Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Panasonic Lumix DMC-FZ7 czy Canon PowerShot S3 IS

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 15 luty 2007 - 22:04

nie mogę się zdecydowac który z nich kupić

te dwa biorę pod uwagę bo mi najbardziej odpowiadają i parametrycznie i cenowo
budżet to od 1000 do 1500

#2 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 16 luty 2007 - 11:01

szkoda że nikt nie doradza...

będę musiała liczyć na sprzedawcę.. ale to mało obiektywna porada pewno będzie :(

#3 gerrat

gerrat

...He is coming...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 732 Postów:

Napisany 16 luty 2007 - 11:11

Wybrałbym bezwzględnie s3. Kiedyś dużo naczytałem się o dużych szumach panasonic'ów. Możesz sprawdzić jeszcze sony H5.
Mądry naród karze swoich głupców, głupi - mędrców.

#4 tooloholic

tooloholic

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 16 luty 2007 - 21:55

Wybrałbym bezwzględnie s3. Kiedyś dużo naczytałem się o dużych szumach panasonic'ów. Możesz sprawdzić jeszcze sony H5.

<{POST_SNAPBACK}>

Tez bym tak napisał:P

#5 GośćStasiek-j_*

GośćStasiek-j_*
  • Goście

Napisany 16 luty 2007 - 23:29

Polecam Canona. Osobiście mam zdecydowanie większe zaufanie do tych producentów aparatów cyfrowych, którzy wcześniej zajmowali się aparatami niż do tych ktorzy zajmowali się elektroniką.

Canon robi naprawdę porządne aparaty i jest zdecydowanie wart polecenia.

#6 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 17 luty 2007 - 13:00

Canon
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#7 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 17 luty 2007 - 23:32

ok. skoro canon to dlaczego akurat canon a nie panasonic?

#8 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 17 luty 2007 - 23:33

pomijając oczywiście że w panasonic są szumy- ja ich nie zauważam - mam starego nikona coolpix 3100 i szumów tam nie widzę - a na pewno są :)

#9 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 01:25

hmm a ja nadal niezdecydowana:(

nie wiem jakie argumenty przemawiają za canonem i wogóle na co patrzeć decydujac sie na aparat

#10 ADom78

ADom78

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 08:29

najpierw zadaj sobie pytanie dlaczego chcesz kupić aparat.
A potem gdzie i w jakich warunkach będziesz to urządzenie używać
Później, jakie powinien mieś cechy.
A na końcu model.

Nigdy nie kieruj się producentem w pierwszej kolejności, bo może się okazać, że kupisz kiepski wytwór doświadczonego producenta sprzętu foto albo świetny wytwór doświadczonego producenta sprzętu AGD

Jak masz potrzebę konsultowania się na żywo to Skype: adom_foto

#11 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 09:53

IMO canon pod każdym względem jest lepszy od panasonica
1. lepsza jakosc zdjec
2. lepsza ergonomia
3. lepsza optyka

no moze chyba jest troszke drozszy
Home:Core Duo E2140, 2x1gb ram ddr2 kingmax CL5 800, Asus GF7600GS Silent + Samsung 173 P+ @ DVI, DVDrw LG,WDC 80GB ATA, Chieftec 450W, Logitech UltraX, Logitech mx610, // Powered by Gigabyte N650SLI-DS4 Photo:D80 + MB-D80 + N 18-70 + 50 1.8

#12 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 11:19

[quote name='ADom78' date='21-03-2007, 8:29 ']
najpierw zadaj sobie pytanie dlaczego chcesz kupić aparat.

- chcę go kupić, ponieważ nikon coolpix 3100 którego teraz używam jest wyeksploatowany ,pozatym za słabe makro, zoom też ma mały, zdjęcia np. w jaskiniach - czy w wieliczce wyszły mi ciemne a robiąc trybem nocnym zamazane bo statywu nie mam a przecież nie bede biegać ze statywem jak wycieczka czeka. a pozatym chciałabym poprostu zmienić aparat na nowszy :)

A potem gdzie i w jakich warunkach będziesz to urządzenie używać

- głównie robię zdjęcia makro -przyrodzie, ale też w pomieszczeniach - bez lampy jak również zachody słońca zdjęcia na śniegu itp.
Nikon miał opcję zdjęć - zachód słońca, ale np. zdjęcia w pomieszczeniach robione bez lampy były rozmazane (nie używając statywu), zdjęcia nocne tez są nienajlepsze.

Później, jakie powinien mieś cechy.

cechy to wyświetlacz 2,5 cala nie mniejszy, matryce wybrane przezemnie modele mają podobne 6 mln wieksza mi nie potrzebna, pozatym stabilizacja obrazu jako że chce robić zdjecia i makro i być może w ruchu- mam dość rozmazanych zdjęć, podobają mi się programy tematyczne canona - jak np. czarno białe zdjęcie i jeden element kolorowy itd. natomiast w panasonic LZ-7 jest dobra stabilizacja obrazu na czym mi zależy ale programy tematyczne są uboższe.

Pozatym chciałabym wiedzieć z punktu widzenia eksperta czym tak najbardziej z najważniejszych cech różnią się Canon S3 i Panasonic LZ-7

producentem się nie będę sie kierować napewno - raczej cechami najważniejszymi ale porównując te dwa modele jestem w kropce....

#13 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 17:38

"mam dość rozmazanych zdjęć"

stabilizacja zmniejszy ci ilosc tych zdjęc maksymalnie o połowę.

"zdjęcia w pomieszczeniach robione bez lampy były rozmazane (nie używając statywu), zdjęcia nocne tez są nienajlepsze."

Takie są prawa fotografii
Bez statywu zapomnij o zdjeciach nocnych.

Ja nadal jestem za S3 IS - to lepszy aparat, ma wiecej funkcji, pozwala bardziej uzytkownikowi ingerować w zdjęcia. Jakośc zjdęć tez ma chyba lepszą.

Pozatym zaden z ww. aparatów nie ma 2,5 calowego wyświetlacza.

#14 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 17:47

hehe pomyliło mi się:)

wybieram pomiędzy canon S3 IS a Panasonic Lumix DMC-FZ7

#15 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 17:48

zresztą taki jest też temat jakbyś nie zauważył a panasonic FZ-7 ma 2.5 calowy wyświetlacz

#16 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 17:49

jak stabilizacja zmniejszy ilosć rozmazanych zdjęć max o połowę jak napisał/-a dzooma to mnie to zadowala

#17 dzooma

dzooma

;]

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1915 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 20:56

to zalezy od warunkow...
90% nocnych zdjec wyjdzie poruszonych
50% wieczornych (czas naświetlania nie schodzi poniżej 1/4 sek) ze tak to nazwe zdjęć wyjdzie nieporuszonych...

Statyw to statyw.

#18 baranek28

baranek28

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 136 Postów:

Napisany 21 marzec 2007 - 23:07

cechy to wyświetlacz 2,5 cala nie mniejszy

8| 8| Jeśli wielkość wyświetlacza stawiasz na 1 miejscu przy wyborze aparatu to kup sobie Samsunga Pro 815, tam bedziesz miał 3,5 calowy telewizor :lol2:

A tak na serio, na Twoim miejscu brał bym Panasa, różnicy w zdjęciach i tak pewnie byś nie zauważył a zawsze w kieszeni zostanie pare stówek. Dokup do tego statyw i ciesz sie
zdjciami nocnymi :D

#19 ajwonkag

ajwonkag

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 22 marzec 2007 - 01:43

jeśli juz to różnicy w zdjęciach bym nie zauważyłA

a tak serio to przerzeciez nie stawiam na 1 miejscu rozmiaru wyświetlacza!!!!

tylko porównuję ze canon ma mniejszy

na 1 miejscu stawiam dobre makro i dobrą jakosc zdjec w kazdych warunkach - no pomijam te ze statywem wiem ze go musze miec ale tez wiem ze jak ustawie aparat w stabilnym miejscu to i bez statywu da rade

brat ma panasonica LZ7 i zdjecia są super - głównie dzieki wysokiej jakosci stabilizacji obrazu jaką mają panasonic

#20 Lothrain

Lothrain

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 22 marzec 2007 - 11:15

Jeśli nie będziesz robiła gigantycznych powiększeń, to różnicy praktycznie nie zauważysz. Ja z tej pary wybrałbym jednak Canona (ale to pewnie z lenistwa, bo używam Canonów i menu mam opanowane :D ), ale na dobrą sprawę rada jest jedna i czasem się tu powtarzała:
idź do sklepu, weź oba do łapki i zobacz, który ci bardziej pasuje :)
Zastanawia mnie jeszcze dlaczego nie myślisz o FZ8? Nowszy, lepszy i ten stanowiłby już silną konkurencję dla Canona S3 IS. Sam miałbym problem z wyborem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników