Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

RANKING producentów notebooków.

• Please log in to reply
118 replies to this topic

#41 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5045 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 07:24

na www.notebooki.pl widnieje adnotacja o rocznej gwarancji.

czyli masz tak samo jak na toshibe ;p

<{POST_SNAPBACK}>

Kwestia modelu i tego gdzie kupujesz. Toshiby nie naprawiają Ci w domu a dokładniej naprawiają, ale sporo to kosztuje ( dodatkowo )

#42 BABELEC

BABELEC

Jestem tu tylko przejazdem

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 07:57

Kwestia modelu i tego gdzie kupujesz. Toshiby nie naprawiają Ci w domu a dokładniej naprawiają, ale sporo to kosztuje ( dodatkowo )

<{POST_SNAPBACK}>

No właśnie, kwestia gdzie kupujesz oraz ile, i za ile a, że chwalisz się częstymi zmianami sprzętu z najwyższej póły to nie dziwota, że proponują Ci atrakcyjne warunki. Podejrzewam, że przeciętny, "budżetowy" nabywca z pewnością nie ma co liczyć na takie preferencje.

[color=#FF8C00;]Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio
CAMBRIDGE AUDIO AZUR 340A*AIWA CDDVD PLAYER XD-AX10*2xTANNOY M2[/color]

#43 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 08:08

No właśnie, kwestia gdzie kupujesz oraz ile, i za ile a, że chwalisz się częstymi zmianami sprzętu z najwyższej póły to nie dziwota, że proponują Ci atrakcyjne warunki. Podejrzewam, że przeciętny, "budżetowy" nabywca z pewnością nie ma co liczyć na takie preferencje.

<{POST_SNAPBACK}>

Przy drogich laptopach to kwestia tylko dogadania. IBM pierwszy raz kupowałem w Pretorze ( i zapewne ostatni, mimo dobrych warunków zakupu ).
Dobre warunki to kwestia dogadania. Ceny katalogowe mało znaczą w tym segmencie rynku, są jak by ceną wywoławczą od jakiej rozpoczyna się negocjowanie warunków zakupu ( nie tylko ceny ). Coś jak z zakupem samochodu.

#44 BABELEC

BABELEC

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 08:13

Ale nie powiesz, że przy zakupie lapka za ~4000 zł (to chyba możemy uznać za najczęstszy pułap zakupu) dogadasz sobie 3 lata gwarancji z możliwością przedłużenia o 2 kolejne i do tego serwis w domu?

[color=#FF8C00;]Maszyna
MSI DELTA L*ATHLON-M 2,5+ @PR-3400 MHz*2x256/400 TWINMOS*R9200 SAPPHIRE 128/128*BARRACUDA 120/8*LaCie HD Design by Neil Poulton USB 320GB*SB X-FI XTREME MUSIC (OD IDG.PL)*CHIEFTEC DX-01B-D-U + ATX-1136H*CD ASUSx52*DVD-RW NEC 3540A*LOGITECH CORDLESS DESKTOP S510 MEDIA REMOTE*TUNER TV AVERMEDIA BOX-7*LCD 19" BENQ FP91GP*WIN XPHESP2*OPERA 9.27
Audio

#45 Skibus

Skibus

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5045 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 08:29

Ale nie powiesz, że przy zakupie lapka za ~4000 zł (to chyba możemy uznać za najczęstszy pułap zakupu) dogadasz sobie 3 lata gwarancji z możliwością przedłużenia o 2 kolejne i do tego serwis w domu?

<{POST_SNAPBACK}>

Nigdy nic takiego nie napisałem ( kolega generalizował i mówił o IBM, a nie o konkretnym modelu , więc pokazałem na przykładzie, że tak nie jest ). Najczęściej to dodatkowo kosztuje.

Ale jest jedno ale:
Przynajmniej odnośnie IBMa ( nie wiem jak inne marki ). Da się kupić notebooka z taką samą konfiguracją, ale różnej długości gwarancja podstawową. Może to trochę dziwne ale 2 takie same notebooki będą miały różny partnumber bo różnią się właśnie gwarancją. Np w Toshibie jest to rozwiązane prościej ( wszystkie modele mają taką sama gwarancję i można dokupić dodatkową ). Niestety w IBM nawet ceny przedłużenia gwarancji nie są jednakowe dla wszystkich modeli. Na pocieszenie tak jest w Europie, w USA jest czytelnie, jasno i taniej :)

#46 Cybuch

Cybuch

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 79 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 09:27

W sumie się Skibusowi nie dziwię, zapłacił 8 tys. i wynegocjował 5 lat gwarancji, normalne przy sprzęcie z tego segmentu rynku.

Warto dodać że nowe przepisy europejskie które podobno do nas także trafiły nakazują na sprzęt elektroniczny udzielać 2 lata gwarancji.

#47 michPsz

michPsz

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 30 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 13:51

Pozwolę sobie wrócić do tematu tego wątku :P
Moje typy to (i tu skupię się tylko na tych, z którymi miałem do czynienia a że w krótkim czasie to miały bardzo podobne parametry):

1. Dell/IBM (nie miałem się do czego przyczepić...)
2. HP (choć "kanciasty" to całkiem trwały i wytrzymały)
3. Toshiba (BARDZO głośna w porównianiu do Dell)

FS - wg. mnie wygląda jak zabawka (sorki dla użytkowników FS, ale to moja prywatna opinia po prezentacji w sklepie...)

LG - miałem tylko napęd CD, nagrywarkę CD i DVD (osobne, nie combo). Głośne, problemy z odczytem. Co do TV to mam LG (4 lata) i muszę przyznać rację Skibusowi - jest przeciętnym, masowym produktem, w którym w moim przypadku 3 msc po zakupie padł kineskop... Serwis bujał się z tym ponad miesiąc twierdząc, że wystarczy popryskać sprawyem jakąś sprężynkę z tyłu... Bez komentarza.)

Asus - firmowy informatyk kupił priv i jak na razie jest zadowolony, ale to jego opinia... Ja też się nad nim zastanawiałem, ale wezmę Dell'a.

Acer - kolega nie narzeka, ale...gdyby teraz wybierał wziąłby Dell'a :)
Model: Dell Inspiron E1705
Procesor: Intel® Core™ 2 Duo T5600 (1.83 GHz, 2MB L2 Cache, 667 MHz FSB)
RAM: 2x512 MB; 667MHz
Grafika: nVidia GeForce GO 7900 GS; 256MB
HDD: 160GB 5400 rpm Ultra SATA
Dźwięk: Sigma Tel STAC9200 (Intel® 82801GBM ICH7-M) High Definition Audio Controller [A-1]
Karty sieciowe: BroadCom 440x 10/100 Mbps // Intel PRO/Wireless 3945ABG 802.11a/b/g

#48 kriras

kriras

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 17:17

No nareszcie konkretna - obiektywna - opinia bez zbytniego zachwytu. Dzięki michPsz. Oby więcej takich. Konkretnie, zwięźle i na temat :)

#49 asgoth

asgoth

Nikonmaniac

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2056 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 19:32

A ja uparłem się na Toshibe :)
W pracy mam stycznośc z tabletami toshiby z linii Portege. Jak dla mnie sprzęt nie do zajechania, sam przez pewein czas używalem go w terenie-śnieg, deszcz, upał, mróz. W zimie wchodząc do ciepłego pomieszczenia nia miałem czasu czekac aż się "ogrzeje" i mimo to nic się nie działo. Używamy tych sprzetow ponad 2 lata, dzień w dzień i w tym czasie był tylko problem z jedną sztuką (coś z zasilaniem)
I włąśnie dlatego postanowiłem zakupić Toshibe i mam nadzieję, że się nie zawiode :)
Pozdrawiam
...............................................................
W związku z §5 regulaminu nie liczcie na szczególowe odpowiedzi z mojej strony ;)

#50 MrCroW

MrCroW

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 03 styczeń 2007 - 20:34

jeszcze raz o gwarancji w IBM, w/g komputronika Seria T i X mają 36m-cy pozostałe po 12.
http://sklep.komputr...ny.php?id=34161 - ten kosztuje 5k i ma 36 miesiecy bez dokupywania.
sprawdziłęm tylko pare modeli z serii.
even death may die...

#51 smiechol

smiechol

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 109 Postów:

Napisany 04 styczeń 2007 - 13:49

Dla mnie DELL #1.

#52 mrOOczny

mrOOczny

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 04 styczeń 2007 - 14:31

-asus osobiscie mam i na jego parametry nie narzekam lecz jakosc wykonania troche mnie zdziwila bo po pol roku uzytkowania w rogach pojawily sie brzydkie wytarte miejsca dodam ze laptop jest intensywnie uzytkowany:)
-znajoma ma della i jakos wykonania jest naprawde dobra mimo ze juz sam widzialem ze spadl pare razy
-toshiba mialem jedna, wielu znajomych uzytkuje i to jest naprawde dobry sprzet:)
Dodaj obrazek

#53 BABELEC

BABELEC

• Forumowicze
  • 8148 Postów:

Napisany 04 styczeń 2007 - 14:40

Z moich obserwacji, z użytkowanych w firmie lapków:

FS Amilo Pro V2060 - po roku trochę rys na górnej części obudowy. W środku bez żadnej ryski. Nic nie trzeszczy. Użytkowany intensywnie, kilkukrotnie dziennie wkładany i wyciągany do/z torby.

Asus A3HF - od września ub. r. - rysy na górnej części obudowy w ilości prawie dorównującej FS. W środku praktycznie czysto, choć nie sprawia on tak dobrego wrażenia jak w FS. W połowie grudnia awaria. Nie wyrywa dysku. Powodem było obluzowanie mocowania i taśmy. Serwis, moim zdaniem, do kitu. Data przyjęcia w serwisie 18.12.2006. Data zakończenia naprawy 28.12.2006. Lapek przybył dopiero dziś. Nawet ekranu nie przeczyścili. Oddali lekko pomazany.

[color=#FF8C00;]Maszyna
Audio

#54 Gość1rafał_*

Gość1rafał_*
  • Goście

Napisany 06 styczeń 2007 - 02:58

1) Toshiba
2) Dell
3) HP
Pozdrawiam. :)

#55 kriras

kriras

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 28 styczeń 2007 - 17:11

A co sądzicie o California Access ? Co to za typ komputera?
Po moich obserwacjach chcę dodać pewne spostrzeżenia od bezpośrednich użytkowników z Poznania:

Acer - bardzo dobry serwis

Asus - psują się mocowania ekranów

HP - rysuje się obudowa

F-S - bez zarzut - kolega zdzwił sie dlaczego sa o nim negatywne opinie

Lenovo - jakość jak u IBM

Dell - jeden z użytkowników nie mógł się go nachwalić :)

#56 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 28 styczeń 2007 - 17:18

Nie wiem skąd masz te informacje ale nie są prawdziwe.
Acer ma kiepski serwis i poza granicami kraju.
Asus wyjątkowo paskudny serwis.
FS się psują niestety i sa kiepsko wykonane.
IBMa to chyba nikt w rękach nie miał skoro piszą o takiej samej jakości u Lenovo
Masaj
Ewakuacja

#57 el_ducze

el_ducze

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 208 Postów:

Napisany 28 styczeń 2007 - 17:45

Co do FS nie zgodzę się.
Mieszkam z trzema kolesiami i wszyscy mamy identyczne laptopy i nikomu nic się nie popsuło. Generalnie chodzą po 10-12 godzin dziennie od pół roku.
Ja swojego często przenoszę i nic się nie dzieje!
A do tego jest bardzo cichy (od 2h wentyl się nie zakręcił:P)

Stacjonarny: Athlon 2600Xp@2220mhz, MSI kt4av, ddr 512-266mhz@354 i 400mhz@354:), Seagate baracuda V 60gb+250 gb, HIS Radeon 9550 (425/500), Samsung dvd-rom 16x, LG 48/24/48, Lite On 17cali, LG lnic-10/100b, HP 3320, XP Prof.+SP2

Laptop: Fujitsu Siemens Pi1505 Core Duo T2050 1.6, DDR2 1024MB 533mhz, LG DVD RW, GMA 950, 60gb Fujitsu SATA, HDD External Seagate 320 GB, Advent Web cam 1.3, Logitech LX5 Opitcal Mouse, HP C3180, Samsung ML-2010P, XP Home SP2

Cyfrówka: Canon A610 // Kamera: SONY dcr-hc23e

#58 kriras

kriras

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 28 styczeń 2007 - 21:59

F-S: mam ten komputer od 2 lat! Nawet najmniejszej usterki - mimo ze to mocno krytykowana (nie wiem dlaczego) seria Amilo. Pracuje codziennie okolo 6 godzin. Często w podróży. Ja go polecam w 100 a moze i w 200%. No chyba, że dziwnym trafem dostałem "wyjątkowy" okaz. Ale ja w takie prawdopodobieństwo raczej nie wierze :)

#59 GośćGofNet_*

GośćGofNet_*
  • Goście

Napisany 06 luty 2007 - 22:56

Większość wypowiedzi jest bardzo subiektywna. Dla niektórych laptop wydaje się być doskonałym, jeśli się nie zepsuje. Tacy użytkownicy eksploatują je w domu lub internacie z wielką dbałością, bo to przecież ich własność zakupiona za ciężko zarobione pieniądze.
Inni pracowali/pracują na różnych sprzętach. Lepszych, gorszych, ale zawsze lub niemal zawsze na notebook'ach firmowych (czytaj: w ramach firmy, w której są zatrudnieni). Tacy użytkownicy raczej nie chuchają na nie. Nie pucują loga firmy. Nie oszczędzają obudowy, zawiasów czy zaczepów. Jedzą na nich w aucie, jak na tacy. Piszą, jak na stole, czasem przypadkiem usiądą czy coś rozleją.

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie ci ostatni są najbardziej miarodajnym źródłem informacji na temat trwałości, jakości i awaryjności używanego laptopa...

Pozdrawiam
..::GofNet::..

#60 mazee_one

mazee_one

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 09 luty 2007 - 00:32

piszecie, ze notebook'i FSC sie psuja, sa kiepskiej jakosci i wygladaja na zabawki...jestem pewny, ze ta oczerniajaca marke opinia oparta jest o doswiadczenia z produktami domowej i najtanszej serii Amilo...dla wybrednych i wymagajacyh istnieje profesjonalna seria LIFEBOOK, ktora slono sie ceni...za japonska mysli techniczna idaca w parze z niemiecka precyzja trzeba niestety placic...
zapraszam do obejrzenia pokazu:
FSC LIFEBOOK Q2010

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników