Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

dlaczego mks sie wywala?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 wrzaskun

wrzaskun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2004 - 09:47

Tak wiec co 2 raz gdy robie reset kompa nie włącza sie monitor MKS i trzeba naprawiac instalacje, dlaczego tak sie dzieje?

#2 _Robbie_

_Robbie_

Computer Geek

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2502 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2004 - 09:55

Fajnie, że opisałeś problem tak dokładnie .
Robbie

"Give a man a fish, and you feed him for a day. Teach him how to fish, and you feed him for a lifetime"
Laptop: Core Duo T2130//1024MB RAM//HDD160GB//ATI Radeon Xpress 200M
Powered by Ubuntu 7.10

• Goście

Napisany 18 wrzesień 2004 - 10:26

Wrzaskun, opisz problem precyzyjne, zgodnie z zasadami Etykiety (6). To na pewno ułatwi odpowiedź na Twoje pytanie. Pamiętaj, że ekspert znajduje się na F tylko przez 3h w tygodniu, a chyba nie chcesz prowadzić dyskusji przez rok?

#4 Bart7878

Bart7878

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 20 wrzesień 2004 - 10:54

-Wrzask-, eśli w dalszym ciągu masz problemy z mks, to po prostu uaktualnij xp do sp2 i ponownie zainstaluj mks; jeśli wszystkie metody zawiodą, wybierz innego antywira (polecam odmieniony i szybszy w działaniu kav personal)

BarteK_

#5 wrzaskun

wrzaskun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2004 - 00:31

To już moja 3 wypowiedz, zmuszony jestem od początku pisać o problemie, bo po zatwierdzeniu tej wypowiedzi na forum nie pojawia się.(szkoda ze edytując swoją wypowiedź nie można skopiować jej do schowka bezpośrednio z forum) sorry za te emoty ale formatowanie textu mi nie działa (chodzi o enter) pewnie jakis wiruss Mój system XPpro SP1 ma 3 tygodnie. MKS nie pojawia się w TRAY-u co któryś raz gdy przeresetuje system. Od czasu kiedy zainstalowałem kilka dni temu SP2 nawet ma problemy z usunięciem wykrytego wirusa, po klikaniu na czerwone pola wyboru, począwszy od „usuń wirusa” wszystkie kolejno zmieniają kolor na szary aż do ostatniego kontynuacja. Wreszcie MKS wywala się z pamięci. Ponieważ MKS nie niszczy wirusów ze stron www takich jak Wupd, Lsass itp... stosuje jeszcze Pandę i na wszelki wypadek FireWalla Sygate Pro który zawsze mam włączony. Pandę pewien okres nie stosowałem ponieważ miałem wrażenie ze ma wyższy priorytet (zawsze pierwsza wyrzuca wirusa) i nie pracuje dobrze z MKS co jest przyczyną jego złego działania, jednak nic się nie zmieniło, a bez Pandy komputer aż wrzał od wirusów. A explorer włączał się parę minut. Przyjmując zasadę, że Panda pierwsza zgłasza wirusa w pamięci, a potem to robi MKs jeśli panda go nie wykryje, widać ze panda tez nie jest za dobra wiec chyba zainstaluje 3 AV. Jak na razie stosuje tylko dema w celu sprawdzenia AV. Jednak jeśli będę musiał mieć 3 pełne wersje AV to zbańcze. A co do KasAV to on zawsze mi zawieszał systemy, potem musiałem go w awaryjnym wyrzucać, nawet raz nie udało mi się przeskanować nim dysku. Miałem też NortonAV, ale ten tez tylko kwarantannę włączał a wirusów potem i tak nie wywalał.

#6 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8148 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2004 - 08:16

Wrzaskun - popróbuj z innymi AV, chociażby darmowymi. Polecam Ci np. AVG Free Edition. Nie obciąża zasobów, częste aktualizacje. Jak sobie radzi z wirusami to już Ci nie powiem, bo nie pamiętam co to jest. Po prostu nic mnie nie atakuje.

Nie wiem czy jest sens wrzucać aż 3 AV. Za duży bałagan się robi.

#7 Gośćgrzegorz_mks_*

Gośćgrzegorz_mks_*
  • Goście

Napisany 22 wrzesień 2004 - 08:24

Jeśli chodzi o wykładanie się monitora - w takiej sytuacji prosimy o:

1) dla systemów NT/2000/XP - przysłanie na pomoc@mks.com.pl plików *.dmp z katalogu minidump znajdującego się w katalogu systemowym.

2) dla systemów 9x/ME - dokładnie przepisanie adresów podanych na blue screenie (jeśli takowy wyskoczy) i przesłanie ich na pomoc@mks.com.pl.

Generalnie takie przypadki zawsze rozpatrujemy indywidualnie - nie zdarzają się na szczęście często.

#8 wrzaskun

wrzaskun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2004 - 11:31

dzięki za odpowiedz. Dzis przez noc gdy defragmentowałem dysk, komp był w necie ale w stanie wolnym, zaden program za wyjątkiem anty virów nie działał i tak:

po włączeniu kompa rano miałem takie komunikaty Panda wykryła:

RPC-DCOM, ADware/nCase, Spyware BetterInet, Adware WebSearch, Adware TopRebates.

Mks wykrył: też Adware Top.rabates, Adware.180solutions, Trojan.Dropper.delf.z

i to tylko przez jakies 8 godzin jeśli zakładać ze te programy wszystkiego nie wyłapały to mam kolejna jakaś infekcje, nie wiem jak to sie dzieje.

#9 lorak2000

lorak2000

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2004 - 11:56

RPC-DCOM [...] nie wiem jak to sie dzieje.

Dzieje sie to tak, ze masz niezalatany system. Wgraj poprawki z windowsupdate

#10 wrzaskun

wrzaskun

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 13 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2004 - 12:12

mam załatany! SP1, SP2 i wszystkie krytyczne przypadki, pisałem wyżej o SPakach

#11 lorak2000

lorak2000

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 38 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2004 - 12:38

wrzaskun napisał:
mam załatany! SP1, SP2 i wszystkie krytyczne przypadki, pisałem wyżej o SPakach

Aha - zasugerowałem się zdaniem "Mój system XPpro SP1 ma 3 tygodnie" a poprawki na DCOM były po SP1

#12 mirek_avg

mirek_avg

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 30 wrzesień 2004 - 08:02

ja bym wyłączył odzyskiwanie systemu, wszedł w tryb awaryjny

i wtedy dokładnie przeskanował

jeśli coś wykryje a nie usunie/naprawi to ręcznie

nie chcę podsuwać czym bym skanował ale pewnie jakimś bezpłatnym trialem , może dwoma lub trzema

a potem - lepszy aktualizujący się bezpłatny niż nic

pozdrawiam

#13 Gośćgrzegorz_mks_*

Gośćgrzegorz_mks_*
  • Goście

Napisany 04 październik 2004 - 17:51

Podpisuję się całkowicie. System Restore to makabreska....

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników