Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie komputera do telewizora.

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 dombek2008

dombek2008

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 13 February 2008 - 23:51 PM

No właśnie nie wiem. Skoro ten Goldstar a/ jest telewizorem kolorowym, b/ ma wejście euro(scart) tzn. ze cos powinno dac sie zrobic (po cos to euro jest; skoro tradycyjne video vhs na nim kiedys dzialalo poprawnie jesli chodzi o wyswietlanie kolorow, to kwestia jest tylko sprzetowa - jak zamienic sygnal z peceta na czytelny dla telewizora jako VHS) ;)
Poczytalem troche tutaj:
http://felektr.katal...lewizja-f3.html
tylko, ze nie jestem elektronikiem i nie wiem, jak zastosowanie sie do zamieszczonych tam porad wplynie na skutek - a niestety jestem typem niecierpliwym i chcialbym od razu za pierwszym razem dokonac przerobki, ktora bedzie skuteczna.

Pozdrawiam

#22 dombek2008

dombek2008

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 27 February 2008 - 23:04 PM

heh miałem do czynienia z marka goldstar i próbowałem podłączyć TV do kompa i również było bez koloru, więc podejrzewam, że nic z tym nie zrobisz :)

No i wystarczyło pogrzebać po forach i operacja okazała się (jak zwykle) bardzo prosta.

1. Znalazłem sklep z częściami elektronicznymi i zakupiłem kondensator niskonapięciowy 470 pF (wystarczy każdy powyżej 0,7 V wg informacji sprzedawcy)
2. Rozkręciłem wtyczkę euro (SCART)
3. Obciąłem zbyt długie nóżki kondensatora
4. Jedną nóżkę przylutowałem do pinu 15 a drugą do pinu 20 wtyczki euro - w ten sposób połączyłem rozdzieloną masę luminancji z chrominancją (piny są numerowane na samej wtyczce; w razie braku numeracji można ją znaleźć na rysunkach wielu stronach w necie dotyczących podłączania TV do PC)
5. Uruchomiłem komputer
6. Poszedłem do drugiego pokoju, w którym stoi telewizor (przez dziurę w ścianie połączony kabelkiem z kompem) i z nadzieją, że nie będę musiał co chwilę biegać z pokoju do pokoju włączyłem TV na kanale AV
7. Z ulgą uśmiechnąłem się widząc na TV kolorowy pulpit komputera.

Przy okazji porady dla tych, którzy borykają się z problemami wyświetlania tego i owego z komputera na telewizorze:
1. Tryb "klon" (przynajmniej w karcie GF6) daje nam odwzorowanie tego, co widać i co dzieje się na monitorze kompa. Czyli moja kobieta w pokoju z telewizorem widziała na jego ekranie ruchy myszki, otwieranie okien itp. wszystko, co robiłem w pokoju "komputerowym" ;)
2. Tryb "DualView" w ustawieniu Monitor + Telewizor (czyli monitor jako ekran podstawowy, TV jako pomocniczy) - na ekranie TV widać tylko goły pulpit bez ikon, w dodatku obcięty - to efekt ustawienia innej rozdzielczości dla TV niż dla kompa. Na kompie mam 1024x768, dla TV ustawiłem 800x600. W tym trybie po uruchomieniu odtwarzacza (w moim przypadku: SubEdit), niezależnie od tego, czy był on w trybie pełnoekranowym, czy w zmniejszonym oknie, czy zminimalizowany do paska zadań - moja kobieta oglądała sobie na TV film w trybie pełnoekranowym, podczas gdy ja sobie robiłem inne rzeczy na kompie.
3. Ważne - odświeżanie dla TV ustawiłem na 60 MHz, podczas gdy dla monitora PC jest na 115 MHz. Zbyt wysoka wartosć odświeżania ekranu TV powodowała "pływanie" fragmentów ekranu, migotanie kolorów itp.

Tak więc nawet kilkunastoletni Goldstar okazał się być wystarczającym sprzętem do uzyskania dwóch niezależnych obrazów z jednego kompa.

Pozdrawiam

#23 zyzia

zyzia

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 28 February 2008 - 13:18 PM

Witam Was wszystkich ..ja natomiast mam bardzo dziwny problem…siedziałam nad tym ze 3 godziny ,siedziały jeszcze 2 osoby i nic…
Mam karte invidie…wczensiej mialam monitor stary i podłączyłam go do telewizora svhs-chinche…wszystko Gralo –ogladalam filmy,zdjęcia ..clone super-zadnych zarzutow…
Z czasem zmienilam monitor na plaski i nie mogę za Chiny ludowe zmienic ustawien tak żeby było ok…tzn.wyswietla mi się pulpit na TV-sa kolory …ale krece w rozzna strone rozdzielczościami i nic..na kompie ok. – na TV albo za Duzy pulpit i mi nie ogarnie wszystkiego …albo w innych ustawieniach dual itd…mam poobcinana tapete i nie mam ikon..nie mam pojecia co z tym zrobic –w czym jest problem?:/
Ustawialam rozdzielczości na wszystkie sposoby – z tego co sobie przypominam (bo dalam sobie już spokoj po jakims czasie) to nawet mi się sam przestawiala rozdzielczość,albo nie mogłam jej ustawic na TV bo cos blokowalo..odinstalowalam tez sterowniki i na nowo zainstalowałam i dalej nic …w czym sek? Jesteście spece?:)

Pozdrawiam Gabi

#24 dominkus5

dominkus5

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 21 February 2009 - 15:00 PM

witam
mój problem jest następujący: chcę podłączyć komputer do telewizora za pomocą dvd to z komputera wychodze wyjściem s-video do dvd a później kablem euro euro do telewizora i pokazuje mi się tylko ten obraz od dvd z jego nazwa itp. nie mam możliwości przełączania na nim. Karta graficzna: radeon x1650, niestety w telewizorze mam tylko wejście na kabel euro euro.

Innym razem kupiłem kabel gdzie jest z jednej strony wyjście euro euro a z drugiej s-vidoe oraz jack. Obraz normalnie wyświetlało tylko że był czarno biały i nie mogłem nigdzie tego zmienić. Ma ktoś jakiś pomysł żeby obraz był kolorowy? Grafika: radeon x1650

może ktoś mi jakoś pomóc??????????

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników