Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie komputera do telewizora.

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Birolone

Birolone

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 12 marzec 2007 - 20:41

Witam,
Poczytałem posty na forum, popróbowałem i nadal nie mogę dać sobie rady z podłączeniem kompa i odtwarzaniem filmów na TV.
Mam:
- karta grafiki: Radeon 8500 Pro 64 MV DVI + tv-out
Wyjścia: D-Sub - podłączony monitor CRT Mitsubishi Diamond Pro 740 SB
Wyjście DVI-I - wyjście wolne
Wyjście wideo (tv-out) - wyjście jest okrągłe koloru czrnego. Myślę, że to
wyjście S-Video
- telewizor THOMSON 14MG135
Gniazdo SCART - podłączony magnetowid
Gniazdo CINCH (białe) - wejście audio
Gniazdo CINCH (żółte) - wejście video
Gniazdo słuchawkowe (Jack)
Do tej chwili zrobiłem tak:
1) Do okrągłego wyjścia S-Video w karcie grafiki włożyłem przejsciówkę S-Video-Cinch i za pomocą kabla cinch-cinch (dwie końcówki żółte) połączyłem się z TV (żółta końcówkę Cincha włożyłem do żółtego gniazda cinch w TV).
2) Wszedłem do właściwości ekranu i ustawien monitorów (karta grafiki ma taką możliwość). Drugi monitor ustawiłem na 60 Hz i rozdzielczość na 800x600 pikseli. Nie wiem tylko gdzie sie ustawia tryb PAL.
3) na ekranie TV pojawił się obraz pulpitu komputera jednak bez żadnych ikon.
4) Uruchomiłem odtwarzacz Media Player Classic i ... nic. Ani obrazu ani głosu.
Film jest odtwarzany tylko na monitorze komputera nie w telewizorze.

Nie wiem co robię nie tak. Może nie te kable. Mam jeszcze takie kable:
1) jeden koniec jest typu jack (chyba do gniazda audio) - drugi koniec to dwie końcówki cinch: żółta i czarna.
2) jeden koniec wtyczka okragła czarna (ma 9 bolcy ułożonych w trzech rzędach 3-4-2 - drugi koniec kabla to cztery końcówki: jedna czarna półokrągła do wpięcia czarnej wtyczki z czterema bolcami; trzy końcówki (czerwona, żółta, biała) do wpięcia końcówek typu cinch.
3) jeden koniec kabla to czarna półokrągła wtyczka z 7 bolcami ułożonymi w dwóch rzędach 4-3 - drugi koniec kabla to czarna półokrągła wtyczka z czterema bolcami 2-2 (dwie pary) ułożonymi naprzeciwko siebie oraz żółta koncówka typu cinch.
4) jeden i drugi koniec kabla ma zamontowaną okrągłą wtyczkę z czterema bolcami 2-2 (dwie pary) ułożonymi naprzeciwko siebie.

Czy znajdzie się ktoś kto ma dużo cierpliwości i powie mi krok po kroku co mam zrobić aby odtwarzać film na TV ? :(
Pozdrawiam
Birolone

• Goście

Napisany 12 marzec 2007 - 22:09

Czesc
ja mam tak podłączone

wyjscie z karty graficznej svideo podłączyłem do euro telewizora.
na monitorze samsung mam obraz z ikonami a na telewizorze bez ikon.

jezeli oglądam film na tv to przeciągam odtwarzacz na telewizor ,myszka musi sie pojawiac na telewizorze poniewarz to jest tak jakby poszeżony monitor, mycha do krańca monitora i dalej aż sie pojawi na telewizorze.
dalej zobaczymy.........

#3 Birolone

Birolone

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 marzec 2007 - 07:56

Witam,
podłączenie kompa z TV przez euro (SCART) nie wchodzi w rachubę bo do tego wejścia mam podłączony magnetowid.
Pozdrawiam

• Goście

Napisany 13 marzec 2007 - 08:00

to magnetowid przepnij na chinch a komputer pod euro i jeszcze jedno telewizor musi mieć możliwość odbioru sygnału svhs

#5 Birolone

Birolone

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 marzec 2007 - 10:48

Ale, ja chcę pozostać przy podpięciu magnetowidu pod SCART. Jeżeli przepnę magnetowid pod cinche to znowu muszę kupić kabel aby podpiąć kompa pod SCART.
Czy rzeczywiście nie mogę podpiąć kompa do TV za pomocą wejść cinch video i audio, które są w TV ?

• Goście

Napisany 13 marzec 2007 - 11:15

weź instrukcje o swojego telewizora i poczytaj o gniazdach wejściowych telewizora.
które wejścia pozwalaja na podpięcie sygnału svhs.

#7 Birolone

Birolone

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 19 marzec 2007 - 13:55

Dzieki za rady, ale zrobiłem po swojemu. Kablem cinch - cinch podłączyłem kartę grafiki do wejścia video w TV i kablem mini jack - cinch podłączyłem głośniki komputerowe do wejścia audio w TV. W ustawieniach karty grafiki ustawiłem odtwarzanie obrazu na monitor i TV (klonowanie) i .... wszystko działa.
Film odtwarzam na monitorze i w TV, ale "steruję" filmem oczywiście tylko na monitorze.
Jakie to wszystko proste ....

Pozdr

Birol

• Goście

Napisany 19 marzec 2007 - 18:08

Gratulacje

ustawiając

Tryb zwielokrotniny dual view na telewizorze powinno uzyskać sie ekran z monitora ale bez ikon tzn pulpit rozszezony, korzystając z komputera film mozesz oglądac na telewizorze a druga osoba moze korzystac z komputera.

ale to już ciekawostkapozdrawiam

#9 GośćNijel82_*

GośćNijel82_*
  • Goście

Napisany 20 marzec 2007 - 20:45

Szanowni Państwo,

Potrzebuję waszej pomocy. Temat wiele razy poruszany (czytałem kilka stron już o tym problemie)

Zatem może dane napiszę:
Posiadam Samunga (dokładny model podam jeśli trzeba) całkiem nowy ma około roku może dwóch lat.
Karta graficzna GF 7600 GS ( z TV-Out)

Komputer jest połączony z TV za pomocą:
Kabla S-video oraz przejściówką (specjalnie dzisiaj kupiłem, według sprzedawcy właśnie do tego ona służy doskonale) EURO na S-video.

Obraz jest bardzo ładny tylko czarno biały.

Próbowałem w opcjach już chyba wszystkiego, co jest dostępne ( z 1 h siedziałem przy tym).
Ustawiałem wszystkie możliwe formaty (PAL itd.)
Przeinstalowałem drivery

Nie mam już żadnych pomysłów.
Jestem trochę zły straciłem już 2 h i 50 zł a efektów żadnych chyba, że zagustuję w starych czarno białych filmach.

Może ktoś będzie wstanie w końcu mi pomóc ;p

• Goście

Napisany 20 marzec 2007 - 22:15

czy telewizor ma możliwość odbioru sygnału svhs, sprawdz w instrukcji telwizora które to gniazdo,czy telewizor przełączyłeś w tryb AV.
u mnie tez moge odbierac obraz czarno biały jak zle ustawie tV.
mam 2 wejcia euro i jedno z boku telewizora svhs i tylko jedno euro działa pod svhs.

sprawdz przejsciowke musi byc pełne wtyczka po stronie euro,

http://pl.wikipedia....wiki/Eurozłącze
może to ma znaczennie.
pozdr

#11 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 07:22

(...mało danych co do gniazd w: PC i TV ...???????, modelu TV...???)

...najprawdopodobniej sprzętowo jest problem.
Często wadliwie wykonane przejścia (nie mogę "korespondencyjnie" ustalić gdzie...) mają np odłączony sygnał chrominancji .
Stąd obraz czarno bialy.

Rozwiazanie = zmienić połaczenia (dogadać się w sklepie, co do zwrotu).... .
(i najlepszy jest gotowy kabel, beż strat na kolejnych złączach)

Z braku (najprawdopodobniej) wyjścia RGB w PC połączenie S-Video (co to jest svhs????) da w tym przypadku najlepszą jakość obrazu (jeżeli TV ma takie wejście).
Jak nie, pozostaje faktycznie przejście na Composite, a prawidlowo wykonane (i ustawienie) musi dać kolor.

Ps - mam w domu ze 2 przejściowki, gdzie właśnie S-Video jest cz-b.

Pozdrawiam. ;)

#12 GośćNijel82_*

GośćNijel82_*
  • Goście

Napisany 21 marzec 2007 - 11:53

Witam jeszcze raz,

Zatem koleje dane,

TV – Samsung Cz-21M203N,
Ma jedno Euro złącze,
Mam go z 2-3 lata i oczywiście instrukcje szlag trafił, poza tym ja i tak ledwo żarówkę wkręcam więc co dopiero jakieś tam złącza sprawdzać ;p
Ogólnie ten telewizor ma bardzo mało ustawień, menu spartańskie (dlatego tak mi się podoba ;p).
Przejściówkę kupiłem wczoraj, Pan w Media Markt powiedział, że jest najlepsza możliwa (w końcu 30 zł kosztowała).
„Połączenie audio-video
Adapter: wtyczka scart – IN/OUT –
Wejście S-VHS +3x wejście cinch” (taki jest opis tej złączki)
Jak trzeba zrobię jej zdjęcie ale wygląda bardzo podobnie do tej:
http://www.allegro.p..._pozlacana.html

Kabel S-Video nie mogę już oddać. Ale przejściówkę z S-Video na EURO mogę i zakupić coś innego, jeśli trzeba. Tylko napiszcie co takiego należy kupić ;p

A może pojechać do MM i wymienić przejściówkę i przy nowej wszystko będzie dobrze?

Czekam na wasze rady.

Jak napiszecie co mam kupić to skoczę dzisiaj do MM i dam wydruk facetowi i niech mi kompletuje zakupy ;p

• Goście

Napisany 21 marzec 2007 - 20:00

wyjscie karty graficznej svhs a do telwizora euro , wystarczy jeden kabel i po sprawie, jezeli masz przesciowkie a pos9adasz tylko kabel svhs na svhs to do przeejciowki wpiąc svhs a przejsciowka do euro telewizora .

#14 GośćNijel82_*

GośćNijel82_*
  • Goście

Napisany 21 marzec 2007 - 23:30

Dziękuje wszystkim za pomoc,

Kupiłem chincze (czy jak to się pisze) i działa, co prawda 2 h to ustawiałem ale ostatecznie wszystko działa :kufel:

#15 kams5633

kams5633

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 06 kwiecień 2007 - 13:13

Dziękuje wszystkim za pomoc,

Kupiłem chincze (czy jak to się pisze) i działa, co prawda 2 h to ustawiałem ale ostatecznie wszystko działa  :kufel:

<{POST_SNAPBACK}>

Wystarczyło zmostkować piny 15 z 20 we wtyczce EURO za pomocą kondensatora 470 pF.

Pozdrawiam!

#16 Krystian970

Krystian970

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 874 Postów:

Napisany 09 kwiecień 2007 - 18:02

a czy od podłączenia kompa do tv to może sie cos stac z tv ??

Lenovo Y570

GSM : iPhone 6s

Audio : NAD 356bee&Yamaha AX-900 & JBL ES90

#17 przemyslaw24

przemyslaw24

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 kwiecień 2007 - 17:31

Czesc Kolego wszystko masz dobrze podlaczone jedyny problem jaki masz to za duza rozdzielczasc ustawiona. jesli przesuniesz okno programu do otwarzania filmow to obraz ci sie pojawi na drugim ekranie czyli tv. W ten sposob bedziesz mial studio sterowania na komputerze a na telwzizorze bedziesz mial wyswietlany film. Wiem z wlanych doswiadczen ze ciezko jest cos przeczytac z okranu telewizora takie jak napisy pod ikonkami. dlatego . ten sposob jest najlepszy. jak bys mial jakies pytania smialo pisz na moj e-mail. a jak poradizles sobie to uznaj ta odpowiedz za niewazna!!!!Trzymaj sie!!!!

#18 mario212

mario212

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2007 - 23:24

Cześć!
Mam problem!nie mogę podłączyć komputera do tv(tz do dvd i za pomocą euro do tv)mam kartę geforce fx 5200 z wyjściem s-video.Kupilem ostatnio kabel s-video s-video i mam problem z ustawieniem wszystkiego żeby działało(żeby na telewizorze mieć obraz) Czytałem juz troch o tym na necie i nic mi nie pomaga.Moze to wina złego podłączenia lub złych kabelków.Wiec zwracam sie z tym pytaniem do ekspertów ;)

#19 dombek2008

dombek2008

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 22:56

Witam,

mam problem z pulpitem PC wyświetlanym na TV jako obraz cz-b, nie mogę ustawić koloru. Podłączenie: kabel z Media Marktu, S-video od strony PC (w karcie nVidia GF 6800GS z TV-out) + mini-jack (w wejściu audio) a od strony TV: Euro (SCART). Po przeczytaniu wątku i upewnieniu się co do prawidłowych ustawień (tryb wyświetlania obrazu: klon, sygnał TV: PAL/b) pozostaje mi tylko pytanie "sprzętowe": czy brak koloru może wynikać z właściwości wiekowego odbiornika TV (nieśmiertelna marka... GoldStar :-D).

Pozdrawiam

#20 Damian_8911

Damian_8911

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 103 Postów:

Napisany 12 luty 2008 - 23:35

heh miałem do czynienia z marka goldstar i próbowałem podłączyć TV do kompa i również było bez koloru, więc podejrzewam, że nic z tym nie zrobisz :)
Ampli: Yamaha RX-V 659
Front: Heco Victa 700 (Bi-Wiring)
Surround: Heco Victa 300
Subwoofer: Heco Victa Sub 25A

[[Sound has the power, to make the world, a better place...]]

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników