Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Panasonic Lumix DMC-FZ7 czy Canon PowerShot S3 IS

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#41 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 03 kwiecień 2007 - 15:10

hehe... baterie Li-Ion są dobre :) tyle że trzeba sie do nich przyzwyczaić:) skoro dotychczas korzystałam z Ni-Mh

Pozatym za późno:)

Bo aparat już kupiłam ;)

i jestem zadowolona :D

dzięki wszystkom za rady!!!

#42 Lothrain

Lothrain

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 10:18

Cieszę się, że wszystko w porządku. Ja jestem zadowolony z FZ8. Sorki, że nie odpisałem a propos różnic z Canonem, ale nie było mnie chwilę na forum ;)
Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować..
A z tym Olympusem to dałaś ;)
PZdr

#43 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 14:46

Witam :) To może opisz te różnice pomiędzy canonem i panasonikiem. Napiszcie jak wam się sprawują, jakie wg was mają wady i zalety :) Pozdrawiam :rolleyes:

#44 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 04 kwiecień 2007 - 17:49

hehe - no z olimpusem to wiem- dałam plame hehehe :lol2:

opiszę wady i zalety FZ-8 za jakis czas ;]
ale opiszę napewno:)

#45 Lothrain

Lothrain

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2007 - 09:25

Skoro Otzi chce to opiszę ;)

Canon S3 IS / Panasonic FZ8

matryca: taka sama 1/2,5" CCD
megapiksele: 6,0 / 7,2 (co o niczym nie świadczy, z Panasonica zrobisz większe powiększenia, jeśli będziesz je w ogóle robił, ale poziom szumów Panasa teoretycznie powinien być większy)
zakres ISO: 80-800 / 80-3200 (i tu też pytanie czy korzystasz z wyższych czułości - ja praktycznie nie)
wizjer: 0,33" - 115.000 pxl / 0,44" - 188.000 pxl (tutaj Panas bije Canona na głowę, bardziej ostry, kontrastowy i dokładniejszy po prostu)
LCD: 2,0" - 115.000 pxl / 2,5" - 207.000 pxl (tu chyba widać na pierwszy rzut oka co lepsze, w Canonie w słoneczne dni trafić szlag może)
karty pamięci: niemal takie same, bez różnicy
zasilanie: 4xAA - 550 zdjęć / Aku Li-ion - 380 zdjęć (tu przewaga Canona, paluszki dostaniesz w razie czego wszędzie, choć to też nieprawda, bo ja w indyjskim Tybecie mogłem o tym zapomnieć i dlatego zawsze mam dwa akumulatory)
obiektyw: te same ogniskowe, tyle że tu Canon a tu Leica, kwestia smaku raczej, bo różnic wielkich nie zauważysz; poza tym jasność F2,7-F3,5 / F2,8 - F3,1 (Canon niby jaśniejszy, ale w bardzo wąskim zakresie, potem już ciemniejszy od Panasa, ale znowu różnice niewielkie)
waga: 410 g / 310 g (kwestia tego jak leży w łapie jest bardzo indywidualna, każdy lubi co innego)
Bonus Canona: odchylany LCD, niezwykle przydatny w makrofotografii i ujęciach, kiedy nie chcesz być widziany z aparatem przy oku
Bonus Panasonica: RAW, którego Canon nie ma i stabilizator obrazu uchodzący za najlepszy na rynku (choć różnice są tu także niewielkie)
cena: 1359,00 PLN / 1239,00 PLN (nie szukałem za długo, więc może da się kupić taniej, z tym że do Canona musisz dokupić ładowarkę i aku, a u Panasa już to masz, a dla bezpieczeństwa możesz dokupić dodatkowy aku za jakieś 50/60 PLN, więc i tak będzie taniej)
makro: znacznie lepsze u Panasonica, więc ten odchylany ekran Canona nie bardzo jest już zaletą...
zniekształcenia obrazu: minimalnie większe u Panasonica, ale już w trybie makro znaczna różnica na korzyść FZ8
tryb filmowania: Canon bije tu wszystkich, więc nie ma o czym gadać, z tym że ja nie używam - po to są kamery
szybkość reakzji i czas zapisu na kartę: tu Canon też ma przewagę

Zobacz porównanie zdjęć z tych aparatów na dpreview.com i wtedy... jeszcze bardziej niepewny będziesz :) Zdjęcia z Canona wyglądają bowiem lepiej w niższych czułościach, a gorzej przy wyższych, ale to ze względu na porównywanie aparatów z ustawieniami firmowymi, jeśli w Panasie zmienisz ustawienie NR na Low, to różnice będą naprawdę niewielkie przy małych ISO, a Panas będzie lepszy od Canona gdzieś od 400 ISO. Kolory to też kwestia smaku, mi Canonowskie bardziej leżą, ale to tylko odczucie estetyczne. Ja kupiłem FZ8 dla ojca i choć z jakości zdjęć jestem zadowolony, to jednak to za lekkie chucherko jak dla mnie. Canona też trzymałem i to samo odczucie. Ale ja siedzę w lustrzankach głównie, więc...
Poza wszystkim Panas FZ8 to konstrukcja o niemal dwa lata nowsza od Canona i to moim zdaniem przemawia na korzyść. Ale wszystko zależy od tego do czego ten aparat będzie wykorzystywany. Tyle mojej gadaniny ;)

#46 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2007 - 18:07

Witam :) Piękna gadanina, widać że podeszłeś z powagą i profesionalnie do tematu i po Twoim porównaniu chyba każdy z czytających sobie odpowie co będzie mu odpowiadało. A tak na marginesie to ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad lustrzanką i już prawie mój wybór padł na Nikona 70S (wolałbym 80- ale za drogi) ale jest jeszce canon 400, jednak nikon w podstawie ma lepszy obiektyw i sam już nie wiem. Ostatnio czytam wszystko o aparatach i lustrach i kompaktach i chyba jednak będzie to FZ8. Dzięki i pozdrawiam :) :D

#47 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2007 - 19:58

podeszłeś

;]

a co do porównywania lustrzanki do kompaktu.. to sie wstrzymam od komentarza otzi...
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#48 Otzi11

Otzi11

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 40 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2007 - 21:51

podszedłeś - może być

nie porównuję- zastanawiam się nad kupnem i chętnie kupiłbym lustrzankę - ale chodzi o kasę i dlatego prawdopodobnie kupię fz8, a jak kasa pozwoli to za jakiś czas kupię lustro

zadowolony

#49 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 06 kwiecień 2007 - 10:09

nie ma co porównywać lustrzanek do kompaktów

ja kupiłam fz 8 bo lustrzanka byłaby dla mnie za dużym korokiem w profesjonalizm - na co jeszcze nie jestem przygotowana - przechodząc z aparatu mało profesjonalnego jakim był mój nikon c 3100

już fz 8 ma tyle możliwości i funkcji że zanim się wszystkiego nauczę minie trochę czasu

więc Otzi11 - jak znasz się dobrze na fotografowaniu - to bierz bardziej profesjonalny sprzęt

#50 calineczka87

calineczka87

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 18 listopad 2009 - 12:52

tez jestem napalona, na FZ8 :) ale mam pytanie, czy można na nim nakręcić filmik?

#51 mi77kk

mi77kk

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1689 Postów:

Napisany 18 listopad 2009 - 19:16

tez jestem napalona, na FZ8 :) ale mam pytanie, czy można na nim nakręcić filmik?

Można.
Poza tym szumy już na ISO200.Dla mnie masakra!

Stereo - Amplifikator + Micromega Stage 5 + zestaw samodzielnie zbudowany z gł. Scan-Speak Revelator i 18W8545 + Sennheiser HD 600 Kino - Yamaha RX-V3800 + DVD Pioneer DV-LX50 + Velodyne CHT-10R + B&W 683/B&W HTM62/B&W 686 TV - Pioneer PDP-LX5090 / Sony KDL-40D3500 Foto - Canon 50D / Canon 70-200mm f/4 L USM / Canon EF 50 mm f/1.4 USM / Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM / Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM / Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM

#52 Effendi

Effendi

wokół istoty rzeczy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 Postów:

Napisany 20 listopad 2009 - 20:23

Venus III i redukcja szumów.
Dbajmy o to by dużo czytać. Dzień w dzień.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników