Skocz do zawartości

Close Open
Close Open

Subiekt GT i drukarka fiskalna - problem

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 Gośćvenom24_*

Gośćvenom24_*
  • Goście

Napisany 15 kwiecień 2007 - 23:34

... zainstalowałem subiekta gt na 3 komputerach , jeden to naturlanie servr pozostałe dwa to klienci. Subiekt łączy sie z baza (serverem) na komputerach klienckich bez problemu. Problem jest tylko z drukowaniem paragonów na drukarce fiskalnej z komputerów klienckich. Pojawia sie komunikat :

"Błąd 80070005-Brak praw dostępu do sterownika"

Czy ktoś spotkał się już z takim błędem i potrafiłby mi pomóc ?

#2 MalazańskaKsięgaPoległych

MalazańskaKsięgaPoległych

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 listopad 2007 - 12:08

Błąd występuje przy windows z SP2 ... tyle powiedział konsultant. Powiedział tez, że nie da się nic zrobić (aż mnie zagotował). W każdym razie jak wynajde czas to bede kombinował co z tym zrobić. Informacje umieszczę na bieżąco, pozdrawiam.

#3 miksiu

miksiu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 30 listopad 2007 - 19:29

Cześć.
Czy udało wam się coś z tym zrobić? Mam ten sam problem i nie wiem już co począć. Będę wdzięczny za wszelkie porady.
Pozdrawiam

#4 Blizbor

Blizbor

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 14 styczeń 2008 - 12:45

Mam Subiekta Gt zainstalowanego na dwóch komputerach z Win 2000 Sp4 I mam ten sam problem. Na komputerze klienckim wywala mi ten sam błąd.
Za cholerę nie mogę sobie z tym poradzić. Jak ktoś coś wie to proszę o pomoc.

#5 sielu

sielu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 08 luty 2008 - 17:24

Witam subiekt gt windowsy xp i podobny problem z drukarka fiskalna czy ktos moze rozwiazale juz ten problem

#6 robartis

robartis

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 marzec 2008 - 21:36

Witam subiekt gt windowsy xp i podobny problem z drukarka fiskalna czy ktos moze rozwiazale juz ten problem

Witam. Mam ten sam problem czy ktoś już zna rozwiązanie?. Ich pomoc techniczna podaje żę SP2 w Xp blokuje porty i nic z tym nie mogą zrobić.

#7 fashXX

fashXX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 162 Postów:

Napisany 12 marzec 2008 - 09:15

Witam wszystkich,
Insert wykorzystywał jakąś lukę w XP i stąd po aktualizacji sp2 występuje ten błąd

Spróbujcie tak:
  • na wszystkich kompach identyczne nazwy użytkowników oraz hasła
  • na udostępniającym drukarkę uruchomić dcomcnfg.exe, wybrać opcję Usługi skłądowe\Komputery\Mój komputer\ konfiguruj mój komputer
  • zakładka Wartości domyślne zaznaczyć "Włącz model obiektów rozproszonych na tym komputerze" oraz "domyślny poziom uwierzytelniania" na "Brak"
  • zakładka "Domyślne zabezpieczenia modelu COM" należy dodać użytkowników do obu opcji
  • oczywiście resecik
  • dać mi znać czy pomogło :)
Pozdro
naglowek db "Zapamiętaj!",0
info db "Im więcej wiemy tym bardziej wydaje nam się, że zbyt mało wiemy!",0

invoke MessageBox, NULL, addr info, addr naglowek, MB_OK
invoke ExitProcess, NULL

#8 znienackowy

znienackowy

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 26 marzec 2008 - 22:49

Przetestowałem te ustawienia, ale na błąd komunikacji z drukarką fiskalną na komputerze klienckim, i nic.
Nie wiem jak to ustawić, żeby z kompa klienta drukować paragony, na serwerze jest ok, drukarka fiskalna
udostępniona z poziomu kasiarza. Z bazą drugi subiekt łączy się okej...

#9 GośćPCPiotr_*

GośćPCPiotr_*
  • Goście

Napisany 14 maj 2008 - 21:55

Przetestowałem te ustawienia, ale na błąd komunikacji z drukarką fiskalną na komputerze klienckim, i nic.
Nie wiem jak to ustawić, żeby z kompa klienta drukować paragony, na serwerze jest ok, drukarka fiskalna

To samo na https://forum.idg.pl...p;#entry1205480

#10 kubart

kubart

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 151 Postów:

Napisany 27 maj 2008 - 20:06

Jak chcecie drukować na drukarce fiskalnej to tylko SPRZęTOWY multiport- i bezpieczniej (nie wysypie się ram w razie czego) i pewnie.Kolizja instrukcji wysyłanych do pamięci w drukarce może doprowadzić do ich uszkodzenia.Jeśłi ktoś ma o tym pojęcie to albo napisze program który bedzie tłumaczył i kolejkował rozkazy po RS232 albo rozwiązania sprzętowe.Sam używam i konfiguruje takie na Subiekcie.
FS E8020D Ati X600..., ------------------------------------------------------------------------------ Who really makes your laptop?

#11 lechu01

lechu01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 20 czerwiec 2008 - 19:25

Jeżeli kogoś jeszcze interesuje temat udostępniania drukarki fiskalnej w Subiekcie GT, to piszcie. Ostatnio "walczyłem" z tym tematem i udało mi się!!!
Leszek

#12 InsertExpert.pl

InsertExpert.pl

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 26 czerwiec 2008 - 10:01

Witam,

A w jakiej wersji subiekta występuje ten błąd?
Czy w czasie instalacji sterowników nie pojawił się żaden błąd?

Pozdrawiam RC

#13 franekxxx

franekxxx

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 lipiec 2008 - 17:48

lechu01 mnie bardzo interesuje jak zmusic do drukowania tych paragonow z pozionu komputera klienckiego. Proszę o odpowiedz (Paweł)

#14 lechu01

lechu01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 04 lipiec 2008 - 13:16

Widzę, że temat interesuje większą liczbę osób, wiec odpowiem na forum.
Aby zmusić drukarkę fiskalna Posnet Thermal do pracy w sieci z SubiektemGT trzeba wykonać kilka kroków:
  • Po pierwsze zarówno na serwerze jak i klientach musi być zainstalowany WinXP w wersji PROF (wersja Home odpada z racji "okrojonej" obsługi sieci). Prawdopodobnie może być też WIN2000Pro i Win2003Server, ale ja testowałem na XP Pro, więc co do tego systemu mam pewność!!
  • Po drugie instalujemy WinXP Pro w wersji z Service Pack 1
  • Po zainstalowaniu systemów konfigurujemy sieć tak aby komputery się "widziały".
  • Wyłączamy proste udostępnianie plików!!
  • Udostępniamy jakiś katalog na serwerze, aby udostępnianie zaczęło działać
  • Na obu komputerach zakładamy tego samego użytkownika z tym samym hasłem; jakieś hasło musi być, nie muże byc puste!!
  • Dopiero teraz przystępujemy do konfiguracji usługi DCOM według instrukcji InsERT-u
  • Teraz możemy zainstalować Service Pack 2, bo niektóre programy nie chcą się zainstalować na SP1 (np: SQL2005)
  • Musimy wyłączyć firewalla (lub odblokować odpowiednie porty), tak aby serwer SQL i usługa DCOM działały.
  • Teraz instalujemy SubiektaGT
  • Na samym końcu konfigurujemy aplikację DFM.exe według instrukcji InsERT-u.
Po tych wszystkich zabiegach (wykonanych w tej dokładniej kolejności) cieszymy się drukowaniem w sieci drukarki fiskalnej pracującej pod SubiektemGT :lol: .
Swoją drogą dla mnie jest "dziwne", że InsERT do tej pory nie zamieścił szczegółowej instrukcji jak to zrobić? Może ta tajemna wiedza jest zarezerwowana tylko dla autoryzowanych serwisantów Subiekta, którzy zapłacili "słone" pieniądze za szkolenie. Mi rozpracowanie tematu zajęło w sumie ok 12 godz (kilkakrotna instalacja systemów, oprogramowania, konfiguracja). Tematem zainteresowałem się dopiero, gdy jeden z moich klientów powiedział mi, że jakiś "serwisant Subiekta" próbował ustawić pracę w sieci, ale poległ po 2 dniach. Pomyślałem, że spróbuję. Lubie wyzwania. Sam kiedyś serwisowałem programy InsERT-u, ale odkąd weszła wersja Pakiet dla Windows dałem sobie spokój i teraz zajmuje się głównie Symfonią.
Swoją drogą, czytając wypowiedzi różnych ludzi w internecie spotkałem się z opinią, że udostępnianie drukarki fiskalnej w sieci pod Subiektem GT będzie działać tylko na Windowsie XP z SP1, bo: "InsERT wykorzystał jakąś lukę w oprogramowaniu Microsoft, która to luka została zlikwidowana w wersji SP2". Moim zdaniem nie jest to do końca prawda, tylko SP2 wprowadza dużo więcej zabezpieczeń i podejrzewam, że trzeba by w kilku jeszcze innych miejscach odblokować DCOM, żeby to zadziałało, a tego w instrukcji InsERT nie ma. Może ktoś spróbuje!
Jedyną rzeczą na którą brakło mi czasu (i trochę ochoty), to trzeba by ustalić jakie porty trzeba odblokować w firewallu, aby serwer SQL i udostępnianie drukarki fiskalnej w sieci działało. Może ktoś z Kolegów i Koleżanek "powalczy" z tym tematem i podzieli się na forum wynikami swojej pracy.
Powodzenia! Napiszcie, czy moje wskazówki okazały się pomocne i czy Wam się udało!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników