Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Sluchacze pomozcie :)

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#41 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 16 kwiecień 2007 - 20:58

Pomijając już te kropki, to proponuję Denon PMA1500.

ArtS :)

#42 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 16 kwiecień 2007 - 21:48

Przez pewien czas miałem system 5.1, ale jakoś nie przemawiają do mnie te pseudoefekty przestrzenne. Prawdziwie trójwymiarowym dźwiękiem tego nie można nazwać, a jakość odsłuchu jest faktycznie wiele gorsza. Po powrocie do porządnego stereo, ze zdziwieniem usłyszałem na płytach audioCD detale, których w Amplitunerze 5.1 nie było słychać.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#43 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 17 kwiecień 2007 - 00:30

Siemka sluchajcie zostawilem jednak denona 1907 w domu ale w stereo to sierdniawka oczywiscie mieliscie racje z basem z suba w stereo porazka na maksa ale coz trzeba sie  o wszystkim przekonac samemu hehe szkoda ze tyle to kosztuje :) a teraz mam zamiar sobie zapiac do tego na fronty jakis wzmak stereo co byscie polecali w cenie do ok 1500 zl lub cos moze uzywanego a tanszego a i jak podlacze to przez wyjscie pre out to bede mial czysty sygnal czy juz demon sobie troche pozmienia charakterystyke hhmm znaczy sie chodzi mi o to czy jak dam sygnal przez pre out na wzmaka z cd to bedzie taki sam jakbym podlaczyl bezposrednio cd do wzmaka dzieki wielkie pozdrawiam

<{POST_SNAPBACK}>

różnica będzie minimalna, tzn na granicy słyszalności, ale to też kwestia jakości kabli połączeniowych (z pre do wzmaka) i z CD do wzmaka (choc naczytałem się że ampli kinowe mają bardzo kiepskie sekcje przedwzmacniacza, na szczęście okazało się, że tak nie jest przynajmniej w przypadku mojego Denona 2106, jak jest w innych amplitunerach nie sprawdzałem ale też raczej powinno byc wszystko ok)
tylko nawet przełączając na stereo nie należy zapominac że amplituner zapamiętuje ustawienia kalibracyjne (odległości kolumn, w tym przypadku frontów oraz ich indywidualne wzmocnienie) i jeśli chce się miec porównanie jak brzmi osobno sam wzmacniacz plus cd i wzmacniacz z pre (amplituner) plus CD to należy przełączyc w amplitunerze dźwięk na "direct" lub "pure direct" (ominięte zostają wtedy wszystkie efekty procesora dźwięku)

jednak generalnie lepiej łączyc wzmacniacz bezpośrednio z CD a amplitunera używac tylko jako przedwzmacniacza w kinie dla frontów
uzasadnione przypadki aby korzystac z ampli jako przedwzmacniacza w stereo to np brak pilota do wzmacniacza (zawsze to wygodniej :D) lub używanie wzmacniacza jako końcówki mocy (odpada regulacja potencjometrem we wzmacniaczu, co czasem jest kłopotliwe w kalibracji) gdyż dźwiękiem steruje wtedy przedwzmacniacz (amplituner) i sygnał musi zawsze przez niego iść
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#44 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 17 kwiecień 2007 - 07:59

[...] choc naczytałem się że ampli kinowe mają bardzo kiepskie sekcje przedwzmacniacza, na szczęście okazało się, że tak nie jest przynajmniej w przypadku mojego Denona 2106, jak jest w innych amplitunerach nie sprawdzałem ale też raczej powinno byc wszystko ok.

To pewnie jeden z wielu mitów. Aby przejść z wejścia liniowego, na wyjście liniowe teoretycznie można się obejść bez przedwzmacniacza.

tylko nawet przełączając na stereo nie należy zapominac że amplituner zapamiętuje ustawienia kalibracyjne (odległości kolumn, w tym przypadku frontów oraz ich indywidualne wzmocnienie) i jeśli chce się miec porównanie jak brzmi osobno sam wzmacniacz plus cd i wzmacniacz z pre (amplituner) plus CD to należy przełączyc w amplitunerze dźwięk na "direct" lub "pure direct" (ominięte zostają wtedy wszystkie efekty procesora dźwięku)

Wystarczy korzystać z wejścia CD w amplitunerze. Na tym ustawieniu mieć wybrany tryb stereo i będzie OK.

ArtS :)

#45 Dzepetto

Dzepetto

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 19 kwiecień 2007 - 20:36

Ok dzieki wielkie . Zobacze sobie jak to zagra z tym denonkiem , a w sumie co za roznica czy sa kropeczki czy ich nie ma hmm jak pisze czasem z telefona to mi sie nie chce ich stawiac :) Pozdrowka dzieki wielkie

#46 GośćPablo1964_*

GośćPablo1964_*
  • Goście

Napisany 19 kwiecień 2007 - 21:21

Różnica jest dla tego, kto czyta a nie tego, który pisze.
Pozdrawiam

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników