Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

SUBIEKT4 PLUS samouczek konfigurowania.

• Please log in to reply
100 replies to this topic

#61 midorr

midorr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 23 February 2007 - 10:02 AM

czesc
ktos sie orjentuje do jakiej wersji mam zainstalowac subiekt mega??
mam to na cd a wxczesniejsze na dyskietkach
musze instalowac po kolei wczesniejsze?czy tylko do wersji subiekt 4 plus??

jak to jest???

sory ze byc moze zadaje glupie pytanie ale nie mam pojecia
musze to zrobic teraz
zainstalowalem subiekt mega i jest to teraz wersja demo
co mam zrobic???

kto wie gdzie jest ten plik config.sys
serio nie wiem
masakra
co za gowno

#62 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 03 March 2007 - 00:50 AM

dzięki,już sobie wszystko ustawiłem,ale teraz powstał nowy problem,otóż po zatwierdzeniu transakcji czekam na wydruk faktury około 20,30 sekund,czy da się coś z tym zrobić czy subiekt i dosprn na xp-ku tak będzie działał?dzięki za pomoc,pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

Drugi komputer nie może mieć podłączonej drukarki do LPT. Ustawiasz w Subiekcie w opcjach drukarki LPT1 i drukuje od razu. :D
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#63 SQNik1

SQNik1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 03 March 2007 - 13:38 PM

kto wie gdzie jest ten plik config.sys

c:\config.sys - moze byc ukryty

#64 twardzikm

twardzikm

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 22 March 2007 - 23:16 PM

Witam mam subiekta 4 o ile sie nie myle i ostatnio kupilem sobie drukarke raczej urzadzenie wielofunkcyjne epson stylus dx6050 niestety subiekt nie drukuje mi na tej drukarce widzi jakiegos emulacja epson ale jak zaczynam drukwoac to wyskauje komunikat drukuj i sie tak jakby zwieszal bo nie da ssie z tego wyjsc i trzeba go brutalniej wylaczyc na wszytskich innych prgramach drukuje normalnie

#65 pikoxxl

pikoxxl

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 151 Postów:

Napisany 26 April 2007 - 13:55 PM

Witam :)

Ja mam takie pytanie czy jest inny sposób aby subiekt 4 pracował normalnie na Win-XP? bez żadnych problemów??
W tej chwili testuje Subiekta 4 na emulatorze dosa na systemie Win-XP jakoś nie jestem przekonany do tego emulatora a pozatym niemam możliwości sprawdzenia drukarek czy działają bo mam laptopa i niestety niemam lpt1.

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi. Dzięki z góry :)
J am what J am PC 286 -> PC 386 -> PC 486 -> Pentium I -> Pentum III -> Pentium 4 -> Acer trawelmate 2350 -> Maxdata Eco 4510 IW Sagem My-x 5-2 -> Nokia 6230i -> SE K750i -> Nokia 5310 xm

#66 styczen1

styczen1

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 49 Postów:

Napisany 27 April 2007 - 09:28 AM

Witam mam subiekta 4 o ile sie nie myle i ostatnio kupilem sobie drukarke raczej urzadzenie wielofunkcyjne epson stylus dx6050 niestety subiekt nie drukuje mi na tej drukarce widzi jakiegos emulacja epson ale jak zaczynam drukwoac to wyskauje komunikat drukuj i sie tak jakby zwieszal bo nie da ssie z tego wyjsc i trzeba go brutalniej wylaczyc na wszytskich innych prgramach drukuje normalnie

<{POST_SNAPBACK}>

Masz problem ta drukarke mozesz uzywac tylko po windowsem niestety subiekt jej nie obsluzy nie obsluguje on drukarek na potcie USB. :P
Huzar

#67 styczen1

styczen1

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 49 Postów:

Napisany 27 April 2007 - 09:33 AM

Witam :)

Ja mam takie pytanie czy jest inny sposób aby subiekt 4 pracował normalnie na Win-XP? bez żadnych problemów??
W tej chwili testuje Subiekta 4 na emulatorze dosa na systemie Win-XP jakoś nie jestem przekonany do tego emulatora a pozatym niemam możliwości sprawdzenia drukarek czy działają bo mam laptopa i niestety niemam lpt1.

Proszę o jakieś konkretne odpowiedzi. Dzięki z góry :)

<{POST_SNAPBACK}>

Po co ci subiekt na emulatorze.
Pod xp chodzi bez zadnych problemow. Niekiedy trzeba tylko wytlumaczyc gdzie jest port lpt a gdzie com.
Emator z linki wotpie zeby go obsluzyl.
Huzar

• Goście

Napisany 11 May 2007 - 14:27 PM

Witam mam problem z parametrem FILES podcza pracy w sieci
dwa kompy to win 98 se podczas jak jeden odpali pierwszy to drugi podczas odpalania ma komunikat ze za mała wartośc parametru files
zwiekszenie w configu nic nie daje. natomiast w sytuacji 98 i xp jest wszystko w ok programy działąją w sieci. Co to moze być za problem ?????

#69 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 11 May 2007 - 14:36 PM

Witam mam problem z parametrem FILES podcza pracy w sieci
dwa kompy to win 98 se podczas jak jeden odpali pierwszy to drugi podczas odpalania ma komunikat ze za mała wartośc parametru files
zwiekszenie w configu nic nie daje. natomiast w sytuacji 98 i xp jest wszystko w ok programy działąją w sieci. Co to moze być za problem ?????

<{POST_SNAPBACK}>

Uaktualnienie do SE jest problemem niestety.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

• Goście

Napisany 11 May 2007 - 22:14 PM

czyli co nie da się z tym nic zrobić??????

#71 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 11 May 2007 - 22:52 PM

z S4 mielismy w firmie problemy nierozwiązywalne z 98SE i XP. Z S5 nie ma problemów ze stabilnością, ale jest muł potworny.

• Goście

Napisany 22 May 2007 - 13:04 PM

Kilka razy został juz poruszany wydruku polskich znaków na win98 se.
W sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Może ktoś się wypowie.
U mnie sytuacja wygląda następująco:
na dosie przy ustawieniach drukarki panasonic na emulacja Epson port lp1 z konwersją na mazowie dziła wszystko git.
po wejściu do windowsa 98SE powstaje problem z wydrukiem polskich znaków.
Wydaje mi sie zę windows zmienia kodowanie mimo że wyremowałem wpisy z autoexec.bat
rem mode con codepage prepare=((852) C:\WINDOWS\COMMAND\ega.cpi)
rem mode con codepage select=852
rem keyb pl,,C:\WINDOWS\COMMAND\keybrd4.sysPATH=C:\SUBIEKT4\SYSTEM
a w config.sys wyremowałem
rem device=C:\WINDOWS\COMMAND\display.sys con=(ega,,1)
rem Country=048,852,C:\WINDOWS\COMMAND\country.sys

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to nich pisze.

#73 Telemachus

Telemachus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 20 July 2007 - 10:24 AM

Mam problem z Subiektem:
- komputer z Win98 SE PL
- Subiekt 4 MEGA PLUS

Problem:
W magazynie są towary, ale jak robię REMANENT to mam komunikat BRAK TOWARÓW

Co zrobiłem:
- Higiena -> Pierwsza pomoc
- Higiena -> Porządki
- Higiena -> Kontrola danych
- Higiena -> Odbudowa indeksów
- Procedura naprawcza uruchamiana plikiem Trmntr4.bat

Program dotychczas działał bez większych problemów.

Prosze o pomoc !!
Nocą nie widać cienia ...

#74 pol265

pol265

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 23 August 2007 - 14:05 PM

Witajcie

Jak obniżyć wydruk o ok 1cm tzn tak by drukarka drukowała niżej. Mam taki nadruk na papierze i nie chce go zadrukowywać. Wiem, że można ręcznie papier przekręcić ale potem czasem krzywo sie urywa...
A czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma jakieś lepsze, ładniejsze wzorce wydruków STD002.LAY bo te standardowe u mnie są za drobne i mało czytelne

pozdr

PS Subiekt 4 Mega, drukarka igłowa epson lx300 pod Win XP

#75 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 25 August 2007 - 19:02 PM

S4 w WIN XP to strata czasu (problemy ze stabilnością) mój szef ustawiał wydruki gdzieś w: "szef". Niestety ja tam nie mam dostępu zajmuję się tylko działaniem programu.

#76 pol265

pol265

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 28 August 2007 - 10:32 AM

Wichura to co proponujesz - przejść na S5?

Jeszcze mam taki problem: nie moge w Subiekcie drukować po sieci. Dam drukuj to albo sie wiesza, albo 'wydrukuje' ale drukarka ani nie drgnie. Mam ustawiony port LPT1 emulacja Epson. Poza tym w XP drukuje normalnie. ahaa oba kompy pracują pod XPkiem

#77 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 03 September 2007 - 07:25 AM

Po przejściu na Subiekta 5 stabilność systemu bardzo się zwiększyła, niestety producent zepsuł wiele rzeczy (najbardziej mnie wkurza, po błędnym wpisaniu kodu towaru nie można go poprawić, tylko trzeba wpisywać od nowa) program jest strasznie wolny w porównaniu z S4.

edit: Co do drukarki u mnie w autostarcie komputerów, bez drukarki mam plik z wpisaną komendą : net use lpt1: \\SERVER\DRUKARKA /persistent:yes

jest to plik TXT z zamienionym rozszerzeniem na BAT

#78 Cyjus

Cyjus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 18 November 2007 - 19:20 PM

Witam !

Wybaczcie, że zatruwam was kolejnym tematem dotyczącym subiekta, ale zwróciłem uwage że na tym forum znajduje się wiele porzytecznych odpowiedzi i mam nadzieje, że na mój problem również się znajdzie ( szukałem ale nie znalazłem jak narazie )

Porblem wygląda następująco:

3 dni temu ( w piątek ) zmieniłem komputer w firmie, i przeniosłem na niego subiekta 5 z poprzedniej jednostki. Wcześniej pracowałem na laptopie z windowsem XP i praktycznie nie bylo zadnych problemow lecz Subiekt strasznie zamulał co jednak troche przeszkadzało. Dlatego zakupiliśmy normalny komputer ( zwykły PC ) do firmy i zacząłem się bawić w przenoszenie subiekta. Zrobiłęm to w bardzo prosty i ograniczony sposób a mianowicie : Najpierw wgrałem subiekta 5 na nowego kompa, a pozniej by nie bawic sie w dearchiwizacje ani ponowne ustawienia drukarek, po prostu skopiwoalem katalog Subiekt5 ze starego kompa i wgrałem na nowego. I w gruncie rzeczy wszystko poszlo po mojej mysli - baza towarow i firm jest niezmieniona, drukarki pracuja jak nalezy i wszystko jest cacy poza jednym malym szczegolem. Co jakis czas program mi sie zawiesza nie reagujac na polecenia z klawiatury ani z myszki. Jedyna co moge zrobic to zminimalizowac subiekta i zamknąć go z pozycji windowsa. Dodam że pracuje na XP Service pack 2 , i mam dwu rdzeniowego procka ( jesli to ma jakies znaczenie ), Config NT mam dobrze ustawiony ( files = 220 ) i ogolnie wiekszosc ustawien podobnych jak na poprzendim komputerze ( znaczy sie - tak mi sie wydaje )

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomocną odpowiedź

Pozdrawiam

Cyjus

#79 lolka1

lolka1

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 32 Postów:

Napisany 22 November 2007 - 10:22 AM

Witam , wszystko się zgadza kol.@blackninja tylko że to jest Win XP , i mimo że się zrobi w właściwościach pełny ekran to tekst jest do połowy ekranu a reszta jest pusta,gdyby chodziło o win 98 to spoko . Dziekuję i proszę o informacje.

Witam, ja tez mam Xpeka i również miałam ten sam problem, właśnie prawy przycisk myszy, właściwości, opcje i pełny ekran i działa. Pozdrawiam. Jola

#80 GośćZbyszek_xp_*

GośćZbyszek_xp_*
  • Goście

Napisany 19 January 2008 - 14:18 PM

Witam. Mam trzy problemy. dotyczące Subiekta 4 Mega

W firmie są dwa komputery połączone ze sobą.
Serwer ma Win 98 se. Do niego jest podłączone drukarka igłowa Epson 300
Klient ma Win XP uruchamianego w całości z serwera.

Pierwsza sprawa dotyczy polskich znaków. Kiedy uruchomię Subiekta na serwerze (Win98se) w trybie "tylko wiersz poleceń" drukarka igłowa drukuje tak jak powinna wszystkie polskie znaki. Natomiast jeśli uruchomię Subiekta pod Windowsem to zamiast polskich znaków są krzaczki.

Drugi problem mianowicie Subiekt uruchomiony na Kliencie (win xp) nie chce nic drukować. Zawiesza sie przy próbach. Natomiast jeśli drukuje zwykłe dokumenty (Word itp....) nie mam żadnych problemów.

Trzeci to kwestia wielkości czcionek i kolorów Subiekta.
Szef jest przyzwyczajony do uruchamiania Subiekta na serwerze w trybie "tylko wiersz poleceń" - tam tło jest niebieski a czcionki stosunkowo duże.
Jeśli ten sam Subiekt zostanie uruchomiony w trybie "Normalny" to tło się zmienia na czarne.
Zaś Subiekt na kliencie (Win XP) uruchomiony w pełnym ekranie ma bardzo małe czcionki. Próbowałem zmieniać je we właściwościach skrótu ale jak by program nie reagował na te zmiany.

Bardzo proszę o pomoc.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników