Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Serwer FTP dla sieci LAN

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 -SAROY-

-SAROY-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 215 Postów:

Napisany 21 lipiec 2004 - 22:08

Chciałbym uruchomić własny serwer FTP dostępny dla użytkowników sieci LAN do której sam jestem przyłaczony. Proszę o doradzenie mi jaki program będzie najlepszy do tego zadania.

Zastanawia mnie również to , w jaki sposób sprawdzić , czy taki serwer działa prawidłowo. Czy jeśli ja mogę się podłączyć do własnego serwera korzystając z klienta FTP to oznacza to , iż jest on ogólnie dostępny ?

Dodam jeszcze , iż korzystam z systemu Windows 98 , a mój sprzęt nie ma dużej mocy obliczeniowej... Dziękuję.

-----------------
SAROY

#2 zgzibi

zgzibi

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 977 Postów:

Napisany 21 lipiec 2004 - 22:19

hmm... a po co CI serwer FTP na LAN'ie ? Przecież możesz najzwyczajniej w świecie udostępnić swoje zasoby sieciowe i działa to tak samo jak serwer FTP.Udostępniasz to co chcesz a inni moga zasysać pliki. Prawym przyciskiem na folder, właściwości, udostępnianie i już. Ważne abyś we właściwościach Twojego połączania lokalnego miał zaznaczonego klienta sieci Microsoft Networks- udostępnianie plików i drukarek...

-------------
Pozdrawiam
zibi
-------
AMD Duthlon(duron/athlon) 1400MHz@2061(15.5x133),512 MB 333,Segate 80 7200,Abit KV7 ViaKT600 6ch audio, GF2MX400 ,PixelView+FM,Creative inspire 5.1 , LG F700B,D-link 10/100

#3 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5967 Postów:

Napisany 22 lipiec 2004 - 06:35

Nie polecam udostępniania pod win98, więc nie zalecane jest instalowanie usługi udostępniania.
Jest wiele programów łamiących hasło.
A nie wspomnę o udostępnianiu administracyjnym.
Ale to Twój wybór

#4 -SAROY-

-SAROY-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 215 Postów:

Napisany 22 lipiec 2004 - 13:36

Hmm... tutaj nawet nie chodzi o względy bezpieczeństwa systemu. Nasza sieć LAN czasami działa naprawdę dziwacznie (nie można przeglądać otoczenia sieciowego) , poza tym część użytkowników korzysta w połączenia drogą radiową i oni nie mają możliwości przeglądania zasobów innych użytkowników "tadycyjnymi" metodami. Poza tym serwer FTP daje większą kontrolę nad udostępnianymi plikami.

-----------------
SAROY

#5 Gośćkarnet_*

Gośćkarnet_*
  • Goście

Napisany 22 lipiec 2004 - 16:09

Ja ze swojej strony polecam BulletProof FTP Server
dośc łatwa konfiguracja stały monitoring itp.
Niestety program nie jest darmowy
tu masz link do wersji trial na 30 dni

http://www.bpftpserv...es/ftpsetup.exe

#6 -SAROY-

-SAROY-

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 215 Postów:

Napisany 25 lipiec 2004 - 11:04

Dziękuję za radę... Zainstalowałem BulletProof FTP i sprawdza się znakomicie. Możliwości konfiguracji są bardzo duże i przedstawione w bardzo czytelny sposób. Ale co najważniejsze działa

-----------------

SAROY

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników