Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

jak mozna przesłac pieniądze z zagranicy do polski

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
21 replies to this topic

#1 Bond_007

Bond_007

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 82 Postów:

Napisany 10 marzec 2007 - 19:04

Witam

Chciałbym sie zapytać jak najbezpieczniej przesłać pieniądze z zagranicy do polski.
Przede wszystkim chodzi o małe opłaty.

będę posyłał około 200Euro

Przelew zagraniczny jest chyba we Włoszech drogi ale jakbym posyłał około 2tys do 5 tys Euro to pewnie bym sie zdecydował.

Moglibyście coś doradzić??

#2 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 10 marzec 2007 - 23:57

Skorzystaj z Money Transfer Western Union http://www.westernun...lectCountry.asp
Sony Vaio VGN-NW21SF

#3 biznesmarty

biznesmarty

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 27 czerwiec 2007 - 23:43

biggrin.gif

Najtaniej to będzie przez Moneybookers.com

Bezpiecznie i tanio :calus:

:lol2:

#4 flavon01

flavon01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 09 luty 2012 - 15:53

Dziwne, nie wiem jak jest we Włoszech ale gdzie indziej to robię przelew z konta w banku za granicą na konto walutowe w Polsce - skutek? ZERO opłat. Bank, z którego się wysyła nie pobiera żadnych opłat i bank w Polsce też nie pobiera opłat. Wypłaca się w Polsce walutę, idzie do kantoru i wymienia na złotówki. Nie rozumiem czemu ludzie tak na siłe boją się założyc konto za granicą? Tego typu przelewy można robić dowolna kwotę (chyba minimum 50euro). korzystanie z firm przesyłających walutę? Bez sensu. Waluta z banku do banku "idzie" od 2 do 3 dni roboczych - zależy kiedy jest wysłana (o jakiej godzinie). Sposób sprawdzony - korzystam od ponad 5 lat.

#5 Karmazynowy99

Karmazynowy99

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 34 Postów:

Napisany 07 listopad 2012 - 22:06

Przelew bankowy?:)
Polecam serdecznie!

#6 biznesmarty

biznesmarty

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 04 grudzień 2012 - 14:58

Dziwne, nie wiem jak jest we Włoszech ale gdzie indziej to robię przelew z konta w banku za granicą na konto walutowe w Polsce - skutek? ZERO opłat. Bank, z którego się wysyła nie pobiera żadnych opłat i bank w Polsce też nie pobiera opłat. Wypłaca się w Polsce walutę, idzie do kantoru i wymienia na złotówki. Nie rozumiem czemu ludzie tak na siłe boją się założyc konto za granicą? Tego typu przelewy można robić dowolna kwotę (chyba minimum 50euro). korzystanie z firm przesyłających walutę? Bez sensu. Waluta z banku do banku "idzie" od 2 do 3 dni roboczych - zależy kiedy jest wysłana (o jakiej godzinie). Sposób sprawdzony - korzystam od ponad 5 lat.

nie każdy chce mieć takie przelewy w histori konta

#7 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 06 grudzień 2012 - 07:49

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś jak wysylalem z PayPala na polskie konto to pobierana była jakaś "ukryta opłata" (tutułem zmiany waluty czy jakoś tak).

Jak by to było gdyby mnie nie było? ;)

#8 different

different

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 14 grudzień 2012 - 12:55

Najłatwiej to przelew SEPA w banku, ale jeśli nie chcesz mieć takiej historii (przecież do tego tylko posiadacz rachunku ma dostęp i policja jak będzie jakaś sprawa dotycząca pieniędzy), to sobie dodatkowo komplikujesz. Paypal jeszcze zostaje. Ale czy masz w ogóle Paypala, albo czy osoba, której wysyłasz ma?

#9 hajter123

hajter123

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 kwiecień 2013 - 17:25

Konto walutowe? Albo przekazy pieniężne typu wester union.

#10 nanczyk

nanczyk

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 kwiecień 2013 - 19:56

Western Union - nie ma obecnie chyba czegoś lepszego i szybszego.

#11 Kamikarze

Kamikarze

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 20 Postów:

Napisany 22 styczeń 2014 - 18:03

Można przez moneybookers.

#12 biznesmarty

biznesmarty

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 23 styczeń 2014 - 10:00

Western Union - nie ma obecnie chyba czegoś lepszego i szybszego.

i także droższego

:lol2:

#13 beeboob

beeboob

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 20 luty 2014 - 09:05

A duże pobieraja prowizje w takich kantorach. Ja jeszcze kilka lat temu, nie chcąc się bawic w WU musiałem się męczyć kontami walutowymi a nie tak łatwo było otworzyć takowe - przynajmniej bez jakiegoś depozytu.

#14 01wojtecki01

01wojtecki01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 21 luty 2014 - 17:18

Transfer24.eu w przypadku, gdy nie masz konta walutowego spisuje się idealnie. Pieniądze są do 24h na koncie i jest stosunkowo tani.

#15 mieszko4

mieszko4

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 25 luty 2014 - 23:06

Wystarczy założyć konto w banku, który również istnieje w danym mieście za granicą. Wpłacamy kasę za granicą, robimy przelew (za darmo) na knto drugiej osoby, która ma również konto w tym banku i gotowe. Np. Citibank ma odziały w każdym państwie.

#16 telekrowa

telekrowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 06 marzec 2014 - 11:51

ciekawe rozwiązanie i chyba najodpowiedniejsze :)

#17 XPX_pl

XPX_pl

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 137 Postów:

Napisany 10 marzec 2014 - 16:16

Zdecydowanie najlepszą formą przesyłki będzie przelew bankowy lub udaj się do oddziału banku i wpłać na konto daną kwotę,to nic trudnego,a będzie szybciej i o wiele wygodniej.

#18 eryk32

eryk32

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 104 Postów:

Napisany 19 sierpień 2014 - 10:22

Ja też na emigracji w UK przez jakiś czas korzystałem z Western Union, do czasu odkrycia EasySend. Przelewy można dokonywać przez internet, kartą debetową lub u agenta. Pieniądze wysłane przed południem tego samego dnia powinny dotrzeć do kraju. No i wymiana waluty jest po dobrym, kantorowym kursie.

#19 Viktores

Viktores

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 06 listopad 2014 - 12:02

Najlepiej po prostu mieć konto wlautowe w Polsce i przelewać bezpośrednio taką samą walutą. Kursy bankowe są mało korzystne.

#20 czeczesan

czeczesan

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:25

Ja polecam transferGo Korzystałem już z kilku "pośredników" i ostatnio zacząłem wysyłać tylko transferGo, bo jak się okazało mozolne przeszukiwania i przeliczania na wszelkie sposoby nie wiele dają. Oni mają najlepszy i najaktualniejszy (rzeczywisty) kurs funta, a opłaty takie same jak wszystkie inne firmy... Kasa na drugi dzień, mało formalności, i często dają bonusy - darmowe przelewy... Zawsze warto się zorientować, ja też szukałem, ale uważam że zdecydowanie najlepiej wychodzi z nimi:)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników