Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

SUBIEKT4 PLUS samouczek konfigurowania.

• Please log in to reply
100 replies to this topic

#41 zawodnik1989

zawodnik1989

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 19:18

Witam

Poszukuje pomocy w skonfigurowaniu sieci w subiekt 5.

Siec dziala poprawnie i subiekt tez, ale chcialbym przyspieszyc subiekta konfigurujac go w sposob taki zeby pobieral tylko z serwera dane(podmioty) gdyz teraz jest uruchamiany na komputerze z serwera i wszystkie kody przechodza przez siec. Slyszlem ze mozna to ominac i pobierac tylko z serwera dane.

Probowalem utworzyc plik w systemie subiekta s4dir.txt i podalem zmapowana sciezke ale to nie dziala.

Wiec prosze o przeslanie jakis skazowek jak mam to zrobic gdzie co utworzyc, dopisac, ustawic??

#42 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6393 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 17:51

Probowalem utworzyc plik w systemie subiekta s4dir.txt i podalem zmapowana sciezke ale to nie dziala.

Jak tak zrobisz to co sie dzieje?

#43 zawodnik1989

zawodnik1989

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 29 listopad 2006 - 21:37

Jak tak zrobisz to co sie dzieje?

<{POST_SNAPBACK}>

Nic sie nie dzieje nie ma to zadnego znaczenia wydaje mi sie ze trzeba gdzies jeszcze dopisac jakas sciezke...??
Jesli sie na tym znasz to napisz do mnie na gg: 2463163 bo tak za długo to trwa.

Pozdrawiam

#44 qbon_ZOO

qbon_ZOO

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 21 grudzień 2006 - 17:32

Witam!

Wiem, ze moj problem jest dosc prozaiczny ale jestem laikiem i nie wiem jak to zrobić.

Otóż nie mogę uruchomic subiekta w trybie pełnoekranowym w win xp. nawet recznie nie moge go rozciagnac i ekran subiekta jest maly przez co nie moge na nim normalnie pracowac.

Z góry dzieki za poradę.

Wesołych Świąt!

Pozdrawiam!

#45 liliputek

liliputek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 06 styczeń 2007 - 21:22

Witam ,Dosiego Roku ,mam taki sam problem co kolega @qbon_ZOO , może któryś z kolegów pomoże .Dziekuję

#46 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 09 styczeń 2007 - 17:04

klikamy na ikonkę subiekta prawym w myszce , wybieramy właściwości, opcje i zaznaczamy opcje wyświetlania pełny ekran.

#47 liliputek

liliputek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 10 styczeń 2007 - 20:24

Witam , wszystko się zgadza kol.@blackninja tylko że to jest Win XP , i mimo że się zrobi w właściwościach pełny ekran to tekst jest do połowy ekranu a reszta jest pusta,gdyby chodziło o win 98 to spoko . Dziekuję i proszę o informacje.

#48 kchodowicz

kchodowicz

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 styczeń 2007 - 21:26

Witam!
Wdrażałem nowy komputer w biurze. Zainstalowałem Win ME, sterowniki, wordy, nie wordy, drukarki, no i subiekta. Wyłączyłem buforowanie dokumentów dla drukarki igłowej (używanej przez w/w program). Został mi jeden problem, dla którego nie mogę znaleźć rozwiązania - tekst jest przez drukarkę rozciągany (jakby powiększany) i zajmuje półtorej strony na składance (na innym komputerze przy tej samej drukarce mieści się na jednej stronie), a dodatkowo jest rozciągnięty i "wyłazi" na prawy margines (pasek z napisem oryginał/kopia). Czy to problem ustawień drukarki w windowsie, czy samego Subiekta? Czy ktoś wie, jak temu zaradzić?

Jeśli zaś chodzi o pełny ekran w winXP, to powinna zadziałać kombinacja Alt+Enter.

#49 slawkob

slawkob

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 11 styczeń 2007 - 23:30

Witam

Poszukuje pomocy w skonfigurowaniu sieci w subiekt 5.

Siec dziala poprawnie i subiekt tez, ale chcialbym przyspieszyc subiekta konfigurujac go w sposob taki zeby pobieral tylko z serwera dane(podmioty) gdyz teraz jest uruchamiany na komputerze z serwera i wszystkie kody przechodza przez siec. Slyszlem ze mozna to ominac i pobierac tylko z serwera dane.

Wiec prosze o przeslanie jakis skazowek jak mam to zrobic gdzie co utworzyc, dopisac, ustawic??

<{POST_SNAPBACK}>

witam. piszesz ze masz subiekta 5 , może trzeba s5dir.txt zrobić

#50 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 13 styczeń 2007 - 11:42

liliputek mam subiekta i winxp, działa, co jeszcze więcej mam Ci napisać.

#51 SQNik1

SQNik1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 19 styczeń 2007 - 12:39

Witam.
Bardzo dobry pomysl z tym przykładem konfiguracji. Bardzo przydatne, ale mam nastepujące pytanie. Czy nie da sie nic zrobic by drukarka podłączona pod LPT2 nie mogła drukować szybciej ? Czym spowodowane jest to opoznienie?

Pozdrawiam

#52 lady59

lady59

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 05 luty 2007 - 21:09

Ja mam następujący problem.
2 pecety. 2 win XP. na jednym subiekt win. wer.1.8 - biega bez zarzutu. na drugim czysty subiekt (bez zadnych ustawien i baz) te 2 pecety połaczone w sieć po kabelku . sieć i net chodzi cacy. a me pytanie to:
jak mam skonfugurować subiekta lub oba subkiekty by jeden z nich był serwerem a drugi terminalem? (dlatego na tym drugim zainstalowałem tylko sam program subiekt bez przenoszenia danych - ale nie wiem czy tak powinno być. prosiłbym o instrukcje co i jak by subiekt hulał pod tej sieci.
dzieki :blush:

#53 robertfra

robertfra

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 13 luty 2007 - 17:12

Witam.
Ja mam pytanie z innej beczki czy można sprawidzć w subiekcie 4 jakie jest hasło szefa, chciałbym przetestowac przeniesc dane do wersji pod windows i zawsze mnie pyta o hasło "szef" wyprubowałem już wszyskie jakie przyszly mi do głowy ktore mogliśmy wprowadzić ale ciągle nie wiemy jakie.
Pozdrawiam dziekuje za pomoc.

• Goście

Napisany 13 luty 2007 - 17:33

<p>5. W każdym z komputerów korzystających z serwera, robimy skrót w zależności pod jaką literą zamapowaliśmy dysk serwera, może to być np.:  S:SUBIEKT4SYSTEMS4.BAT <p>6. Serwer powinien mieć zainstalowany WIN95-98SE, a pozostałe mogą mieć WINME i WINXP <p>
7. Pamiętajcie żeby zawsze odpalić Subiekta najpierw na serwerze, dopiero potem na hostach

<{POST_SNAPBACK}>

Z moich doświadczeń wynikają następujące rzeczy:

Lepiej na serwerze mieć XP/2K, wtedy nie trzeba się martwić sposób dostępu do plików (inny niż w 98) i kolejność odpalania subiekta.
Aby program działał szybciej można mieć subiekta na swoim dysku, a w katalogu system plik tekstowy o nazwie s4dir.txt (lub s5dir.txt) z zawartościa: X:\SUBIEKT4\
gdzie X oznacza listerkę dysku, z którą zamapowaliśmy dysk z Subiektem na serwerze.

#55 tomasz11xx

tomasz11xx

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 17 luty 2007 - 22:56

witam,ja mam problem dotyczący drukarki,czy subiekt 4 obsługuje drukarki atramentowe podłączone przez port usb,np. HP?z góry wielkie dzięki

#56 okraglinek

okraglinek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 17 luty 2007 - 23:59

Witajcie. Ja ma problem z Subiektem4 i WindowsemXP. Mam niby wszystko poustawio=ane jak sugerujecie we wczesniejszych postach, a Subiekt zawiesza sie podczas pracy (robi to w losowo wybranych momentach - przy logowaniu,przy wpisywaniu faktury,przy wyjsciu) nie ma tez reguly czasowej kiedy nastepuje zwis.Musze Alt Tabez wyjsc do Windowsa i zamknac Subiekta. Co moze byc przyczyna? Mam XP HE SP2 (legalny) - czy wine moze ponosic windows Home? Czy moze dysk SATA? Nie mam pojecia. Wszelkie sugestje baaardzo mile widziane i stawiam wszystkim :kufel:

#57 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 19 luty 2007 - 17:25

tomasz11xx sciągnij sobie prosty programik dosprn

#58 tomasz11xx

tomasz11xx

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 19 luty 2007 - 21:34

dzięki blackninja ale nie drukuje mi polskich znaków,jak mogę to ustawić?i jeszcze jedno,byłbym wdzięczny jakbyś mi napisał jak mam ustawić parametry drukarka w subiekcie,jaką wybrać drukarkę,jaki port,itd.,ja ustawiłem emulacja epson,i drukarkę podłącz do -lpt1,podczas wydruku powiedzmy paragonu,drukarka 3 razy zatrzymuje mi się po czym znów drukuje,co ustawiłem źle?
z góry dzięki

#59 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 21 luty 2007 - 11:43

Polskie litery:
http://polska.dosprn.com/faq_pl.htm

Co do ustawień to popróbuj, kombinacji jest niewiele.

#60 tomasz11xx

tomasz11xx

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 21 luty 2007 - 19:59

dzięki,już sobie wszystko ustawiłem,ale teraz powstał nowy problem,otóż po zatwierdzeniu transakcji czekam na wydruk faktury około 20,30 sekund,czy da się coś z tym zrobić czy subiekt i dosprn na xp-ku tak będzie działał?dzięki za pomoc,pozdrawiam

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników