security bodies. it is also guaranteed that no intermediary bank is involved in this payment exercise.

To enable us conclude our final investigation, you are immediately required to re-confirm to this office the following:
1. YOUR FULL NAMES /ADRESS/TELEPHONE/FAX/EMAIL
2. YOUR COMPLETE CONTRACTUAL / INHERITTANCE DETAILS
3. YOUR RECEIVING BANK ACCOUNT DETAILS
4. YOUR IDENTITY (IE. AS INTERNATIONAL PASSPORT OR DRIVER'S LICENCE)

To this effect, you are required to fill out the attached MANDAMUS ORDER FORM below and return to my office immediately for onward submission to the court. You are also advised to take immediate steps to facilitate the issuance of the necessary COURT MANDAMUS ORDER BOND, which remains the only stipulated governmental obligation in this payment exercise, and it empowers the paying bank to pay you without delay.

This information shall enable us to check our facts and figures if your claims are legitimate or not. to this effect, you are urgently advised to ensure immediate and compliance with these directives without entertaining any fear, to ensure final conclusion of your payment. for further advice or directives, do not hesitate to call my direct line below.

Wishing you the best of luck!

You are urgently required to call me on the below stated direct line, upon your receipt of this mail for more directives and progressive update.

Yours faithfully,

Alhaji Ibrahim Nuhu Ribadu.
Exec. Chairman <E.F.C.C.>
Cell: 234-80-6247-6535
Economics & Financial Crimes Commissions (E.F.C.C.)
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#33 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 16 maj 2007 - 15:17

"Bożesz Ty mój" 8|
Wyślij im jeszcze klucze do domu z karteczka , z dokładnym adresem! :o

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#34 Matrix90

Matrix90

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 16 maj 2007 - 18:24

Alhaji Ibrahim Nuhu Ribadu.
Exec. Chairman <E.F.C.C.>
Cell: 234-80-6247-6535
Economics & Financial Crimes Commissions (E.F.C.C.)

<{POST_SNAPBACK}>

Nie wiem jak poważnie Cię traktują, ale dla mnie to jest śmieszne...

#35 wini_007

wini_007

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1281 Postów:

Napisany 17 maj 2007 - 14:28

"Bożesz Ty mój"  8|
Wyślij im jeszcze klucze do domu z karteczka , z dokładnym adresem!  :o

<{POST_SNAPBACK}>

Ale ja im nie podałem danych swoich.

Nie wiem jak poważnie Cię traktują, ale dla mnie to jest śmieszne...

<{POST_SNAPBACK}>

Wiesz nie napisałem im swoich danych. Tylko wlazłem na ich stronę i napisałem czy żeczywiście otrzymałem od nich maila.
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

#36 Matrix90

Matrix90

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 17 maj 2007 - 14:45

Tak ale mi chodzi o stanowisko osoby, która napisała email do Ciebie...

#37 miro68

miro68

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 04 czerwiec 2007 - 19:44

Proponuje wystawic zlecenie na www.aukcjepracy.pl i zobaczyc, co na to eksperci, to nic nie kosztuje a otrzyma Pan rozne oferty cenowe i sposoby postepowania

#38 mmd123

mmd123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2007 - 08:41

wysyłasz drogą rzecz nawet jeśli nie otrzymałeś pieniędzy na konto? a to ci dopiero dobre.
było poczekać jak kasa przyjdzie, a jak nie to niech się buja

#39 piotrus_b

piotrus_b

One pendrive to rule them all...

• Forumowicze
  • 6105 Postów:

Napisany 21 wrzesień 2007 - 09:17

"Alhaji Ibrahim Nuhu Ribadu" stwierdził, że znalazł jelenia, którego będzie można wycyckać jeszcze bardziej. Takich informacji nie przesyła się e-mailem, tylko pocztą tradycyjną.

#40 maciekmirra

maciekmirra

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18 październik 2007 - 13:53

Witam:) Również dostałem maila od:jakiejs Abbie ze stanów.. za jej pośrednictwem klient miał mi przesłac kase za telefon itd. hehhe Za telefon wart 400zł miałem dostać 350dolców co oznacza kolo1000zł gdzie przesyłka kosztuje klo 2stówek. Wpisałem sobie w google Oszusci z nigerii i inne podobne hasla zeby zobzaczyc oco chodzi i od razu wiedziałem oco chodzi:) tak wiec ludzie przed wysłaniem komus czegos pomyslcie!!! bo na tym i wielu innych forach opisane sa przypadki w których ludzie daja sie nabic w butelke!!  :lol:

A oto tresc listów jakie otrzymałem od tej całe j Abbie heeheh

Wiadomość od: abbieconverse (0)  (Użytkownik nie dokonał pełnej aktywacji konta), wysłana z komputera o numerze IP: 196.47.95.190
Strona z przedmiotem: BENQ SIEMENS EF81 cały komplet mp3/2mpx/gps/2lcd!

--------------------------------------------------------------------------------
Treść wiadomości:
I am Miss abbie converse From US. I am Interested in Buying your item for My Client.I have estimate the cost of shipping Via Ems Speed post toafrica.I Will be Paying you The Sum of $350,00 USD Including The Shipping Via Ems to africa.The payment will be Made Via Bank Transfer Payment So please,If you are Really Interested in Selling your Item to Me,send me your full details so that I Can make Payment as Soon as Possible.waiting for your reply back.
Note:i will want you to end the auction,this is because i am ready to buy the item and also ready to pay for the item.
Regards
Abbie

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników