Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Tonsil Mistral

• Please log in to reply
50 replies to this topic

#21 GośćEndriu19_*

GośćEndriu19_*
  • Goście

Napisany 16 styczeń 2007 - 12:14

Witam
Kupiłem Paradigmy 3 v.4. Gra to z HK PM655 Vxi. Gra bardzo dobrze, o taki dźwięk mi chodziło. Ale za kilka miesięcy planuje kupić jakiś odtwarzacz CD to będzie jeszcze lepiej :)

Dziekuje wszystkim za rady :kufel: :kufel: :kufel:

pozdrawiam

#22 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 16 styczeń 2007 - 12:26

za jakiś miesiąc lub troche dłużej powinny zagrac jeszcze lepiej - niewygrzane ostro grają, bas też troche się powinien poprawic
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#23 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 11:37

ja bym ci proponował Tonsil Altus. za te pieniądze kupisz spokojnie jakieś 3 letnie zadbane używki. ta kolumniska nie są takie brzydkie,a potrafią zagrać naprawdę potężnym basem. do tego jeśli padnie ci któryś z głośników wystarczy zadzwonić do hurtowni Tonsil we Wrześni i po jednym dniu masz już nowiutki głośnik. ja tak robie. jaśli naprawdę lubisz ostro napier... muzą tylko takie wyjście jest rozsądne. MOC, ROZSĄDNA CENA, TANI KOSZT EKSPLOATACJI. Mógłbyś kupić też te większe Voyagery. one mają prawdziwą potęgę. co się jeśli kupisz jakieś JBL itp? przesadzisz z mocą i co wtedy? a po drugie żadne inne kolumny nie dostarczą ci takich wrażeń! tylko lepszą jakość dzwięku i walory estetyczne.

#24 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 11:41

ja bym ci proponował Tonsil Altus. za te pieniądze kupisz spokojnie jakieś 3 letnie zadbane używki. ta kolumniska nie są takie brzydkie,a potrafią zagrać naprawdę potężnym basem. do tego jeśli padnie ci któryś z głośników wystarczy zadzwonić do hurtowni Tonsil we Wrześni i po jednym dniu masz już nowiutki głośnik. ja tak robie. jaśli naprawdę lubisz ostro napier... muzą tylko takie wyjście jest rozsądne. MOC, ROZSĄDNA CENA, TANI KOSZT EKSPLOATACJI. Mógłbyś kupić też te większe Voyagery. one mają prawdziwą potęgę. co się jeśli kupisz jakieś JBL itp? przesadzisz z mocą i co wtedy? a po drugie żadne inne kolumny nie dostarczą ci takich wrażeń! tylko lepszą jakość dzwięku i walory estetyczne.

<{POST_SNAPBACK}>

Ale te kolumny nie potrafią zagrać. Dźwięk to jeden wielki koszmar.

#25 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 11:49

Altus 300 z ostatniej serii sa bardzo dobre. za tą cene napewno nic nie kupisz mocniejszego. jak komuś zalezy na potędze. w tamtym roku Tonsil zdobył certyfikat ISO9001. sklep tonsila znajduje się już także na Brooklynie w Nowym Yorku i w australii. Tonsil wychodzi z cienia i za jakiś czas będzie mógł już konkurować ze światowymi producentami sprzętu. z popiołow także podniosł się niedawno zakład DIORY. pracują oni m.in. z niemieckim Cantonem i Panasonicem.

#26 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 11:52

Altus 300 z ostatniej serii sa bardzo dobre. za tą cene napewno nic nie kupisz mocniejszego. jak komuś zalezy na potędze.  w tamtym roku Tonsil zdobył certyfikat ISO9001. sklep tonsila znajduje się już także na Brooklynie w Nowym Yorku i w australii.

<{POST_SNAPBACK}>

Są fatalne brzmieniowo, a czy mocne to i tak mało ważne.

To że jest sklep o niczym nie świadczy. Znam kolumny których nie kupisz nigdy w sklepie. A grają cudownie.

#27 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 11:58

zalaży co dla kogo jest ważne. ja cenie moc i sprawdzone kąstrukcje... jeśli ktoś przeciętnie słucha muzyki też bym wolał jakieś JBL albo Dali itp. a Tonsil poszeża choryzonty. zaczął współpracę z wieloma ceninymo producentami. wystarczy obejrześ ich nową ofertę. to już nie ten tonsil sprzed paru lat.

#28 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 12:18

Tonsil faktycznie poszerza horyzonty. Jak się kupi Altusy i posłucha to potem szybciutko zaczyna się szukać dobrych kolumn . Tylko to strata pieniędzy
Masaj
Ewakuacja

#29 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 12:22

jak dla kogo. ja lubie moc i potężne udeżenie więc jak dla mnie by starczyło. jak by mi sie znudziło to bym kupil mocniejsze. oczywiste jest ze wszystko z czasem sie nudzi. nawet najlepszy sprzęt.

#30 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 12:29

Rafał, jedno zdanie: przestań pisać farmazony, bo jesteś kolejna osoba, która ma prawie zerowe pojecie o mocy i o przyzwoitym, nie mowiac jzu o dobrym sprzecie. Poświęć z tydzień na edukacje w tym zakresie. I jeszcze zorientuj sie w tym jak graly wzmacniacze sprzed 10 lat, bo w innym watku piszesz, ze nie roznily sie tak miedzy soba jak dzis, a ja nie wiem, czy smiac sie, czy płakać.

#31 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 12:36

wiem jak grały bo sam taki mam. napisz konkretnie o co ci chodzi to ci odpowiem.

czy ja w tym wątku zmieniłem zdanie o wzm? tu toczyła się rozmowa na temat głośników. więc nie wiem o co ci chodzi?

#32 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 13:05

Grają fatalnie uwierz na słowo. Ja mam słabiutki wzmacniacz 2x50 W. Zapewniam Cię, że nie odkręcisz go nawet do połowy bez szkody dla zdrowia ( kolumny mają 91,5 dB skuteczności ). Pokój 16,4 m2.

A to co piszesz o Tonsilach to, bez obrazy, bzdura kompletna.

#33 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 13:09

2x50W mocy znamionowej to naprawdę dużo. a z tymi tonsilami to dokładnie co jest bzdurą? te brzmienie czy ze tonsil wychodzi z cienia? dzwiek z nich moze nie jest wspaniały ale powtarzam ze dla mnie moc głośnoków jest ważniejsza nie jakość i tyle. ludzie. my tu rozmawiamy o kwocie 1000pln.

#34 Sarkos

Sarkos

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 676 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 13:11

2x50W mocy znamionowej to naprawdę dużo. a z tymi tonsilami to dokładnie co jest bzdurą? te brzmienie czy ze tonsil wychodzi z cienia? dzwiek z nich moze nie jest wspaniały ale powtarzam ze dla mnie moc głośnoków jest ważniejsza nie jakość i tyle. ludzie. my tu rozmawiamy o kwocie 1000pln.

<{POST_SNAPBACK}>

Co to jest moc głosnikow rafał ? I do czego ona sluzy ?

#35 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 13:23

ja bym ci proponował Tonsil Altus. za te pieniądze kupisz spokojnie jakieś 3 letnie zadbane używki. ta kolumniska nie są takie brzydkie,a potrafią zagrać naprawdę potężnym basem. do tego jeśli padnie ci któryś z głośników wystarczy zadzwonić do hurtowni Tonsil we Wrześni i po jednym dniu masz już nowiutki głośnik. ja tak robie. jaśli naprawdę lubisz ostro napier... muzą tylko takie wyjście jest rozsądne. MOC, ROZSĄDNA CENA, TANI KOSZT EKSPLOATACJI.

Rafale, domyślam się, że masz już tam kartę stałego klienta?

Tonsil faktycznie poszerza horyzonty. Jak się kupi Altusy i posłucha to potem szybciutko zaczyna się szukać dobrych kolumn . Tylko to strata pieniędzy

Masaj, to zasługuje na cytat roku.

ArtS :)

#36 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 15:15

karte? gdzie?:-)

ja sarkos nie ucze sie definicji wata, czy ohma wiec nie zadawaj mi takich pytań tylko napisz odrazu o co chodzi?

#37 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 15:35

Edytuj swoje wypowiedzi a nie walisz jedną pod drugą !!
Masaj
Ewakuacja

#38 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 15:45

Edytuj swoje wypowiedzi a nie walisz jedną pod drugą !!

<{POST_SNAPBACK}>

dobra tam nie wazne. i tak autor dawno kupil ten sprzet!!!! aaaa!!!

#39 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 16:01

BTW tonsil upadł w tamtym roku poraz piąty :)

#40 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 17 styczeń 2007 - 16:03

Mam spory sentyment do Altusów, podobnie do Altonów... Pamiętam jak kiedyś chciałem miec swój sprzęt audio, nie było wtedy takiego wyboru jak teraz (szczytem ekskluzywności były sklepy Pewexu) i zachwycałem się tym sprzętem, wujek go miał :)
Altony ma nadal (Altusy sprzedał), nieco stuningowane i grają dalej - wg mnie to lepsze kolumny od Altusów choc były mniej popularne :P

Rafal - jedyną zaletą Altusów jest fakt że potrafią głośno zagrac i wytworzyc duże ciśnienie akustyczne. W odróżnieniu od większości zwykłych "cywilizowanych" kolumn można je wykorzystac również do grania na dyskotece w remizie lub na weselach, bo potrafią znieśc duże, długotrwałe obciążenie
I na tym się kończą ich zalety.
Bas jest baaaardzo mocny i wytwarza olbrzymie ciśnienie (takie JBL czy Paradigmy wymiękają :P) ale jest słabiutkiej jakości, dudniący, rozlazły.... O stereofonii i przestrzenności chyba też nie można mówic w superlatywach, bo jej po prostu zbyt dużo nie ma. Oczywiście do takiej muzyki jak techno i głośne "rąbanki" wystarczą (wystarczy ograniczyc tylko wysokie tony, aby był mniejszy jazgot) . Gorzej jak chcesz na nich posłuchac kulturalniejszej muzyki. Tutaj wypadną bardzo słabo żeby nie powiedziec fatalnie. Poniżej wszelkiej krytyki jest tubowy głośnik wysokotonowy który gra piekielnie ostro, jazgotliwie (i mało szczegółowo - ale to już i tak tutaj nie ma żadnego znaczenia) - o ile resztę wad przy mniej wymagającej muzyce da się przebolec to ta tubowa wysokotonówka daje niestety popalic.
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników