Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

SPDIF zestaw 5.1

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 Gośćubique0_*

Gośćubique0_*
  • Goście

Napisany 22 maj 2007 - 13:10

Nie słyszałem żeby można było przesłać cyfrowy sygnał przez RCA. Brat ma kartę dźwiękową Trust i tam jest znów taki "myk", że optyczne i coaxialne wyjście podaje jedynie sygnał stereo... cyfrowy jest ale daje tylko dwa kanały.

Laptop z SPDIF z ampli połączyć można (w przypadku wyjścia optycznego) kabelkiem, który z jednej strony ma typową wtyczkę jak w kablach optycznych
Dodaj obrazek
a z drugiej mini-jack, ale ze świecącym "dziobem" ;)
Dodaj obrazek
Karty dźwiękowe mają też czasem możliwość puszczenia dźwięku DD, czy DTS po analogu. Wtedy każde dwa kanały (front L+R, surround L+R, centralny+subwoofer) wychodzą jednym, zwykłaym mini-jack'iem, a do ampli podłączane są właśnie RCA.

#22 grad12

grad12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 06 czerwiec 2007 - 16:37

jesli chodzi o spdif to tutaj znajdziesz dosc duzo informacji: www.spdif.pl.

#23 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 07 czerwiec 2007 - 10:08

Wszystko wydaje się proste i niewątpliwie takie jest i być powinno. Tym bardziej nie wiem, dlaczego nie mogę podłączyć swojego laptopa w ten sposób. Na karcie ustawiam wyjście cyfrowe, a pomimo to suwak w regulacji głośności pozostaje szary (nieaktywny). Wchodzę też w ustawienia AC3, ale tam jest dość sporo opcji i nie bardzo wiem, co musi być zaznaczone, aby wszystko było OK.
Może to amplituner nie jest przystosowany, żeby odebrać sygnał...? Czy ktoś z was podłączał kompa do Pioneera? Jeśli tak, to jak konfigurowaliście amplituner?
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#24 grad12

grad12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 07 lipiec 2007 - 23:18

A jesteś pewny że na pewno wszystko dobrze podłączyłeś ?
Wyłączyłeś np. dekodowanie Dolby Digital w karcie ?
poczytaj: http://spdif.pl/spdif-faq.htm

Suwakiem głośniości raczej sie nie przejmuj.
Jakie opcje masz w AC3 ?

#25 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 08 lipiec 2007 - 11:47

Dzięki za zainteresowanie, Grad.
Otóż właśnie może być kłopot z podłączeniem, a mianowicie chyba użyłem złego kabla. Niedługo kupię kabel jack optyczny <> TOS. Wtedy okaże się, czy wszystko jest jak należy :) A po konsultacji z innymi jestem prawie przekonany, że tu tkwi problem.

A co opcji SPDIF w AC3 to dla mnie niektóre z nich są zupełnie niejasne. Ale myślę, że jak w końcu będzie działało SPDIF, to trochę się nimi pobawię i wszystko zrobi się jaśniejsze ;)
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#26 pluskwa86

pluskwa86

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 08 lipiec 2007 - 23:54

Witam
ma maly problem z podlaczeniem kina domowego Samsung ht x 30r do komputera

przy kompie mam coaxial s/pdir a przy kinie mam optical a zalezy mi na dzwieku 5.1 z kompa
jaki mam wybrac kabel albo jak to zrobic aby to wszystko dzialalo bo z tego co wiem to sa zupelnie inne wejscia chociasz moge sie mylic dla tego prosze o pomoc

Edit
dodam jeszcze ze kino domowe ma takie Wejścia / wyjścia

Wbudowany czytnik kart pamięci nie
Złącze USB 1.0 nie
Złącze USB 1.1 nie
Złącze USB 2.0 1
Liczba złączy EURO ( SCART ) 1
Złącze EURO RGB 1
Cyfrowe wyjście HDMI 1
Cyfrowe wejście HDMI nie
Cyfrowe wyjście DVI nie
Cyfrowe wejście DVI nie
Cyfrowe wyjście koaksjalne nie
Cyfrowe wejście koaksjalne nie
Cyfrowe wyjście optyczne nie
Cyfrowe wejście optyczne nie
Wyjście komponentowe 1
Wejście komponentowe nie
Wyjście kompozytowe 1
Wejście kompozytowe nie
Wyjście S-video nie
Wejście S-video nie
Liczba wyjść liniowych audio nie
Liczba wejść liniowych audio 2
Cyfrowe wejście DV nie
Wyjście „pre out” do podłączenia zewnętrznego dekodera nie
Wejście mikrofonowe nie
Wejście wielokanałowe nie
Wyjście słuchawkowe tak

#27 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 09 lipiec 2007 - 13:11

Piszesz, że masz wejście optyczne w KD, a poniżej w opisie wejść/wyjść jest, jak wół, że takiego wejścia nie masz!

Cyfrowe wyjście koaksjalne nie
Cyfrowe wejście koaksjalne nie
Cyfrowe wyjście optyczne nie
Cyfrowe wejście optyczne nie

Więc nie rozumiem o jakim wejściu optycznym piszesz. Daj ewentualnie linka ze zdjęciem tego Samsunga, gdzie będzie widać to wejście, które masz na myśli.

#28 pluskwa86

pluskwa86

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 09 lipiec 2007 - 21:24

nie wiem jak to dokdadnie jest ale z tego co pisze w instrukcji to jest optyczne wejscie
screen z instrukcji obslogi
Dodaj obrazek
ale moge sie mylic :P

#29 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 09 lipiec 2007 - 22:07

Jeśli na karcie muzycznej masz wyjście cyfrowe SPDIF coaxialne a w KD masz wejście cyfrowe optyczne to nie jestem pewien, czy można to w ten sposób podłączyć.... Nawet gdyby istniała przejściówka RCA> TOSLINK. Przydałaby się wiedza kogoś lepiej obeznanego :)

#30 pluskwa86

pluskwa86

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 09 lipiec 2007 - 22:13

no to moze znacie jakas dobra tania karte muzyczna z TOSLINK'em :) wiem ze slawa dobra i tania sie wykluczaja :P ale ja znajduje tylko creativy za powyzej 200 zl a to lekka przesada :(

#31 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 09 lipiec 2007 - 23:13

Pluskwa, ja nie jestem wyrocznią :) Być może jest jakaś możliwość, aby podłączyć kartę, którą masz z KD. Jednak raczej jestem sceptyczny w tej kwestii.
Jeśli chciałbyś nową kartę muzyczną, to nie musi ona mieć koniecznie wyjścia TOSLINK. Jest też alternatywa, żeby karta miała wyjście jack optyczny 3,5 mm i z tego gniazda po włączeniu SPDIF będzie świeciło czerwone światełko (laser :) ). Tak jest u mnie i właśnie jestem na etapie poszukiwania/kupowania kabla. To kabel taki jak np. ten http://sklep.rms.pl/...prolink-hq-1-5m

#32 pluskwa86

pluskwa86

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 09:07

a mozna wiedziec jaka masz karte muzyczna??

#33 domelsnake

domelsnake

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 10 lipiec 2007 - 16:42

Witam! Mam maly problemik z podpieciem do swojego laptopa zestawu glosnikow 5.1

Laptop w karcie muzycznej posiada 3 wejscia 3,5 maly jack (SPDIF, wejscie na sluchawki oraz wejscie na mikrofon). Jesli chce podpiac sluchawki podpinam do wyjscia SPDIF poniewaz przez wyjscie sluchawkowe nie dziala. Szukalem w ustawieniach karty ale nie znalazlem zeby bylo wylaczone. Zestaw 5.1 Logitech posiada 3 wtyczki 3,5 maly jack (zielona, pomaranczowa oraz czarna). Podpieta mam tylko zielona do gniazda SPDIF w laptopie i graja mi tylko 2 przednie glosniki i tuba. Czy jest mozliwosc podpiecia reszty??tak zeby gralo wszystko??Jesli tak to jak to zrobic i do czego podpiac? Najlepiej pisac na gg 6358132.

Prosze o odpowiedz i z gory dzieki

#34 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 17 lipiec 2007 - 11:45

a mozna wiedziec jaka masz karte muzyczna??

Cześć! Przepraszam za zwłokę, ale w międzyczasie byłem na Grunwaldzie i na dwudniowej imprezce za miastem :) Ów problem opisany jest też w założonym przeze mnie wątku tutaj. Karta zintegrowana z płytą główną w laptopie Asus - Realtek AC'97.

#35 akuuu

akuuu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 26 luty 2008 - 23:59

Witam! Mam maly problemik z podpieciem do swojego laptopa zestawu glosnikow 5.1

Laptop w karcie muzycznej posiada 3 wejscia 3,5 maly jack (SPDIF, wejscie na sluchawki oraz wejscie na mikrofon). Jesli chce podpiac sluchawki podpinam do wyjscia SPDIF poniewaz przez wyjscie sluchawkowe nie dziala. Szukalem w ustawieniach karty ale nie znalazlem zeby bylo wylaczone. Zestaw 5.1 Logitech posiada 3 wtyczki 3,5 maly jack (zielona, pomaranczowa oraz czarna). Podpieta mam tylko zielona do gniazda SPDIF w laptopie i graja mi tylko 2 przednie glosniki i tuba. Czy jest mozliwosc podpiecia reszty??tak zeby gralo wszystko??Jesli tak to jak to zrobic i do czego podpiac? Najlepiej pisac na gg 6358132.

Prosze o odpowiedz i z gory dzieki

mam to samo tylko że zamiast wejscia na słuchawki mam wejscie spdif/słuchawki + wejscie Line In + wejscie mikrofonowe. Dołączam sie do prośby o odpowiedz/rozwiązanie :D

EDIT:

okazało się że mam wyjście spdif optyczne na mini jacku, znalazłem taki kabel np tu http://allegro.pl/it...al_hq_1_5m.html problem tym razem polega na tym jak to podłaczyć do moich głosników (mam takie http://www.dzikie.ne...=genius_sw51_ht ) czy istnieje jakis przetwornik cyfrowo analogowy który rozdziela sygnał optyczny na 5.1 (6 kanałów) ?? do głośników mam jedynie specjalne wejście geniusa AC-3 http://www.dzikie.ne...51_ht/big/9.jpg lub wejscie AC-3 na 6 chinchy http://www.dzikie.ne...s_sw51_ht/8.jpg . Jeśli ktos ma pomysł jak to połączyc to prosze o pomoc.

#36 akuuu

akuuu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 04 marzec 2008 - 18:21

nikt nie potrafi pomóc w moim problemie?

#37 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 04 marzec 2008 - 19:34

Hmm... Czegoś nie rozumiem - może coś przegapiłem. Ale czy Ty chcesz podłączyć kabel optyczny bezpośrednio do głośników...? Kabel optyczny wtyka się w wejście optyczne w amplitunerze, a nie w głośnikach. A głośniki podłącza się do wzmacniacza/amplitunera.

Powyższe rozwiązanie jest rozwiązaniem standardowym przy użyciu kabla optycznego jack 3,5mm<->TOSLINK. Doczytałem się na stronie tych głośników, że powinna być jakaś przejściówka G9 PIN do trzech wtyczek Jack 3,5 mm (do karty dźwiękowej 5.1), która umożliwia podłączenie głośników do komputera. Sęk w tym, że w takim przypadku potrzebna by była karta dźwiękowa posiadająca owe 3 wejścia 3,5mm jack. I nie są to jacki optyczne. W przypadku karty dźwiękowej w laptopie sprawa jest trochę inna, bo do tego wyjścia SPDIF jest potrzebny kabel, który wymieniłeś.

#38 akuuu

akuuu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 04 marzec 2008 - 19:37

nie no to to wiedziałem, chodzi mi oto czy jest jakiś przetwornik cyfrowo analogowy który rozdziela z optycznego na 6 kanałów... tańszy niż ampla bo narazie nie mam możliwości kupić ampli najtańszej nawet

#39 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 04 marzec 2008 - 19:59

Niestety nic mi nie wiadomo na temat takiej przejściówki. Być może coś takiego istnieje, ale przeglądając oferty różnych sklepów, nie natknąłem się nigdy na coś takiego. Jeśli nie chcesz kupować ampli, a nie znajdzie się żaden tego typu przetwornik, to zawsze można pomyśleć o jakiejś zewnętrznej karcie muzycznej do laptopa (nawet używanej).

#40 Features

Features

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 styczeń 2009 - 01:32

Witam,
mam pewien problem posiadam laptopa Dell vostro 1500. Laptop ten posiada wyjście spdif ale poprzez wyjście s-video i z tego co czytałem są adaptery do tego wyjścia:
Kliknij tutaj!

Kurcze tylko nigdzie nie umiem tego znaleźć by szło to kupić w Polsce. Znalazłem nawet niby jakiś opis jak to działa lecz troszkę tego nie rozumiem. Kliknij tutaj!

POMOCY

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników