Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kupiłem aparat cyfrowy Photon 484

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#61 wichura1

wichura1

Mitsumaniak

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3516 Postów:

Napisany 09 grudzień 2004 - 11:40

Nikt nie mówi że wszystkie zdjęcia z Minolt wychodzą do kitu. Jednak takie wady obiektywu jak na zdjęciach, które zamieściłem powyżej dyskwalifikują, te aparaty w moich ocenach. Aparat przy tak dobrych warunkach oświetleniowych powinien robić dobre zdjęcia. Poza tym aparaty te pomimo zapewnień producenta mają duże problemy z wyostrzaniem. Lepiej kupić aparat z 3-krotnym zoomem i możliwością przykręcenia telekonwertera.
Komputer: IBM ThinkPad T42/ Pentium M 1.7GHz 2048kB/ RAM SO-DIMM 2x1024MB DDR 333MHZ CL2.5/ ATi Mobility FireGL T2 128MB/ WD Scorpio HDWD1200BEVE 120GB/ Lenovo Ultrabay Slim DVD+/-RW/ Intel 2200BG Mini-PCI/ Windows XP Professional SP3 OEM

#62 Geminek

Geminek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 09 grudzień 2004 - 11:58

No tak, racja... W sumie to nie testowalem ani Z10 ani 484 tak bardzo dokladnie... Moze jak bym mial wiecej czasu to moze po glebszych testach 484 bardziej mi sie spodoba (ale w zachwyt nad nim NA PEWNO nie wpadne! )...

Aha! Babelec: rzeczywiscie Z10 nie ma stabilizacji! Moj blad! Chodzilo mi o szybszy AF!

[offtopik]
Tak swoja droga nie lubie takich aparatow... Wole lustrzanki... Sam choruje na Nikona D70 z jakims DX-owym obiektywem... W sumie tez zastanawialem sie tez nad Canonem EOS 20D, bo cene ma podobna, ale Canon ma gorsza optyke od Nikonowskich DX-ow...
[/offtopik]

#63 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 15 grudzień 2004 - 21:37

Cóż, Geminek, za taką cenę (1199 za PHOTONA) trudno wymagać tyle, by od razu wpaść w zachwyt. Rolę jednak w dużej mierze gra cena. Za tę cenę nie znajdziesz żadnego innego aparatu, który robił by zdjęcia z taką jakością.

Co do matrycy to chyba się trochę przyczepiłes. Matryca 4,1 Mpix SONY raczej gwarantuje dobrą jej jakość.

A tak nawiasem optyka jest firmy ASIA, tej samej, która robi optykę dla... MINOLTY! Choć projekt projektowi nierówny to jednak jest to jakaś gwarancja.

#64 CONIQUE

CONIQUE

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 30 grudzień 2004 - 21:45

Witam.

Od kilku miesięcy jestem w posiadaniu Photona 484. Ogólnie jestem zadowolony, jednak dobija mnie długi czas naświetlania, przez co większość zdjęć robionych z ręki wychodzi zamazanych lub nie ostrych. Ten aparat chyba najlepiej czuje się na statywie.

pozdrawiam Jacko

JACKOAthlon 2500, RAM 256, 80G, Radeon 9600

#65 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 11 styczeń 2005 - 19:32

Wgraj sobie nowy soft (717). Znajdziesz go tu:
http://www.wlade.pil...forum/index.php

Jest to forum użytkowników 484.
Zmiany:
- lepiej (ponoć) ostrzy, mniejsze ziarno (przyjmuje wmniejsze wartości ISO)
- usunięty błąd menu 2x 8s
- mniejsze makro
- inna praca zoomu (przy cofaniu robi krok do przodu)

#66 marprv

marprv

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 19 styczeń 2005 - 08:46

Witam Jestem świeżo upieczonym posiadaczem photona 484. Pierwsza cyfrowka i wiedza na ten temat ponizej podstawowej. Hmmm.. po pierwszym dniu aparat zawiesil mi się z 3 razy jedyny sposób jaki znalazlem to wyjecie baterii. Ogolnie jak na poczatek to wychodzi mi calkiem niezla jakosc wiec jestem zadowolony /oprocz tego zawieszania/ Jeśli ktos moglby mi pomoc to proszę o odpowiedzi na pytania

- czy jest inny sposób na zawieszony aparat oprocz wyjecia baterii

- ile kosztuja i jakie sa najlepsze typy akumulatorów, kart pamieci i filtrow

- może ktos by mogl w skrocie napisac albo podac linka z krotka instrukcja jak fotografowac jak uzyskac najlepsza jakosc obrazu w roznych warunkach czy stosowac automaty itd. itp. ..

#67 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 31 styczeń 2005 - 05:44

Odp. 1 - nie ma innego sposobu, przy czym nie trzeba wyciągać baterii wystarczy wystarczy przerwać połączenie (wysunąć klapkę), ale to chyba jasne,
Odp. 2. Rzecz gustu. Ja ma GP2300, Durracell2050 i Trust1800. Nie zauważyłem, by któreś były gorsze. Może to okaże się w dłuższym okresie czasu.

Jak fotografować to temat rzeka. Udzielę tylko kilka podstawowych rad.
1. W pomieszczeniach radzę robić zawsze z lampą i to wymuszoną, szczególnie w ruchu. Wówczas jest zdecydowanie mniej zdjęć poruszonych.
2. Nie ustawiać ostrości na białych lub czarnych obiektach - wówczas słabo "chwyta".
3. W przypadku wątpliwości co do prawidłowej "złapanej" przez aparat ostrości - puścić migawkę i złapać powtórnie.
4. Ja czasmi "łapię" ostrość w innym tak samo oddalonym miejscu, przytrzymuję spust i przesuwam aparat na właściwy obiekt i dopiero wówczas robię zdjęcie.

Stosując te proste podstawowe zadady otrzymasz znacznie więcej dobrych zdjęć (co i tak nie oznacza, że wszystkie!), szczególnie w pomieszczeniach i przy niedostatecznym oświetleniu.

PS. Zakładam, że wiesz, ale na wszelki wypadek napiszę: aparat "złapał parametry zdjęcia wówczas, gdy centralne pole zaświeci się na zielono. Gdy zapali się na czerwono, należy puścić spust i nacisnąć powtórnie. "Łapka" oznacza niedostateczne oświetlenie.

#68 jotgie

jotgie

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3707 Postów:

Napisany 08 luty 2005 - 21:07

Na tych, którzy chcą sie wiecej dowiedzieć o tym aparacie zapraszam na poświęcone tylko temu aparatowi forum pod adresem:

http://www.wlade.pil...m/index.php?c=1

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników