Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Delphi 7

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Gośćstary_pecet_*

Gośćstary_pecet_*
  • Goście

Napisany 10 sierpień 2004 - 17:30

Czy zna ktoś może efektowną procedurę(y) służącą do kopiowania plików w Delphi 7 ?

#2 Kapela

Kapela

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 11 sierpień 2004 - 11:58

znam dwie metody, z czego widzialem trzecia ktora jest bardzo skoplikowana i niepamietam na pamiec, ale podam ci jedną teraz, to nie mojego autorstwa, wklejam tylko kogos opis

Funkcje API w Delphi
Język Delphi pozwala korzystać z funkcji wbudowanych w Windows, czyli np. kopiowanie plików, przenoszenie ich, usuwanie i tworzenie katalogów (jest jeszcze wiele innych, ale ja przedstawię tylko te).
Copyfile - funkcja pozwala kopiować pliki. Składnia:

CopyFile(PlikIstniejący: PAnsiChar; PlikDoUtworzeniaAnsiChar;CzyZastąpić:LongBool)Gdy chcemy przekopiować plik C:Autoexec.bat do C:Moje Dokumenty wpiszemy: CopyFile('C:Autoexec.bat', 'C:Moje DokumentyAutoexec.bat', True).
MoveFile - funkcja pozwala przenosić istniejące pliki. Składnia:

MoveFile(PlikIstniejący: PAnsiChar; MiejsceDoceloweAnsiChar)Gdy przenosimy plik C:Autoexec.bat na dysk D: będzie to wyglądać w ten sposób: MoveFile('C:Autoexec.bat', 'D:Autoexec.bat').
DeleteFile - funkcja pozwala na usunięcie dowolnego istniejącego pliku. Składnia:

DeleteFile(PlikIstniejący: String)Całość wygląda następująco dla usuwania pliku C:Autoxec.bat: DeleteFile('C:Autoexec.bat').
CreateDir - tworzy nowy katalog w danym miejscu. Składnia:

CreateDir(Katalog:String)Jeśli chcemy stworzyć katalog C:Testowy wpiszemy: CreateDir('CTestowy'). I wszystko.
Teraz możemy napisać program dla utrwalenia wiedzy, będzie to bardzo prosty program, który wykorzysta wszystkie przedstawione wyżej funkcje. Wstawiamy na formę przycisk i klikamy dwukrotnie, otworzy się okno kodu i wpiszmy:
CreateDir('C:Testowy');
ShowMessage('Stworzyłem Katalog C:Testowy');
CopyFile('C:WindowsExplorer.exe', 'C:TestowyExplorer.exe', true);
ShowMessage('Skopiowałem plik C:WindowsExplorer.exe');
MoveFile('C:TestowyExplorer.exe', 'C:Explorer.exe');
ShowMessage('Przeniosłem Plik');
DeleteFile('C:Explorer.exe');
ShowMessage('Skasowałem plik');
Myślę, że ten artykuł pomógł początkującym programistą zrozumieć Object Pascala.

druga metoda jak znam to stworzenie pliku BAT, jest dosowy plik textowy z instrukcjami do wykonania, caly text mozna przykladowo zapisac w niewidocznym Memo, tak jak na przykladzie ponizej

Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms, Dialogs, StdCtrls, Menus, ShellAPI;

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
begin
try
memo1.Lines.Clear;
memo1.Lines.Add('@echo OFF');
memo1.Lines.Add('copy "'C:WindowsExplorer.exe" "C:Explorer.exe" /Y');
memo1.Lines.SaveToFile('c:rv.bat');
Winexec('c:rv.bat',SW_SHOW);
except
end;
end;

wazne jest aby dodac do uses wpis ShellAPI do obslugi procedury Winexec, sądze ze wyjasnilem ci to, jak cos pisz do mnie na GG lub maila

WinXPSP2, P3 733, Via Apollo Pro 133A, 640 SDRAM, GF2 GTS 64MB, SBLive1024, SAMSUNG SP0812N 80GB, SAMSUNG SV1363D 13GB, LG DVD-RAM GSA-4163B, LG CD-RW GCE-8523B, Hyundai 15', NEO256 <=> Wypas :P

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników