Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

KAMERA CYFROWA- JAKA?

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 matrailman

matrailman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 08 styczeń 2007 - 09:59

Witam,
mam taki problem:
- mam 2000 zł (co w tym wypadku jest najważniejsze)
- chce kupić kamerę- oczywiście jak najlepszą
- jestem laikiem w tych sprawach
- nie znam się kompletnie na kamerach
- sprzęt, który kupie ma mnie nauczyć i wprowadzić w świat "rejesttracji ruchomego obrazu"
- fajnie by było, gdyby sprzęt ten mógłby mi służyć jakiś czas
Co polecacie? Jakie kamerki są najlepsze? Z dyskiem twardym czy jeszcze na mini kasety? A może na płyty DVD? Jaka firma?
Bardzo proszę o pomoc i już z góry dziękuję!

#2 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 08 styczeń 2007 - 15:32

Jeżeli ten sprzęt ma cię "wprowadzić w świat ceyfrowej rejestracji" to tylko i wyłącznie format miniDV-uzyskasz najlepsza jakość obrazu. Póżniej zrzucasz obraz na kompa i zaczynasz zabawę (pod wareunkiem, że masz szybką maszyne ;) )

Proponuje ci poszukać coś z Sony lub Panasonic. Samsung w kamerach generalnie nie istnieje, JVC niegdy mnie nie potrafiło przekonać (szczegółnie te niższe modele), Canon-no cóż, nie oszukujmy się-ich lina MV to nic ciekawego.

Poszukaj jakies typy i wrzuć tu.
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#3 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 08 styczeń 2007 - 15:45

DCR-SR30E.

Jest najtańsza z w miarę dobrych kamer z HDD. Dobry stosunek jakości do ceny.

EDIT

Oczywiście zdecydowanie z HDD.
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#4 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 08 styczeń 2007 - 15:58

Tapta - skoro twierdzisz, że najlepsze sa kamery HDD, to dlaczego topowe półprofesjonalne sprzety sa na tasmy miniDV? :D
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#5 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 08 styczeń 2007 - 16:06

Tapta - skoro twierdzisz, że najlepsze sa kamery HDD, to dlaczego topowe półprofesjonalne sprzety sa na tasmy miniDV? :D

<{POST_SNAPBACK}>

Autor nie szuka topowego półprofesjonalnego sprzętu, a kamery do wygodnego codziennego użytkowania.
Które rozwiązanie jest tańsze? Więcej danych mieści się na HDD, czy na miniDV? Co jest prostsze i wygodniejsze w obsłudze?
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#6 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 08 styczeń 2007 - 16:28

Autor nie szuka taniego rozwiązania "na skróty" ale, jak sam to okreslił "sprzęt, który kupie ma mnie nauczyć i wprowadzić w świat "rejestracji ruchomego obrazu""
Myślę, że nic tak nie uczy, ja obróbka materiału z miniDV ;) Ale to tylko moje zdanie ;p

#7 matrailman

matrailman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 09 styczeń 2007 - 06:34

Modele, które mnie interesują, to:
-PANASONIC NV-GS180
-SONY DCR-HC46E
-SONY DCR-HC44
Na dzień dzisiejszy to te 3 modele wydają mi się być ciekawymi, ale naprawdę nie znam się na tym dobrze dlateo proszę o radę- poza tym, jeżeli macie jakieś inne ciekawe modele o które chętnie polecilibyście mi, to proszę napisać:)

#8 gerrat

gerrat

...He is coming...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 732 Postów:

Napisany 09 styczeń 2007 - 11:49

-PANASONIC NV-GS180
-SONY DCR-HC46E
-SONY DCR-HC44
Na dzień dzisiejszy to te 3 modele wydają mi się być ciekawymi, ale naprawdę nie znam się na tym dobrze dlateo proszę o radę- poza tym, jeżeli macie jakieś inne ciekawe modele o które chętnie polecilibyście mi, to proszę napisać:)

<{POST_SNAPBACK}>

I właśnie tych modeli bym się trzymał . Nie sądzę , żeby były duże , czy może nawet zauważalne różnice w jakości obrazu wideo tych kamer. Sprawdż dokładnie funkcje , ergonomię .
Mądry naród karze swoich głupców, głupi - mędrców.

#9 Web_Master

Web_Master

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4330 Postów:

Napisany 09 styczeń 2007 - 15:20

Jak już mowa poszła o miniDV i HDD, to powiem coś od siebie.
Wdł. mnie lepiej mieć miniDV i możliwość nagrania np. w MP4 na karty pamieci!

Wiadomo, że miniDV może pokazać się komuś uciążliwy, do mozolnego zgrywania na PC, chociaż dla mnie to całkiem nie uciążliwe, i jeżeli mam wolną chwilkę, to mogę w trakcie zgrywania sobie przeglądnąć własnie co już tam mam na tej kasecie.

Rozwiązanie z HDD też nie jest złe, ale ograniczone trochę, ponieważ jednak, u mnie w praktyce, jakość 1/3 kaset odkłada sie do archiwum, i jest dosyć niezłym nośnikiem, tanim. I nie tak jak nie ma funkcji ścierania zawartości, czasami mnie wkurza, przypadkiem zachwycone momenty z poprzedniej edycji. Więc czasami wolę też kupić nową kasetę miniDV.

Oczywiście, kiedy nagrywamy na miniDV nie mamy kontroli, nad tym jaka to ma być roździelczość, czy tam kompresja, kodek, format, czy tam jeszcze czego, co np. ma DVD czy HDD. Czasami, człowiek filmuje, już od początku wiedząc, że dane nagranie jest wyłącznie do internetu, lub do archiwum, i nie chciałby się męczyć zbytnio przegrywaniem materiału, a od razu używać na jakieś potrzeby. Więc, ludzie, którzy chcą mieć filmy takie jakie są, i wolą nie bawić się z komputerem, lub nie mają zdolności do tego (a jest takich osób naprawdę sporo) to wolą mieć DVD. Bo DVD to bardzo wygodne, chociaż wdł. mnie same najwięcej kontrowersyjne rozwiazanie i najmniej elastyczne, przy obróbce materiału. Ale znam osób, nawet tych którzy zajmują sie tym naprawdę na wysokim poziomie, ale mają stare zakałki edycji taśmowych, czy analogowych to bardzo chwalą "ziup szybko" na DVD.

Ja jednak, jestem przekonany że miniDV (lub DV) jest chyba rozwiązaniem mającym najwiecej atutów wsród "przeciw i za", i oczywiście najlepszą jakość.

Ale warto też mieć kamerę, która nagra, np. w formacie MP4, który ma niezła jakość, i bardzo małą "wagę" w pojemności. Więc radzę, kupić kamerę na miniDV i żeby była możliwość na karty pamieci, zapisać sobie jednak plik np. w MPEG4 lub w MPEG2. Czasami to bardzo upraszcza niektóre sytuacje.
WEB :-)

#10 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 10 styczeń 2007 - 17:04

Myśle, że Web bardzo konkretnie i rzeczowo dokonał zobrazowania tematu ;) Dla mnie kamery DVD to porażka, a taśy nimiDV na dłuższą mete są bardzije lrptyczne, bo nie każdy nagrany materiał musi byc zgrywany na kompa do obróbki, prościej jest archiwizowac. Mając kamere z HDD po zapełnieniu twardego trzeba coś z tym zrobic.
Co od typów postaram się później do nich odnieś.
Pozdrawiam

#11 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 12 styczeń 2007 - 21:34

-PANASONIC NV-GS180
-SONY DCR-HC46E
-SONY DCR-HC44

<{POST_SNAPBACK}>

co od podanych przez ciebie modeli:
odnośnie sonego to te modele specjalnie się nie różnią, obraz będzie ten sam, generalnie jest to godna zaufania firma.
osobiście jednak poważniej zastanowiłbym się nad panasem, co tu dożo gadac-3 przetwoniki po 800tys na pewną dadzą lepszy obraz niż jeden 1mln ;) Panasonic ma duże doświadcznie w producji kamer trójprzetwornikoiwych skierowanych do amatorskich zastosowań. Generalnie jak dla mnie najceikawsza propozycja. Z tego co pamiętam panas daję dłuższą gwarancje.
Pozdrawiam

#12 czerwony2

czerwony2

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 18 luty 2007 - 04:45

Ja również planuje zakup kamery i jestem ciekaw co powiecie o modelu PANASONIC NV-GS320?

#13 Mic82

Mic82

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 03 luty 2009 - 14:09

Witam,
ja też zamierzam sobie kupić kamerkę, ważne, żeby zapisywała w plikach na kartę lub dysk, bez konieczności zgrywania tego specjalnie. Kopiuj wklej z karty/dysku i można obrabiać.
Mało tego, nie zależy mi specjalnie na HD, chce po prostu filmować dziecko i mieć pamiątkę :) Nie mam chwilowo większego budżetu i zastanawiam się nad tymi dwoma:

http://www.cyfrowe.p...0-everio-s.html
http://www.cyfrowe.p...c-gz-mg330.html

Czy są warte zachodu tak dla domowej produkcji i jak wiadomo, za tą cenę?

A może polecicie mi coś cyfrowego, dobrego, taniego (do 1000zł)?

#14 Mic82

Mic82

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 09:14

Przepraszam, ze dodaje kolejne trzy grosze. Ale zrobilem troche badań internetu w poszukiwaniu tych kamerek i widzę, że ludzie nie narzekają, ale wymieniają podstawową wadę: filmowanie w pomieszczeniach ciemniejszych - jakość masakra, filmowanie w nocy - niemożłiwe... A ja chce filmować dzieciaka, troche w domu, troche na spacerze... i co polecicie?

Wszystkie pokrewne tematy są sprzed paru lat, dlatego ten uważam za najbardziej aktualny. Prosze pomóżcie mi wybrac kamerkę, niekjoniecznie do wspomnianych poprzednio 1000zł, może być droższa, 2000-2500zł, byleby spełniała podstawowe cechy:

- dobra jakość obrazu wieczorami, przy sztucznym oświetleniu
- zapis na HDD lub kartach

#15 GośćStanisław_*

GośćStanisław_*
  • Goście

Napisany 31 maj 2011 - 11:19

Witam,
ja też zamierzam sobie kupić kamerkę, ważne, żeby zapisywała w plikach na kartę lub dysk, bez konieczności zgrywania tego specjalnie. Kopiuj wklej z karty/dysku i można obrabiać.
Mało tego, nie zależy mi specjalnie na HD, chce po prostu filmować dziecko i mieć pamiątkę :) Nie mam chwilowo większego budżetu i zastanawiam się nad tymi dwoma:

#16 GośćStanisław_*

GośćStanisław_*
  • Goście

Napisany 31 maj 2011 - 11:25

Witam,

Witam
Ja też mam problem z wyborem kamerki mam na oku trzy i nie wiem którą wybrać
w dziedzinie fotografii jestem - początkujący .Kamerki: Panasonic SDR-S70 , Toshiba CAMILEO SX
900 lub Canon LEGRIA FS406 . Proszę o pomoc :?

#17 filazaf

filazaf

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 30 maj 2012 - 21:24

Siemka, chciałem odkopać temat.

Otóż poszukuje taniej i dobrej kamerki.
Zależy mi aby nagrywała na kartach SDHC, najlepiej w jakiś nowuych kodekach np mp4 x.264/h.264 oraz z flashem do kamerowania ciemnych pomieszczeń.

#18 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 17 lipiec 2015 - 11:01

Szukajcie, a znajdziecie, pewnie że się da, proszę - http://www.konferent...-sprzetu/kamery

Tylko, że logiczne chyba - porządna kamera wymaga wyłożenia na  ten cel sporej kasy. I też raczej sprzęt z górnej półki kupuje się pod profesjonalne zastosowania.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników